Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo

Лікування хронічного бронхіту в Києві

Що таке хронічний бронхіт?

Хронічний бронхіт - тривалий запальний процес, що протікає в бронхах. Розвивається ця хвороба протягом тривалого часу з чергуванням періодів загострення і ремісії.

Лікарі-терапевти

Фещук Елена Александровна

Фещук
Олена Олександрівна

Лікар-кардіолог вищої категорії, лікар-терапевт

Заложникова Елена Ивановна

Заложнікова
Олена Іванівна

Головна медична сестра вищої категорії

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Попова Дина Владимировна

Попова
Діна Володимирівна

Медична сестра

Кисорец Анжела Евгениевна

Кисорець
Анжела Євгеніївна

Медична сестра

Ціни відділення терапії

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2005
Прийом лікаря-терапевта

Прийом лікаря-терапевта

500 грн.
вул. М. Максимовича 10
64
Загальний розгорнутий аналіз крові (22 параметри, ШОЕ, формула) 1 день

Загальний розгорнутий аналіз крові (22 параметри, ШОЕ,лейкоцитарна формула)

140 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковського 70
вул. А. Малишка 39
62
Аналіз сечі загальний (13 параметрів та мікроскопія) 1 день

Аналіз сечі загальний (13 параметрів та мікроскопія)

110 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковського 70
вул. А. Малишка 39
449
ПЛР. Визначення ДНК Mycobacterium tuberculosis (Якісне визначення)(сеча, мокрота) 5 днів

ПЛР. Визначення ДНК Mycobacterium tuberculosis (Якісне визначення)

215 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковського 70
вул. А. Малишка 39
477
Вміст секреторного імуноглобуліну А (один секрет: слина, бронхіальний змив) 11 днів

Вміст секреторного імуноглобуліну А (один секрет: слина, бронхіальний змив)

220 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковського 70
вул. А. Малишка 39
Показати весь список послуг

Хронічний бронхіт - тривалий запальний процес, що протікає в бронхах. Розвивається ця хвороба протягом тривалого часу з чергуванням періодів загострення і ремісії. Загострення виникають кілька разів на рік і протікають дуже складно з посиленням кашлю, обструкцією бронхів, виділенням гнійної мокроти і задишкою.

Це одне з найбільш поширених захворювань органів дихання і спостерігається воно переважно у людей старше 50 років, вражаючи більшою мірою чоловіків. Дуже важливо своєчасно розпізнати протікання хвороби і провести лікування, так як з нею може бути пов'язано безліч хронічних захворювань легенів.

Класифікація хронічного бронхіту

Класифікація хронічного бронхіту проводиться за кількома параметрами. Зокрема, хвороба може бути первинною і вторинною. При наявності первинної форми у хворого спостерігається запальне ураження бронхів, ніяк не пов'язане з іншими патологічними процесами, що протікають в організмі людини.

Вторинна форма виникає на тлі протікаючих хронічних хвороб легенів, нирок, носа, при серцевій недостатності і багатьох інших патологіях. За характером змін, бронхіт поділяється на:

 • катаральний;
 • гнійний;
 • атрофічний.

За рівнем ураження хвороба може зачіпати переважно великі чи дрібні бронхи. Залежно від кожної форми бронхіту проводиться відповідне лікування. Найважчою формою вважається гнійно-обструктивна, так як вона супроводжується порушенням бронхіальної прохідності і наявністю виділень гнійного характеру.

Причини виникнення хронічного бронхіту

Основною причиною виникнення бронхіту хронічного перебігу у дорослих вважаються часті респіраторні захворювання. Серед основних причин розвитку запального процесу можна виділити такі як:

 • паління, як активне, так і пасивне;
 • несприятлива екологічна обстановка;
 • вірусні інфекції;
 • поганий імунітет;
 • бактеріальні інфекції.

Крім того, можуть бути й інші причини виникнення хвороби, зокрема, такі як зловживання спиртними напоями, переохолодження, наявність хронічних запальних вогнищ в організмі. Іноді хронічна форма виникає в результаті раніше перенесеного гострого бронхіту, при неправильному або несвоєчасному його лікуванні.

Серед основних симптомів можна виділити такі як:

 • кашель;
 • задишка;
 • хрипи;
 • мокрота;
 • кровохаркання;
 • астматичний синдром.

Найголовнішим ознакою можна вважати сильний і тривалий кашель. Він може спостерігатися в основному вранці і у вечірній час. Найчастіше кашель мучить хворого вночі. Разом з кашлем відділяється мокрота, яка може бути рідкою, гнійної або прозорою.

 

Згодом у хворого з'являється і задишка. У момент загострення значно посилюються ознаки обструкції бронхів, виділяється велика кількість мокротиння і спостерігається дихальна недостатність. Ще одним симптомом, що виникає на тлі запального ураження дихальних шляхів, може бути тривала лихоманка.

При бронхіальній обструкції у дорослих можуть спостерігатися такі ознаки як:

 • сухі хрипи;
 • подовжений вдих;
 • сильне набухання вен при видиху.

За ступенем вираженості обструкції, можна судити про ступінь тяжкості перебігу запального процесу в бронхах. Гнійна форма може виникати в абсолютно будь-якому віці і протікає вона з виділенням гнійного вмісту разом з мокротою з бронхів. Обструктивна форма в основному спостерігається у літніх людей і характеризується вона недостатньою прохідністю бронхів.

Профілактика

Попередити виникнення хвороби допоможе ведення здорового способу життя. Однак, якщо хронічний бронхіт все ж таки виник, то потрібно проводити профілактику для попередження виникнення загострень.

Перш за все, потрібно усунути провокуючі фактори, зокрема своєчасно проводити лікування хвороб порожнини носа і навколоносових пазух, відмовитися від паління і роботи на шкідливому виробництві. Крім цього, при наявності цієї хвороби, найкраще проживати в умовах теплого і сухого клімату.

Для профілактики виникнення загострень потрібно регулярно проводити курси санаторно-курортного лікування. Особливо корисно бувати на курортах з гірським і морським кліматом.

Лечение хронического бронхита в Киеве
Лечение хронического бронхита в Киеве
Лечение хронического бронхита в Киеве
Лечение хронического бронхита в Киеве
Лечение хронического бронхита в Киеве
Лечение хронического бронхита в Киеве

Симптоми хвороби

Хронічний бронхіт  і його симптоми у дорослих розвиваються поступово. На початкових стадіях перебігу запалення, стан хворого в основному задовільний. Однак, у міру розвитку хвороби виникає слабкість, сильна стомлюваність і дихальна недостатність.

Хронічний бронхіт: як лікувати?

Лікування хронічного бронхіту має на увазі під собою застосування консервативної терапії. Зокрема, при проведенні терапії застосовуються медикаментозні препарати, застосування інгаляцій, фізіотерапії, а також народних методик.

При появі найперших ознак протікання запального процесу, потрібно звернутися в клініку, де лікар зможе підібрати найкращі методики проведення терапії. Найкращим засобом вважається медикаментозна терапія. В основному спочатку призначаються антибіотики та противірусні препарати і тільки потім протизапальні засоби, муколітики, гормони, від кашлю і антигістамінні ліки.

Крім медикаментозних препаратів, застосовується і інгаляційна терапія. Інгаляції, що проводяться із застосуванням інгаляторів, що доставляють лікарські засоби прямо в бронхи, вважаються одним з найкращих методів лікування бронхіту. Інгаляції роблять з різними лікарськими засобами, зокрема, такими як гормонами, муколітики, антигістамінні та бронхорозширюючі препарати. За допомогою інгалятора активні речовини проникають прямо в осередок запалення, надаючи необхідний терапевтичний ефект.

Народні та нетрадиційні методики застосовуються в період ремісії, так як вони допомагають зменшити частоту виникнення загострення, покращують самопочуття, підвищують імунітет і надають сил.

Як визначити хронічний бронхіт?

Самостійно визначити хронічний бронхіт за наявними ознаками неможливо, так як такі ж симптоми можуть бути і у інших хвороб органів дихання. Щоб правильно поставити діагноз, потрібно звернутися до лікаря в клініку для проведення діагностики.

При проведенні діагностики в першу чергу лікар оглядає хворого, а потім призначається загальний аналіз крові. При протіканні запального процесу спостерігається лейкоцитоз, підвищена швидкість осідання еритроцитів. Також призначається бактеріологічне дослідження мокротиння для визначення збудника і призначення лікарських препаратів.

Іноді для проведення діагностики може призначатися комп'ютерна томографія або рентгенографія, щоб можна було виключити протікання інших запальних процесів в організмі.

До якого лікаря звернутися?

Якщо з'являються перші ознаки хронічного бронхіту, то обов'язково потрібно звернутися в клініку до терапевта для проведення обстеження. Потім терапевт може відправити хворого на додаткове обстеження до лора, пульмонолога і фтизіатра.

В основному лікування бронхіту проводить терапевт, однак, в разі, якщо у хворих присутні симптоми запального процесу, що протікає в бронхах і легенях, то бажано, щоб огляд провів також і отоларинголог. Звернутися до пульмонолога потрібно в разі:

 • тривалого інтенсивного кашлю;
 • утворення астматичного комплексу;
 • ознак легеневої пневмонії.

Якщо ж бронхіт спровокував виникнення туберкульозу, то в такому випадку, лікування проводить фтизіатр.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю