Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування каменів у жовчному міхурі в Києві

Камені в жовчному міхурі - це патологія, з якою стикається кожна третя людина на планеті.

Ціни відділення терапії

Прийом лікаря терапевта (консультація, огляд) 500 ₴ записатися
УЗД черевної порожнини + доплер 550 ₴ записатися
УЗД органів позаочеревинного простору + доплер 400 ₴ записатися
УЗД органів сечовивідної системи + доплер 500 ₴ записатися
Показати все Сховати

Камені в жовчному міхурі - це патологія, з якою стикається кожна третя людина на планеті. Проблема хвороби полягає в тому, що камені утворюються в порожнині жовчного міхура або жовчних протоках за рахунок випадання осаду від компонентів присутніх в жовчі. До них відносять:

 • холестерин;
 • білок;
 • кальцієву сіль;
 • жовчний пігмент.

Саме вони у великій кількості сприяють утворенню застою, порушенню в ліпідному обміні і навіть інфікують жовч.

Причини

Камені в жовчному міхурі і протоках - це захворювання, з яким потрібно починати боротися якомога раніше. В цілому - це патологія, яка виникає через порушення складу жовчі, а якщо  точніше, то порушується кількісне співвідношення речовин. Кожен твердий компонент випадає в осад, а з плином часу відбувається утворення каменів.

Розвиток холеліатаза відбувається, якщо підвищується рівень холестерину, що виникає з різних причин і провокуючих чинників:

 1. Споживання великої кількості продуктів, що містять холестерин.
 2. Наявність порушення функції гепатоцитів, що знижує секрецію жовчі.
 3. Дефіцит фосфоліпідів в організмі, що знижує рівень перешкоди випадання осаду.
 4. Порушується процес відтоку жовчі, що призводить до застою.
 5. Занадто велику вагу.
 6. Споживання гормональних препаратів.
 7. Вагітність.
 8. Оперативне втручання. Зокрема, проведення ваготомії, видалення нижньої частки в клубовій кишці і тому подібні.
 9. Наявність супутніх захворювань, таких як діабет, цироз печінки, анемії, синдром Каролі, хвороба Крона.

Утворення застою в жовчному міхурі має різний генез.

 1. Механічний.
 2. Функціональний.

У першому випадку причина закупорювання протоки полягає в наявності перешкод у вигляді спайкового процесу, пухлин, набряків, перегину або звуження. У другому випадку робота жовчних проток порушується за рахунок проблеми моторики шляхів для виведення жовчі або іншими словами наявності дискинетичних процесів.

Лікарі-терапевти

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Жовчний міхур камені починає накопичувати внаслідок інфекційного або запального процесу в роботі біліарної системи, а також наявності:

 1. аутоімунного стану;
 2. різного виду алергії;
 3. малорухливого способу життя;
 4. голодування;
 5. вагітності;
 6. травмування черевної порожнини;
 7. патологій в печінці та інших органах.

Патологічний процес, в ході якого відбувається поява каменів у жовчному міхурі, не можна залишати без уваги, так як він може стати причиною утворення нових проблем, а також погіршення стану, що вимагає негайного втручання лікарів, щоб зберегти здоров'я людини якнайкраще.

Симптоми

Розмір конкрементів в першу чергу впливає на те, в якій частині жовчного міхура вони будуть розташовані і на загальну клінічну картину. Хворий повинен звертатися до фахівця для проходження діагностики якомога раніше і бажано при появі перших симптомів або ж первинних ознак, за якими можна виявити порушення в обміні речовин.

До основних симптомів відносять:

 • біль в області правого підребер'я;
 • нудоту;
 • блювоту;
 • слабкість;
 • нездужання;
 • підвищену температуру тіла;
 • жовтяницю;
 • відрижку;
 • гіркоту в роті;
 • знебарвлення калу;
 • здуття живота;
 • печію;
 • нерегулярний стул;
 • нестійкі випорожнення.

Біль в області правого підребер'я починає проявлятися і розвивається за рахунок того, що саме там розташований жовчний міхур. По-іншому це називається жовчна коліка.

Залежно від стадії захворювання, болі можуть:

 • бути тупими і ріжучими;
 • віддаватися в спину;
 • поширюватися на лопатки;
 • віддавати в плече і ключицю.

У вкрай рідкісних випадках перебіг захворювання може бути у вигляді серцевого нападу, так як перехід болів на ліву частину грудини сприяє утворенню стенокардії. В основному коліка при каменях в жовчному, починає проявлятися при споживанні забороненої їжі. А саме:

 • смаженої;
 • жирної;
 • гострої.

Сюди ж можна віднести алкоголь, сильний стрес або занадто велике фізичне навантаження. Клінічна картина хвороби полягає в тому, що відбувається рефлекторний спазм гладких м'язів в жовчному міхурі і його протоках, в ході чого камені починають рухатися, можуть зайти у відтоки і тим самим утворити застій жовчі, що призводить до обтруаціоного характеру болю.

При повній закупорці протоків, відбувається розширення порожнини печінково-жовчної протоки, що призводить до:

 • збільшення розмірів печінки;
 • розтягування капсул печінки;
 • утворення жовчнокам'яної хвороби.

Симптоми такої жовчнокам'яної застій має досить яскраві у вигляді тяжкості і болю, причому в більшості випадків непереборного і нестерпного.

На ранній стадії такі болі можуть призводити до нудоти, блювоти і погіршення стану, проте навіть при очищенні шлунка і тим більше прийомі препаратів, які усувають нудоту, не стає легше, а тому потрібно звернутися до лікаря. Блювота - це вид рефлекторної реакції, що виникає через подразнення в певній частині кишківника. Як тільки процес починає поширюватися, і запалення переходить в порожнину підшлункової залози, починається блювота, в домішках якої присутня жовч. Цей симптом важко не помітити, і слід звернутися до лікаря, щоб поставити діагноз ЖКХ або навпаки виключити його наявність. Якщо камінь заповнив не тільки жовчний міхур, а й його протоки, то ці утворення призводять до виникнення обтураційної жовтяниці, що приводить до знебарвлення екскрементів.

Позбавлятися від каменів у жовчному міхурі потрібно якомога раніше, щоб виключити травмування слизової оболонки, а також уникнути калькульозного або хронічного холециститу, що приводить до підвищення температури тіла, зниження апетиту і підвищеної стомлюваності.

Лікування каменів у жовчному міхурі

Ознаки присутності каменів в жовчному міхурі можуть бути яскравими, а можуть зовсім не виявлятися, що істотно ускладнює лікування, яке починається несвоєчасно. Якщо камінь, розташований в жовчному, знаходиться там протягом довгого часу, то порушується обмінний процес в організмі, причому не завжди можуть проявлятися симптоми, так якщо кам'яні відкладення не рухаються, то і яскраві прояви не присутні.

Щоб виключити і серйозні відкладення каменів і наслідки, потрібно регулярно проходити діагностику і своєчасне лікування. У деяких випадках може знадобитися операція з видалення, щоб усунути жовчнокам'яну хворобу.

Крім цього, щоб зберегти жовчний міхур, лікування можна вибрати комплексне і без операції. Методи існують найрізноманітніші, і вони допомагають усунути жовчнокам'яно запальний процес більш безболісно.

 1. Спочатку потрібно розчинити камені, за умови, що вони невеликого розміру, для чого використовується спеціальний препарат з вмістом кислоти. Що може давати процедура? Відбувається розчинення конкрементів, але можливе повторне їх освіту, а тому потрібно регулярна діагностика жовчнокам'яної хвороби.
 2. Подрібнення великих каменів діаметром більше 2 см відбувається за допомогою хвильової літотрипсії. Більшість пацієнтів вважають за краще вибирати саме це лікування без операції, особливо, якщо в жовчному або його протоках міститься 1-2 каменю.

Порушення обмінних процесів в організмі варто обов'язково привести в норму і для цього потрібне комплексне консервативне лікування, яке полягає в:

 • нормалізації способу життя;
 • підборі оптимального раціону харчування;
 • споживанні лікарських препаратів;
 • регулярній діагностиці.
Лечение камней в желчном пузыре в Киеве
Лечение камней в желчном пузыре в Киеве
Лечение камней в желчном пузыре в Киеве
Лечение камней в желчном пузыре в Киеве

Як тільки виявляється перший симптом у вигляді печінкової коліки, слід усунути з раціону продукти багаті на холестерин. Лікування даний випадок вимагає за рахунок дотримання дієти №5. Обов'язково потрібно обмежити споживання смаженої їжі, газованих напоїв і всього, що може викликати скорочувальну функцію і відповідно коліку. Рекомендовано споживання фруктів, овочів і всього, у чому є клітковина.

Пероральний літолітичний препарат - це лікування, яке повинно супроводжуватися помірними фізичними навантаженнями, особливо якщо присутня зайва вага, захворювання ендокринної системи і тому подібні проблеми. Хронічний холецистит може розвиватися через інфекційне ураження протоків для виведення жовчі. У цьому випадку призначається прийом антибіотиків і препаратів що сприяють:

 • стимуляції вироблення жовчної кислоти;
 • нормалізації складу жовчі;
 • поліпшенню процесу травлення, особливо для перетравлення ліпідів;
 • видалення больових відчуттів, що виникають при скороченні жовчного міхура.

Камінь може не тільки утворитися, але поступово збільшуватися, а щоб вилікувати цю проблему, використовують як допомогу ультразвук. В особливо складних випадках, потрібно оперативне втручання, в ході якого з черевної порожнини видаляється жовчний міхур. Є ряд особливих вказівок до застосування ударної хвильової терапії. А саме, наявність:

 • великих конкрементів у великій кількості;
 • частих нападів болю;
 • супутніх хвороб.

Якщо не видалити міхур, то зрощення утворюватися буде знову і знову, проте і цього можно уникнути, якщо регулярно робити УЗД і відстежувати оптимальне виконання функції жовчного міхура.

Існує ряд препаратів, які використовують протягом десятків років, і вони потрібні для підтримки організму в нормальному стані, а також за рахунок накопичення певних компонентів в організмі, кожен камінь, що утворився буде розчинятися самостійно до дрібного розміру, після чого виходить разом з калом. При виникненні таких проблем, як кишкова непрохідність, варто відвідати лікаря, щоб пройти УЗД і можливо переглянути терапію.

Залежно від того, як розташовується безпосередній камінь в жовчному, залежить і вибір лікування. Однак саме оперативне втручання рекомендується тим, у кого занадто часто діагностується перфорація жовчного міхура або іншими словами запалення емпієма. Часте загострення і різкі нестерпні болі - це наслідок утворення великих каменів, і при декількох процедурах хвильової терапії бажано видалити жовчний, так як неможливо усунути причину утворення патологій.

До якого лікаря звернутися

Діагностику та лікування жовчнокам'яної хвороби проводить гастроентеролог і фахівець з функціональної діагностики. Тільки після того, як виявлена цілісна картина стану хворого, приймаються рішення про те, куди далі відправити хворого, а саме до дієтолога або ж хірурга для подальших дій.

Пузир внаслідок консервативного лікування може нормалізуватися в роботі, і ймовірність утворення нових проблем становить 50%. Однак навіть при нормальних показниках при діагностиці варто не забувати про правильне харчування і здоровий спосіб життя.

Записатися на консультацію до лікаря або процедуру можна за телефонами: 044 333 4 333 та 0 800 753 357, через форму "запис на сайті" або зручний месенджер (Fb, Viber, WhatsApp).

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати