Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Ендопротезування суглобів в Києві

Ендопротезування - це імплантація в людський організм штучного пристрою з метою заміщення функції певної частини тіла. Протези мають анатомічну форму здорового органу та дозволяють виконувати рухи у всій амплітуді. Ендопротезування суглобів надає можливість вести активний спосіб життя, не відчуваючи нестерпного болю. Найчастіше виконують операції із заміни великих суглобів - тазостегнових, та колінних, рідше плечових та ліктьових. Однак ендопротезування можливе і для дрібних суглобів – наприклад, у пальцях.

Ціни на ендопротезування суглобів

Прийом лікаря ортопеда-травматолога - провідного спеціаліста (лікар вищої категорії)(консультація, огляд) 1000 ₴ записатися
Прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд) 650 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря ортопеда-травматолога 550 ₴ записатися
Ендопротезування тазостегнового суглоба 30000 ₴ записатися
Показати все Сховати

Ендопротезування суглобів

Ендопротезування суглобів також називається артропластикою. Імплантований суглоб замінює уражені частини живого суглоба. Заміна може бути частковою або повною.

Встановлення ендопротезу дозволяє повністю позбутися хронічного болю у суглобі, покращує його рухову та опорну функцію. Така операція – єдиний ефективний метод при незворотних руйнуваннях хрящової тканини.

Показання до ендопротезування суглобів

Ендопротезування потрібне для заміни суглоба, що повністю або практично повністю втратив рухливість. Це трапляється при таких захворюваннях:

 • тяжка форма артриту;
 • артроз у запущеній стадії;
 • асептичний некроз;
 • дисплазія суглобів;
 • хибний суглоб;
 • хвороба Бехтерєва;
 • перелом шийки стегна;
 • внутрішньосуглобові переломи.

Ендопротезування суглобів стало справжнім порятунком для пацієнтів старшого віку з переломом шийки стегна.

Ще нещодавно для літньої людини така травма звучала як вирок: цей перелом - один із найважчих і найскладніших для синтезування, з дуже довгим періодом реабілітації, пережити який у похилому віці вдавалося далеко не всім. У такій ситуації ендопротезування – єдиний спосіб повернути людині рухливість та врятувати її життя.

Що таке ендопротез та термін його служби?

Ендопротез - це виріб із міцних біоінертних матеріалів (металу, пластику або кераміки), що повторює анатомічну форму суглоба. Поверхні, що труться, у штучному суглобі виконуються найчастіше з металу й пластику. Таке поєднання матеріалів дає найнадійнішу гарантію довговічності протеза – понад 20 років.

Сучасне ендопротезування суглобів виконується з матеріалів, що відрізняються високою міцністю та відмінною приживаністю в організмі людини. У разі зношування ендопротез змінюється, проте трапляється це вкрай рідко.

Протипоказання до операції

Ендопротезування протипоказане у двох випадках: якщо є можливість посилити перебіг хронічних хвороб, або якщо пацієнт не здатний самостійно пересуватися з будь-яких інших причин.

Ендопротезування суглобів абсолютно протипоказане при таких захворюваннях:

 • серцева недостатність у стадії декомпенсації;
 • бронхіальна астма та інші порушення дихальної функції;
 • тяжкі неврологічні захворювання;
 • тромбофлебіт та тромбоемболія;
 • запалення та нагноєння у ділянці суглоба;
 • занедбана стадія остеопорозу;
 • порушення згортання крові;
 • незворотна деструкція кістковомозкового каналу стегнової кістки;
 • синдром системної запальної реакції.

Відносні протипоказання до ендопротезування виглядають так:

 • онкологічне захворювання;
 • захворювання печінки (на виліковних стадіях);
 • гормональна остеопатія;
 • ожиріння 3 ступеню.

Лікарі-ортопеди та травматологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Ускладнення після ендопротезування

Ендопротезування суглобів стало справжньою революцією в ортопедії та травматології. Операція повертає до повноцінного активного життя пацієнтів, які раніше були приречені на інвалідність. Однак ця операція має ризик певних ускладнень, який потрібно враховувати. Найчастіше їх вдається уникнути, вживши профілактичних заходів.

 • Тромбоз глибоких вен може утворитися через обмежену рухливість. Щоб уникнути розвитку венозних тромбів, пацієнту призначають прийом препаратів, що розріджують кров, а також регулярні фізичні вправи, можливі у його стані.
 • Інфекція в операційній рані або місці встановлення протеза. Для профілактики та терапії інфекційних ускладнень пацієнт приймає антибіотики, але якщо інфекційний процес виник глибоко, необхідна повторна операція.
 • Усунення протеза може статися через різкий рух. Щоб уникнути усунення штучного суглоба, потрібно дотримуватися рекомендацій хірурга та реабілітолога.
 • Нестабільність протеза трапляється через розслаблення суглоба з часом, що може завдавати біль та дискомфорт. Це виправляється хірургічним способом.
 • Зміну довжини ноги можна виправити зміцненням м'язів, що оточують суглоб.

Реабілітація після ендопротезування

Ендопротезування суглобів потребує серйозної та тривалої реабілітації. Штучний суглоб у більшості випадків добре приживається в організмі, але для цього потрібен час. Для успішної адаптації пацієнт повинен дотримуватися певних запобіжних заходів.

Ще в стаціонарі перед операцією потрібно навчитися безпечно ходити, сідати та лягати так, щоб не порушувати положення щойно встановленого протезу. Ці навички пацієнт отримує від реабілітолога.

Щоб ендопротезування завершилося успішно, рекомендується дотримуватися таких правил:

 • не згинати стегно більше, ніж 90°;
 • не сидіти довше 20 хвилин в одній позі;
 • не сидіти на дуже м'яких поверхнях – лише на міцних, твердих стільцях із підлокітниками. Вставати слід, спираючись на них;
 • класти валик чи подушку між стегнами перед сном, щоб уникнути небажаних рухів уві сні;
 • спати тільки на спині, відводячи прооперовану ногу приблизно на 20°;
 • не підіймати та не носити тяжкості;
 • не допускати падіння перший місяць після операції, пересуватися лише у супроводі реабілітолога, медсестри чи родичів;
 • не водити машину перші 2 місяці після операції;

не приймати анальгетики під час занять ЛФК. Біль - індикатор можливих порушень, тому про всі дискомфортні відчуття слід повідомляти лікаря. Приймаючи анальгетики, пацієнт може пропустити серйозне ускладнення – наприклад, усунення протезу.

Ходити після операції потрібно повільно та по рівних поверхнях. Підійматися сходами у наступному порядку: здорова нога, оперована нога, опора. Спуск – у зворотному порядку.

Переваги проведення операцій на суглобах до Омега-Київ

Шукаєте, де зробити ендопротезування суглобів у Києві? Медичний центр "Омега-Київ" - це команда висококласних хірургів та анестезіологів, здатних знайти оптимальне рішення для кожного пацієнта. Без ускладнень та болю ви отримаєте можливість жити активно та повноцінно.

Хірургічний стаціонар "Омега-Київ" знаходиться на вул. Максимовича, 10 (ст.м. Васильківська, ст.м. Виставковий центр).

Уточнити інформацію ви можете, зв'язавшись з нами за телефоном 044 333 4 333 та 0 800 753 357, або у будь-якому месенджері, вказаному на сайті. Запис на попередню консультацію ортопеда-травматолога через форму на сайті або зв'язок з нашими консультантами.

 

 

Эндопротезирование суставов в Киеве
Эндопротезирование суставов в Киеве
Эндопротезирование суставов в Киеве
Эндопротезирование суставов в Киеве

Поширені питання

Що таке ендопротезування суглобів?

Операція, за якої штучним анатомічним протезом замінюється частина суглоба або повністю суглоб. Ендопротез здатний функціонально повністю замінити пошкоджений орган. Найчастіше проводять операції на колінному та тазостегновому суглобах, рідше – на ліктьових та плечових.

Основні типи операцій із заміни суглобів

Заміна тазостегнового суглоба, ендопротезування колінного суглоба, однолужне ендопротезування колінного суглоба, ендопротезування плечового суглоба, тотальне ендопротезування, однополюсне ендопротезування.

Показання до ендопротезування суглобів

Артрит та артроз дистрофічного, деформуючого, дегенеративного та посттравматичного характеру; перелом шийки бедра; асептичний некроз головки стегнової кістки; ревматоїдний артрит; хвороба Бехтерєва; хибні суглоби; різні патології при зрощуванні частин суглобів після травм.

Протипоказання до ендопротезування суглобів

Туберкульоз, декомпенсований цукровий діабет, запальний процес у сфері пошкодженого суглоба, остеопороз кісток, інфекційне захворювання з підвищеною температурою, психічні розлади, порушення у роботі серцево-судинної системи, за якої протипоказано використання анестезії при хірургічній операції. Перед будь-яким втручанням потрібна консультація лікаря!

Як підготуватися до операції ендопротезування?

Підготовка допомагає пацієнтові швидше відновитися після втручання та мінімізує ризик виникнення ускладнень. Необхідно виключити будь-які осередки запалень в організмі, пройти стоматолога, отоларинголога, окуліста та інших фахівців. Зміцнювати імунітет та займатися помірним фізичним навантаженням. Нормалізувати вагу, якщо є надмірна.

Терміни реабілітації після ендопротезування

Повне відновлення після операції триватиме від 3 до 6 місяців. Все залежить від віку пацієнта, звичок, способу життя, як давно зроблена операція, як суворо пацієнт виконує вказівки лікаря. До реабілітаційного комплексу обов'язково включають легкі вправи, дихальний комплекс, заняття з реабілітологом. Оперовану кінцівку не можна перевантажувати, але виконувати рухи необхідно обов'язково. Важливо нарощувати навантаження поступово та під контролем лікаря.

Можливі ускладнення після ендопротезування

Дуже рідко пацієнти стикаються з відторгненням штучного імпланту та обмеженою рухливістю.

Які бувають види ендопротезів?

Сьогодні існує понад 60 типів штучних суглобів. Ендопротез складається з ніжки, чашки та головки. Кожна модель має особливості та відмінності – тип фіксації, розмір голівки, матеріал виготовлення, точки кріплення. Оптимальний для пацієнта варіант підбирає лікар.

Як довго слугує ендопротез?

Термін служби штучного суглоба становить 15-25 років, після зношування ендопротезу проводиться операція - ревізійне ендопротезування. Ступінь зношеності ендопротезу та необхідність повторної операції визначає ортопед-травматолог.

Як подовжити термін служби ендопротезу?

Щоб після імплантації штучний суглоб служив якнайдовше, необхідно стежити за коливаннями ваги, уникати падінь, травм, підняття тяжкості. Не робіть різких рухів, не сидіть у незручних позах та низьких поверхнях.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Алок Бансал

Лікар ортопед-травматолог вищої категорії, кандидат медичних наук, PhD, заслужений лікар України

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
capcha
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами