Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування інфаркту міокарда в Києві

Інфаркт міокарда - це такий стан організму, при якому може виникнути тромбоз коронарної артерії. Проблема досить серйозна і практично в кожному випадку велика ймовірність прояви ускладнень з серйозними наслідками.

Ціни на лікування інфаркту міокарда

Прийом лікаря кардіолога (консультація, огляд) 700 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря кардіолога 600 ₴ записатися
Електрокардіограма з розшифровкою (12 каналів) 200 ₴ записатися
Електрокардіограма (автовисновок) 150 ₴ записатися
Показати все Сховати

Інфаркт міокарда - це такий стан організму, при якому може виникнути тромбоз коронарної артерії. Проблема досить серйозна і практично в кожному випадку велика ймовірність прояви ускладнень з серйозними наслідками.

При попаданні пацієнта у відділення реанімації потрібне негайне розчинення тромбів. Даний процес має назву тромболізис або коронарна ангіопластика. Інфаркт міокарда буває з проявом патологічного зубця і без нього. У першому випадку область поширення і глибина проникнення набагато більше, ніж у другому, проте другий випадок виникає найчастіше.

Причини

Причини інфаркту міокарда варто знати ще до того, як доведеться вирушати на діагностику і подальше лікування, так як таким чином можна уникнути серйозних наслідків зі здоров'ям.

В основному інфаркт міокарда зустрічається у тих людей, у яких є обмеження в рухової активності на тлі психоемоційних перевантажень. Не виключенням є і ті, хто має відмінну фізичною активністю і молодим віком. В цілому, причина виникнення цього захворювання криється в:

 • переїданні;
 • неправильному харчуванні;
 • надлишку в раціоні тваринного жиру;
 • нестачі активного способу життя.

Перш ніж ознайомитися з тим, що таке інфаркт міокарда і з якої причини він виникає, варто пам'ятати про те, що серце - це своєрідний мішок м'язів, який є насосом для перегонки кров'яної рідини організмом. Самому м'язі потрібне постійне постачання кисню, що надходить по кровоносних судинах. Як тільки велика частина цих судин починає уражатися такою проблемою як атеросклероз, починається дефіцит кисню, відповідно в роботі серця відбуваються перебої. Це призводить до такого захворювання, як ішемія.

Інфаркт міокарда супроводжується обмеженням або повним припиненням кровопостачання серця за рахунок того, що закупорюється коронарна артерія. Іншими словами, наслідком даної хвороби найчастіше стає тромб, що утворюється через велику кількість атеросклеротичних бляшок. Набагато рідше причиною може стати спазм в коронарнії артерії. Ті ділянки серця, які позбавляються харчування, гинуть, а при відмиранні тканин відбувається інфаркт.

Лікарі-кардіологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Симптоми

Як тільки виявляються яскраві симптоми або перші ознаки інфаркту міокарда, потрібна негайна діагностика і лікування, щоб виключити зупинку серця. Серед перших проявів з боку організму можна відзначити наявність:

 • болю в області грудини, який може віддавати у внутрішню частину лівої руки, що створює враження поколювання зап'ястя або пальців;
 • больових відчуттів в області плечового пояса, шиї і щелепи, міжлопаточного простору, а також в основному з лівого боку тулуба.

Варто зауважити, що симптом болю при інфаркті міокарда буває:

 • кинджальним;
 • роздираючим;
 • пекучим;
 • колючим.

У деяких випадках, він на стільки сильний, що у людини виривається неконтрольований крик.

Крім цього, може виникати відчуття дискомфорту в області грудної клітини. Якщо бути точнішим, то даний симптом може бути у вигляді стиснення, здавлювання, тяжкості і стягування лещатами. Симптоми і ознаки інфаркту міокарда нерідко схожі на стенокардію, саме тому категорично заборонено здійснювати лікування самостійно і без належної діагностики у фахівця.

Може раптово виникнути ангінозний біль, причому переважно в нічний або ранковий час. Болі розвиваються хвилеподібно і можуть зменшуватися періодично, але не йдуть повністю. Кожна нова хвиля супроводжується посиленням болю і збільшенням дискомфорту в грудній клітці.

Тривалість нападу може досягати декількох годин. Важливо пам'ятати про те, що для того, щоб виник інфаркт міокарда потрібно, щоб ангінозний біль тривала більше 15 хвилин, відповідно при тривалому її присутності потрібно екстрено вживати заходів і починати лікування.

Діагностика

Як правило, для діагностики гострої стадії інфаркту міокарда, лікарі покладаються на 3 критерія.

Якщо у пацієнта є скарги на брак повітря, частий прояв холодного поту, різкої слабості і зниженого артеріального тиску, в тому числі нудоти, блювоти і почуття страху. Тривалість прояви даних симптомів може досягати 30 хвилин. У такому випадку потрібно не тільки діагностика, а й швидке лікування.

Також інфаркт міокарда може бути встановлено, якщо при діагностиці виявлено наявність характерних змін при проведенні електрокардіограми. Як правило, це відбувається за рахунок утворення зубців Q і підйому сегментів ST в зацікавленій відведенні.

Інфаркт міокарда може бути поставлений при наявності характерних змін в лабораторному дослідженні аналізу крові.

Лікування

Клініка пацієнта, у якого виставлений такий діагноз як інфаркт міокарда свідчить про необхідність максимально швидко починати лікування. Метою лікування є швидке відновлення нормального кровопостачання до ураженої серцевому м'язі, а також підтримання оптимального стану. Для цього потрібні препарати, здатні:

 • запобігати утворенню тромбів;
 • пригнічувати великі скупчення тромбоцитів;
 • антикоагулянтів, які діють на згортання кровоносної рідини і здатних виключити утворення тромбів;
 • розчиняти вже утворені тромби.

Лікування інфаркту міокарда має бути комплексним і тому деякі засоби застосовуються в комбінованому режимі.

Щоб максимально швидко відновити прохідність в коронарній артерії і поліпшити кровообіг на ураженій ділянці, потрібно негайно проводити ангіопластику коронарної артерії, і можливо буде потрібно установка коронарного стента. Фахівці вважають, що клініка інфаркту в першу годину дуже критична і особливо якщо немає можливості виконати ангіопластику, то потрібне введення максимально допустимої кількості препаратів тромболітичної дії.

Якщо все вище перераховані заходи не дають належного ефекту, то подальше лікування інфаркту міокарда здійснюється за допомогою оперативного втручання в терміновому режимі, а також проведення аорто-коронарного шунтування.

Крім завдання відновити кровообіг, лікування має ще ряд цілей.

 1. Взяти під контроль больові відчуття.
 2. Почати боротьбу з аритмією.
 3. Підтримати нормальний стан роботи серця, а також врегулювати рівень дихання, пульсу і артеріального тиску, в тому числі увага приділяється роботі нирок.

Інфаркт міокарда знаходиться на особливо критичній стадії в перші 24 години прояву, а ось подальший прогноз залежить від того на скільки швидко були вжиті заходи і від того на скільки серйозно постраждала серцевий м'яз.

Класифікація

Класифікація інфаркту міокарда йде за глибиною ураження серцевого м'яза, яку показує електрокардіографічне дослідження. Вид може бути:

 • трансмульним;
 • великовогнищевим;
 • дрібновогнищевим.

Захворювання може відрізнятися від того, який здійснюється клінічний перебіг. А саме:

 • неускладнений;
 • ускладнений
 • рецидивуючий;
 • повторний.

Рецидивуючий інфаркт міокарда виставляється тоді, коли некроз в міокарді починає розвиватися максимально швидко після прояву першого інфаркту, причому для цього достатньо всього 8 тижнів. Повторний інфаркт виставляється в тому разі, якщо він виявляється пізніше 8 тижнів після першого.

Крім цього, класифікація ведеться за місцем розташування, зокрема в:

 • лівому шлуночку;
 • правому шлуночку;
 • передсерді.

Категорично заборонено проводити лікування без діагностики і консультації з фахівцем, який буде не тільки оглядати стан, але і повністю контролювати весь курс відновлення роботи серцевого м'яза.

Що робити при інфаркті міокарда?

При прояві перших симптомом інфаркту міокарда, варто негайно викликати швидку допомогу, а до її приїзду провести надання першої допомоги.

Пацієнт повинен перебувати в повному спокої, а приводом для занепокоєння може бути виникнення різкого болю в грудній порожнині. Те на скільки успішно людина зможе подолати інфаркт, залежить від того на скільки оперативно буде надана медична допомога. Якщо забаритися з викликом бригади швидкої допомоги, то може максимально швидко розвинутися легеневийзастій, сильна задишка і набряк легенів. Саме тому потрібно дуже швидко реагувати на ситуацію.

Фотографії кардіологічного центра

Лечение инфаркта миокарда в Киеве
Лечение инфаркта миокарда в Киеве
Лечение инфаркта миокарда в Киеве
Лечение инфаркта миокарда в Киеве

Інфаркт міокарда: як визначити?

Є ряд симптомів, за якими можна визначити інфаркт міокарда і це прояв:

 • болю в грудині;
 • відчуття здавленості;
 • задишки;
 • слабкості;
 • болю епізодами від декількох хвилин до декількох годин.

Больові відчуття можуть бути кинжального, гострого, тягнучого і роздирачого типу. У деяких випадках при різкому їх прояві, людина може видавати сильний неконтрольований крик. Для того щоб поставити такий діагноз, як інфаркт міокарда, вимагається діагностика у фахівця, що дозволить виключити інші захворювання і підібрати найбільш відповідне лікування.

Як відбувається інфаркт міокарда?

Для нормального функціонування міокарда потрібно, щоб просвіт у коронарній артерії міг забезпечити проходження достатньої кількості кровоносної рідини, за рахунок якої надходить кисень і поживні речовини в серцевий м'яз.

Як тільки відбувається звуження просвіту, починається дефіцитний стан міокарда. Протягом деякого часу м'яз може самостійно компенсувати дефіцит поживних речовин, але тільки не довго.

Зупинити стеноз без належного медичного втручання неможливо, а тому при прогресуванні проблеми почнеться відмирання тканин міокарда або іншими словами інфаркт.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Дудник Ганна Євгеніївна

Лікар-кардіолог першої категорії, кандидат медичних наук

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати