Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування анальної тріщини в Києві

Анальної тріщиною називається лінійний або еліпсовидний дефект (виразка слизової оболонки анального каналу), що виникає спонтанно. Це друге за ступенем поширеності захворювання після геморою і парапроктиту. Найчастіше дана проблема виникає у людей у ​​віці від 20 до 60 років.

Ціни відділення проктології

Консультація проктолога 700 ₴ записатися
Ректороманоскопія 450 ₴ записатися
Аноскопія 250 ₴ записатися
Електроексцизія поліпа прямої кишки до 1,5 см (1 поліп) 3000 ₴ записатися
Показати все Сховати

Анальною тріщиною називається лінійний або еліпсовидний дефект (виразка слизової оболонки анального каналу), що виникає спонтанно. Це друге за ступенем поширеності захворювання після геморою і парапроктиту. Найчастіше дана проблема виникає у людей у ​​віці від 20 до 60 років.

Важливо: самостійне лікування анальної тріщини неприпустиме!

Зазвичай анальна тріщина виникає на задній стінці і становить у довжину 1-2 см. З часом краї тріщини ущільнюються, а її розміри і глибина - збільшуються, і позбутися від неї вже складніше. Якщо анальну тріщину не лікувати, то в подальшому кількість тріщин може зрости, а якість життя пацієнта сильно погіршиться.

Тріщина анального отвору - це та проблема, з якою пацієнти найчастіше звертаються до лікаря-проктолога. Причин виникнення тріщини дуже багато, але однією з головних є запор, який призводить до пошкодження слизової оболонки при проходженні щільних калових мас.

Серед інших причин, які призводить до розвитку анальних тріщин можна відзначити:

 • Інтенсивна фізична праця;
 • Тривале перебування в нерухомому положенні;
 • Травмуючі фактори та механічні пошкодження;
 • Інфекції кишечника;
 • Геморой в гострій формі;
 • Ускладнення після пологів;
 • Неправильно поставлена ​​клізма;
 • ВІЛ інфекція;

Лікарі-проктологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Основні симптоми захворювання:

 • Гострий біль під час дефекації.
 • Червона кров в калі.
 • Безперервний свербіж в задньому проході.
 • Утруднення дефекації через спазм зовнішнього сфінктера прямої кишки.

Види проявів захворювання:

 • Гостра анальна тріщина. Така тріщина візуально не помітна, але при огляді лікарем пацієнт відчуває різкий біль. Характерні: тривалий інтенсивна біль при дефекації, спазми з відтінком пульсації, виражена кровотеча. Зазвичай цей період займає до півтора місяція.
 • Хронічна анальна тріщина існує тривалий час з періодами ремісії і загострення. Для хронічної тріщини характерні мізерні кровотечі і постійний дискомфорт незалежно від дефекації.

Форму захворювання можна встановити самостійно, орієнтуючись на його прояви.

 

Діагностика

Симптоми анальної тріщини схожі на симптоми інших важких проктологічних захворювань, в тому числі і онкології. Тому при появі симптомів анальної тріщини необхідно проконсультуватися з лікарем-проктологом, для діагностики, визначення тактики лікування та призначення препаратів. Лікарі-проктологи медичного центру «Омега-Київ», швидко проведуть точну діагностику і нададуть ефективну допомогу. При своєчасному зверненні до лікаря захворювання повністю виліковується.

Діагностичні заходи в медичному центрі «Омега-Київ» включають:

 • Огляд у лікаря-проктолога - для визначення форми захворювання;
 • Здачу аналізів (здавати аналізи необхідно, щоб можна було відрізнити інші захворювання зі схожими проявами)
 • Інструментальне дослідження (аноскопія, ректороманоскопія, УЗД)

Лікування

Лікування анальної тріщини в медичному центрі «Омега-Київ» проводиться з використанням різних методик з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнтів. Великий досвід наших фахівців в лікуванні проктологічних захворювань дозволяє вибрати найбільш щадну і ефективну методику лікування в кожному конкретному випадку. Якщо анальна тріщина не проходить після проведеної медикаментозної терапії протягом 4-8 тижнів, лікар може рекомендувати оперативне втручання.

Малоінвазивні методики проведення хірургічних операцій дозволяють ефективно усунути проблему, а відновлювальний період зробити коротким і комфортним. У професійних руках наших лікарів-проктологів хірургічне лікування хронічної анальної тріщини не є складним завданням.

Профілактика

Для профілактики захворювання досить дотримуватися декількох простих правил:

 • Харчування має бути повноцінним і включати необхідну кількість вітамінів і клітковини;
 • Дотримання правил гігієни і своєчасне лікування захворювань прямої кишки;
 • Необхідно щодня приділяти увагу ходьбі і помірним фізичним навантаженням;
 • Обмежити вживання бобових, хлібних виробів, нерафінованої соняшникової олії;
 • Не слід вживати дуже гарячу і холодну їжу.

Лікарі-проктологи медичного центру «Омега-Київ» проводять лікування анальної тріщини, а також інших проктологічних захворювань відповідно до європейських стандартів. Можливості точної діагностики з використанням сучасного ендоскопічного обладнання, а також апаратних методів дослідження дозволяють в найкоротші терміни встановити точний діагноз і призначити ефективну терапію.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати