Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування інфекційного ендокардиту в Києві

Інфекційний ендокардит - запалення внутрішньої оболонки серцевого м'яза, яка вистилає серце і його клапани зсередини.

Ціни на лікування інфекційного ендокардита

Прийом лікаря кардіолога (консультація, огляд) 700 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря кардіолога 600 ₴ записатися
Електрокардіограма з розшифровкою (12 каналів) 200 ₴ записатися
Електрокардіограма (автовисновок) 150 ₴ записатися
Показати все Сховати

Що таке інфекційний ендокардит корисно знати кожному. Інфекційний ендокардит - запалення внутрішньої оболонки серцевого м'яза, яка вистилає серце і його клапани зсередини. Виявляється патологія підвищенням температури тіла, загальним ослабленням організму, ознобом, розвитком задишки, кашлем, больовим синдромом в грудях, а також потовщенням фаланги, на якій розташована нігтьова пластина. Пальці нагадують барабанні палички.

Часто інфекційний ендокардит стає причиною ураження серцевих клапанів (зазвичай аортального або мітрального). Також призводить до розвитку серцевих вад і недостатності.

З яких причин розвивається патологія

Причина, по якій розвивається інфекційний ендокардит - це мікроорганізми, що провокують патологію. Сьогодні медицині відомо 128 збудників даного захворювання. До них відносяться:

 1. Стрептокок.
 2. Стафілокок.
 3. Ентерокок.
 4. Гриби і ін.

Інфекційний ендокардит - серйозна патологія і її важливо вчасно діагностувати і почати ефективно лікувати. У медичному центрі "Омега-Київ" готові надати кваліфіковану допомогу.

Симптоматика інфекційного ендокардиту

Як буде протікати захворювання, залежить від часу давності розвитку патології, від віку хворого, типу збудника, а також від антибактеріального лікування, яке було проведено. Коли збудником є ​​золотистий стафілокок, грамнегативна мікрофлора, зазвичай інфекційний ендокардит протікає в гострій формі, в зв'язку з чим, клініка характеризується поліморфізмом.

Клініка захворювання в основному обумовлена ​​бактеріємією і токсінеміі. У пацієнтів проявляються такі симптоми:

 1. Загальна слабкість.
 2. Задишка.
 3. Стомлюваність.
 4. Відсутність апетиту.
 5. Зниження маси тіла.

Інфекційний ендокардит протікає з гарячковим станом - температура виснажлива, з ознобами і рясним відділенням поту. Розвивається анемія.

Лікарі-кардіологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Можуть проявлятися такі симптоми:

 1. Бліда або сіра слизова і шкірні покриви.
 2. Невеликі виливу крові (петехії) на шкірних покривах, слизової оболонки ротової порожнини, неба.
 3. Кон'юнктивіт очей і повік.
 4. Ураження капілярів при слабкому травмуванні шкіри (симптом щипка).
 5. Пальці у формі барабанних паличок.

У багатьох хворих, з діагнозом інфекційний ендокардит виявляється ураження серця (міокардит), функціональні шуми, які пов'язані з анемією і травмою клапанів. Якщо вражені стулки мітрального і аортального клапанів, починають проявлятися симптоми їх недостатності. Іноді може розвинутися стенокардія, не часто може бути діагностований шум тертя перикарда.

Придбані серцеві вади клапанів стають причиною серцевої недостатності. При підгострій формі патології може розвинутися емболія мозкових судин, нирок, селезінки, яка протікає з розвитком інфарктів в органах, які були уражені. Виявляються сплено- і гепатомегалія, з боку парного органу - розвиток дифузний і екстракапіллярний гломерулонефрит, нечасто - вогнищевий нефрит, артралгія і поліартрит.

Лікування інфекційного ендокардиту

Як лікувати інфекційний ендокардит знає лікар. Лікування патології має починатися відразу без уповільнення, як тільки буде взята кров (3 рази з інтервалом в півгодини) для посіву, щоб визначити мікроорганізм, який спровокував патологічний стан.

Медикаментозне лікування призначає лікар. Проводиться терапія антибактеріальними препаратами які пригнічують мікроорганізм. Медикаменти підбираються з урахуванням виду збудника, його чутливості до антибактеріальних препаратів. Також вибір медикаменту залежить від стану серцево-судинної системи, від того чи дав інфекційний ендокардит ускладнення і від загального стану пацієнта.

Тривалість терапії антибіотиками не менш 4-8 тижнів, курс і схема залежить від виду збудника. Протигрибкові засоби призначають якщо інфекційний ендокардит розвинувся через гриби. Глюкокортикоїди використовуються при наростанні реакції з залученням імунітету хворого, тобто при розвитку інфекційно-алергічної патології парного органу з переважним ураженням клубочкового апарату нирок, артриту, васкуліту та ін. Антиагреганти призначаються для профілактики тромбозів (утворення згустків крові).

У клініці "Омега-Київ" практикується екстракорпоральне лікування або плазмаферез. Завдяки цій процедурі змінюється склад і властивості крові хворого поза організмом за допомогою спеціальних медичних приладів. Використовується для усунення з крові хворого циркулюючих імунних комплексів. Хірургічне лікування застосовується приблизно у половини людей, з діагнозом інфекційний ендокардит, якщо розвинулися серйозні ускладнення (зруйнувалися клапани серцевого м'яза, утворилися абсцеси наповнені гнійними масами в порожнинах поруч з клапанами, які не мають сполучення з порожнинами серця).

У медичному центрі "Омега-Київ" готові провести ефективне лікування. Діагностика проводиться на найсучаснішому обладнанні. У клініці працюють тільки досвідчені лікарі, медичний персонал. Діагностика і лікування в клініці в Україні коштують недорого - звертайтеся.

Фотографії кардіологічного центра

Лечение инфекционного эндокардита в Киеве
Лечение инфекционного эндокардита в Киеве
Лечение инфекционного эндокардита в Киеве
Лечение инфекционного эндокардита в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Дудник Ганна Євгеніївна

Лікар-кардіолог першої категорії, кандидат медичних наук

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати