Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Лікування хламідіозу в Києві

Хламідіоз - це захворювання, яке передається статевим шляхом (ЗПСШ). Одна з чотирьох статевих інфекцій (в групі - хламідіоз, сифіліс, гонорея, трихомоніаз). За статистикою, понад мільярд людей є носіями захворювання.

Ціни на лікування хламідіозу

Прийом лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії) 700 ₴ записатися
Прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог) 600 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог) 500 ₴ записатися
Консультація акушера-гінеколога, що оперує 800 ₴ записатися
Показати все Сховати

Причини хламідіозу: збудник інфекції

Хламідіоз – одна з найпоширеніших урогенітальних інфекцій, що відрізняється високою заразністю. Її збудник – внутрішньоклітинний мікроорганізм Chlamydia trachomatis. Лікування цього захворювання найчастіше відбувається на пізніх стадіях, коли симптоми вже відчутні. На ранніх стадіях хвороба протікає непомітно, і якщо пацієнти пропускають регулярні профогляди, не помітити це захворювання дуже просто.

Вид хламідій Як передається людині
Chlamydia psittaci через харчі тваринного походження (молоко, м’ясо), сечу та кал інфікованих тварин.
Chlamydia pneumoniae повітряно-крапельним шляхом. Викликає пневмонію, бронхіт, захворювання серця.
Chlamydia trachomatis статевим шляхом. Поширюється через кров, лімфу. Передається внутрішньоутробно від матері до дитини.

У запущеному стані хламідіоз переходить у хронічну форму, що загрожує серйозними ускладненнями. У жінок вони можуть стати причиною безпліддя чи викидня. Передається хвороба статевим шляхом за відсутності бар'єрної контрацепції (презерватива), а також перинатальним – від інфікованої матері до дитини через плаценту та під час пологів.

Лікування хламідіозу тим ефективніше, чим раніше захоплена хвороба. Тому і чоловікам, і жінкам необхідно регулярно (раз на рік) робити тести на мазок у уролога чи гінеколога.

Лікарі-гінекологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Симптоми хламідіозу

Симптоми хламідіозу у чоловіків

Симптоми хламідіозу у жінок
мутні гнійні виділення зі статевого органа порушення менструального циклу
больові відчуття при сечовипусканні, часті позиви до ходіння в туалет гнійні виділення з піхви, що супроводжуються неприємним запахом
виділення крові та дискомфортні відчуття під час сім’явилиття свербіж, печіння статевих органів
дискомфорт, свербіж в області статевих органів слабкість, швидка втомлюваність
температура, швидка втомлюваність больові відчуття внизу живота під час сексуального контакту та під час сечовипускання (часті позиви до ходіння в туалет)
набряк та біль яєчок (одного чи обох) набряк та гіперемія вульви

Підступність цієї хвороби полягає в тому, що специфічних симптомів у неї немає. Хламідіоз може проявляти себе по-різному в залежності від вогнища ураження та статі пацієнта або ж протікати безсимптомно. Слабо виражені симптоми легко сплутати із симптомами іншого захворювання. Тому без виявлення збудника в організмі шляхом мікробіологічного дослідження діагностика хламідіозу неможлива.

Оскільки для збудника хламідіозу характерна наявність багатьох вогнищ ураження, симптоми можуть проявлятися по-різному залежно від локалізації. Лікування хламідіозу у жінок і чоловіків з цієї причини може відрізнятися.

Як передається хламідіоз?

Хламідії передаються статевим шляхом при незахищеному контакті або від інфікованої матері дитині через плаценту та/або під час пологів. Найрідкісніші випадки передачі збудника побутовим шляхом бувають через громадські лазні та басейни у ​​разі недотримання санітарних норм, а також через предмети особистої гігієни.

Уникнути інфікування можна лише одним шляхом - користуватися бар'єрною контрацепцією.

Методи діагностики хламідіозу

Для діагностики хламідіозу застосовують лише лабораторні методи:

Метод діагностики Що досліджують
Цитологічний аналіз (дослідження мазків) Матеріал для аналізу беруть з шийки матки, уретри, піхви, сполучної оболонки ока (кон’юнктиви). Дослідження проводять при гострих формах захворювання.
Мікробіологічний аналіз Досліджують матеріал, зібраний з секрету простати, мазка уретри, шийки матки, сполучної оболонки ока.
Імуноцитологічний аналіз Відібраний зразок мазка обробляють спеціальними антитілами. Це допомагає знайти антигени хламідій. Аналіз проводять при гострих та хронічних формах хламідіозу.
Імуноферментний аналіз Для проведення аналізу беруть кров з вени. Дослідження дозволяє встановити чи хворий пацієнт наразі (яка стадія) та чи було інфікування в минулому.
Молекулярно-біологічний аналіз (ПЛР - полімеразна ланцюгова реакція) Матеріал для аналізу - кров, кон’юнктива ока, сеча, мазок з уретри, цервікального каналу, секрет уретри.

Для діагностики хламідіозу у жінок береться зіскрібок з шийки матки, уретри або піхви. Діагностика хламідіозу у чоловіків проводиться шляхом дослідження секрету простати або зішкрібання з уретри.

Лікування хламідіозу

Для знищення chlamydia trachomatis лікування передбачає антибіотикотерапію. Проти хламідіозу лікарі призначають препарати тетрациклінового ряду, ефективні проти внутрішньоклітинних паразитів. Підбір конкретного препарату залежить від типу хламідій.

Крім лікування антибіотиками, також призначається симптоматична терапія. Її схема залежить від стадії хвороби, наявності чи відсутності ускладнень, а також статі пацієнта.

Лікування хламідіозу у чоловіків

Щоб усунути запалення та інші неприємні симптоми може додатково призначатися фізична терапія. Так, лікування хламідіозу у чоловіків може включати масаж передміхурової залози та фізіотерапевтичні процедури, а також комплекс заходів для лікування ускладнень за наявності таких.

Лікування хламідіозу у жінок

Лікування хламідіозу у жінок також може включати фізіотерапію і застосування місцевих протизапальних препаратів - вагінальних свічок. Терапію призначають обом партнерам одночасно, при цьому вони повинні дотримуватись статевого спокою як мінімум протягом тижня.

І чоловікам, і жінкам для лікування хламідіозу також призначаються:

 • імуномодулятори для стимуляції захисних сил організму;
 • ензими для стимуляції роботи печінки та нирок;
 • гепатопротектори, щоб захистити печінку від інтоксикації антибіотиками;
 • вітаміни для загального зміцнення та посилення імунної відповіді.

Як зрозуміти, що хламідіоз вилікувано

Після пройденого курсу обом партнерам призначається аналіз на бакпосів та ПЛР-тест. Ці аналізи рекомендується здавати через 40 днів після закінчення антибіотикотерапії. Негативний результат обох аналізів означає, що хламідіоз повністю вилікувано.

Необхідно пам'ятати, що гострий хламідіоз або його безсимптомна форма, захоплена на самому початку, лікуються швидше та простіше – у цьому випадку призначається антибіотикотерапія на певний період. Хронічний хламідіоз потребує лікування не лише самої інфекцій, а й множинних ускладнень. Для цього призначається схема лікування – складна, тривала та дорога.

Фотографії гінекологічного центра

Лечение хламидиоза в Киеве
Лечение хламидиоза в Киеве
Лечение хламидиоза в Киеве
Лечение хламидиоза в Киеве

Профілактика хламідіозу

Існує лише один метод профілактики хламідіозу у чоловіків та жінок – бар'єрна контрацепція. При частій зміні партнерів чи наявності кількох обов'язково потрібно використовувати презервативи та латексні серветки.

У разі, якщо відбувся незахищений контакт, рекомендується здати ПЛР-тест та тест на мазок через 7-10 днів.

І, звичайно ж, не варто нехтувати профілактичними оглядами у гінеколога і уролога - хоча б раз на рік потрібно обстежитися на предмет інфекційних захворювань, що приховано протікають. Лікування хламідіозу в гострій стадії набагато простіше, ніж у запущеній хронічній.

Лікування хламідіозу під час вагітності

Оскільки хламідіоз не заважає завагітніти, буває і так, що його виявляють у пацієнтки, яка вже чекає дитину. Це створює небезпечну ситуацію і для жінки, і для плоду. Зазвичай у вагітних жінок хламідійна інфекція дається взнаки болями і різями, каламутними виділеннями, іноді - набряком шийки матки.

Наслідки хламідіозу під час вагітності бувають такі:

 • сильно виражений токсикоз;
 • завмирання вагітності;
 • викидень;
 • анемія;
 • внутрішні запалення;
 • передчасні пологи;
 • ураження органів та слизових оболонок у плода;
 • у поодиноких випадках - бленорея новонароджених.

Крім цього, уражена хламідіями плацента погіршує якість живлення плоду та ускладнює його дихання, що може призвести до непередбачуваних наслідків у процесі його розвитку, аж до завмирання.

Навіть при вагітності можливе ефективне та безпечне лікування хламідіозу. Як правило, пацієнтці призначають еритроміцин – антибіотики тетрациклінового ряду при вагітності протипоказані.

Ускладнення при хламідіозі

Якщо вчасно не приступити до лікування хламідіозу, він може стати причиною серйозних ускладнень. Інфекція, що поширюється кровоносним руслом, може викликати запалення в інших органах - печінці, жовчному міхурі, підшлунковій залозі. Запущений хламідіоз може також спричинити астму, алергію, артрит та судинні патології.

Ускладнення хламідіозу у чоловіків Ускладнення хламідіозу у жінок
Захворювання сечовидільної системи Захворювання сечовидільної системи
Безпліддя Безпліддя, непрохідність маткових труб, утворення злук
Захворювання суглобів Передчасні пологи, викидні

В ускладненому стані ця хвороба згубна і для репродуктивної функції. Хламідіоз у чоловіків без лікування може стати причиною гострого та хронічного простатиту, а також еректильної дисфункції. Хламідіоз у жінок без лікування – прямий шлях до безпліддя, спайкового процесу, запалення матки, придатків та яєчників. Тому легковажно ставитися до цієї хвороби не варто. Тим паче, що сучасна медицина має всі засоби для комплексного лікування.

Переваги лікування хламідіозу у клініці Омега-Київ

Висококваліфіковані лікарі-гінекологи та урологи, які мають багаторічний досвід лікування ЗПСШ та їх наслідків;

 • Індивідуальний підхід до кожного пацієнта, делікатне ставлення та повна конфіденційність;
 • Багатопрофільна лабораторія, що дає можливість здати всі види аналізів за один прийом та діагностувати хворобу;
 • Можливість одразу провести додаткове обстеження (наприклад, УЗД), аналізи та консультацію в один день;
 • Швидкі результати досліджень.

Поширені питання

Як швидко лікуються хламідії?

Це залежить від стадії, форми та тривалості захворювання, а також від поєднання з іншими ІПСШ. У середньому курс лікування антибіотиками триває від одного до трьох тижнів.

Що не можна робити при лікуванні хламідіозу?

Від незахищених статевих контактів під час лікування хламідіозу слід утриматися. Також небажано вживати алкоголь протягом усього курсу антибіотиків.

Чи можна повністю вилікувати хламідіоз?

Так. Комплексний терапевтичний курс лікування хламідіозу ефективний навіть проти хронічної запущеної хвороби, хоч це й потребуватиме більше часу, зусиль та витрат. Однак специфічний імунітет до хламідій не виробляється, тому якщо пацієнт нехтуватиме контрацепцією й надалі – він може заразитися знов.

Що буде, якщо зайнятися сексом під час лікування хламідіозу?

Незахищений статевий акт може призвести до повторного зараження хламідіями. Рекомендується дотримуватись статевого спокою або використовувати бар'єрну контрацепцію (презервативи, латексні серветки).

Чи можна переплутати молочницю із хламідіозом?

Так, симптоми хламідіозу, молочниці та деяких інших ЗПСШ дуже схожі, тому точний діагноз можна поставити тільки на підставі результатів лабораторних аналізів.

Чи можна отримати хламідіоз без статевого акту?

У поодиноких випадках можливе зараження хламідіями побутовим шляхом, але найчастіше це пов'язано з антисанітарними умовами.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Шевнюк Сергей Леонидович

Автор статті:

Шевнюк Сергій Леонідович

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати