Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Обструктивный бронхит – что это?

Обструктивний бронхіт – що це?

Клінічний довідник

Обструктивний бронхіт - захворювання, для якого характерно запалення бронхів, що супроводжується бронхіальними спазмами та порушенням легеневої тканини. Захворювання має дві форми, гостру і хронічну. До виникнення гострої форми обструктивного бронхіту, найбільш схильні малюки і діти шкільного віку. Хронічна ж форма вражає людей середнього і старшого віку.

Чим обструктивний бронхіт відрізняється від бронхіту?

В першу чергу, хвороби відрізняються симптоматикою. Для обструктивного бронхіту характерний набряк слизової бронхів, утруднення відтоку мокроти. А також шумний видих зі свистом. Орієнтуючись на цей симптом, слід негайно звернутися до приватної клініки для діагностики, комплексного обстеження та призначення лікування.

Причини виникнення обструктивного бронхіту:

  • Вірусне або бактеріальне ураження. Найчастіше збудником вірусної інфекції є вірус грипу, риновіруси або комплекс вірусів;
  • Як ускладнення після грипу, ГРЗ або ГРВІ;
  • Тривале куріння (або пасивне куріння);
  • Екологічний стан.

Особливе місце серед причин захворювання обструктивним бронхітом займають чинники навколишнього середовища. Дана хвороба зустрічається і стає хронічною у шахтарів, металургів, жителів промислових міст, робочих залізниці і друкарень. Саме через регулярне вдихання забрудненого повітря, у людини виникає регулярне подразнення бронхів, що приводить до обструктивним бронхіту.

Симптоми обструктивного бронхіту:

  • Підвищення температури тіла до 39 градусів. Але не виняток випадки, коли хвороба супроводжується незначним підвищенням і не досягає більш 37 градусів;
  • Перенесене раніше ГРВІ. Найбільш часто, різкий кашель настає на четвертий день хвороби;
  • Кашель. Найчастіше має сухий, захоплюючий характер. У деяких випадках, людина починає закашлюється при кожному вдиху, через роздратування запаленої слизової;
  • Виникнення болю в області грудей;
  • Слабкість і ломота в тілі, млявість, відсутність апетиту;
  • Хрипи і свист у грудях, виникнення задишки, утруднення дихання;

Прискорене серцебиття, тахікардія. При виникненні цієї ознаки, необхідно негайно звернутися в клініку і пройти УЗД-діагностику, зробити ЕКГ і перебувати під постійним наглядом лікаря. Виникнення порушень у роботі серцево-судинної системи свідчить про вкрай важкому стані пацієнта.

Як лікувати обструктивний бронхіт?

Після ретельної діагностики та визначення точного діагнозу, пацієнту необхідно дотримуватись рекомендацій лікаря і призначеного лікування. Інакше захворювання може прийняти хронічну форму або посилитися вторинними бактеріальними інфекціями.

Пацієнту потрібен спокій, хворобу не можна переносити на ногах. Також слід не забувати про тепле пиття, підтримувати зволоженість повітря в приміщенні. Серед медикаментів, необхідно приймати спазмолітичні і муколітичні засоби.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо