Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування остеохондрозу шийного відділу хребта в Києві

Ціни на лікування остеохондрозу шийного відділу хребта

Код Назва послуги Ціна
2003 Прийом лікаря вертебролога 550 грн.
1170 КТ голов мозку + тканин шиї + органів грудної порожнини 3600 грн.
2004 Повторний прийом лікаря вертебролога 450 грн.
322 Масаж вакуумний терапевтичний (ЛОД) 150 грн.
2200 Масаж м'язів спини (три відділи) 500 грн.
2211 Масаж м'язів спини (шийно-комірцева зона) (30 хв.) 400 грн.
2205 Загальний масаж (70 хв.) 700 грн.
971 Масаж дитячий 3-14 років (40 хв.) 400 грн.
3 Розпис схеми лікування ( консультація + схема лікування) 700 грн.
33 Магнітотерапія зовнішня 170 грн.
Показати весь список послуг

Що таке остеохондроз шийного відділу хребта?

Остеохондроз шийного відділу хребта – це дистрофічно-дегенеративне захворювання міжхребцевих дисків шийного відділу.

Лікарі-вертебрологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Часті питання по остеохондрозу шийного відділу хребта

Навіщо лікувати остеохондроз шийного відділу хребта?

Довге ігнорування симптомів захворювання может привести до порушення кровообігу в головному мозку. В результаті цих змін виникають такі симптоми: запаморочення, головні болі, шум у вухах, погіршення пам'яті. Але частіше за все ці ускладнення виникають в результаті відмови пацієнта від лікування остеохондрозу шийного відділу хребта.

Де лікувати остеохондроз шийного відділу хребта?

Клініка «Омега Київ» пропонує ретельну діагностику та підбір індивідуального лікування для своїх пацієнтів. Діагностика хвороби проходить в декілька етапів, включаючи й вивчення хвороби та комп'юторні методи діагностики. Лікування передбачає медикаментозні та немедикаментозні методи. Після закінчення курсу спеціаліст призначає профілактичні міри.

Остеохондроз шийного відділу хребта – це дистрофічно-дегенеративне захворювання міжхребцевих дисків шийного відділу. Шийний відділ є одним з найбільш рухомих сегментів хребта, забезпечуючи високу мобільність – контроль поворотів і нахилів, а також підтримання голови. Незважаючи на значне фізичне навантаження, шийний відділ характеризується слабким м'язовим корсетом, що призводить до травм і дистрофічних змін.

Тому больові відчуття і дискомфорт в шийному відділі є приводом для відвідування досвідченого фахівця. У клініці «Омега-Київ» можлива, як профілактики, так і лікування цього захворювання під керівництвом лікаря-вертебролога вищої категорії. У медичному центрі представлені широкі можливості для діагностики та лікування остеохондрозу з допомогою сучасних малоінвазивних методів і високотехнологічного апаратного оснащення.

Симптоми і прояви остеохондрозу шийного відділу хребта

Більшість больових відчуттів в області шийно-комірцевої зони зумовлені порушенням кровообігу і трофіки тканин. До числа найбільш помітних проявів можна віднести:

 • головні болі;
 • запаморочення;
 • порушену координацію рухів;
 • погіршення слуху та зору;
 • невеликі зміна голосу;
 • слабкість у верхніх кінцівках;
 • почуття оніміння пальців.

Залежно від об'єкта ураження можуть змінюватись і симптоми остеохондрозу шийного відділу хребта. Отже, розрізняють такі вузько специфічні симптоми захворювання:

 1. Корінцевий синдром являє здавлювання нервових корінців, в результаті чого виникають больові відчуття в області шиї, лопаток, плеча, зовнішньої частини передпліччя. Можливі, також поколювання і оніміння пальців рук.
 2. Ірріативно-рефлекторний синдром має такий характерний прояв, як гострий біль в області шиї. Зазвичай больовий ефект виникає при різкій зміні положення, наприклад, поворот голови.
 3. Синдром хребетної артерії дає про себе знати у вигляді гострого головного болю, який поширюється на скроню, потилицю, темінь, надбрівну область. Також можливе запаморочення, втрата свідомості, погіршення слуху.
 4. Кардіальний синдром зазвичай виникає внаслідок подразнення корінців великого грудного м'яза або корінців діафрагмального нерва. В даному випадку спостерігається біль в області грудей, який виникає при різких рухах. Больовий ефект може спостерігатися тривалий час – до декількох годин.

Причини появи остеохондрозу шийного відділу

Медичні показники актуальної захворюваності остеохондрозом шийного відділу хребта вказують на значне зміщення вікової категорії хворих в бік більш молодого населення. Раніше цей діагноз рідко ставився пацієнтам молодше 35 – 40 років, але в даний час сегмент хворих остеохондрозом змістився до більш молодої вікової групи – від 18 до 30 років.

По суті, остеохондроз шийного відділу хребта є результатом м'язових затисків, які погіршують кровообіг, харчування тканин, сприяють формуванню неправильної постави. Як наслідок, починаються дистрофічні процеси в області міжхребцевих дисків і хребців і звужуються міжхребетні відстані, що здавлюють нервові корінці.

До числа найбільш поширених причин даного захворювання відносяться:

 • наявність зайвої ваги;
 • різні деформації хребта;
 • наявність травм спини і шиї;
 • недостатня фізична підготовка;
 • надмірне нервове перенапруження;
 • малоактивний спосіб життя.

Стадії розвитку остеохондрозу шийного відділу хребта

В медицині відомо 4 основні стадії перебігу і розвитку захворювання:

 1. Перша стадія характеризується первинними порушеннями в області шийних хребців і їх нестабільністю.
 2. Друга стадія відрізняється протрузією дисків, що пов'язано із зменшенням відстані між хребцями і поступовим руйнуванням фібрового кільця. Дані процеси супроводжуються больовими відчуттями.
 3. Третя стадія відрізняється повним руйнуванням фібрового кільця, утворенням гриж міжхребцевих дисків і деформацією хребта.
 4. Четверта стадія вважається найважчою, оскільки значно ускладнена мобільність і рухливість людини. Подальший розвиток захворювання призводить до інвалідності.

 

Лечение остеохондроза шейного отдела позвоночника в Киеве
Лечение остеохондроза шейного отдела позвоночника в Киеве
Лечение остеохондроза шейного отдела позвоночника в Киеве
Лечение остеохондроза шейного отдела позвоночника в Киеве
Лечение остеохондроза шейного отдела позвоночника в Киеве

Діагностика остеохондрозу шийного відділу хребта

Лікування остеохондрозу можливо лише після ретельної і детальної діагностики, що дозволяє визначити область ураження, причини появи захворювання і стадію його розвитку. Тому в медичному центрі «Омега-Київ» діагностика передбачає:

 • повний медичний огляд у лікаря-вертебролога;
 • огляд історії хвороби (попередні діагнози, історія останнього лікування, наявність операцій);
 • КТ (комп'ютерна томографія), яка дозволяє отримати тривимірний знімок структур хребта. Дане обстеження проводиться з використанням високотехнологічного сканера Philips Brilliance 64;
 • МРТ (магнітно-резонансна томографія) дозволяє діагностувати стадію розвитку захворювання і ступінь ураження тканин. Обстеження проводять з використанням апарату Philips AchievaT 16ch.

Лікування остеохондрозу шийного відділу хребта

Лікування шийного остеохондрозу в клініці «Омега-Київ» передбачає застосування як медикаментозних, так і немедикаментозних методів.

Медикаментозні методи спрямовані на усунення больового синдрому на ранніх стадіях розвитку хвороби і ґрунтуються на використанні:

 • анальгетиків;
 • хондропротекторів;
 • зовнішніх мазей і гелів.

 

Немедикаментозні методи припускають:

 • фізіотерапію;
 • мануальну терапію;
 • лікувальну фізкультуру;
 • масаж.

Лікар-вертебролог також може скорегувати харчування і запропонувати комплекс заходів, спрямованих на зняття больових відчуттів, набряклості і відновлення рухової функції шийної області.

Профілактика остеохондрозу шийного відділу хребта

Профілактика шийного остеохондрозу є не тимчасовим заходом, а постійним способом життя. Щоб мінімізувати ризик розвитку остеохондрозу шийного відділу необхідно:

 • дотримувати правильний режим харчування;
 • стежити за масою тіла;
 • проводити помірні фізичні навантаження;
 • вести активний спосіб життя;
 • уникати травм в області хребта.

При появі больових відчуттів будь-якої інтенсивності в області шиї необхідно звернутися до досвідченого фахівця. Записуючись на консультацію до лікаря-вертебролога клініки «Омега-Київ», ви гарантовано отримуєте можливість повного медичного огляду та комплексного обстеження, а також широкий спектр медикаментозних і апаратних методів лікування.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати