Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo

Лікування остеохондрозу в Києві

Що таке остеохондроз ?

Остеохондроз - це комплекс дистрофічних порушень, до яких схильні суглобові хрящі і міжхребцеві диски хребта.

Лікарі-вертебрологи

Тернопольский Сергей Петрович

Тернопольський
Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Волынская Людмила Александровна

Волинська
Людмила Олександрівна

Лікар-невропатолог вищої категорії, лікар-вертебролог, лікар-рефлексотерапевт

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Попова Дина Владимировна

Попова
Діна Володимирівна

Медична сестра

Кисорец Анжела Евгениевна

Кисорець
Анжела Євгеніївна

Медична сестра

Ціни відділення вертебрології

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2003
Прийом лікаря вертебролога

Прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

450 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2004
Повторний прийом лікаря вертебролога

Повторний прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

350 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2100
Паравертебрально блокада (без медикаментів)

Паравертебральна блокада (без медикаментів) одноразово

500 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2121
Паравертебрально блокада (без медикаментів) - курсове лікування

Паравертебральна  блокада (без медикаментів) - курсове лікування

400 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2109
Апаратне витягування хребта (тракомп"ютер)

Апаратне витягування хребта (тракомп"ютер)

300 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
Показати весь список послуг

Питання та відповіді про остеохондрозу

Як виявити шийний остеохондроз?

Захворювання може маскуватися під інші хвороби і проявляти себе болями в серці, хоча при цьому кардіограма буде нормальною. На початкових стадіях зробити це може тільки фахівець. Буде потрібно не тільки візуальний огляд, а й промацування. Таким чином можна отримати більше інформації про хід та розвиток захворювання. Але найкращим способом для визначення і підтвердження хвороби залишається дослідження за допомогою комп'ютерної томографії, рентгенографії та магнітно-резонансної томографії.

Де лікувати остеохондроз?

Фахівці урогінекологічної клініки «Омега-Київ» пропонують діагностику і ефективне лікування захворювання всіх видів на будь-якій стадії розвитку. Діагностика проводиться за допомогою сучасних томографів, а для лікування використовують консервативні методи, які позитивно впливають на стан організму і допомагають вилікуватися від недуги. Комплексне лікування в клініці «Омега-Київ» ведеться протягом 3 місяців.

Що буде якщо не лікувати остеохондроз?

Якщо ігнорувати симптоми захворювання, то до остеохондрозу може додатися ще кілька хвороб, таких як гіпертонічна і гіпотонічна хвороба. Підвищується ризик виникнення інфарктів і інсультів, грудний і поперековий відділ впливають на внутрішні органи, що може привести до їх захворювань. Остеохондроз у жінок може привести до безпліддя, а у чоловіків - до безсилля.

Як швидко вилікувати шийний остеохондроз?

Найшвидший і вірний метод лікування - це комплексне лікування. Якщо пацієнт буде одночасно приймати знеболюючі і препарати, які перешкоджають руйнуванню хрящової тканини, виконувати лікувальну гімнастику, ходити на масаж і виконувати всі приписи лікаря, то гарне самопочуття і зцілення не змусять себе чекати.

Який лікар лікує остеохондроз?

Спондилез поясничного отдела отличается ноющими болями в области поясницы. Болевые ощущения усиливаются после физических нагрузок. Однако болевой синдром дает о себе знать только на поздних стадиях течения недуга, в основном, спондилез протекает бессимптомно. Чтобы диагностировать данный недуг на ранней стадии, важно обратиться к врачу-вертебрологу.

Зачем лечить спондилез поясничного отдела позвоночника?

Що зробити, коли в ділянці нирок або в області шиї розвинувся сильний біль, якого доктора відвідати при остеохондрозі? Почати звичайно треба з дільничного лікаря-терапевта, але його роль в такій ситуації буде зводитися до виконання функцій диспетчера.

Лікар-терапевт відразу ж випише напрямок до невропатолога, можливо, призначить лабораторні та інструментальні дослідження, наприклад, рентген, але терапією захворювання він займатися не буде. Тому цілком можливо пропустити кабінет лікаря-терапевта і відразу відвідати кваліфікованого невропатолога. У спеціалізованих клініках і медичних центрах замість лікаря-невропатолога вас прийме ще більш вузький фахівець - вертебролог або вертеброневролог, який займається виключно патологіями хребта.

Остеохондроз - це комплекс дистрофічних порушень, до яких схильні суглобові хрящі і міжхребцеві диски хребта. Залежно від локалізації захворювання в сучасній медицині виділяють шийний, грудний і поперековий остеохондроз, діагностика і лікування яких в клініці «Омега-Київ» передбачає повний комплекс медичних заходів. Це як терапевтичні методики, так і широкі можливості сучасного апаратного спектра, щодо усунення не тільки дискомфорту в хребетній області, а й його першопричини - больового джерела.

Больовий синдром в області спини - ці відчуття хоч раз у житті відчувала кожна людина, а не рідко люди живуть з нестерпним болем постійно. У 2-х з 3-х випадків причина больового синдрому в спині - остеохондроз хребетного стовпа. При остеохондрозі відбувається руйнування кісткової і хрящової тканин різних відділів хребта - шийного, грудного і поперекового. З віком ризик зносу кісток і хрящів зросте, і сьогодні у кожного 2-го жителя планети, віком старше 30-ти років можна діагностувати цю серйозну патологію. Спровокувати хворобу хребта можуть травми спини, постійні перенавантаження, будь-якої важка фізична праця.

Свою роль відіграє і генетика, спадковість, а також систематичні тренування, не повноцінне не здорове харчування і малорухливий спосіб життя - в групі ризику знаходиться більша кількість жителів сучасних мегаполісів. При остеохондрозі симптоматика буває, як загальноюї, так і специфічною, характерною для дистрофічних патологічних змін в суглобових хрящах, дисках і тканинах різних відділів хребетного стовпа

Фактори розвитку остеохондрозу

Основною першопричиною паталогічних процесів в хребетному відділі є прямоходіння, поступово редуцируюче судинне русло в міжхребцевих дисках. Цим ускладнюється живлення тканин, відновлення міжхребцевих дисків після травм, а також порушується еластичність і міцність хрящової тканини. До числа  посилюючих факторів можна віднести нераціональне харчування, несиметричну роботу м'язів, зайву вагу, якими, однак, не вичерпується список факторів, що підвищують ризик розвитку захворювання.

До патологічного стану ведуть і наступні фактори:

 1. М'язова дисфункція.
 2. Мікроскопічні травми.
 3. Вимушені пози.
 4. Інфікування і отруєння організму.
 5. Захворювання внутрішніх органів (згідно односклеротомній локалізації, уражені внутрішні органи можуть спровокувати больовий синдром в хребетному стовпі, хворий хребет може погіршити наявну хворобу внутрішніх органів, але не стати причиною її розвитку).
 6. Так звані «погані» ноги, які призводять до неправильної роботи хребта - плоскостопість, варусні і вальгусні деформації, які роблять неправильної ходу, викликають дисбаланс м'язів (в ходьбі беруть участь м'язи, які не повинні ходити), гіпертонус і біль.
 7. Психогенний фактор (викликає гіпертонус дегенерованої м'язової тканини і больовий синдром). Больовий синдром - це завжди дефіцит ендорфінів. Їх число регулюється лімбіко-ретикулярною формацією і корою головного мозку в людському організмі. Коли трапляється стресова ситуація, регуляція порушується і ендорфінів стає недостатньо. Внаслідок цього, загострюється будь-яке захворювання, в тому числі і м'язова патологія. Психогенні болі - м'язові.

Причини остеохондрозу

Розвиток і загострення захворювання супроводжують різноманітні травми спини, зайва регулярна вібрація, занадто інтенсивні або недостатні фізичні навантаження. Факторами до розвитку недуги також є порушення в розвитку правильної постави, плоскостопість, викривлення хребта, а також:

 • генетична схильність;
 • вікові зміни;
 • удари, переломи хребта;
 • нестабільність сегментів хребетного стовпа;
 • малорухливий (сидячий) спосіб життя;
 • довгостроковий вплив незручних поз;
 • підйом вантажів;
 • нерівномірний розвиток кістково-м'язової системи;
 • наявність захворювань стопи, призводять до перевантаження хребта;
 • куріння.

Перераховані фактори порушують процес кровообігу в хребетних тканинах, приводячи до зайвої напруги м'язів спини, функціональних блоків, подразнення нервових корінців. Це, в свою чергу, сприяє збільшенню порушень мікроциркуляції крові і розвитку патологій хребта.

Симптоми остеохондрозу

Перші прояви хвороби найчастіше помічають люди після 35 років, хоча сучасна динаміка розвитку захворювання значно розширила віковий діапазон. Медична статистика демонструє, що на консультацію до вертебролога все частіше приходять пацієнти у віці 18 років і старше. Пацієнти, які страждають на цю недугу, традиційно скаржаться на наявність наступних симптомів:

 • ниючі болі в спині;
 • оніміння кінцівок;
 • больовий синдром при різких рухах, фізичному навантаженні, кашлі та чиханні;
 • м'язові спазми.

Найбільш часто зустрічається така симптоматика остеохондрозу хребта:

 • больовий синдром в ураженій області;
 • простріли;
 • ломота в кістковій тканині скелета;
 • больовий синдром в голові;
 • знаки отруєння, нудота, блювота;
 • німота рук і ніг;
 • проблеми зі слухом, зором;
 • непритомний стан.

Це лише первинний перелік симптомів, які проявляються на перших етапах розвитку патології. Чим більше уражається хребетний стовп, тим глибше відбуваються зміни. Прояви і симптоматика захворювання з часом стають яскравішими, змінюються, маскуються під симптоми хвороб внутрішніх органів.

При ураженні шийного відділу хребта проявляються такі симптоми:

 • болі в руках і плечах;
 • регулярні головні болі і запаморочення;
 • мелькання кольорових плям перед очима.
Лечение остеохондроза в Киеве
Лечение остеохондроза в Киеве
Лечение остеохондроза в Киеве
Лечение остеохондроза в Киеве
Лечение остеохондроза в Киеве

При остеохондрозі грудного відділу хребта:

 • біль в грудній клітці;
 • давлячий біль в області серця;
 • дискомфорт в області суміжних внутрішніх органів.

При остеохондрозі попереково-крижового відділу:

 • біль в попереку;
 • оніміння нижніх кінцівок;
 • больові відчуття в області малого тазу.

Діагностика остеохондрозу

При наявності больових симптомів, пацієнту показано запис до лікаря, який проводить огляд хворого з метою визначити наявність місцевих змін, деформацій і причин обмеженої рухливості у пацієнта. Обстеження хребта дозволяє вертебрологу встановити характер болю і її локалізацію. Вказати на точну причину больових відчуттів можуть тільки дані, отримані в результаті діагностики на сучасному обладнанні клініки «Омега-Київ».

Так, для діагностики остеохондрозу наш лікар-вертебролог застосовує комп'ютерний томограф «Philips Briliane 64», що дозволяє отримати багатошарове зображення тканин і визначити найменшу деформацію в їхньому розвитку. Дана технологія дозволяє отримати тривимірну модель знімка, що вигідно відрізняє інформаційний профіль даного виду діагностики від простого рентгена.

 

 

У деяких випадках для діагностики остеохондрозу застосовують магнітно-резонансний томограф «Philips Achieva 1.5T 16CH», що дозволяє робити докладні пошарові знімки тканин. Це найпотужніший і сучасний апарат, доступний для діагностики захворювань хребта в клініці «Омега-Київ».

Лікування остеохондрозу

Для лікування захворювання найчастіше застосовують комплекс консервативних методів:

 • медикаментозна терапія;
 • лікувальна фізкультура;
 • лікувальні блокади;
 • фізіотерапія;
 • масаж; мануальна терапія;
 • витягування хребта;
 • рефлексотерапія.

Тривалість лікування буде обумовлена ​​тяжкістю захворювання, ступенем деформації, обраним комплексом заходів по лікуванню недуги і їх сумлінним виконанням, як з боку лікаря, так і пацієнта. Зазвичай період активного лікування становить до 3-х місяців, при цьому на початку лікування у деяких хворих можливе посилення больового синдрому, що є первинною реакцією організму на незвичний вид впливу.

При терапії важливо розуміти: ефект повністю залежить не від лікарських препаратів. Терапія даної серйозної патології хребта - це не спроби вилікувати хвору людину тільки за допомогою одного способу. Таке захворювання лікується виключно сукупністю всіх доступних методик, список яких ідеально доповнити вібро-ваннами, грязьовими процедурами, постійним дотриманням профілактичних заходів.

Окремо необхідно сказати  про мануальну терапію. Вона може застосовуватися у відношенні не кожного пацієнта. Найчастіше до лікаря-мануальника можна звертатися на стадії, коли вже йде реабілітаційний період. Потрібно призначення фахівця і відсутність протипоказань для таких процедур. Іноді сюди ж може бути включена і голкотерапія, але це вже методика з нетрадиційної медицини. Цей метод теж дозволений не кожному і перед процедурою, потрібно проконсультуватися з фахівцем. При грамотному підході мануальна терапія і голковколювання можуть стати основою майбутнього здоров'я хребетного стовпа укупі з дієтичним харчуванням і веденням здорового способу життя. У деяких випадках, коли ступінь захворювання досить важкий, пацієнту може бути показано хірургічне втручання, обсяг якого залежить від тяжкості недуги.

 

Спеціалізація медичного центру «Омега-Київ» передбачає якісну діагностику і ефективне лікування остеохондрозу на будь-якій стадії розвитку. Звертаючись за допомогою в нашу клініку, ви отримуєте кваліфіковану консультацію лікаря-вертебролога вищої категорії, необмежені можливості апаратної діагностики захворювання і його лікування.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю