Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo

Лікування та діагностика хламідіозу в Києві

Автор статті:

Шевнюк Сергій Леонідович

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії

Що таке хламідіоз?

Хламідіоз - це захворювання, що передається статевим шляхом (ІПСШ). Одна з чотирьох виліковних статевих інфекцій (до групи належать - хламідіоз, сифіліс, гонорея, трихомоніаз). За статистикою, понад мільярд людей у світі є носіями захворювання.

Лікарі-гінекологи

Стрижаков Станислав Александрович

Стрижаков
Станіслав Олександрович

Завідуючий відділенням оперативних втручань, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД, лікар онкогінеколог

Чужа Николай Николаевич

Чужа
Микола Миколайович

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, головний лікар, кандидат медичних наук, PhD

Мауль Инна Игоревна

Мауль
Інна Ігорівна

Лікар акушер-гінеколог

Мокрецов Сергей Евгениевич

Мокрецов
Сергій Євгенович

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук, MD, PhD

Пономаренко Александра Васильевна

Пономаренко
Олександра Василівна

Лікар акушер-гінеколог

Шевнюк Сергей Леонидович

Шевнюк
Сергій Леонідович

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії

Алексеенко Лариса Ивановна

Олексієнко
Лариса Іванівна

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії

Самосийна Оксана Александровна

Самосійна
Оксана Олександрівна

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук, PhD

Ціни на лікування хламідіозу

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2
Прийом гінеколога лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії)

Прийом лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії), (лікар акушер-гінеколог). У прийом входить попередня розмова з уточненням скарг і симптомів, огляд в гінекологічному кріслі мануально і за допомогою гінекологічних дзеркал.

600 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
148
Повторний прийом гінеколога лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії)

Повторний прийом гінеколога лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії). У прийом входить консультація, інтерпретація результатів аналізів та обстеження, при необхідності - повторний огляд на гінекологічному кріслі.

500 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
1
Прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог)

Прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог). У прийом входить попередня розмова з уточненням скарг і симптомів, огляд в гінекологічному кріслі мануально і за допомогою гінекологічних дзеркал, проста кольпоскопія без використання спец. розчинів.

450 грн.
вул. М. Максимовича 10
120
Повторний прийом лікаря гінеколога

Повторний прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог). У прийом входить консультація, інтерпретація результатів аналізів та обстеження, при необхідності - повторний огляд на гінекологічному кріслі, проста кольпоскопія без використання спец. розчинів.

400 грн.
вул. М. Максимовича 10
1540
Консультація акушера-гінеколога, що оперує

Консультація оперуючого акушера-гінеколога (хірург). У прийом входить попередня розмова з уточненням скарг і симптомів, огляд в гінекологічному кріслі мануально і і за допомогою гінекологічних дзеркал. Попереднє обговорення плану оперативного втручання, призначення передопераційної діагностики.

800 грн.
вул. М. Максимовича 10
Показати весь список послуг

Поширені питання про хламідіоз

Що таке хламідіоз?

Це захворювання, що передається статевим шляхом. Складно діагностується через безсимптомний перебіг. Курс лікування довгий, але повністю вилікуватися можливо.

Як передається хламідіоз?

У 90% випадків способом передачі інфекції є незахищений статевий акт без презерватива. Хламідії також можуть потрапити в організм повітряно-крапельним шляхом чи через продукти тваринного походження (якщо тварина інфікована).

Як і чим лікується хламідіоз?

За допомогою приймання антибіотиків, вітамінів, відновлення мікрофлори статевих органів, підвищення імунітету. Курс лікування триває близько 30 днів. Якщо результати повторної здачі аналізів вказують на наявність збудника в організмі, необхідно пройти курс лікування ще раз.

Чим небезпечний хламідіоз?

Викликає захворювання сечостатевої системи, уражає суглоби, призводить до безпліддя. У вагітної жінки може викликати передчасні пологи, викидень та ускладнення.

Як проявляється хламідіоз у чоловіків?

Гнійні виділення зі статевих органів, болісне сечовипускання, набряк та біль яєчок (одно чи обох), свербіж та дискомфорт в ділянці статевих органів.

Як проявляється хламідіоз у жінок?

Порушення менструального циклу, гнійні виділення з неприємним запахом, біль внизу живота під час сечовипускання, біль внизу живота під час статевого контакту, загальна слабкість.

Який лікар лікує хламідіоз?

Гінеколог та уролог під час консультації можуть виявити захворювання та візьмуть зразки матеріалу для аналізу. Також лікуванням хламідіозу займається венеролог.

Хламідіоз - це захворювання, що передається статевим шляхом (ІПСШ). Одна з чотирьох виліковних статевих інфекцій (до групи належать - хламідіоз, сифіліс, гонорея, трихомоніаз). За статистикою, понад мільярд людей у світі є носіями захворювання.

Причини хламідіозу: збудник інфекції

Вид хламідій Як передається людині
Chlamydia psittaci через харчі тваринного походження (молоко, м’ясо), сечу та кал інфікованих тварин.
Chlamydia pneumoniae повітряно-крапельним шляхом. Викликає пневмонію, бронхіт, захворювання серця.
Chlamydia trachomatis статевим шляхом. Поширюється через кров, лімфу. Передається внутрішньоутробно від матері до дитини.

Ознаки та симптоми хламідіозу: через скільку часу та як проявляється інфекція

Інкубаційний період захворювання 7-30 днів. У 50% пацієнтів перші симптоми з’являються через 10-15 днів після зараження.

Хламідіозу властиве:

  • повторне зараження, рецидиви після одужання;
  • відсутність симптомів в інкубаційний період;
  • тривалі прояви легких симптомів, які легко сплутати з іншими захворюваннями (у жінок - з молочницею).

Симптоми хламідіозу

  1. Симптоми хламідіозу у чоловіків
Симптоми хламідіозу у жінок
мутні гнійні виділення зі статевого органа порушення менструального циклу
больові відчуття при сечовипусканні, часті позиви до ходіння в туалет гнійні виділення з піхви, що супроводжуються неприємним запахом
виділення крові та дискомфортні відчуття під час сім’явилиття свербіж, печіння статевих органів
дискомфорт, свербіж в області статевих органів слабкість, швидка втомлюваність
температура, швидка втомлюваність больові відчуття внизу живота під час сексуального контакту та під час сечовипускання (часті позиви до ходіння в туалет)
набряк та біль яєчок (одного чи обох) набряк та гіперемія вульви

Хламідіоз може одночасно уражати декілька ділянок, наприклад, уретру, шийку матки та протоки залоз піхви.

 

 

Лечение и диагностика хламидиоза в Киеве
Лечение и диагностика хламидиоза в Киеве
Лечение и диагностика хламидиоза в Киеве
Лечение и диагностика хламидиоза в Киеве
Лечение и диагностика хламидиоза в Киеве
Лечение и диагностика хламидиоза в Киеве
Лечение и диагностика хламидиоза в Киеве
Лечение и диагностика хламидиоза в Киеве
Лечение и диагностика хламидиоза в Киеве

Як передається хламідіоз?

Інфікування відбувається під час незахищеного сексуального контакту - людина-носій заражає здорового партнера. Зараження відбувається при вагінальному, оральному та анальному сексі. В одному з чотирьох випадків людина заражається хламідіозом, в інших трьох - стає носієм інфекції.

Діагностика хламідіозу

Метод діагностики Що досліджують
Цитологічний аналіз (дослідження мазків) Матеріал для аналізу беруть з шийки матки, уретри, піхви, сполучної оболонки ока (кон’юнктиви). Дослідження проводять при гострих формах захворювання.
Мікробіологічний аналіз Досліджують матеріал, зібраний з секрету простати, мазка уретри, шийки матки, сполучної оболонки ока.
Імуноцитологічний аналіз Відібраний зразок мазка обробляють спеціальними антитілами. Це допомагає знайти антигени хламідій. Аналіз проводять при гострих та хронічних формах хламідіозу.
Імуноферментний аналіз Для проведення аналізу беруть кров з вени. Дослідження дозволяє встановити чи хворий пацієнт наразі (яка стадія) та чи було інфікування в минулому.
Молекулярно-біологічний аналіз (ПЛР - полімеразна ланцюгова реакція) Матеріал для аналізу - кров, кон’юнктива ока, сеча, мазок з уретри, цервікального каналу, секрет уретри.

Щоб встановити діагноз лікар призначає два чи більше види досліджень. Симптоми хламідіозу подібні до симптомів інших захворювань, тому необхідно точно виявити інфекцію та визначити план лікування.

 

Лікування хламідіозу

Головна вимога до хворого при терапії статевих захворювань - виконувати рекомендації лікаря та, на період лікування, уникати сексуальних контактів.

Щоб вилікувати хламідіоз необхідно придушити збудника та підвищувати імунітет людини. Комплексне лікування захворювання включає:

  1. приймання антибіотиків. Курс приймання ліків триває від семи-десяти до двадцяти днів. Тривалість терапії залежить від стадії, наявності супутніх інфекцій, здатності організму швидко відновлюватися та боротися з захворюванням.
  2. приймання вітамінів. Організм повинен боротися з інфекцією без втрати корисних мікро- та макроелементів, що забезпечують нормальне функціонування усіх систем.
  3. відновлення мікрофлори статевих органів. Під час потрапляння в організм статевої інфекції порушується нормальна життєдіяльність мікроорганізмів.

Лікар також може призначити приймання антиоксидантів чи курс фізіотерапії.

Лікування хламідіозу під час вагітності

Симптоми хламідіозу під час вагітності: гнійні виділення, біль під час сечовипускання, біль внизу живота під час сексуального контакту, набряк вульви, слабкість (можлива температура).

Лікування: курс призначає лікар-гінеколог базуючись на даних про стадію, термін вагітності, самопочуття майбутньої мами. Терапія складається з приймання антибактеріальних препаратів, зміни раціону, покращення імунітету.

Небезпека: відмова від лікування призведе до передачі інфекції новонародженій дитині, може стати причиною передчасних пологів, викиднів, ускладнень під час пологів.

Ускладнення хламідіозу

Статева інфекція поширюється організмом через кров, тому вражає легені, печінку, суглоби.

Ускладнення хламідіозу у чоловіків Ускладнення хламідіозу у жінок
Захворювання сечовидільної системи Захворювання сечовидільної системи
Безпліддя Безпліддя, непрохідність маткових труб, утворення злук
Захворювання суглобів Передчасні пологи, викидні

Як пацієнтові зрозуміти, що він вилікувався від хламідіозу?

Контроль показників відбувається шляхом повторної здачі аналізів, консультації у лікаря.

Якщо після курсу лікування збудник все ще перебуває в організмі, призначають повторну терапію.

Профілактика хламідіозу:

  • Щорічна консультація у профільного лікаря (гінеколог, уролог, венеролог). У випадку повторного зараження чи виявлення хвороби - лікування та виконання всіх рекомендацій.
  • Сексуальні контакти з одним статевим партнером, який пройшов тест на ІПСШ та має негативний результат.
  • Комплексне обстеження вагітних жінок, щоб уникнути зараження новонародженого.

 

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю