Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Фолікулометрія в Києві

Фолікулометрія – нешкідлива для організму процедура ультразвукового моніторингу, мета якого – оцінка динаміки роботи яєчників. Дослідження проводиться регулярно протягом одного або кількох менструальних циклів. З його допомогою можна точно визначити день овуляції – період максимально сприятливий для зачаття. Фолікулометрія дозволяє виявити патології вироблення фолікулів (структурних одиниць яєчника з яйцеклітиною всередині), відкоригувати гормональний дисбаланс і вилікувати безпліддя.

Ціни на фолікулометрію

Фолікулометрія 300 ₴ записатися

Фолікулометрія: показання для проведення

УЗД скринінг фолікула або фолікулометрія є одним з етапів діагностики безпліддя. Дослідження динаміки роботи яєчників показане:

 • При плануванні вагітності – для визначення дати овуляції у жінок з порушеннями менструального циклу (дисменореєю), таких як ановуляція (відсутність овуляції), мізерні виділення (гіпоменорея), патологічна відсутність місячних (аменорея), дуже часті або рідкісні менструації.
 • Для діагностики безпліддя у жінок, викликаного дисфункцією яєчників, з проблемами вироблення фолікулів.
 • При різних захворюваннях жіночих репродуктивних органів: кіста яєчників, гіпоплазія матки, гермафродитизм, патологія ендометрію.
 • Для моніторингу гормонального стану жінки.
 • Під час підготовки до проведення допоміжної репродуктивної технології ЕКЗ (екстракорпорального запліднення).
 • З метою контролю за ефективністю лікування.

Фолікулометрія, як і УЗД, – процедура неінвазивна: на відміну від рентгенографії, ультразвук не несе променевого навантаження. Тому обстежуватись можна багаторазово протягом короткого проміжку часу.

Підготовка до дослідження фолікулометрія

Фолікулометрія передбачає нескладний підготовчий етап:

 • Дієта, спрямована на зниження газоутворення в кишківникуу: посилений метеоризм може вплинути на інформативність та точність. За 2-3 дні до обстеження необхідно виключити молочні продукти, бобові, свіжі овочі, чорний хліб. Також може бути призначене очищення кишківника за допомогою мікроклізми.
 • При обстеженні вагінальним датчиком сечовий міхур необхідно випорожнити. Трансабдомінальну процедуру роблять із повним сечовим міхуром.
 • Якщо пацієнтка приймає препарати-стимулятори овуляції, слід продовжувати.

Лікарі УЗД-діагностики

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Як роблять процедуру фолікулометрія?

Перша фолікулометрія проводиться на 7-10 (при звичайному 28-денному циклі) або на 2-3 день менструального циклу (при нерегулярних місячних або стимулюванні овуляції). Наступні процедури сканування яєчників роблять кожні 2-3 дні за призначенням лікаря, доки не буде зафіксовано факт овуляції. Дослідження дозволяє отримати інформацію про зростання та розвиток одного або кількох домінантних фолікулів. Якщо фолікули не досягають певного розміру – 18-24 мм, овуляція не відбувається.

Дослідження можна проводити 2 методами:

 • Трансабдомінально – стандартне УЗД, яке проводиться абдомінальним датчиком через черевну стінку внизу живота. Пацієнтка знаходиться на кушетці горизонтально, досліджувану область звільняє від одягу. Перед моніторингом шкіра та датчик обробляється гелем для УЗД.
 • Трансвагінально – за допомогою вагінального датчика, що вводиться у піхву. Така технологія відрізняється більшою точністю, у порівнянні зі стандартною.

У результаті обстеження на екрані з'являється зображення жіночих репродуктивних органів – матки, яєчників. Візуалізація дозволяє оцінити фолікули – їх розмір, форму, підрахувати кількість, а також діагностувати кісти та інші захворювання.

Триває фолікулометрія до 20 хвилин, дослідження безболісне, не чинить побічної дії та не має протипоказань. Всі дані дослідження УЗД-фахівець записує та передає репродуктологу для аналізу та подальшого лікування.

Переваги проведення фолікулометрії у МЦ Омега-Київ

Діагностичні центри мережі клінік Омега-Київ пропонують пройти фолікулометрію на сучасному обладнанні для ультразвукових досліджень. У клініці працюють висококваліфіковані лікарі УЗ-діагностики, попередній запис ведеться за тел. (044) 333-4-333, 0800753357 (безкоштовно з мобільного), через форму на сайті або зручний месенджер. Адреса відділення, де ведеться прийом: вул. Володимирська, 81-А. (м. Площа Льва Толстого).

Фотографії діагностичного центра

Фолликулометрия в Киеве
Фолликулометрия в Киеве
Фолликулометрия в Киеве
Фолликулометрия в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Брєжнєв Ігор Феліксович

Лікар УЗД першої категорії

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати