Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

МРТ колінного суглоба в Києві

МРТ колінного суглоба – "золотий стандарт" діагностики травм та захворювань в області коліна. За допомогою магнітно-резонансної томографії визначають стан та анатомічну будову хрящової та кісткової тканини, суглобової капсули, наявність запалень та новоутворень.

Ціни на діагностику МРТ колінного суглоба

МРТ колінного суглоба - час виконання 20 хв. 1500 ₴ записатися
МРТ колінного суглоба з контрастом - час виконання 30 хв. 2700 ₴ записатися

Що показує МРТ коліна?

МРТ колінного суглоба – ефективна методика діагностування проблем із колінами. При болях, набряклості, погіршення рухливості суглобового апарату рекомендують зробити МРТ коліна. Найчастіше методика застосовується при розриві меніска: ділянка тканини, відірвана внаслідок травми, зміщується в суглобову порожнину. В цьому випадку на знімку МРТ чорний трикутник (візуалізація хрящової тканини) має порушені контури. Дегенеративні зміни меніска на плівці проявляються слабшою візуалізацією.

За допомогою МР-томографії у 90% випадків можна побачити чітку картину розриву зв'язок (передньої та задньої хрестоподібної, бічних). Також, добре візуалізуються сухожилля надколінка та чотириголового м'яза, що дозволяє діагностувати їх розриви та внутрішні ушкодження.

Показання щодо проведення МРТ колінного суглоба

МРТ колінного суглоба призначає лікар-ортопед після огляду та спеціальних тестів для підтвердження попереднього діагнозу. Показання для обстеження:

 • запальні процеси в ділянці коліна (артрити);
 • аномалії розвитку суглоба (дисплазія);
 • суглобові дегенеративні зміни – деформуючий остеоартроз, остеопороз;
 • скупчення рідини (гідрартроз);
 • пошкодження, травми менісків, хрестоподібних та колатеральних зв'язок, сухожиль, кісток (найчастіше – у спортсменів);
 • патології сполучної тканини (хрящів);
 • запалення суглобової сумки (бурсит);
 • новоутворення, метастази у суглобах, кістках, м'яких тканинах.

Також, МРТ колінного суглоба рекомендується зробити перед операцією на коліні, протезуванням, для моніторингу результативності поточного лікування, а також як підтверджуючий метод у разі сумнівних даних УЗД, КТ або рентгенографії.

МРТ коліна з контрастною речовиною

У деяких випадках потрібна більш висока точність діагностики, тоді необхідно зробити МРТ коліна з контрастуванням (МР-артрографія). Метод ефективний для аналізу стану частин зчленування, які погано візуалізуються без контрастного посилення:

 • капсули чи порожнини;
 • внутрішньосуглобові та позасуглобові структури – хрящі, меніски, зв'язковий апарат (травми, розриви).
 • МРТ колінного суглоба з контрастом призначають для підтвердження наявності або відсутності пухлин, кіст, проявів артриту, артрозу, а також післяопераційних ускладнень.

Підготовка до процедури МРТ коліна

Перед сеансом МРТ колінного суглоба не потрібна спеціальна підготовка. Як і на будь-який сеанс магнітно-резонансної томографії, на МР-діагностику коліна потрібно приходити без металевих аксесуарів, прикрас. Якщо потрібно зробити МРТ коліна з контрастом, варто утриматися від їжи (пауза 4-6 годин) та води (3 години). Також необхідно повідомити лікаря про ліки, що приймаються (деякі препарати впливають на точність візуалізації).

Лікарі-рентгенологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Результати обстеження МРТ колінного суглоба

Попередні результати МРТ колінного суглоба будуть готові протягом години, повний аналіз може тривати 1-2 дні.

Показники норми:

 • Зв'язки, меніски, сухожилля, кістки незміненого розміру та локалізації, деформацій немає.
 • Пухлинних процесів не виявлено.
 • Переломів, накопичення рідини немає.
 • Відсутність ознак запалень, інфекцій у кістках, хрящах, м'яких тканинах.

Ознаки патологій:

 • Наявність травм, переломів, накопичення рідини (вказує на інфекцію).
 • Порушення цілісності зв'язок, меніска.
 • Пошкодження сухожилля.
 • Новоутворення, кісти.
 • Крайові загострення, звуження суглобової щілини та інші ознаки артриту.

Зробити МРТ коліна можна недорого: ціна процедури в клініці Омега-Київ – від 1500 грн, вартість МРТ колінного суглоба з контрастом – від 2700 грн.

Протипоказання для проведення МРТ коліна

Протипоказання для магнітно-резонансного дослідження коліна такі самі, як і у МРТ будь-якої іншої області:

 • металеві конструкції та елементи в тілі (інсулінова помпа, кардіостимулятор, судинні кліпси);
 • клаустрофобія (у цьому разі використовується апарат відкритого типу або пацієнт занурюється в медикаментозний сон);
 • для процедури з контрастуванням – ниркова недостатність та алергія на контрастну речовину (гадоліній) в анамнезі, а також вагітність.

Переваги проведення МРТ колінного суглоба у МЦ Омега-Київ

МРТ колінного суглоба у Києві ви можете зробити у медичному центрі Омега-Київ. Процедура безболісна і проводиться з використанням спеціальної котушки, яка накладається на ділянку суглоба. Це сучасна 16-ти канальна приймально-передавальна котушка нового покоління, розроблена для МРТ апаратів PHILIPS ACHIEVA 1.5 Тесла.

З її допомогою можна отримати надтонкі скани з ізометричним вокселем, що забезпечує 3D зображення структур зчленування та виконання мультипланарної реконструкції.

МРТ колінного суглоба (стандартну та з контрастуванням) проводять досвідчені, висококваліфіковані лікарі-рентгенологи мережі клінік Омега-Київ, ціна на рівні середніх по Києву. Записуйтесь на діагностику за тел. (044) 333-4-333 або 0800753357, через сайт або зв'яжіться з оператором через зручний месенджер.

Фотографії діагностичного центра

МРТ коленного сустава в Киеве
МРТ коленного сустава в Киеве
МРТ коленного сустава в Киеве
МРТ коленного сустава в Киеве

Поширені питання

Що краще: МРТ або КТ колінного суглоба?

Обидва види діагностики колінного суглоба є високоінформативними. Вибір того чи іншого методу – МРТ чи КТ – залежить від діагнозу та тих тканин, яких торкаються патологічні процеси чи травми. КТ краще візуалізує кісткові структури, МРТ – м'які тканини та рідини (хрящі, сухожилля, м'язи, судини, нервові закінчення, синовіальна рідина). КТ доцільніше робити при переломах, вивихах, мікротріщинах у кістках, наявності кісточки у суглобовій порожнині, при кісткових наростах та пухлинах. МРТ колінного суглоба – при патологіях меніска, розривах м'яких тканин, запаленнях суглобових поверхонь, за наявності кіст та пухлин у суглобовій сумці, інфекційних процесах у м'яких тканинах.

Що краще: МРТ або рентген колінного суглоба?

Рентген суглобів, зокрема колінного, – найстаріший метод променевої діагностики. Якщо обстежуватися необхідно терміново, та інші, більш прогресивні методи (КТ, МРТ) не доступні, для встановлення попереднього діагнозу можна зробити рентгенографію коліна. Якщо вибір стоїть між рентгеном та МРТ, перевага надається на користь магнітно-резонансної томографії.

Як роблять МРТ колінного суглоба?

Пацієнт укладається на платформу томографа, область коліна встановлюється спеціальна котушка. Потім платформа переміщається у тунель апарату МРТ для сканування. Для максимальної чіткості знімків під час сеансу МРТ колінного суглоба необхідно зберігати нерухомість.

Що видно на МРТ колінного суглоба?

На МРТ коліна добре проглядаються м'які тканини, що утворюють суглобовий апарат – зв'язки, меніски, хрящі, суглобова капсула, синовіальна рідина. Діагностика допомагає виявити розриви, запалення, дегенеративні зміни, накопичення рідини, новоутворення.

Де зробити МРТ колінного суглоба?

МРТ колінного суглоба можна зробити в медичному центрі Омега-Київ. Діагностичні відділення клініки розташовані за адресою: вул. М. Максимовича, 10 (ст. метро "Васильківська"), вул. А. Малишка, 39 (ст. метро «Чернігівська», «Дарниця»).

Скільки часу робиться МРТ колінного суглоба?

Процедура МРТ коліна в середньому триває до півгодини. Якщо діагностика з контрастним посиленням – тривалість збільшується до 1 години.

Що не можна робити перед МРТ колінного суглоба?

Стандартна магнітно-резонансна томографія коліна не передбачає жодних обмежень. Єдина умова – прибрати металовмісні предмети з сфери впливу томографа. Якщо необхідно зробити МРТ коліна з контрастом, бажано протягом декількох годин утриматися від прийому їжі та води (щоб уникнути нудоти та блювання).

Скільки коштує МРТ колінних суглобів?

Вартість МРТ коліна в середньому у Києві від 1200 до 1800 грн, ціна на процедури з контрастуванням – від 2600 грн до 4000 грн.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Василів Ірина Любомирівна, лікар-рентгенолог

Список літератури

 1. Multispecialty Radiology: Bridging the Gap – Robert S. Pyatt Jr., MD, August 02, 2021
 2. Global Radiology – Howard B. Fleishon, MD, VOLUME 19, ISSUE 3, P401-402, MARCH 01, 2022
 3. Scientific Research of the SI “Institute of Nuclear Medicine and Diagnostic Radiology of the National Academy of Medical Sciences of Ukraine” in 2021: Artificial intellect and postprocessing – Ì. Dykan, B.A. Tarasyuk, I.V. Andrushchenko, Radiation Diagnostics, Radiation Therapy, #1, Vol. 13, 2022
 4. Основи радіаційної медицини – Навч. посібник / О. П. Овчаренко, А. П. Лазар, Р. П. Матюшко. — Одеса: Одес. держ. мед. ун-т, 2002. — 208 с. — (Б-ка студента-медика).
 5. Роль МРТ и УЗИ в оценке структур коленного сустава при внутрисуставных переломах – автор научной работы — Дьячкова Галина Викторовна, Дьячков Константин Александрович, Корабельников Михаил Алексеевич, Бакарджиева Анна Николаевна, Карасева Татьяна Юрьевна.

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати