Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування протрузії шийного відділу хребта в Києві

Ціни на лікування протрузії шийного відділу хребта

Код Назва послуги Ціна
2003 Прийом лікаря вертебролога 550 грн.
2004 Повторний прийом лікаря вертебролога 450 грн.
2100 Паравертебрально блокада (без медикаментів) 500 грн.
2121 Паравертебрально блокада (без медикаментів) - курсове лікування 400 грн.
2109 Апаратне витягування хребта (тракомп'ютер) 300 грн.
2131 Електрофорез БТЛ 150 грн.
33 Магнітотерапія зовнішня 170 грн.
2130 Магнітотерапія БТЛ 150 грн.
2133 Ультразвукова терапія БТЛ 150 грн.
2135 Ударно-хвильова терапія (одна зона) 400 грн.
Показати весь список послуг

Що таке протрузія?

Дослівно термін «протрузія» означає «виступ». Лікарі називають протрузією випинання міжхребцевого диска за межі хребетного стовпа. Саме з протрузії найчастіше починається утворення грижі.

Лікарі-вертебрологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Часті питання по протрузії шийного відділу хребта

Який період адаптації після протузии шийного відділу?

Лікування недуги передбачає індивідуальний комплекс, як медикаментозних препаратів, так і лікувальної фізкультури, фізіотерапії, масажу залежно від загальної клінічної картини перебігу захворювання. Відповідно, період реабілітації – індивідуальний фактор.

Чим небезпечна протрузія шийного відділу?

Захворювання є однією з найбільш небезпечних локалізацій цієї недуги. При відсутності належного лікування протрузія в області шиї може вести до звуження хребетного каналу, порушення трофіки тканин і сильних болів. Слід зазначити, що на запущеній стадії портрузия переходить в грижу. 

Протрузія шийного відділу хребта зустрічається досить часто. Справа в тому, що найчастіше, саме хребці шийного відділу несуть найбільше навантаження, а нездоровий спосіб життя, вік, патологічні зміни в організмі позначаються на хребцях шиї практично в першу чергу. До того ж слід враховувати, що і сам шийний відділ надає значний вплив на опорно-рухову систему людини. Багато в чому саме його визначає стан здоров'я і працездатність інших органів.

Таким чином, протрузія дисків шийного відділу є захворюванням, яке може неприхильно позначатися на всьому організмі. Даний недуга досить успішно піддається лікуванню, однак у разі відсутності лікування може дати дуже неприємні ускладнення. Саме тому, при виявленні перших симптомів протрузії шийного відділу, слід звернутися до лікаря-вертебролога. Широкий спектр діагностичних методів у клініці «Омега-Київ» дозволяє максимально точно визначити локалізацію, тип іпричини розвитку протрузії.

Причини протрузії шийного відділу

Захворювання розвивається в результаті дистрофічних процесів у хребті. Позвонковые диски в таких випадках поступово втрачають амортизаційні властивості, відбувається всихання його тканин, а їх структура і еластичність втрачається. Саме диски відповідають за еластичність, а також активність рухів в шиї, вони ж забезпечують стабільність положення голови. Основними причинами появи хвороби є:

 • остеохондроз (протрузія в цілому вважається наслідком остеохондрозу);
 • недолік амінокислот і необхідних микроэлемнтов;
 • хребетні травми;
 • кіфоз, лордоз, сколіоз.

Узагальнюючи, можна сказати, що причиною захворювання є в основному ті фактори, які скорочують амортизаційні властивості диска, знижують його еластичність, змінюють структуру. Такі процеси призводять до того, що в фіброзному кільці утворюються тріщини. Це в свою чергу, викликає защемлення нервів і, як наслідок больові відчуття.

Симптоми і ступінь протрузії шийного відділу

На відміну від великої грижі, симптоми недуги не такі яскраві. Це пов'язано з тим, що вивалювання утворень в області міжхребцевого диска при даному захворюванні не такі великі. Тому і нервові корінці, а також спинний мозок, уражаються відносно слабко. Однак захворювання можна запідозрити у людини, яка страждає сильними незрозумілими мігренню і головними болями. Отже, основна симптоматика така:

 1. біль у шийному відділі хребта;
 2. головні болі;
 3. больові відчуття поширюються на плечі;
 4. дискомфорт при спробі підняти лопатки;
 5. відчуття поколювання у кінцівках;
 6. запаморочення.

Як показує лікарська практика, зазвичай хвороба рідко зустрічається ізольовано від інших захворювань хребта, часто вона супроводжується протрузією сусідніх відділів. З цим пов'язані і симптоми захворювання.

Розрізняють такі стадії недуги:

 1. Втрата фіброзним кільцем пружності, цілісності. На першій стадії протрузії фіброзне кільце також стає більш пухким. Відбувається розплющування пульпозного ядра.
 2. На другій стадії міжхребцевий диск випинається в хребетний канал. При протрузії пролапс зазвичай досягає 1-2 мм.
 3. Третя стадія захворювання фактично означає розвиток великої грижі хребта. Хворий після тривалого перебування в незручній позі починає відчувати гострий біль у шиї. В цілому, вираженість больових відчуттів залежить від того, як сильно стиснуті нервові корінці.

Типи протрузії шийного відділу

Спрямованість пролапсу дозволяють виділити латеральні (формується збоку), заднелатеральные (формування виступу назад і вбік), задні (протрузія спрямована від живота до спини), центральні (медіани) протрузії.

Лечение протрузии шейного отдела позвоночника в Киеве
Лечение протрузии шейного отдела позвоночника в Киеве
Лечение протрузии шейного отдела позвоночника в Киеве
Лечение протрузии шейного отдела позвоночника в Киеве
Лечение протрузии шейного отдела позвоночника в Киеве

Діагностика протрузії шийного відділу

Діагноз про наявність протрузії не може бути поставлений самостійно. Це пов'язано з тим, що для постановки даного діагнозу часто необхідно використання високотехнологічних апаратів, які є в розпорядженні у лікаря-вертебролога.

У клініці «Омега-Київ» діагностика протрузії здійснюється такими апаратними методами:

 1. комп'ютерна томографія, при цьому обстеженні хворий піддається мінімальній дозі променевого навантаження. У клініці «Омега-Київ» КТ проводиться з використанням високоточного апарату Philips Brilliance;
 2. магнітно-резонансна томографія дає детальний пошарове знімок тканин. При протрузії даний тип обстеження є кращим, так як його дані дають можливість вертебролога швидше поставити правильний діагноз. Лікарі центру «Омега-Київ» мають в розпорядженні для МРТ високоточний апарат Philips AchievaT 16ch.

Залежно від особливостей конкретного захворювання можуть бути призначені додаткові дослідження, наприклад, для визначення наявності запального процесу в тканинах. Однак рішення про цих дослідженнях лікар приймає індивідуально.

Лікування протрузії шийного відділу

Лікування такого захворювання проводиться комплексно, консервативно, можливо, як в стаціонарних, так і амбулаторних умовах. Під час лікування протрузії хворий повинен дотримувати правильний режим робочого дня, не піддавати хребет значної навантаженні, уважно стежити за поставою. В першу чергу, терапевтичні заходи при протрузії спрямовані на усунення больових відчуттів. Для цього можуть призначатися протизапальні препарати, спазмолітики, анальгетики, а також препарати, які розслаблюють м'язову мускулатуру. Також на 3-4 день лікування на тлі загальної медикаментозної терапії призначають зовнішні препарати у формі мазей.

У клініці «Омега-Київ» дії досвідченого лікаря-вертебролога крім купірування больового синдрому, спрямовані також і на профілактику ускладнень остеохондрозу хребетного стовпа. При участі і під наглядом фахівців проводиться:

 • щадна мануальна терапія;
 • фізіотерапія;
 • масаж;
 • витягування хребта;
 • лікувальна гімнастика.

Профілактика протрузії шийного відділу хребта

Попередити розвиток захворювання дозволяють такі правила:

 • Всі заходи, які спрямовані на зміцнення хребта (плавання, йога, легке фізичне навантаження).
 • Необхідно дотримувати правильну поставу.
 • Дуже важливо стежити за дієтою, уникаючи зайвої ваги.

У будь-якому разі, якщо Ви відчуваєте больові відчуття в спині, слід якомога швидше звернутися до фахівця-вертебролога. Протрузія легко піддається консервативному лікуванню при ранній стадії виявленої хвороби. Звернувшись до фахівців центру «Омега-Київ», Ви зможете уникнути не тільки протрузії, але і неприємних ускладнень цієї хвороби.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати