Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Лікування аденовірусної інфекції в Києві

Аденовірусна інфекція - сукупність хвороб, що характеризується ураженням органів дихання, очей, лімфоїдної тканини і кишечника.

Послуга тимчасово не надається

Аденовірусна інфекція - сукупність хвороб, що характеризується ураженням органів дихання, очей, лімфоїдної тканини і кишечника. Спостерігається подібна патологія в основному у дітей і молодих людей. Найчастіше вона виникає в зимовий час, проте, іноді може бути і в літній період.

Ускладнення виникають переважно в процесі повторного інфікування. Після перенесеної раніше інфекції, можуть бути повторні випадки інфікування, що говорить про нестабільність і погіршення імунітету.

Що таке аденовірусна інфекція

Аденовірусна інфекція є гострою патологію, яку провокує аденовірус. Цей інфекційний процес супроводжується ураженням очей, травного тракту, лімфоїдної тканини і органів дихання. Ця хвороба найчастіше виникає у дітей, але може вражати і дорослих.

 

Інфекції вражають слизові органів дихання і кишечника. Найбільш часто епідемія спостерігається в холодну пору року. Одним з найбільш характерних ознак вважається ураження очей, в результаті чого може утворюватися кон'юнктивіт.

Найбільш часто вірус поширюється повітряно-крапельним шляхом. У деяких випадках можлива також і контактна передача збудника. Симптоми перебігу хвороби можуть бути досить різноманітними, проте, часто для них характерна симптоматика гострих респіраторних хвороб. Інфекційний процес може протікати досить складно, особливо це стосується маленьких дітей. Саме тому, при появі перших ознак хвороби, потрібно звернутися до лікуючого лікаря для проведення консультації та подальшої терапії.

Класифікація

Залежно від вираженості симптомів протікання аденовірусної інфекції, потрібно виділити такі її форми, як:

 • маніфестна;
 • латентна;
 • субклінічна.

За своїм типом перебігу вона може бути типова або атипова. За ступенем тяжкості хвороба поділяється на легку, середньої важкості і важку форму. При легкій формі спостерігається гостре катаральне запалення органів дихання, а також ураження глотки, очей і лімфоїдної тканини.

При середньому ступені тяжкості катаральні явища стають набагато більш вираженими. Важка форма вірусу обумовлена ​​мутацією, а також приєднанням вторинної інфекції. При цьому віруси починають активно поширюватися в кишечнику, печінці, нирках, головному мозку, провокуючи при цьому порушення кровообігу, а також перебіг запального процесу.

Лікарі-терапевти

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Причини

Причиною виникнення аденовірусної інфекції вважається проникнення одного або декількох типів аденовірусу в організм. Збудник хвороби стійкий до дуже високих і низьких температур. Він залишається активним протягом 2 тижнів. Гине вірус тільки при застосуванні спеціальних дезінфікуючих засобів, а також при кип'ятінні.

У дітей до півроку інфекційний процес зустрічається досить рідко. Пов'язано це з тим, що під час внутрішньоутробного розвитку дитина отримує всі необхідні антитіла. Це не дає можливість хвороботворним організмам розвиватися в організмі малюка. Приблизно у віці 6 місяців імунітет дитини знижується, що стає причиною виникнення і подальшого розвитку аденовірусу. У дітей старше 7 років починає активно вироблятися імунітет, і ця хвороба практично не утворюється.

Симптоми аденовірусної інфекції

Симптоми аденовірусної інфекції схожі з застудою, однак, протікає вона набагато більш гостро. Хвороба починається раптово з підвищення температури до високих цифр, з'являються всі ознаки запалення органів дихання, а також для дітей і дорослих характерні такі ознаки як:

 • першіння в горлі;
 • хворобливість при ковтанні;
 • закладеність носа.

У зв'язку з цим, дитина дуже погано спить і відчуває утруднення при ковтанні їжі. Разом з тим проявляються помірно виражені ознаки інтоксикації, що призводить до погіршення апетиту, виникнення головного болю і слабкості. Дитина стає слабкою і примхливою. При сильній лихоманці можуть бути судоми, особливо у грудних дітей.

Виділення з носа досить рясні, і спочатку вони прозорі, а потім стають густішими і змінюють свій колір. Так як носове дихання ускладнене, хворий змушений дихати ротом, в результаті чого, утворюється сухість і тріщини біля рота.

При огляді зіву відзначається сильне почервоніння і набряклість мигдалин, задньої стінки глотки і піднебінних дужок. На мигдалинах видно білі точки гнійного нальоту, які можна дуже легко зняти за допомогою ватного тампона. За задній стінці глотки періодично може стікати слиз. Найчастіше виникають сильні болі в животі, нудота, блювота, а також може бути здуття живота і пронос. Пронос може бути дуже частий, але патологічних домішок у калі не спостерігається.

З перших же днів хвороби у дітей і дорослих спостерігаються напади дуже сильного сухого кашлю. На початку перебігу інфекційного процесу можуть бути сухі хрипи, а потім поступово кашель стає вологим з продуктивним виділенням мокроти.

Найчастіше, одним з найбільш характерних ознак вважається ураження очей, що протікає в різні періоди хвороби і з різною виразністю. В основному кон'юнктивіт проявляється в перші дні інфікування, проте, може виникати і більш пізніше. Обличча стає набряклим, з рясними гнійними виділеннями з очей і носа. При тяжкому перебігу патології, може збільшуватися в розмірах печінка і селезінка. При появі перших ознак хвороби, потрібно звернутися в клініку для проведення діагностики та вибору найбільш оптимальної методики проведення лікування.

Діагностика

Так як аденовірусна інфекція має ознаки, подібні до багатьох інших хвороб, то для визначення наявності інфекції в організмі проводиться ретельна комплексна діагностика, саме тому при виникненні перших симптомів, потрібно звернутися в клініку. Для підтвердження діагнозу проводиться лабораторна діагностика. Вона має на меті загальний і біохімічний аналіз крові, а також дослідження мокротиння. При неускладненій формі протікання хвороби особливих змін не спостерігається, може бути тільки підвищений показник ШОЕ і лейкоцитоз. Дослідження мокротиння проводиться з метою визначення чутливості бактерій до антибіотиків.

Крім того, діагностика має на меті проведення інструментального обстеження, тобто дослідження органів грудної клітини. Таким чином, можна виявити дрібновогнищеві ураження при приєднанні пневмонії. Додатково, за свідченнями лікаря можуть призначатися такі види діагностики як:

 • аналіз сечі;
 • імунофлюоресценція;
 • вірусологічний метод;
 • серологічне дослідження.

Результати проведеного обстеження, дозволяють лікарю скласти повну картину протікання хвороби і підібрати найбільш оптимальний спосіб проведення лікування.

Лікування аденовірусної інфекції

На сьогоднішній день не існує максимально ефективних медикаментозних препаратів, за допомогою яких можна було б провести комплексне лікування аденовірусної інфекції. Саме тому, багато клінік призначають саме симптоматичну терапію, яка допомагає усунути наявні симптоми протікання інфекційного процесу. Зазвичай лікар в такому випадку призначає:

 • жарознижуючі препарати;
 • протикашльові ліки;
 • очні краплі;
 • імуномодулятори;
 • вітаміни;
 • противірусні засоби;
 • антигістамінні препарати;
 • пробіотики, ферменти і протидіарейні засоби.

При протіканні аденовірусної інфекції лікування у дорослих і дітей за допомогою антибактеріальних препаратів проводиться тільки при підозрі на наявність ускладнень. Терапія хвороби зазвичай не вимагає госпіталізації хворого в клініку. Однак, якщо інфекція спостерігається у маленьких дітей, то в такому випадку показана госпіталізація, так як може виникати безліч ускладнень.

В якості противірусної терапії застосовують спеціальні препарати, які повинен призначити лікар. Високу температуру можна усунути за допомогою жарознижувальних засобів. Промивати очі потрібно сольовими розчинами і закапувати спеціальні краплі.

Для зменшення подразнення і болю в горлі застосовуються місцеві препарати у вигляді аерозолів або льодяників. При нежиті показано промивання носа сольовими розчинами і застосування судинозвужувальних крапель.

Крім симптоматичної терапії, лікування у дітей та дорослих має на меті дотримання суворого постільного режиму, дотримання спеціальної дієти з обмеженням солоних, м'ясних і гострих страв. Прогноз після проведення терапії досить сприятливий, але, тим не менш, не потрібно зневажливо ставитися до стану свого здоров'я.

Обов'язково при виникненні перших ознак інфікування потрібно звернутися до лікаря, який проведе лікування у дорослих і дітей, що дозволить максимально швидко позбутися від наявної хвороби.

Профілактика

Щоб не допустити зараження і уникнути тривалого лікування у дітей та дорослих, потрібно проводити комплексну профілактику. При проведенні профілактики обов'язково потрібно:

 • не допускати переохолодження;
 • уникати контакту з інфікованим;
 • проводити загартовування організму;
 • приймати вітамінні та мінеральні комплекси;
 • дотримуватися правил гігієни.

В період епідемії потрібно змащувати ніс оксоціліновою маззю. В якості специфічної профілактики потрібно проводити вакцинацію.

До якого лікаря звернутися при аденовірусній інфекції

Аденовірусна інфекція - широко поширена вірусна хвороба, яка часто спостерігається саме у дітей. Прояв її може бути різноманітним. Хвороба може мати дуже важке протікання, а також провокує безліч різних ускладнень, особливо у дітей молодшого віку.

Лечение аденовирусной инфекции в Киеве
Лечение аденовирусной инфекции в Киеве
Лечение аденовирусной инфекции в Киеве
Лечение аденовирусной инфекции в Киеве

При гострих проявах інфекції обов'язково потрібно звернутися до лікаря і точно виконувати всі його рекомендації. При протіканні хвороби в легкій формі лікування у дітей проводить педіатр. У разі протікання важкої форми або виникнення ускладнень, хворого обов'язково госпіталізують в стаціонар в інфекційне відділення. Також огляд можуть проводити вузькі фахівці, зокрема, такі як офтальмолог, отоларинголог, невролог, гастроентеролог при наявності відповідних показань.

Що таке аденовірусна інфекція?

Аденовірусна інфекція - гостра інфекційна хвороба, що характеризується інтоксикацією, лихоманкою і ураженням дихальних шляхів. Крім того, в інфекційний процес можуть залучатися лімфатична система і очі.

Ця хвороба виникає досить часто і спостерігається вона в основному у дітей молодшого віку. У людини виділяють понад 40 підтипів аденовірусу. Залежно від того, яким саме підтипом провокується інфекція, протікають лише певні симптоми, а потім з часом можуть приєднуватися і інші ознаки.

Віруси стійкі в зовнішньому середовищі, добре витримують перепади температур, а також вплив органічних чинників. Зараження відбувається повітряно-крапельним або побутовим шляхом від інфікованої людини. Найчастіше вірус поширюється в дитячих колективах, так як у них ще не до кінця сформований імунітет, однак, можуть зустрічатися і у дорослих.

Аденовірусна інфекція: як лікувати?

Лікування у дорослих проводить терапевт, однак, якщо є певні показання, то потрібно додатково звернутися за консультацією до вузьких спеціалістів. Терапія проводиться із застосуванням медикаментозних препаратів, спрямованих на усунення інфекції і придушення активності збудника. Всі ліки підбирає лікуючий доктор, грунтуючись на результаті проведеної діагностики.

При правильно проведеній терапії всі ознаки хвороби проходять через тиждень. Однак, якщо віруси надовго затримуються в організмі, то процес одужання настає буквально через 2-3 тижні.

Разом з медикаментозними препаратами можна застосовувати і народні методики для проведення терапії, проте, попередньо потрібно проконсультуватися з лікарем, щоб не нашкодити своєму організму.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати