Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Цистоскопія в Києві

Що таке цистоскопія?

Цистоскопія або цистоуретроскопія – це ендоскопічний метод дослідження сечового міхура та уретри, який полягає в огляді слизових оболонок даних органів за допомогою спеціальної оптичної системи – цистоскопа. Цистоскоп виглядає як довга металева трубка, до якої приєднується джерело світла і відеокамера.

Лікарі-урологи

Ціни відділення оперативної урології

Код Назва послуги Ціна Де роблять
11
Прийом лікаря-уролога провідного спеціаліста

Прийом лікаря-уролога провідного спеціаліста

500 грн.
вул. Володимирська 81-А
44
Повторний прийом лікаря уролога провідного спеціаліста

Повторний прийом лікаря уролога провідного спеціаліста

450 грн.
вул. Володимирська 81-А
8
Прийом лікаря андролога-сексопатолога з рекомендаціями

Прийом лікаря андролога-сексопатолога з рекомендаціями

450 грн.
вул. Володимирська 81-А
19
Огляд лікаря-уролога

Огляд лікаря-уролога

200 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
1609
Цистоскопія ендоскопічна

Цистоскопія ендоскопічна

У вартість оперативного втручання входить: консультація хірурга, оперативне втручання, медикаментозне забезпечення операції, гістологічне дослідження, УЗД органів малого тазу в післяопераційному періоді. 

1400 грн.
вул. М. Максимовича 10
Показати весь список послуг

Для своєчасного виявлення захворювань сечового міхура і сечовипускального каналу сьогодні успішно застосовується цистоскопія та цистоуретроскопія - процедура, що дозволяє заглянути всередину сечового міхура і сечовипускального каналу пацієнта.

Цистоскопія або цистоуретроскопія – це ендоскопічний метод дослідження сечового міхура та уретри, який полягає в огляді слизових оболонок даних органів за допомогою спеціальної оптичної системи – цистоскопа. Цистоскоп виглядає як довга металева трубка, до якої приєднується джерело світла і відеокамера. Відмінність методів в тому, що при цистоскопії оглядається тільки порожнину сечового міхура, а при цистоуретроскопии, при витяганні інструменту, додатково подається рідина під тиском, і оглядаються стінки сечовипускального каналу.

Цистоскопія досить точний метод діагностики захворювань сечового міхура і сечовипускального каналу (уретри), деколи інформації, отриманої сучасними методами (УЗД, комп'ютерна томографія) недостатньо для постановки діагнозу, в ряді випадків ці методи взагалі малоінформативні. Виконує цистоскопію лікар-уролог.

У медичному центрі «Омега-Київ» цистоскопію проводять досвідчені висококваліфіковані спеціалісти з урахуванням Ваших індивідуальних особливостей.

При обстеженні сечового міхура процедура полягає у введенні через сечовипускальний канал у сечовий міхур цистоскопа. З сечового міхура випускаються залишики сечі і він заповнюється стерильною рідиною, що створює прозоре середовище. Після цього проводиться огляд слизової оболонки сечового міхура. Методика проведення цистоскопії сечового міхура передбачає можливість одночасного взяття гістологічного аналізу (маленьких шматочків тканин) на біопсію – при виявленні підозрілих ділянок. Це робить цистоскопію одним з найбільш ефективних і зручних методів діагностики пухлин і захворювань, що супроводжуються змінами на слизовій оболонці даного органу.

При обстеженні уретри процедура полягає в тому, що при витяганні цистоскопа з сечового міхура, подається стерильна рідина під невеликим тиском, що дозволяє розправити стінки уретри. Це дозволяє лікарю візуально оглянути сечовипускальний канал по всій довжині на наявність поліпів, звужень каналу, атипових новоутворень та інших патологій.

Чи болісне обстеження?

Частий питання, яке хвилює пацієнтів: як вони будуть почувати себе під час і після цистоскопії? Болюча процедура цистоскопії? Хвилюватися не варто: процедура нескладна, проте, оскільки введення апарату в сечовий міхур здійснюється через сечовипускальний канал, можуть мати місце неприємні відчуття. Ви можете відчути дискомфорт, коли цистоскоп вводять у сечовивідний канал і сечовий міхур. Можливо, у вас виникне бажання помочитися, коли рідина наповнить сечовий міхур. Якщо буде проводитися взяття біопсії, ви можете відчути легкий щипок.

Після процедури сечовипускальний канал може бути болючим, і ви будете відчувати печіння під час сечовипускання один – два дні. Крім того, після дослідження, для профілактики виникнення або загострення циститу, призначається антибіотик коротким курсом.

У медичному центрі «Омега-Київ» можна пройти процедуру цистоскопії без болю. Це дещо підвищить вартість процедури, так як буде застосований загальний наркоз, що відповідає високим європейським стандартам. Застосування наркозу дозволяє виключити страх перед процедурою і повністю позбавити пацієнта від больових відчуттів.

Показання до проведення цистоскопії:

 • гематурія (виявлення в сечі домішок крові);
 • хронічний цистит;
 • підозра на наявність пухлини;
 • хронічний уретрит.
Цистоскопия в Киеве
Цистоскопия в Киеве
Цистоскопия в Киеве
Цистоскопия в Киеве

За допомогою цистоскопії можна виявити:

 • запальні зміни на стінках сечового міхура і уретри;
 • камені в сечовому міхурі;
 • дивертикули;
 • свищі;
 • пухлини;
 • травми;
 • причину гематурії.

Дуже часто цистоскопія може використовуватися не тільки з діагностичною, але і з лікувальною метою:

 • видалення дрібних папілом;
 • эндовезикальную електрокоагуляцію простий виразки;
 • розсічення гирла сечоводу при уретероцеле;
 • ін'єкція під слизову сечового міхура різних лікарських засобів;
 • бужування уретри при її стриктуре;
 • катетеризацію або стентування сечовода;
 • виведення каменя із сечоводу з допомогою екстракторів;
 • цистолитотрипсию (дроблення каменів сечового міхура).

Як проводиться процедура цистоскопії?

Процедура цистоскопії в клініці «Омега-Київ» проводиться під місцевою або загальною анестезією. Прийнятний вид анестезії визначається на попередній консультації. У випадку загальної анестезії перед процедурою хворий не повинен їсти протягом 8 годин.

Уретроскопія і цистоскопія з діагностичною метою найчастіше виконуються в амбулаторних умовах та під місцевим знеболенням: в сечовипускальний канал і сечовий міхур вводяться речовини, що містять місцеві анестетики, які забезпечують і знеболювання, і повноцінну мастило при введенні цистоскопа.

Якщо метою цистоскопії є не тільки огляд, а проведення низки маніпуляцій або процедур (щипкова біопсія, гидродистензия), то Вам буде запропонована загальна анестезія (внутрішньовенна або епідуральна). 

Вся процедура цистоскопії займає до 30 хвилин, але безпосередньо огляд сечового міхура займає не більше 5-10 хвилин, а завдяки використанню найсучаснішого обладнання (саме таким має клініка «Омега-Київ») час обстеження скорочується ще більше. А ось діагноз виходить більш точним.

Після закінчення процедури, якщо вона виконувалася під місцевою анестезією, пацієнт може відразу самостійно покинути клініку. Якщо ж цистоскопія проводилася під загальною анестезією, то після процедури пацієнт зазвичай знаходиться якийсь час під наглядом.

Після цистоскопії:

 1. Перш, ніж Ви підете додому, лікар обговорить з Вами результати цистоскопії, план подальшого лікування і дасть необхідні рекомендації.
 2. Стосовно самої процедури :
  • у більшості випадків Вам можна буде вести звичайний спосіб життя;
  • треба пити більше рідини, для того, щоб розбавити сечу і зменшити дискомфорт при сечовипусканні, печінні;
  • після цистоскопії Ви можете помітити кров у сечі, але поява крові звичайно припиняється через кілька годин.
 3. Зверніться до лікаря, якщо у Вас після цистоскопії є будь-який з перерахованих нижче симптомів:
  • гарячка та/або озноб;
  • часті позиви до сечовипускання, що супроводжується різзю і сильним печінням в уретрі;
  • затримка сечі (нездатність помочитися);
  • біль у попереку;
  • кров у сечі з утворенням згустків.

Протипоказання до проведення цистоскопії:

 • гостре запалення сечового міхура;
 • загострення запалення в уретрі, простаті або яєчках;
 • кровотеча;
 • пошкодження стінки уретри;
 • уретральна (резорбтивних) лихоманка.

Дізнатися більше, записатися до лікаря або на процедури можна за номерами телефонів: 044 333 4 333, 0 800 753 357 (безкоштовно з мобільного), через форму "запис на сайті" або зручний месенджер.