Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування міозиту шиї в Києві

Міозит шиї – це запальний процес в м'язових тканинах шийної зони, який характеризується болючістю ураженої ділянки м'язів, слабкістю і обмеженою шийною рухливістю.

Ціни на лікування міозиту шиї

Прийом лікаря вертебролога 550 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря вертебролога 450 ₴ записатися
Паравертебрально блокада (без медикаментів) одноразово 700 ₴ записатися
Паравертебрально блокада (без медикаментів) - курсове лікування 500 ₴ записатися
Показати все Сховати

Міозит шиї – це запальний процес в м'язових тканинах шийної зони, який характеризується болючістю ураженої ділянки м'язів, слабкістю і обмеженою шийною рухливістю. Це дуже поширене захворювання, яке хворі часто намагаються перенести самостійно, займаючись самолікуванням. До цієї хвороби схильні люди будь-якого віку, професії, звичок. Патологічний стан може виникнути в результаті стресу, переохолодження, некомфортного спального місця, необережного різкого повороту голови.

Враховуючи те, що шийний міозит може розвинутися в результаті інфекційного захворювання, порушених обмінних процесів в організмі, травм шиї,  не рекомендується намагатися вилікувати хворобу самостійно. У разі виявлення симптомів шийного міозиту, слід негайно проконсультуватися з лікарем-вертебрологом. Звернувшись до фахівців клініки «Омега-Київ», Ви зможете отримати повноцінну професійну консультацію, визначити причини захворювання конкретно у Вашому випадку, а також максимально швидко позбутися від неприємних симптомів.

Симптоми і прояви шийного міозиту

Одним з основних симптомів міозиту вважається місцевий біль в області шиї, який загострюється при спробі хворого повернути голову. Внаслідок больових відчуттів утруднюється і рухливість голови. Ці симптоми проявляються зазвичай вранці, або в кінці робочого дня при сидячій роботі або довгому знаходженні в незмінній позі. Дані відчуття викликаються набряком запалення м'язових волокон, і, як наслідок, їх рефлекторним спазмом. Нервові закінчення подразнються і викликають сильний біль.

Серед найбільш помітних симптомів можна виділити:

 • поступово посилюється біль в області шиї;
 • слабкість або атрофія уражених м'язів;
 • болісність при обмацуванні м'язів;
 • в області ураження можна намацати м'язові ущільнення;
 • біль у скронях;
 • підвищена температура.

Залежно від причини і клінічного перебігу шийного міозиту розрізняють гостру і хронічну форми. Часто без необхідного лікування і діагностики гостра форма переходить в хронічну, яка може бути результатом розвитку хронічної інфекції в організмі.

Симптоми легкої форми шийного міозиту можуть самостійно купіруватися протягом кількох днів, однак це не означає, що хвороба пройшла безслідно. Фактори, які раз викликали симптоми міозиту (сидяча робота, протяги, незручне місце для сну, сильне фізичне напруження), викликають його часті рецидиви, і в рази збільшують вірогідність розвитку хронічного шийного міозиту. Синдроми, що повернулися  позбавляють хворого працездатності на тривалий термін.

Лікарі-вертебрологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Існують також специфічні форми міозиту. Так, безконтрольно поточний шийний міозит може торкнутися гортані, стравоходу і глотки, провокуючи кашель і задишку. У деяких випадках можливий дерматический міозит, в результаті якого у хворого можуть виникнути висипання червоного або фіолетового кольору.

Причини появи шийного міозиту

Шийний міозит, як вже було сказано, стосується всіх вікових груп і практично не має вікових обмежень. Все ж з особливою частотою ця хвороба зустрічається у людей, чия професія вимагає тривалого перебування в незручному становищі – водії, офісні працівники. До групи ризику належать також і ті, хто тривалий час провів на протязі, переохолодився або забив м'язи.

Вірусні інфекції також можуть спровокувати розвиток шийного міозиту. У поодиноких випадках прийом лікарського препарату може стати причиною даного захворювання. При цьому симптоми можуть з'явитися через деякий час після припинення прийому ліків.

Слід зазначити, що симптоми шийного міозиту можуть виникнути не тільки у дорослих, але і у дітей. У дітей це захворювання проходить особливо важко, а причиною можуть послужити як перебування під кондиціонером, занадто м'яка постіль, коротке ліжко або занадто висока подушка. Виявлення шийного міозиту у дітей утруднене, так як дитина часто не може чітко описати, що саме його турбує. Дорослим необхідно бути гранично уважними, щоб якомога раніше виявити ознаки міозиту у дитини.

Найбільш поширені причини захворювання:

 • малорухливий спосіб життя;
 • сидяча робота;
 • наявність травм шиї;
 • недостатня фізична підготовка;
 • тривале перебування в одному положенні;
 • протяги;
 • паразитарні інфекції;
 • погано облаштоване місце для сну;
 • ускладнення після інфекційних захворювань.

Стадії розвитку міозиту шиї

Умовно можна виділити такі стадії захворювання:

 1. На початку хвороби міозит проявляється в гострій стадії. На цьому етапі симптоми легко помітні, оскільки провокують різке порушення звичного ритму життя. Різкий біль заважає хворому повернути голову, знерухомлює його на деякий час.
 2. Через деякий час синдроми захворювання можуть зникнути, однак це зовсім не означає, що міозит пройшов безслідно. Якщо хвороба викликана інфекційним захворюванням або посилюється зовнішніми чинниками, вона зазвичай переходить у хронічну стадію.
 3. У разі відсутності лікування розвиток шийного міозиту переходить в гостро-хронічну стадію. У такому випадку може відбутися повна атрофія м'язів, а сам хворий не зможе тримати голову у вертикальному положенні.

Діагностика шийного міозиту

Слід зазначити, що така хвороба, як шийний міозит, досить легко піддається лікуванню. Незапущені випадки можна швидко діагностувати і призначити відповідний курс лікування. Фахівці медичного центру «Омега-Київ» допоможуть Вам в найкоротші терміни позбавитися від неприємних відчуттів, що виникають при міозиті, і як можна швидше повернутися до звичного ритму життя.

Головна проблема при лікуванні міозиту – вчасно діагностувати хворобу і прийняти відповідні заходи по купіруванню захворювання. Особливо важливо не тільки прибрати больові відчуття, але і усунути їх причину. Без допомоги лікаря неможливо визначити причину запалення. Це можуть бути, як механічні фактори, так і розвиток інфекційних процесів в організмі. Саме тому важливо при перших же симптомах звертатися до профільних фахівців клініки «Омега-Київ» за своєчасною діагностикою з допомогою таких апаратних методів як:

 1. комп'ютерна томографія, що дозволяє зробити тривимірний знімок досліджуваної області;
 2. магнітно-резонансна томографія, що дозволяє отримати пошарове знімок тканин проблемної області.

 

Діагностика захворювання на ранніх стадіях дозволить уникнути його переходу в хронічну стадію.

Лікування шийного міозиту

Вибір методики лікування захворювання в центрі «Омега-Київ» обумовлений причинами, які викликали захворювання. На перших етапах дії лікаря спрямовані на полегшення больового синдрому і подальше усунення причини розвитку недуги.

Так, методики лікування можна умовно поділити на медикаментозні і немедикаментозні.

Медикаментозні методи включають:

 • новокаїнову блокаду у разі дуже гострих больових відчуттів;
 • антигельмінтні препарати, якщо захворювання має паразитарне походження;
 • антибіотики при інфекційному походження міозиту.

У випадку механічного пошкодження м'язів можливо немедикаментозне лікування:

 • масаж;
 • лікувальна фізкультура;
 • фізіотерапія;
 • постізометрична релаксація (під наглядом по команді лікаря хворий почергово напружує і розслабляє м'язи).
 Лечение миозита шеи в Киеве
 Лечение миозита шеи в Киеве
 Лечение миозита шеи в Киеве
 Лечение миозита шеи в Киеве

Профілактика шийного міозиту

Профілактика шийного міозиту повинна проводитися системно, особливо у людей, які внаслідок своєї професії, відносяться до групи ризику.

Щоб мінімізувати ризик захворювання слід дотримуватися простих правил:

 • ретельно підбирайте подушки, на яких спите (вона не повинна бути занадто м'якою або високою);
 • уникайте перебування на протязі;
 • намагайтеся не переохолоджуватися;
 • не дозволяйте собі тривалий час перебувати в однаковому положенні;
 • перед фізичними навантаженнями завжди проводьте вправи для розігріву м'язів.

 

При появі болю в області шиї або утрудненні в повороті голови, необхідно негайно звернутися до фахівця. Слід пам'ятати, що лікування шийного міозиту на ранніх стадіях дозволяє позбутися  причини захворювання, а не просто усунути больовий синдром. Записуючись на консультацію до фахівця клініки «Омега-Київ», Ви зможете уникнути багатьох ускладнень шийного міозиту, отримаєте кваліфіковану консультацію та спеціалізовану медичну допомогу.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати