Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування хронічного бронхіту в Києві

Хронічний бронхіт - тривалий запальний процес, що протікає в бронхах. Розвивається ця хвороба протягом тривалого часу з чергуванням періодів загострення і ремісії.

Ціни відділення терапії

Прийом лікаря терапевта (консультація, огляд) 500 ₴ записатися
Загальний розгорнутий аналіз крові (22 параметри, ШОЕ, формула) - час виконання 1 дн. 160 ₴ записатися
Аналіз сечі загальний (13 параметрів та мікроскопія) - час виконання 1 дн. 140 ₴ записатися
ПЛР. Визначення ДНК Mycobacterium tuberculosis (Якісне визначення)(сеча, мокрота) - час виконання 5 дн. 215 ₴ записатися
Показати все Сховати

Хронічний бронхіт - тривалий запальний процес, що протікає в бронхах. Розвивається ця хвороба протягом тривалого часу з чергуванням періодів загострення і ремісії. Загострення виникають кілька разів на рік і протікають дуже складно з посиленням кашлю, обструкцією бронхів, виділенням гнійної мокроти і задишкою.

Це одне з найбільш поширених захворювань органів дихання і спостерігається воно переважно у людей старше 50 років, вражаючи більшою мірою чоловіків. Дуже важливо своєчасно розпізнати протікання хвороби і провести лікування, так як з нею може бути пов'язано безліч хронічних захворювань легенів.

Класифікація хронічного бронхіту

Класифікація хронічного бронхіту проводиться за кількома параметрами. Зокрема, хвороба може бути первинною і вторинною. При наявності первинної форми у хворого спостерігається запальне ураження бронхів, ніяк не пов'язане з іншими патологічними процесами, що протікають в організмі людини.

Вторинна форма виникає на тлі протікаючих хронічних хвороб легенів, нирок, носа, при серцевій недостатності і багатьох інших патологіях. За характером змін, бронхіт поділяється на:

 • катаральний;
 • гнійний;
 • атрофічний.

За рівнем ураження хвороба може зачіпати переважно великі чи дрібні бронхи. Залежно від кожної форми бронхіту проводиться відповідне лікування. Найважчою формою вважається гнійно-обструктивна, так як вона супроводжується порушенням бронхіальної прохідності і наявністю виділень гнійного характеру.

Причини виникнення хронічного бронхіту

Основною причиною виникнення бронхіту хронічного перебігу у дорослих вважаються часті респіраторні захворювання. Серед основних причин розвитку запального процесу можна виділити такі як:

 • паління, як активне, так і пасивне;
 • несприятлива екологічна обстановка;
 • вірусні інфекції;
 • поганий імунітет;
 • бактеріальні інфекції.

Крім того, можуть бути й інші причини виникнення хвороби, зокрема, такі як зловживання спиртними напоями, переохолодження, наявність хронічних запальних вогнищ в організмі. Іноді хронічна форма виникає в результаті раніше перенесеного гострого бронхіту, при неправильному або несвоєчасному його лікуванні.

Лікарі-терапевти

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Серед основних симптомів можна виділити такі як:

 • кашель;
 • задишка;
 • хрипи;
 • мокрота;
 • кровохаркання;
 • астматичний синдром.

Найголовнішим ознакою можна вважати сильний і тривалий кашель. Він може спостерігатися в основному вранці і у вечірній час. Найчастіше кашель мучить хворого вночі. Разом з кашлем відділяється мокрота, яка може бути рідкою, гнійної або прозорою.

 

Згодом у хворого з'являється і задишка. У момент загострення значно посилюються ознаки обструкції бронхів, виділяється велика кількість мокротиння і спостерігається дихальна недостатність. Ще одним симптомом, що виникає на тлі запального ураження дихальних шляхів, може бути тривала лихоманка.

При бронхіальній обструкції у дорослих можуть спостерігатися такі ознаки як:

 • сухі хрипи;
 • подовжений вдих;
 • сильне набухання вен при видиху.

За ступенем вираженості обструкції, можна судити про ступінь тяжкості перебігу запального процесу в бронхах. Гнійна форма може виникати в абсолютно будь-якому віці і протікає вона з виділенням гнійного вмісту разом з мокротою з бронхів. Обструктивна форма в основному спостерігається у літніх людей і характеризується вона недостатньою прохідністю бронхів.

Профілактика

Попередити виникнення хвороби допоможе ведення здорового способу життя. Однак, якщо хронічний бронхіт все ж таки виник, то потрібно проводити профілактику для попередження виникнення загострень.

Перш за все, потрібно усунути провокуючі фактори, зокрема своєчасно проводити лікування хвороб порожнини носа і навколоносових пазух, відмовитися від паління і роботи на шкідливому виробництві. Крім цього, при наявності цієї хвороби, найкраще проживати в умовах теплого і сухого клімату.

Для профілактики виникнення загострень потрібно регулярно проводити курси санаторно-курортного лікування. Особливо корисно бувати на курортах з гірським і морським кліматом.

Симптоми хвороби

Хронічний бронхіт  і його симптоми у дорослих розвиваються поступово. На початкових стадіях перебігу запалення, стан хворого в основному задовільний. Однак, у міру розвитку хвороби виникає слабкість, сильна стомлюваність і дихальна недостатність.

Хронічний бронхіт: як лікувати?

Лікування хронічного бронхіту має на увазі під собою застосування консервативної терапії. Зокрема, при проведенні терапії застосовуються медикаментозні препарати, застосування інгаляцій, фізіотерапії, а також народних методик.

При появі найперших ознак протікання запального процесу, потрібно звернутися в клініку, де лікар зможе підібрати найкращі методики проведення терапії. Найкращим засобом вважається медикаментозна терапія. В основному спочатку призначаються антибіотики та противірусні препарати і тільки потім протизапальні засоби, муколітики, гормони, від кашлю і антигістамінні ліки.

Крім медикаментозних препаратів, застосовується і інгаляційна терапія. Інгаляції, що проводяться із застосуванням інгаляторів, що доставляють лікарські засоби прямо в бронхи, вважаються одним з найкращих методів лікування бронхіту. Інгаляції роблять з різними лікарськими засобами, зокрема, такими як гормонами, муколітики, антигістамінні та бронхорозширюючі препарати. За допомогою інгалятора активні речовини проникають прямо в осередок запалення, надаючи необхідний терапевтичний ефект.

Народні та нетрадиційні методики застосовуються в період ремісії, так як вони допомагають зменшити частоту виникнення загострення, покращують самопочуття, підвищують імунітет і надають сил.

Як визначити хронічний бронхіт?

Самостійно визначити хронічний бронхіт за наявними ознаками неможливо, так як такі ж симптоми можуть бути і у інших хвороб органів дихання. Щоб правильно поставити діагноз, потрібно звернутися до лікаря в клініку для проведення діагностики.

При проведенні діагностики в першу чергу лікар оглядає хворого, а потім призначається загальний аналіз крові. При протіканні запального процесу спостерігається лейкоцитоз, підвищена швидкість осідання еритроцитів. Також призначається бактеріологічне дослідження мокротиння для визначення збудника і призначення лікарських препаратів.

Іноді для проведення діагностики може призначатися комп'ютерна томографія або рентгенографія, щоб можна було виключити протікання інших запальних процесів в організмі.

До якого лікаря звернутися?

Якщо з'являються перші ознаки хронічного бронхіту, то обов'язково потрібно звернутися в клініку до терапевта для проведення обстеження. Потім терапевт може відправити хворого на додаткове обстеження до лора, пульмонолога і фтизіатра.

В основному лікування бронхіту проводить терапевт, однак, в разі, якщо у хворих присутні симптоми запального процесу, що протікає в бронхах і легенях, то бажано, щоб огляд провів також і отоларинголог. Звернутися до пульмонолога потрібно в разі:

 • тривалого інтенсивного кашлю;
 • утворення астматичного комплексу;
 • ознак легеневої пневмонії.

Якщо ж бронхіт спровокував виникнення туберкульозу, то в такому випадку, лікування проводить фтизіатр.

Лечение хронического бронхита в Киеве
Лечение хронического бронхита в Киеве
Лечение хронического бронхита в Киеве
Лечение хронического бронхита в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати