Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування міжхребцевої грижі в Києві

Міжхребцева грижа – це грижа, викликаної розривом фіброзного кільця, що обумовлює вихід ядра назовні.

Ціни на лікування міжхребцевої грижі

Прийом лікаря вертебролога 550 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря вертебролога 450 ₴ записатися
Паравертебрально блокада (без медикаментів) одноразово 700 ₴ записатися
Паравертебрально блокада (без медикаментів) - курсове лікування 500 ₴ записатися
Показати все Сховати

Міжхребцева грижа – це грижа, викликаної розривом фіброзного кільця, що обумовлює вихід ядра назовні. Драглисте ядро утворює випинання, яке доктора і називають грижею міжхребцевого диска. З появою цієї недуги, хребет людини відчуває серйозну навантаження, оскільки його амортизаційні функції порушені.

Хребет людини складається з хребців, які з'єднані між собою міжхребцевими дисками. Останні складаються із пружного пульпозного ядра, обмеженого фіброзним кільцем, яке і запобігає випинання ядра. Проте з віком міжхребетні диски втрачають властиву їм еластичність, що приводить до утворення випинання.

У клініці «Омега-Київ» представлений широкий спектр методів для діагностики та лікування захворювання. Досвідчений лікар-вертебролог проводить огляд, призначає необхідні дослідження, які служать підставою для постановки діагнозу і лікування.

Клінічні прояви і симптоми міжхребцевої грижі

Клінічні прояви хвороби залежать від його локалізації. Так, при міжхребцевої грижі поперекового відділу спостерігається:

 • порушення функції тазових органів;
 • порушення чутливості в обох ногах;
 • больові відчуття, що віддають у сідницю, нижні кінцівки.

При міжхребцевої грижі шийного відділу спостерігаються наступні симптоми:

 • больові відчуття, що віддають у плече;
 • часті запаморочення і головні болі;
 • підвищений артеріальний тиск;
 • оніміння пальців рук.

При міжхребцевої грижі грудного відділу спостерігаються больові відчуття в грудях, які також можуть супроводжуватися такими суміжними недугами як сколіоз, кіфосколіоз.

Лікарі-вертебрологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Діагностика міжхребцевої грижі

Діагностика захворювання передбачає початковий огляд у лікаря, який локалізує больові відчуття, попередньо визначить можливий джерело болю, а також ознайомитися з історією захворювання.

Для подальших досліджень може знадобитися більш детальне обстеження. У клініці «Омега-Київ» представлені широкі апаратні методи діагностики, які дають точні результати у найкоротші терміни. До їх числа відносяться:

 1. комп'ютерна томографія – це сучасні метод діагностики, який дозволяє отримати тривимірний знімок проблемної області з мінімальною дозою рентгенівського випромінювання. Обстеження проходить із застосуванням апарату «PhilipsBrilliance 64».
 2. магнітно-резонансна томографія – це метод діагностики, в результаті якого отримують пошарове знімок тканин проблемної області. Ці дані дозволяють зрозуміти наскільки пошкоджені тканини і на якій стадії знаходиться захворювання.

Консервативне лікування міжхребцевої грижі

Лікування від недуги являє собою комплекс медичних заходів, спрямованих на усунення дискомфорту і болю в ураженій області, усунення джерела недуги і відновлення нормальної функціональності опорно-рухових і суміжних систем організму.

У клініці «Омега-Київ» лікування цієї недуги проводиться консервативними методами. У разі, коли консервативне і малоінвазивне лікування не дає результату, то лікар може порекомендувати пацієнту хірургічне втручання.

У більшості випадків при правильному консервативному лікуванні симптоми стихають протягом 12 тижнів після початку інтенсивної терапії. Так, до консервативних методів лікування належать:

 • протизапальна терапія на основі нестероїдних препаратів;
 • місцеве введення кортикостероїдів;
 • лікувальна фізкультура.

Лікар-вертебролог клініки «Омега-Київ» навчить спеціальної системи вправ, які в поєднанні з медикаментозним лікуванням дають швидкий результат при наявності такої недуги як міжхребцева грижа.

Хірургічне лікування міжхребцевого диска

Хірургічне лікування міжхребцевого диска є крайнім заходом у випадку, коли консервативне лікування не дає очікуваних результатів. Традиційно хірургічне втручання показане при симптомі кінського хвоста. Симптом кінського хвоста характеризується наступними симптомами:

 • біль в області задньої поверхні стегна і гомілки;
 • больові відчуття в нижній частині живота, які посилюються при кашлі;
 • нетримання сечі і калу;
 • порушення потенції у чоловіків.

До недавнього часу найпоширенішою операцією по лікуванню міжхребцевого диска була ламінектомій. Це хірургічне втручання, спрямоване на розкриття хребетних дуг з метою отримати доступ до хребетного каналу.

Однак цей вид хірургічного втручання відрізняється досить високою травматичністю, тому в сучасній медицині використовують малоінвазивні хірургічні операції. До їх числа відносяться:

 1. мікрохірургічне видалення гриж міжхребцевого диска – мікродискектомія. Операція проходить з мінімальними розрізами і проводиться за допомогою мікроскопа під загальним наркозом. Можливість ускладнень при такому вигляді оперативного втручання мінімальна.
 2. ендоскопічна операція з видалення міжхребцевого диска здійснюється за допомогою ендоскопа, який дозволять мінімізувати розріз. Проте такий вид оперативного втручання може бути застосований в обмеженій кількості клінічних випадків.

Так, розрізняють три ендоскопічних методів у хірургії міжхребцевої грижі:

 • передньо-бічної ендоскопічний метод;
 • передня шийна дискектомія;
 • задня ендоскопічна дискектомія.

Профілактика міжхребцевої грижі

Щоб знизити ризик захворюваності, бажано дотримуватися здоровий спосіб життя, стежити за дробовим і збалансованим раціоном харчування. Так, до числа запобіжних розвиток заходів, можна віднести:

 • уникайте піднімання тягарів;
 • слідкуйте за правильною поставою;
 • вдавайтеся до помірних і рівномірним фізичним навантаженням.

Пам'ятайте, що профілактика захворювання є не разовим, а регулярним комплексом заходів. Якщо ж Ви відчуваєте дискомфорт в області хребта, краще звернутися за допомогою до фахівця вищої категорії клініки «Омега-Київ».

Задати будь-яке питання, записатися на консультацію до лікаря або процедуру можна за телефонами: 044 333 4 333 та 0 800 753 357, через форму «запис на сайті» або зручний месенджер (Fb, Viber, WhatsApp).

Лечение межпозвоночной грыжи в Киеве
Лечение межпозвоночной грыжи в Киеве
Лечение межпозвоночной грыжи в Киеве
Лечение межпозвоночной грыжи в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати