Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування асептичного некрозу головки стегнової кістки в Києві

При порушенні кровотоку відбувається збій в надходженні харчування до клітин і це стає основною причиною виникнення некрозу. У випадку з кістками ніг, починається асептичний некроз головки стегнової кістки. Асептичний некроз тазостегнового суглоба виникає найчастіше у дорослих, і в основному у представників сильної половини людства. Статистика показує, що захворюваність у чоловіків перевищує жіночу в 8 разів. В середньому такий діагноз зустрічається у людей у ​​віці 20-45 років, 60% з них мають некроз однієї ноги, а що залишилися 40% відразу на двох кінцівках.

Ціни на лікування асептичного некрозу головки стегнової кістки

Прийом лікаря ортопеда-травматолога - провідного спеціаліста (лікар вищої категорії)(консультація, огляд) 1000 ₴ записатися
Прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд) 500 ₴ записатися
Накладення гіпсової пов'язки 300 ₴ записатися
Зняття гіпсової пов'язки 250 ₴ записатися
Показати все Сховати

Всі кістки в організмі людини, складаються з кісткової тканини, а вона створена з безлічі клітин, кожній з яких  потрібне якісне кровопостачання. Як тільки порушується кровообіг, відбувається збій в надходженні харчування до клітин і це стає основною причиною виникнення некрозу. У випадку з кістками ніг, починається асептичний некроз головки стегнової кістки.

Чим особлива хвороба

Асептичний некроз тазостегнового суглоба виникає найчастіше у дорослих, і в основному у представників сильної половини людства. Статистика показує, що захворюваність у чоловіків перевищує жіночу в 8 разів. В середньому такий діагноз зустрічається у людей у ​​віці 20-45 років, причому 60% з них мають некроз однієї ноги, а 40% - відразу на двох кінцівках.

Найбільш поширеною формою захворювання вважається нетравматична та кортикостроїдна, є і третя, яка утворюється  через часте вживання міцних алкогольних напоїв.

Чому виникає некроз

Асептичний некроз голівки стегна виникає з кількох причин, кожна з яких призводить до порушення кровопостачання стегнової голівки.

 1. Травматичні пошкодження стегна сприяють порушенню кровообігу в порожнині артерії стегнової голівки. Основними причинами є виникнення: перелому шийки стегна, вивиху в тазостегновому суглобі, сильного удару і тому подібних проблем.
 2. Вживання гормональних препаратів, зокрема прийому глюкокортикоїдного компоненту в великому дозуванні. Можливий розвиток такої хвороби, як асептичний некроз тазостегнового суглоба, лікування якого повинен проводити тільки фахівець, тільки при частому застосуванні медикаменту. Разове введення препарату не небезпечно.
 3. Регулярне споживання алкоголю у великих кількостях - це яскрава причина появи некрозу. Під впливом спиртного порушується, і кровопостачання тазостегнового суглоба, і стоншуються стінки судин.
 4. При ідіопатичному некрозі в 30% випадків неможливо визначити вид і причину захворювання. В даному випадку першопричинами може бути безліч факторів і основний, що є причиною асептичного некрозу голівки стегнової кістки є емоційна або фізична перевтома, стрес, нервове напруження. Лікування в першу чергу призначається для усунення причини, щоб не було повторного загострення захворювання.

Лікарі-ортопеди та травматологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Група ризику

Діагностика асептичного некрозу тазостегнового суглоба в першу чергу грунтується на виявленні паралельних захворювань. Наявність у людини нижчеперелічених проблем з організмом автоматично відносить її до групи ризику виникнення некрозу. Йдеться про наявність:

 • системного червоного вовчака;
 • серповидноклітинної анемії;
 • судинних захворювань;
 • хвороби Кесона;
 • остеохондрозу;
 • дисплазії тазостегнового суглоба;
 • хронічного і гострого панкреатиту.

Асептичний некроз голівки стегнової кістки може стати професійним захворюванням таких спеціальностей, як водолаз, шахтар і тому подібні. Причиною стає постійний вплив високого тиску на організм. Медики не виключають того, що причиною стає наявність зайвої ваги, за рахунок чого збільшується навантаження на нижні кінцівки.

Сюди ж в групу ризику людей, у яких може виникнути аваскулярний некроз голівки стегна, можна віднести тих, хто страждає:

 • поганим згортанням крові;
 • колагенозом;
 • наслідками після радіо-та хіміотерапії;
 • анемією.

Симптоматика

Лікування асептичного некрозу головки стегнової кістки варто починати на ранній стадії, при прояві перших симптомів. Не варто самостійно ставити діагноз за власними відчуттями, так як симптоми некрозу дуже схожі з артрозом. Лікування має безліч відмінностей, і неправильне його ведення принесе не найкращі наслідки. Особливість некрозу в швидкому розвитку на відміну від артрозу, а тому діяти потрібно швидко і використовувати тільки ефективні методи.

На асептичний некроз голівки стегнової кістки лікування призначається при прояві нижче описаних симптомів.

 1. Больові відчуття в паховій, стегновій області, що поширюються на коліно. Біль виникає при опорі на кінцівку при ходьбі, вставанні або під час бігу. Болі можуть бути різкого і тягнучого характеру, причому занепокоєння виникає протягом тривалого періоду, а не одноразово.
 2. Придбання кульгавості. За рахунок постійного дискомфорту в стегновому суглобі, хворий починає кульгати на хвору ногу, за рахунок чого порушується хода.
 3. Виникнення обмеження рухливості. Іншими словами, обсяг виконуваних рухів тазостегновим суглобом значно знижується. Стає практично неможливо відвести ногу в сторону або притиснути до грудної клітки.
 4. Починається атрофія м'язів. Атрофуються м'язи стегнової частини тіла, що призводить до схуднення хворої ноги.
 5. Спостерігається укорочення хворої ноги, за рахунок потерпілого тазостегнового суглоба. Однак у 10% людей, що мають асептичний некроз голівки стегнової кістки нога стає довшою за здорову.

Для виставлення діагнозу проводиться діагностика у вигляді:

 • МРТ;
 • сцинтиграфії;
 • рентгенографії.

Лікування асептичного некрозу головки стегнової кістки повинен призначати тільки лікар після проведення вищеперелічених досліджень. Усунення хвороби проводиться комплексним шляхом і залежить від:

 • яскравості прояви захворювання;
 • стадії, на якій була виявлена ​​хвороба;
 • загального стану пацієнта;
 • наявності характерних особливостей організму;
 • вікової групи хворого.

Прогноз на одужання ставиться тільки після повноцінного дослідження організму, а також через кілька тижнів після початку терапії. На стадії діагностики дуже важко робити які-небудь припущення щодо повного виведення некрозу або прояви наслідків.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати