Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування остеохондрозу шийного відділу хребта в Києві

Остеохондроз шийного відділу хребта – це дистрофічно-дегенеративне захворювання міжхребцевих дисків шийного відділу.

Ціни на лікування остеохондрозу шийного відділу хребта

Прийом лікаря вертебролога 550 ₴ записатися
КТ голов мозку + тканин шиї + органів грудної порожнини 3600 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря вертебролога 450 ₴ записатися
Масаж вакуумний терапевтичний (ЛОД) 150 ₴ записатися
Показати все Сховати

Остеохондроз шийного відділу хребта – це дистрофічно-дегенеративне захворювання міжхребцевих дисків шийного відділу. Шийний відділ є одним з найбільш рухомих сегментів хребта, забезпечуючи високу мобільність – контроль поворотів і нахилів, а також підтримання голови. Незважаючи на значне фізичне навантаження, шийний відділ характеризується слабким м'язовим корсетом, що призводить до травм і дистрофічних змін.

Тому больові відчуття і дискомфорт в шийному відділі є приводом для відвідування досвідченого фахівця. У клініці «Омега-Київ» можлива, як профілактики, так і лікування цього захворювання під керівництвом лікаря-вертебролога вищої категорії. У медичному центрі представлені широкі можливості для діагностики та лікування остеохондрозу з допомогою сучасних малоінвазивних методів і високотехнологічного апаратного оснащення.

Симптоми і прояви остеохондрозу шийного відділу хребта

Більшість больових відчуттів в області шийно-комірцевої зони зумовлені порушенням кровообігу і трофіки тканин. До числа найбільш помітних проявів можна віднести:

 • головні болі;
 • запаморочення;
 • порушену координацію рухів;
 • погіршення слуху та зору;
 • невеликі зміна голосу;
 • слабкість у верхніх кінцівках;
 • почуття оніміння пальців.

Залежно від об'єкта ураження можуть змінюватись і симптоми остеохондрозу шийного відділу хребта. Отже, розрізняють такі вузько специфічні симптоми захворювання:

 1. Корінцевий синдром являє здавлювання нервових корінців, в результаті чого виникають больові відчуття в області шиї, лопаток, плеча, зовнішньої частини передпліччя. Можливі, також поколювання і оніміння пальців рук.
 2. Ірріативно-рефлекторний синдром має такий характерний прояв, як гострий біль в області шиї. Зазвичай больовий ефект виникає при різкій зміні положення, наприклад, поворот голови.
 3. Синдром хребетної артерії дає про себе знати у вигляді гострого головного болю, який поширюється на скроню, потилицю, темінь, надбрівну область. Також можливе запаморочення, втрата свідомості, погіршення слуху.
 4. Кардіальний синдром зазвичай виникає внаслідок подразнення корінців великого грудного м'яза або корінців діафрагмального нерва. В даному випадку спостерігається біль в області грудей, який виникає при різких рухах. Больовий ефект може спостерігатися тривалий час – до декількох годин.

Лікарі-вертебрологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Причини появи остеохондрозу шийного відділу

Медичні показники актуальної захворюваності остеохондрозом шийного відділу хребта вказують на значне зміщення вікової категорії хворих в бік більш молодого населення. Раніше цей діагноз рідко ставився пацієнтам молодше 35 – 40 років, але в даний час сегмент хворих остеохондрозом змістився до більш молодої вікової групи – від 18 до 30 років.

По суті, остеохондроз шийного відділу хребта є результатом м'язових затисків, які погіршують кровообіг, харчування тканин, сприяють формуванню неправильної постави. Як наслідок, починаються дистрофічні процеси в області міжхребцевих дисків і хребців і звужуються міжхребетні відстані, що здавлюють нервові корінці.

До числа найбільш поширених причин даного захворювання відносяться:

 • наявність зайвої ваги;
 • різні деформації хребта;
 • наявність травм спини і шиї;
 • недостатня фізична підготовка;
 • надмірне нервове перенапруження;
 • малоактивний спосіб життя.

Стадії розвитку остеохондрозу шийного відділу хребта

В медицині відомо 4 основні стадії перебігу і розвитку захворювання:

 1. Перша стадія характеризується первинними порушеннями в області шийних хребців і їх нестабільністю.
 2. Друга стадія відрізняється протрузією дисків, що пов'язано із зменшенням відстані між хребцями і поступовим руйнуванням фібрового кільця. Дані процеси супроводжуються больовими відчуттями.
 3. Третя стадія відрізняється повним руйнуванням фібрового кільця, утворенням гриж міжхребцевих дисків і деформацією хребта.
 4. Четверта стадія вважається найважчою, оскільки значно ускладнена мобільність і рухливість людини. Подальший розвиток захворювання призводить до інвалідності.

 

Діагностика остеохондрозу шийного відділу хребта

Лікування остеохондрозу можливо лише після ретельної і детальної діагностики, що дозволяє визначити область ураження, причини появи захворювання і стадію його розвитку. Тому в медичному центрі «Омега-Київ» діагностика передбачає:

 • повний медичний огляд у лікаря-вертебролога;
 • огляд історії хвороби (попередні діагнози, історія останнього лікування, наявність операцій);
 • КТ (комп'ютерна томографія), яка дозволяє отримати тривимірний знімок структур хребта. Дане обстеження проводиться з використанням високотехнологічного сканера Philips Brilliance 64;
 • МРТ (магнітно-резонансна томографія) дозволяє діагностувати стадію розвитку захворювання і ступінь ураження тканин. Обстеження проводять з використанням апарату Philips AchievaT 16ch.

Лікування остеохондрозу шийного відділу хребта

Лікування шийного остеохондрозу в клініці «Омега-Київ» передбачає застосування як медикаментозних, так і немедикаментозних методів.

Медикаментозні методи спрямовані на усунення больового синдрому на ранніх стадіях розвитку хвороби і ґрунтуються на використанні:

 • анальгетиків;
 • хондропротекторів;
 • зовнішніх мазей і гелів.

 

Немедикаментозні методи припускають:

 • фізіотерапію;
 • мануальну терапію;
 • лікувальну фізкультуру;
 • масаж.

Лікар-вертебролог також може скорегувати харчування і запропонувати комплекс заходів, спрямованих на зняття больових відчуттів, набряклості і відновлення рухової функції шийної області.

Профілактика остеохондрозу шийного відділу хребта

Профілактика шийного остеохондрозу є не тимчасовим заходом, а постійним способом життя. Щоб мінімізувати ризик розвитку остеохондрозу шийного відділу необхідно:

 • дотримувати правильний режим харчування;
 • стежити за масою тіла;
 • проводити помірні фізичні навантаження;
 • вести активний спосіб життя;
 • уникати травм в області хребта.

При появі больових відчуттів будь-якої інтенсивності в області шиї необхідно звернутися до досвідченого фахівця. Записуючись на консультацію до лікаря-вертебролога клініки «Омега-Київ», ви гарантовано отримуєте можливість повного медичного огляду та комплексного обстеження, а також широкий спектр медикаментозних і апаратних методів лікування.

Лечение остеохондроза шейного отдела позвоночника в Киеве
Лечение остеохондроза шейного отдела позвоночника в Киеве
Лечение остеохондроза шейного отдела позвоночника в Киеве
Лечение остеохондроза шейного отдела позвоночника в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати