Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

КТ суглобів в Києві

КТ (комп'ютерна томографія) – сучасний метод дослідження стану організму, що ґрунтується на дії рентгенівських променів. Надточна комп'ютерна апаратура дозволяє отримати безліч пошарових 3D зображень та надати повну картину сканованої ділянки тіла. За допомогою КТ суглобів можна оцінити патологічні зміни в колінних, променево-зап'ясткових, ліктьових, плечових, тазостегнових, гомілковостопних та інших зчленуваннях, діагностувати травми, набряки, аномалії кістково-суглобового апарату та прилеглих м'яких тканин та хрящів.

Ціни на КТ суглобів

КТ плечових суглобів 1100 ₴ записатися
КТ ліктьового суглобу 1100 ₴ записатися
КТ променево-зап’ясткових суглобів, кисті 1100 ₴ записатися
КТ кульшових суглобів 1300 ₴ записатися
Показати все Сховати

Показання до проведення КТ суглобів

КТ суглобів дозволяє діагностувати такі порушення:

 • доброякісні (гігантоклітинна синовіома) та злоякісні (рак) новоутворення в галузі суглобів;
 • артрити (запальні процеси у суглобах), артрози (дегенеративно-дистрофічні зміни у суглобових тканинах з поступовим руйнуванням хрящів);
 • аномалії розвитку суглобів та навколишніх тканин;
 • остеомієліт (інфекційне запалення кісткової тканини);
 • остеофіти (патологічні кісткові нарости);
 • ревматичні хвороби (подагра, вовчак);
 • скупчення рідин у суглобовій порожнині;
 • сторонні тіла;
 • травми.

КТ суглобів незамінна при плануванні хірургічного втручання та контролю післяопераційного відновлення. Також цей метод дослідження часто використовується як уточнювальний спосіб діагностики після рентгенографії або УЗД.

КТ суглобів із контрастним посиленням

Коли потрібна максимально чітка діагностика та висока деталізація, лікар може призначити КТ суглобів із внутрішньовенним введенням йодовмісної контрастної речовини. Це особливо актуально у разі вагань між пухлинними та запальними процесами. Патологічно змінені тканини (злоякісні пухлини) зазвичай постачаються кров'ю краще, ніж здорові, а барвник накопичується в зонах підвищеного кровопостачання (гіперваскуляризації). Завдяки цьому покращується візуалізація тканин, новоутворень, це дозволяє чіткіше визначити їх межі, оцінити кровотік.

Підготовка до КТ суглобів

Під час проведення КТ суглобів без контрастного підсилювача попередня підготовка не потрібна. Перед скануванням пацієнту слід переодягнутися в медичний халат та зняти з себе всі ювелірні вироби та металеві предмети (годинник, ремені, зубні протези, якщо є слуховий апарат). Метал може вплинути на якість знімків та спотворити результати сканування.

КТ суглобів із контрастуванням, як та інші процедури комп'ютерної томографії з посиленням, вимагають підготовки:

 • Останній прийом їжі та рідини – за 4-6 годин до томографії.
 • Біохімічний аналіз крові (креатинін, сечовина, глюкоза), термін давності трохи більше ніж 1-2 місяців. Це дозволить виключити ниркову недостатність, яка є протипоказанням до запровадження контрастної речовини.
 • За наявності будь-яких алергічних реакцій в анамнезі може бути призначений прийом антигістамінних препаратів.

КТ плечових суглобів

Від стану плечових суглобів залежить рухливість всього плечового пояса. Завдяки їм руки людини мають найбільшу свободу руху, піднімають тяжкості, здійснюють повне обертання та безліч інших активностей. За статистикою, травми та переломи плеча частіше трапляються у молодому віці, у групі підвищеного ризику – спортсмени. Основні симптоми – ниючий або гострий біль у плечі, обмеження рухливості, візуальна деформація, набряклість та інші прояви. Складний рельєф плечового кісткового зчленування ускладнює стандартну рентгенографію. Більш інформативним способом є КТ суглобів.

КТ ліктьового суглоба

Ушкодження ліктьових суглобів нерідко зустрічаються у дорослих та дітей. Травми проявляються болем, порушенням рухливості ліктя, зміною форми, набряклістю. При переломах і вивихах можуть пошкодитися як кісткові структури, а й м'які тканини, кровоносні судини, нерви. КТ суглобів ліктя – ефективний метод ранньої діагностики проблем у цій галузі (тріщин, переломів, розривів або розтягувань зв'язок, запалень, дистрофії суглобових тканин, пухлин). Щоб уникнути функціональних порушень ліктьового зчленування, необхідно вчасно пройти обстеження.

КТ променево-зап'ясткових суглобів, кисті

Комп'ютерна томографія – ефективний метод візуалізації кісткових структур кисті, променево-зап'ясткових суглобів та навколишніх зв'язок, хрящів, сухожилля. КТ суглобів призначають після травм руки (розтягування, розриви зв'язок, вивих зап'ястя) та при захворюваннях кісткових структур (остеоартроз, вроджені аномалії).

КТ тазостегнових (кульшових) суглобів

Найбільші в тілі людини, кульшові суглоби відчувають велике навантаження (опора, ходьба, біг, перенесення тяжкостей). З віком суглобові тканини зношуються, стають крихкими. Підвищується ризик травм (переломи, тріщини, вивихи, розриви зв'язок) та розвитку захворювань (остеоартроз, асептичний некроз). За допомогою КТ з високою точністю діагностують патології кульшових суглобів, стегнових кісток та навколишніх м'яких тканин.

 

Лікарі-рентгенологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Біль, припухлість, зниження амплітуди рухів, напруга м'язів, гіперемія шкірних покривів та інші симптоми в області кульшових суглобів не можна ігнорувати. Своєчасна КТ суглобів допоможе встановити правильний діагноз та вилікуватися.

КТ колінних суглобів

Колінні суглоби – одні з найбільших в організмі, з'єднують великогомілкову та стегнову кістки. Складна анатомічна будова, рухливість та великі навантаження (на коліна припадає 98% ваги тіла) призводять до частих травм колін. Тканини колінного зчленування також схильні до вікових змін і зносу. При травмуванні, деформації, зниженні рухливості, появі хрускоту в колінах необхідно пройти обстеження, найбільш оптимально – КТ колінного суглоба.

КТ гомілковостопних суглобів, ступнів

За даними ортопедів, пошкодження гомілкостопу займають першість серед побутових та спортивних травм незалежно від пори року. Суглоби та кістки стопи дуже дрібні, і рівня деталізації рентгенографії буває недостатньо. Діагностувати проблему у цій області з особливою точністю дозволяє метод КТ суглобів.

Процедура проведення КТ суглобів

 • Якщо КТ виконується з контрастуванням, вводять пацієнту катетер, підключений до автоматичного інжектора. З його допомогою у вену вводять контрастну речовину.
 • При дослідженні великих суглобів (плечових, колінних, кульшових) пацієнт розміщується на висувному столі (платформі) апарату КТ у положенні лежачи на спині. Діагностику інших зчленувань (гомілковостопного, променево-зап'ясткового) можна виконувати сидячи, помістивши досліджувану частину тіла в отвір томографа.
 • Після старту процедури сканер починає обертатися навколо досліджуваної області тіла, роблячи пошарові знімки. Під час процедури лікар-рентгенолог перебуває у сусідній кімнаті та має можливість бачити пацієнта через вікно та спілкуватися з ним через переговорний пристрій.
 • КТ суглобів – процедура безболісна та не викликає дискомфорту. Єдине, що потрібно від пацієнта під час сканування – не рухатися, оскільки це може знизити якість знімків. При введенні контрасту може з'явитися присмак металу в роті та почуття внутрішнього тепла, що швидко минає.

Тривалість КТ суглобів – від 5 до 30 хвилин залежно від області дослідження. Якщо під час процедури вводився барвник, рекомендується пити більше рідини для швидшого виведення його з організму.

Після закінчення томографії лікар видає плівку з результатами КТ, їх розшифровкою та висновком.

Протипоказання

 • Вагітність.
 • Дитячий вік (до 5 років): лікар може призначити КТ суглобів індивідуально, залежно від потреби.
 • Виражене рухове занепокоєння (через больовий синдром), клаустрофобія: можуть бути рекомендовані болезаспокійливі, заспокійливі.
 • Металеві імпланти у досліджуваній зоні (знижують інформативність КТ).
 • Вага тіла понад 170 кг.
 • При використанні контрасту: алергія на йод, ниркова недостатність (необхідно здати біохімічний аналіз крові: креатинін, сечовина), цукровий діабет, хвороби щитоподібної залози.

Переваги проведення КТ суглобів у клініці "Омега-Київ"

Лікарі-рентгенологи клініки Омега-Київ проводять КТ суглобів на високоточній та потужній апаратурі – 64-зрізовому спіральному комп'ютерному томографі Philips Brilliance. Завдяки інноваційній технології Essence пошарові зображення обробляються набагато швидше, при цьому можна використовувати низькоінтенсивне випромінювання, що значно знижує шкоду здоров'ю. Розшифрування знімків проводять рентгенологи-діагности високої кваліфікації з багаторічним стажем роботи. Тут же в клініці Омега-Київ можна проконсультуватися з ортопедом-травматологом з приводу лікування на основі КТ-діагностики.

КТ суглобів у Києві можна пройти у відділеннях нашого медичного центру за адресою вул. М. Максимовича, 10 (ст. метро "Васильківська"), вул. А. Малишка, 39 (ст. метро "Чернігівська", "Дарниця"). Записуйтесь на процедуру за телефонами (044) 333-4-333 або 0 800 753 357, залишайте заявку на сайті або зв'яжіться з оператором через зручний месенджер.

КТ суставов в Киеве
КТ суставов в Киеве
КТ суставов в Киеве
КТ суставов в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати