Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

МРТ гіпофіза (турецького сідла) в Києві

МРТ гіпофізу - це неінвазивний метод діагностики, який дозволяє отримати детальну інформацію про одну з головних залоз людського організму – про гіпофіз.

Ціни на діагностику МРТ гіпофіза (турецького сідла)

МРТ гіпофізу - час виконання 15 хв. 1400 ₴ записатися
МРТ гіпофізу з контрастним посиленням (динамічне) - час виконання 30 хв. 2700 ₴ записатися
МРТ головного мозку і гіпофізу - час виконання 30 хв. 1900 ₴ записатися

Локалізація і функції гіпофіза

Незважаючи на те, що гіпофіз являє собою залозу, розміром з горошинку (близько 1 см), він виконує одну з найважливіших ролей в організмі людини. Розташований гіпофіз в центрі головного мозку і контролює роботу ендокринних залоз, виділяючи гормони, які керують виробництвом інших гормонів.

Гіпофіз чітко можна розділити на 2 частини:

  • Передню (займає близько 80% залози і продукує більшість гормонів, серед яких і гормон росту)
  • Задню (в цій частині відбувається накопичення гормонів, які виробляються гіпоталамусом).

Функції гіпофіза:

  1. Передня доля відповідальна за ріст і розвиток всього організму, стимулює функціонування інших залоз.
  2. Задня доля відповідає за посилення роботи гладкої мускулатури судин, впливає на реабсорбцію води в нирках.

Недолік або надлишок гормонів в організмі може призвести до важких захворювань організму. Саме тому, якщо лікар призначив вам МРТ гіпофіза, не варто ігнорувати його приписів, а краще найближчим часом пройти процедуру. Важливо пам'ятати, що МРТ турецького сідла – це найбільш точний метод візуалізації структури гіпофіза.

Лікарі-рентгенологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Діагностика порушень гіпофіза

На аденоми гіпофізу припадає близько 15% всіх пухлинних внутрішньочерепних утворень. В залежності від розміру аденоми гіпофіза можна розділити на два види: мікроаденоми, менше 10 мм, і макроаденоми, більше 10 мм.

Крім того, макроаденоми гіпофіза можуть бути настільки великим, що починають перетискати очні нерви, що може проявитися в порушенні зору.    Мікроаденоми гіпофіза бувають розміром менше 4 мм і тому МРТ гіпофіза єдиний надійний спосіб, який дозволяє виявити микроаденому гіпофізу, дослідити її структуру і розташування.

На жаль, причини утворення та росту аденом неясні. Але факторами, що провокують їх розвиток, можуть бути нейроінфекції, травми головного мозку та інші.

Тому лікарі прийшли до висновку, що МРТ гіпофізу найбільш точний метод діагностики області турецького сідла, адже він дає можливість не тільки діагностувати наявність пухлини, але і дає точне уявлення про її структуру, розташуванні та взаємовідношення з іншими тканинами.

До того ж, для більш точної діагностики області турецького сідла лікарем може бути призначено проведення МРТ гіпофізу з контрастом. Контрастування дає можливість більш точно визначити структуру та межі патологій і вже на ранній стадії робити висновки про характер пухлинних утворень. У разі злоякісної пухлини, аденокарциноми характеризуються наявністю неоднорідностей у своїй структурі, неправильною формою, а також розмитістю своїх кордонів. МРТ гіпофізау з контрастуванням – це найбільш інформативний і точний метод для опису уражень  залози та її порушень.

 

Показання для проведення МРТ гіпофіза

Магнітно-резонансну томографію (Київ) призначають:

  • при підозрі на виникнення онкологічного новоутворення в гіпофізі і прилеглих областях;
  • при підвищеній кількості в крові гормонів, що виділяються гіпофізом, і виявляються у таких випадках симптоматикою;
  • якщо є лабораторні ознаки пустот в турецькому сідлі;
  • головні болі постійного характеру без чіткої локалізації;
  • наростання внутрішньоочного тиску, погіршення гостроти зору, порушення моторики очей.

Діагностична процедура не вимагає спеціальної підготовки. Тривалість дослідження становить від 15 до 45 хвилин, в залежності від проведення МРТ з контрастом чи без. Ще приблизно через годину пацієнт отримає опис дослідження, плівку і запис результатів дослідження на диску. Вартість МРТ гіпофіза у нашій клініці ви можете подивитися на сайті в прейскуранті або дізнатися за телефоном у оператора клініки.

В діагностичному центрі "Омега-Київ", м. Київ, вул. Максимовича Михайла 10 та вул. А. Малишка,39 можна пройти МРТ гіпофізу (області турецького сідла) з контрастом і без. Обстеження проводиться за попереднім записом за телефоном (044)333-4-333 або через форму "запис на прийом" на сайті.

МРТ гипофиза (турецкого седла) в Киеве
МРТ гипофиза (турецкого седла) в Киеве
МРТ гипофиза (турецкого седла) в Киеве
МРТ гипофиза (турецкого седла) в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Побеляцький Тарас Сергійович

Лікар-рентгенолог першої категорії

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати