Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Лікування безкам'яного холециститу в Києві

Безкам'яний холецистит - запалення жовчного міхура без утворення в порожнині каменів, на відміну від жовчнокам'яної хвороби.

Послуга тимчасово не надається

Безкам'яний холецистит - запалення жовчного міхура без утворення в порожнині каменів, на відміну від жовчнокам'яної хвороби. Найчастіше зустрічається хронічний запальний процес, проте, іноді він буває і гострим, і пов'язана патологія з бактеріальним і вірусним інфікуванням органу.

В основному хвороба спостерігається у жінок, незалежно від віку. Під час протікання запалення, хворий буде скаржитися на біль в правому підребер'ї, а також нудоту, блювоту, запаморочення і загальні ознаки інтоксикації. Якщо своєчасно не провести лікування, то ця форма захворювання призводить до утворення каменів.

Причини

Холецистит - це досить поширена хвороба, що вражає жовчний міхур. Подібний запальний процес може розвиватися з кількох причин, і всі вони пов'язані з проникненням в організм інфекцій. Збудниками можуть бути такі бактерії як:

 • кишкова паличка;
 • стафілококи;
 • протей;
 • ентерококи та інші.

Ці збудники проникають в орган при  запальному або інфекційному процесі, який протікає в організмі. При ентеритах, дисбактеріозі, колітах, хвороботворні мікроорганізми проникають в жовчний міхур з кишечника. Іноді інфекція поширюється разом з потоком крові з хронічних вогнищ запалення. Це трапляється при таких хворобах як:

 • пародонтоз;
 • апендицит;
 • пневмонія та інші.

Запальний процес може розвиватися і при таких порушеннях як:

 • застій жовчі;
 • наявність паразитів в організмі;
 • ожиріння;
 • неправильне харчування;
 • стресові ситуації.

Це основні причини виникнення патологічного процесу, проте, існує ще цілий ряд багатьох інших чинників, здатних спровокувати порушення. Хронічний безкам'яний холецистит  проявляється у вигляді ущільнення стінок жовчного міхура з подальшою їх деформацією. М'язова тканина атрофується, і в ній утворюються рубці. В особливо важких випадках можуть утворюватися спайки жовчного міхура з рядом розташованими органами, мікроабсцеси і випинання слизових оболонок.

Лікарі-терапевти

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Класифікація

Розрізняють три основні форми захворювання, а саме, легка, середня, важка. Крім цього, хронічна форма запального процесу має такі стадії як:

 • період загострення;
 • стадія затихання загострення;
 • стійка і нестійка ремісія.

За своїми клінічними проявами патологічний стан буває типовим і атиповим. Характер протікання холециститу може бути монотонним, рецидивуючим, переміжним.

 

Для легкої форми перебігу патології характерні короткочасні і рідкісні загострення, що протікають протягом 2-3 днів, і спровоковані в основному вони неправильним прийомом їжі. В такому випадку все що відбуваються порушення легко коригуються за допомогою спеціально підібраної дієти. Загальне самопочуття хворого задовільний, температура не підвищується, при проведенні дуоденального зондування мікроскопічні показники жовчі особливо не змінюються.

Холецистит середньої форми тяжкості протікає з періодами загострення і ремісії. Загострення протікає протягом 2-3 тижнів з наявністю вираженого больового синдрому. Також спостерігається погіршення обміну речовин. В основному такий стан спровоковано прийомом смаженої або жирної їжі. Іноді загострення виникають при протікають інфекційних процесах верхніх дихальних шляхів. Під час протікання загострення у хворого погіршується апетит, спостерігається зниження маси тіла, ознаки інтоксикації, може відзначатися хворобливість в суглобах.

Деякі хворі крім болю в правому підребер'ї можуть також скаржитися на біль у верхній частині живота, а іноді вона спостерігається і в області серця.

Важка форма холециститу характеризується відсутністю виражених і тривалих ремісій. Патологія не обмежується виключно тільки жовчним міхуром, так як додатково приєднуються ознаки хронічного гепатиту і панкреатиту. Пацієнта турбує болюче відчуття, знижений апетит, відчуття тяжкості у верхній ділянці живота і нудота. При проведенні УЗД і холецистографии можна помітити те, що відбувається погіршення функцій жовчного міхура. Крім цього, спостерігається порушення функції печінки і значне збільшення її в розмірах.

Симптоми безкам'яного холециститу

Симптоми безкам'яного холециститу часто є досить вираженими і серед них можна виділити такі як:

 • біль в області правого підребер'я;
 • біль може посилюватися при споживанні алкоголю, жирних і смажених продуктів;
 • постійна втома і порушення сну;
 • диспепсичні розлади;
 • підвищене газоутворення.

Під час стадії загострення може підвищуватися температура, що свідчить про поширення  запального процесу на жовчні протоки або про наявність в жовчному міхурі гною. При холангіті також додатково спостерігається сильний свербіж, а при протіканні гепатиту - виникає жовтяниця. При протіканні атипової форми холециститу симптоми можуть виражатися у вигляді:

 • постійна печія;
 • біль в області грудини, а іноді і в животі;
 • порушення процесу ковтання.

При кишковій формі протікання патології може спостерігатися хворобливість живота зі здуттям і нападами діареї, що чергуються із запорами. Кардіологічна форма імітує біль в серці, що особливо спостерігається при вдиху або в положенні лежачи після прийому їжі.

Симптоми найбільш виражені в гострій стадії протікання патології і до них відносяться:

 • постійна печія;
 • неприємний присмак у роті;
 • відрижка;
 • пронос, що чергується з запором;
 • метеоризм;
 • нудота і блювота.

У деяких жінок, які страждають від холециститу протягом тривалого часу, розвивається синдром передменструальнї напруги, який посилюється за кілька днів до настання менструації. При цьому жінка перебуває в пригніченому стані, вона плаксива, дратівлива, її мучать головні болі, оніміння кінцівок і перепади артеріального тиску.

Люди, які страждають від алергії, в період загострення схильні до таких порушень як кропив'янка, бронхоспазм, набряк Квінке та багатьох інших.

Лікування захворювання

Діагностикою та лікуванням бескаменного холециститу займаються гастроентерологи, саме тому, при виникненні перших ознак хвороби, обов'язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря. При проведенні діагностики, лікар промацує область жовчного міхура для визначення його хворобливості, а також призначає УЗД діагностику, яка допоможе визначити наявність ознак запалення.

Допомагає правильно поставити діагноз і контрастна холецистографія. За призначенням лікуючого лікаря може проводитися дуоденальне зондування і застосовуватися деякі інші методики. За результатами проведеного обстеження можна визначити ступінь запалення жовчного міхура.

Якщо виявлено гострий безкам'яний холецистит, лікування проводиться виключно в стаціонарі консервативними методиками. Операція виконується тільки у виняткових випадках при запущеній стадії патології, коли виникають серйозні ускладнення.

На час протікання загострення призначається сувора дієта з обмеженням гострої, смаженої, жирної, солоної їжі. Також заборонено споживання газованих напоїв і алкоголю. Споживати їжу потрібно часто, але невеликими порціями. Хворому спочатку показаний суворий постільний режим з поступовим переходом на напівпостільний і вільний.

При наявності вираженої хворобливості, терапія може доповнюватися спазмолітичними препаратами, зокрема, такими як Но-шпа, Папаверин, Дротаверин. Якщо період загострення супроводжується холангітом, то призначається антибактеріальна терапія, але при цьому проводиться обстеження для визначення збудника патології.

Для нормалізації функціонування травної системи показаний прийом ферментованих препаратів, наприклад, таких як Фестал, Мезим, Панкреатин. Також дуже важливо посилити секрецію жовчі і для цього призначаються холеретики, найбільш кращим і найбезпечнішим з яких вважається Аллохол. У міру зменшення запального процесу призначаються процедури фізіотерапії, що проводяться в області жовчного міхура.

Під час ремісії показані курси лікування мінеральними водами, прийом жовчогінних препаратів, а також фітотерапія. Дуже важливо стежити за правильністю харчування і своєю вагою, щоб не допустити зміни властивостей жовчі і утворення каменів.

У разі якщо хвороба не піддається консервативному лікуванню і характеризується тривалим перебігом, то показано проведення операції. Також операція призначається, в разі якщо у хворого спостерігаються серйозні ускладнення, що загрожують його здоров'ю і навіть життю.

Лечение бескаменного холецистита в Киеве
Лечение бескаменного холецистита в Киеве
Лечение бескаменного холецистита в Киеве
Лечение бескаменного холецистита в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати