Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Лікування гострого парапроктиту в Києві

Гострий парапроктит - це запальний процес, який виникає в анальної пазусі і жировій клітковині прямої кишки через попадання інфекції через просвіт прямої кишки по анальним залозам в навколишні тканини.

Ціни відділення проктології

Консультація проктолога 700 ₴ записатися
Електроексцизія поліпа прямої кишки до 1,5 см (1 поліп) 3000 ₴ записатися
Видалення фіброзного поліпу анального каналу радіохвильовим методом 2860 ₴ записатися
Латексне лігування внутрішніх гемороїдальних вузлів (за 1 кільце) 3000 ₴ записатися
Показати все Сховати

Гострий парапроктит - це запальний процес, який виникає в анальній пазусі та жировій клітковині прямої кишки через попадання інфекції через просвіт прямої кишки по анальним залозам в навколишні тканини. Виникаючий в місці попадання інфекції гнійник може перебувати як прямо під шкірою, так і глибоко між м'язами.

Запальний процес при гострому парапроктиті розвивається під впливом змішаної мікрофлори (стрептококи, кишкова паличка), яка в нормі постійно присутня в прямій кишці і активізуються під дією травмуючих чинників.

Причини гострого парапроктиту:

 • недотримання правил особистої гігієни,
 • травмуючі маніпуляції в області анального каналу,
 • хронічні захворювання заднього проходу (анальні тріщини, геморой)
 • функціональні кишкові розлади (закреп, пронос);

Симптоми гострого парапроктиту:

 • Лихоманка, підвищення температури, головний біль, озноб;
 • Наростаючий біль в області прямої кишки або промежини;
 • Різкий біль в анальної області, під час дефекації і при фізичному навантаженні;
 • Почервоніння шкіри, набряклість і ущільнення тканин в області заднього проходу;
 • Гнійне запалення

Якщо хворий на парапроктит довгий час не звертається за допомогою до лікаря, то може статися мимовільний прорив абсцесу в пряму кишку, після чого в калі з'являються гній і кров. При прориві або неправильному лікуванні гострий парапроктит часто переходить в хронічну форму.

Лікарі-проктологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Класифікація гострого парапроктиту в залежності від локалізації та поширеності:

 • підшкірний (параректальний абсцес) - характеризується гнійним розплавленням підшкірної клітковини в періанальної області;
 • інтрасфінктерний - характеризується тим, що запалення зачіпає тканини анального сфінктера;
 • ішіоректальний - гнійний процес локалізується в клубово-ректальній ямці;
 • пельвіоректальний - запалення розвивається всередині малого тазу;

Діагностика гострого парапроктиту

Для діагностики гострого парапроктиту лікар-проктолог спочатку проводить огляд і обережне пальцеве обстеження прямої кишки. Інструментальні дослідження при гострому парапроктиті дуже болючі, тому такі методи діагностики як аноскопія і ректороманоскопія в даному випадку не проводяться. Дані, отримані під час огляду, доповнюються результатами лабораторних аналізів. При гострому парапроктиті в крові відзначаються ознаки гнійного запалення: лейкоцитоз, підвищення ШОЕ. Якщо абсцес розташований високо (в малому тазу або клубово-ректальній ямці) проводяться додаткові дослідження, для виключення інших захворювань (гнійної тератоми, пухлин тканин прямої кишки ).

Ускладнення

Найбільш важкі ускладнення гострого парапроктиту виникають при несвоєчасному зверненні до лікаря і можуть привести до летального результату. До них відносяться:

 • Поширення гнійного запалення на органи малого тазу і черевної області, що призводить до виникнення великих зон гнійного розплавлення.
 • Прорив абсцесу в пряму кишку, піхву, органи сечової системи, після чого дані органи втягуються в запальний процес; з подальшим формуванням в них свищів;
 • Сепсис (важке інфекційно-токсичне захворювання, обумовлене попаданням інфекції з вогнища запалення в кров і її поширенням);
 • Перехід в хронічну форму захворювання.

Лікування

Лікується гострий парапроктит тільки хірургічним шляхом. Причому оперативне втручання необхідно проводити якомога швидше після постановки діагнозу. В ході операції не тільки розкривається і очищається гнійна ділянка, але і видаляються всі пошкоджені тканини. Після розтину абсцесу порожнину гнійника промивають антисептичним розчином, а в рані залишають дренаж, через який відтікає гній і сукровиця. При своєчасному і правильно виконаному хірургічному втручанні прогноз сприятливий.

У відділенні оперативних втручань медичного центру «Омега-Київ» виконуються всі сучасні види хірургічного лікування гострого парапроктиту. Основна мета лікування - не тільки позбавлення пацієнта від гострого гнійно-запального процесу, а й профілактика ускладнень і переходу запалення в хронічну форму.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати