Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування метаболічного синдрому

Ціни на лікування метаболічного синдрому

Код Назва послуги Ціна
17 Прийом лікаря ендокринолога з рекомендаціями 550 грн.
55 УЗД щитоподібної залози + доплер 400 грн.
92 Тироксин вільний (FТ4) ⚠ термін виконання 1 день 165 грн.
376 Тироксин загальний (Т4) ⚠ термін виконання 1 день 165 грн.
369 Трийодтиронін вільний (FТ3) ⚠ термін виконання 1 день 165 грн.
93 Трийодтиронін загальний (Т3) ⚠ термін виконання 1 день 165 грн.
124 Антитіла до тіреопероксідази (АТПО) ⚠ термін виконання 1 день 180 грн.
95 Лютеінізуючий гормон (ЛГ) ⚠ термін виконання 1 день 180 грн.
287 Альдостерон ⚠ термін виконання 6 днів 380 грн.
90 Глюкоза крові (венозна кров) ⚠ термін виконання 1 день 70 грн.
Показати весь список послуг

Що таке метаболічний синдром?

Метаболічний синдром - це комплекс клінічних, метаболічних і гормональних порушень, що призводять до порушення обміну речовин і серцево-судинних захворювань.

Лікарі-ендокринологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Питання-відповідь

Якої дієти потрібно дотримуватися при метаболічному синдромі?

Як правило, пацієнтові призначається дієта, що включає правильне харчування, нормальну кількість вуглеводів, білків і жирів, а також такі продукти як овочі, риба і м'ясо виключно у вареному вигляді. Необхідно знизити кількість холестерину.

Що таке синдром резистентності до інсуліну?

Синдром резистентності до інсуліну - це захворювання, при якому організм здатний протистояти надходженню інсуліну. Для засвоєння організмом глюкози йому необхідний інсулін в нормальній кількості. При такому синдромі тіло не здатне поглинати глюкозу, тому людина страждає від недостатності.

Метаболічний синдром - це комплекс клінічних, метаболічних і гормональних порушень, що призводять до порушення обміну речовин і серцево-судинних захворювань.

При метаболічному синдромі тканини людини перестають сприймати інсулін, виникає інсулінорезистентність. Цей гормон відповідає за засвоєння глюкози в організмі. Через те, що вона перестає засвоюватися, організм людини відчуває нестачу як інсуліну, так і глюкози.

к правило, не тільки спадковість може бути причиною даного захворювання. Недостатність фізичної активності і прийом шкідливої ​​їжі є вирішальними зовнішніми факторами захворювання.

Що таке метаболічний синдром?

Дане захворювання по-різному проявляється у кожної людини, тому можна виділити кілька його проявів:

 • артеріальна гіпертонія;
 • абдомінальне ожиріння;
 • дисліпідемія;
 • порушення толерантності до глюкози;
 • інсулінорезистентність гіперінсулінемія.

Симптоми синдрому резистентності до інсуліну

Захворювання синдромом резистентності до інсуліну має ряд симптомів, на які не завжди звертають увагу. Спочатку хвороба протікає взагалі без них. Передумови і симптоми виникають приблизно в підлітковому віці.

Симптоми захворювання:

 • швидка стомлюваність;
 • апатія;
 • артеріальна гіпертензія;
 • ожиріння;
 • задишка;
 • біль у серці;
 • підвищена пітливість;
 • підвищення артеріального тиску;
 • головний біль.

Причини появи метаболічного синдрому

Як правило, гормональні порушення призводять до того, що організм людини відчуває недостатність в інсуліні та інших необхідних для нормального функціонування тіла гормонів. Крім цього, неправильне харчування є вкрай важливим фактором розвитку метаболічного синдрому. При надмірному споживанні жирів і вуглеводів у людини з'являються жирові відкладення, які заважають нормальному функціонуванню організму.

 • Ожирінню також сприяє сидячий спосіб життя і відсутність будь-яких фізичних навантажень.
 • Психологічні захворювання, а також нервові розлади і стрес приведуть до підвищеного апетиту і переїдання, що, в підсумку, веде до ожиріння.

Що стосується конкретно жінок, в період менопаузи відбувається зниження вироблення естрогену і підвищення тестостерону. Це сприяє уповільнення метаболізму і, як правило, призводить до ожиріння.

У чоловіків  відбувається підвищення тиску, а також збільшення маси тіла після того, як їх організм перестає виробляти достатню кількість тестостерону. Це відбувається приблизно після 40-45 років.

Діагностика метаболічного синдрому

Діагностикою даного захворювання займається лікар-ендокринолог. При відвідуванні лікаря, пацієнту з метаболічним синдромом вимірюють артеріальний тиск, масу тіла і окружність талії, а також йому буде необхідно здати певні аналізи  на глюкозу в крові.

Крім цього, буде важливо проконсультуватися з лікарем щодо:

 • системи і способу життя;
 • харчування;
 • профілактики цукрового діабету та стресових умов.

Важливо перевірити рівень тригліцеридів.

Індекс маси тіла, який вимірюється діленням ваги на зріст. Діагноз ожиріння починається з показника 30.

Якщо у людини виявлено ранні прояви метаболічного синдрому або ж будь-які симптоми, то їй не слід чекати і сподіватися, що все пройде само. Вона негайно повинна відвідати лікаря, щоб попередити хворобу на її ранніх стадіях, які поки не привели до більш серйозних наслідків.

Лечение метаболического синдрома в Киеве
Лечение метаболического синдрома в Киеве
Лечение метаболического синдрома в Киеве
Лечение метаболического синдрома в Киеве
Лечение метаболического синдрома в Киеве
Лечение метаболического синдрома в Киеве
Лечение метаболического синдрома в Киеве
Лечение метаболического синдрома в Киеве
Лечение метаболического синдрома в Киеве

Лікування синдрому резистентності до інсуліну

Безсумнівно, лікувати потрібно, в першу чергу, ожиріння, тому що воно є головною ознакою метаболічного синдрому.

Також в їжу слід вживати якомога більше харчових волокон і вітамінів, що сприяють ліпідному обміну. Саме харчування має бути дробним, щоб не переїдати і залишатися ситим протягом усього дня.

Крім дієти:

 • необхідно вести активний спосіб життя;
 • позбутися від усіх шкідливих звичок;
 • займатися спортом.

Хороший метод для хворих людей - ходити по місту пішки, не користуватися ліфтом, а підніматися по сходах, а також робити зарядку щоранку.

У деяких випадках можна вдатися до медикаментозного лікування синдрому резистентності до інсуліну. Пацієнту призначаються препарати, необхідні для регулювання гормонів в його тілі на рівні рецепторів, а також для нормалізації обміну речовин і рівня глюкози та інших речовин в крові. Крім цього, слід приймати препарати для зниження тиску і тонізації судин.

Ускладнення при синдромі резистентності до інсуліну

Очевидно, що будь-яку хворобу треба долати і лікувати. Якщо цього не робити, то ситуація може зайти вкрай далеко. Що стосується метаболічного синдрому, то при довгому відкладанні візиту до лікаря, він може призвести до інсульту чи інфаркту лівого шлуночка через серцево-судинні проблеми. Крім даної проблеми, у хворого, який запустив свою хворобу, може:

 • впасти зір;
 • з'явитися подагра;
 • розвинутися проблеми з печінкою і легенями.

У жінок ускладнення можуть привести до безпліддя через те, що при метаболічному синдромі страждає не тільки метаболізм, але і внутрішні органи. Від нестачі вмісту або надлишку будь-яких гормонів можуть відбуватися збої в організмі.

Профілактика метаболічного синдрому

Найголовніше - не доводити хворобу до крайності. При найменшому прояві симптомів метаболічного синдрому потрібно відразу відвідати лікаря. Регулярно варто здавати аналізи крові, щоб спостерігати, який у людини рівень інсуліну в крові. Також в профілактику входить:

 • здоровий спосіб життя;
 • правильне харчування.

Регулярні навантаження і активний спосіб життя - головні чинники здорового тіла. Що стосується раціону, з нього варто виключити:

 • фаст-фуд;
 • солодощі;
 • газовані напої.

Харчуватися потрібно кілька разів на день, але маленькими порціями. Не можна голодувати і переїдати теж не можна.

Дуже важливо контролювати те, що відбувається з тілом людини, щоб скоротити ризик рецидиву. Потрібно стежити не тільки за своєю вагою, але і за параметрами та обсягами фігури.

Дуже корисно буде ходити на фізіотерапію і масажі, так як вони допоможуть розслабити м'язи, а також привести їх у потрібну форму.

Необхідно стежити за рівнем інсуліну в крові, особливо літнім людям, так як з віком ситуація зі здоров'ям погіршується.

Ціна лікування метаболічного синдрому в клініці Омега-Київ

Який лікар лікує метаболічний синдром?

Відомо, що проблемами зайвої ваги займаються лікарі-ендокринологи. Вони можуть спостерігати гормональні і метаболічні зміни, які і є головними факторами Метаболічного синдрому.

Можна сказати, що метаболічний синдром - це серйозне захворювання, якому потрібно запобігати ще на ранніх стадіях. В крайньому випадку воно може привести до більш серйозних наслідків, наприклад, до інфаркту. Завжди потрібно стежити за своїм здоров'ям і в разі прояву будь-яких симптомів синдрому резистентності до інсуліну звертатися до лікаря.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Бігун Неля Ананіївна

Лікар-ендокринолог вищої категорії

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати