Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування міозиту в Києві

Що таке міозит?

Міозит– це запальний процес скелетних м'язів, що супроводжується болем і формуванням ущільнень у вигляді вузликів.

Лікарі-вертебрологи

Ціни на лікування міозиту

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2003
Прийом лікаря вертебролога

Прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

450 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2004
Повторний прийом лікаря вертебролога

Повторний прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

350 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2131
Електрофорез БТЛ

Електрофорез БТЛ

150 грн.
вул. М. Максимовича 10
2132
Електроміостимуляція м'язів

Електроміостимуляція м'язів

150 грн.
вул. М. Максимовича 10
2200
Масаж м'язів спини (три відділи)

Масаж м'язів спини (три відділи) (35-40 хв.)

500 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
Показати весь список послуг

Часті питання по міозиту

Скільки проходить міозит?

Міозит є запальним процесом, який може бути обумовлений навіть звичайним протягом. Даний недуга досить легко піддається лікуванню на ранніх стадіях, однак при його відсутності може призводити до серйозних ускладнень. Терміни лікування залежать від форми і складності перебігу захворювання, складаючи від тижня до декількох місяців.

Як довго лікувати міозит?

Будь-який вид самолікування може бути небезпечним для здоров'я, тому лікування міозиту повинно бути призначено досвідченим лікарем після проведеного обстеження. Міозит легко піддається лікуванню, однак на запущених стадіях може служити умовою різних ускладнень. Тому терміни лікування міозиту залежать від загальної клінічної картини, стадії перебігу недуги.

Міозит– це запальний процес скелетних м'язів, що супроводжується болем і формуванням ущільнень у вигляді вузликів. Він є досить частим захворюванням у житті людей, які ведуть малорухливий спосіб життя з професійних або особистих причин. При відсутності належного лікування дане захворювання може призвести до атрофії м'язів або перейти у хронічну форму, регулярно нагадуючи про себе різкими болями в уражених областях.

При своєчасній діагностиці і правильному лікуванні можна вилікуватися від хвороби або перевести її в стадію стійкої ремісії. Саме тому при перших же симптомах необхідно відразу ж звернутися до лікаря-вертебролога. У клініці «Омега-Київ» у Вас є можливість отримати консультацію висококласних фахівців, які в найкоротші терміни поставлять діагноз і призначать необхідний курс лікування за допомогою спеціалізованого обладнання. В подальшому це допоможе уникнути неприємностей, викликаних ускладненнями від хронічного міозиту.

Причини міозиту

Зазвичай захворювання розвивається внаслідок сидячого способу життя, у тих людей, які тривалий час проводять за комп'ютером або в незручній позі. До групи ризику належать також ті, хто змушений переносити важкі фізичні навантаження. Нерідко міозит вражає дітей, причиною чого є незручне місце для сну. Таким чином, через деякий час незміцнілі дитячі м'язи уражаються недугою.

Основні причини розвитку міозиту:

 • перенесені «на ногах» інфекційні захворювання (грип, ангіна);
 • паразитні інфекції;
 • тривала робота в незручній позі;
 • м'язове переохолодження;
 • ревматизм, ревматоїдний артрит;
 • травми м'язів, незвичне фізичне навантаження.

Симптоми і ступінь розвитку міозиту

Захворювання часто проявляється гострим болем, який навіть без належного лікування через 5-7 днів може затихнути. Однак слід звернути особливу увагу на те, що міозит має одну неприємну властивість – досить часто він переходить в хронічну стадію без видимих проявів. У такому випадку через деякий час больові відчуття регулярно повертаються, а область ураження поступово збільшується. Таким чином, особливо небезпечними можуть стати повторні гострі болі в області шиї, спини, грудної клітки. Це може говорити про те, що хвороба перейшла в хронічну стадію розвитку.

Отже, умовно можна виділити три етапи розвитку недуги:

 1. Перша стадія – захворювання дає про себе знати різким гострим болем в ураженій області. Больові відчуття утрудняють рух, обмежують можливість повороту шиї, корпусу, заважають нахилятися. Навіть при відсутності необхідного лікування больові відчуття з часом проходять. Однак у багатьох випадках процес переходить у хронічну стадію.
 2. Друга стадія – початкові симптоми міозиту поновлюються з періодичністю, доставляючи хворому регулярні больові відчуття. При пальпації ураженої ділянки біль посилюється, можливе формування вузликів в м'язах. Хронічна стадія надовго виводить хворого зі звичного способу життя, а тривалість нападів міозиту з часом поступово збільшується.
 3. Третя стадія передбачає практично незворотні зміни в м'язах внаслідок неграмотного лікування або ж повної відсутності лікування хронічної форми. М'язи, поступово атрофуються.

Види міозиту

Захворювання може бути викликане різними причинами, мати різну симптоматику, а також локалізацію. Залежно від цього виділяють такі види:

 • Гнійний міозит – викликаний недотриманням правил гігієни при медичних втручань в організм. Наприклад, коли проводиться укол нестерильной голкою. Таким чином, всередину організму заносяться анаеробні мікроорганізми.
 • Інфекційний негнійний міозит – викликається хронічними інфекційними і вірусними хворобами.
 • Аутоімунний міозит розвивається в результаті хвороби аутоімунного характеру.
 • Паразитарний міозит – провокують різні інтоксикації організму.
 • Поліміозит – характеризується тим, що запалення піддається група м'язів. Даний вид міозиту є одним з найбільш важких форм.
 • Травматичний - розвивається як результат травми або розтягнення м'яза.
 • Міжреберний міозит.
Лечение миозита в Киеве
Лечение миозита в Киеве
Лечение миозита в Киеве
Лечение миозита в Киеве
Лечение миозита в Киеве

Діагностика міозиту

Рання і точна діагностика захворювання є запорукою лікування від хвороби або стійкої ремісії захворювання. При діагностиці міозиту основну увагу приділяють з'ясуванню причин захворювання, і в залежності від цього призначають курс лікування. В центрі «Омега-Київ» у Вас є можливість пройти повне обстеження різних м'язів і отримати консультацію лікаря-вертебролога вищої категорії. Спеціалізоване обладнання клініки дозволяє в найкоротші терміни поставити діагноз і негайно приступити до лікування. Традиційно недуга діагностується такими способами:

 • повний огляд у лікаря-вертебролога;
 • у разі необхідності обстеження проводиться мінімально інвазивними процедурами;
 • для найбільш точної картини захворювання здійснюють комп'ютерну томографію. Цей спосіб обстеження дозволяє отримати тривимірне зображення досліджуваної області, а значить точно поставити діагноз і виявити причину недуги. У клініці «Омега-Київ» комп'ютерна томографія проводиться за допомогою апарату Philips Brilliance 64;
 • магнітно-резонансна томографія забезпечує пошарове знімок тканини з допомогою апарату Philips Achieva 1.5 T 16ch, який дозволяє точно виявити локалізацію захворювання і його етіологію.

Лікування міозиту

В основному способи лікування захворювання відрізняються в залежності від того, чим викликане захворювання. У клініці «Омега-Київ» діяльність лікаря-вертебролога спрямована, в першу чергу, на швидке позбавлення від больових відчуттів. Досвідчений лікар підбере ті способи лікування, які підходять саме Вашому способу життя.

Лікування міозиту може бути медикаментозних і немедикаментозних. Медикаментозне лікування може включати:

 • протизапальні препарати для зняття больового синдрому;
 • антибіотики широкого спектру;
 • застосування зігріваючих мазей.

До немедикаментозних методів відносяться:

 • масаж уражених м'язів;
 • мануальна терапія;
 • лікувальна фізкультура.

Проте такі процедури можуть надати позитивну дію тільки під наглядом досвідченого лікаря. У разі ж їх самостійного застосування можна лише погіршити ситуацію. У клініці «Омега-Київ» лікар-вертебролог не тільки проведе всі необхідні процедури, але також навчить Вас самостійно виконувати основні вправи лікувальної фізкультури, що дозволить тривалий час зберегти досягнутий позитивний результат.

Профілактика міозиту

Недуга рідко зустрічається у людей, які ведуть рухливий спосіб життя й уважно стежать за ступенем фізичного навантаження. Таким чином, щоб уникнути захворювання. слід:

 • уважно поставитися до свого робочого місця;
 • щогодини робити легку гімнастику, якщо доводиться тривалий час перебувати в незручному положенні;
 • вести рухливий спосіб життя;
 • забезпечити собі максимально комфортне місце для сну;
 • уникати травм і переохолоджень.

Пара хвилин в день і Ви ніколи не дізнаєтеся, що таке гострий різкий біль у м'язах. Проте, якщо через особливості професії або способ життя Ви потрапляєте до групи ризику захворювання миозитом, або ж відчули його перші симптоми, слід якомога швидше звернутися до фахівця центру «Омега-Київ». Широкі можливості діагностики та лікування нашого медичного центру дозволять уникнути проблем, викликаних цим захворюванням.