Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування вазоспастичної стенокардії в Києві

Вазоспастична стенокардія - це особлива форма стенокардії спокою (патологія, для якої характерно розвиток больового синдрому навіть у стані спокою).

Ціни на лікування вазоспастичної стенокардії

Прийом лікаря кардіолога (консультація, огляд) 700 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря кардіолога 600 ₴ записатися
Електрокардіограма з розшифровкою (12 каналів) 200 ₴ записатися
Електрокардіограма (автовисновок) 150 ₴ записатися
Показати все Сховати

Вазоспастична стенокардія - це особлива форма стенокардії спокою (патологія, для якої характерно розвиток больового синдрому навіть у стані спокою). Розвивається патологія раптово без впливу очевидних провокуючих чинників (фізичних, психоемоційних навантажень). Вазоспастична стенокардія характеризується судинним спазмом, важкими нападами болю (сдавливаюючий, пекучий або стискаючий біль за грудною кліткою і в області серцевого м'яза, який супроводжується станом тяжкості за грудиною і почуттям тривоги). Через те, що відбувається спазм судинної стінки і скорочується просвіт артерії, яка насичує серцевий м'яз, сильно знижується або зовсім сходить нанівець приплив крові до серця.

Симптоматологія серцевої патології

Симптоми серцевої хвороби такі:

 1. Гострий больовий напад в грудях, який триває не більше 5 хв. Зазвичай, вазоспастична стенокардія проявляється болем після сну.
 2. Систематичність розвитку нападів. Біль відбувається через певний проміжок часу, часто через однаковий інтервал. Напади характеризуються нерегулярною роботою серцевого м'яза, прискореним биттям серця.
 3. Розвиток нападів стенокардії абсолютно не пов'язане з фізичними навантаженнями протягом дня. Біль розвивається раптово, навіть в стані спокою.

Якщо розвиваються негативні симптоми, необхідно терміново відвідати клініку. Пройти обстеження і лікування.

Чому розвивається вазоспастична стенокардія?

Причини розвитку серцевої патології наступні:

 1. Проблеми в роботі ендотелію (стінка судини усередині) власних артерій серцевого м'яза, пошкодження, якого стає причиною підвищення вироблення потужних вазоконстрикторів і скорочення речовин, які розширюють судини.
 2. Явний спазм власних артерій серцевого м'яза, який призводить до не тривалого перекриття артерії, не порушуючи її структуру.
 3. Фактори, які провокують розвиток спазму вінцевих артерій наступні:
  • тютюнопаління;
  • збій в складі електролітів (К, Mg);
  • переохолодження;
  • аутоімунні патології.
 4. Якщо кровопостачання серцевого м'яза стає гірше або зовсім припиняється, то розвивається порушення скорочень міокарда і електрична нестабільність серця. В результаті йде збій серцевого ритму і провідності.

Ще одна причина, по якій розвивається вазоспастична стенокардія - це поразка вінцевих артерій, що живлять серцевий м'яз, при якому в значній мірі звужується їх просвіт і зменшується постачання серце кров'ю.

Лікарі-кардіологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

У таких випадках вазоспастична стенокардія може протікати паралельно зі стенокардією напруги. Якщо людина відчуває ознаки відхилень у серці - треба звернутися до лікаря.

Діагностування серцевої патології

Діагностика проводиться, за допомогою наступних лабораторних та інструментальних досліджень:

 1. Збирається анамнез патології і скарг пацієнта.
 2. Збір сімейного анамнезу.
 3. Загальний аналіз сечі і крові.
 4. Біохімія крові.
 5. Електрокардіограма.
 6. Холтерівське ЕКГ.
 7. Холодова проба.
 8. Ергометріновая проба.
 9. Навантажувальний тест.
 10. Ехокардіографія.
 11. Коронарна ангіографія.

Тільки за допомогою повного діагностування, лікар може поставити правильний діагноз і призначити ефективне лікування. Як тільки виявляються ознаки вазоспастичної стенокардії, треба звернутися в хороший медичний центр. У клініці "Омега-Київ" готові провести обстеження і лікування - телефонуйте.

Лікування вазоспастичної стенокардії

Вазоспастична стенокардія сьогодні успішно лікується. Лікування передбачає ліквідацію факторів, які провокують патологічний стан, таких як холод, тютюнопаління, стрес. Також лікування проводиться медикаментозними засобами. Призначаються нітрати пролонгованої (тривалого) дії, антагоністи кальцію. Вазоспастична стенокардія може передбачати лікування операційним способом. Хірургія включає в себе наступні методики: ангіопластика зі стентуванням, аортокоронарне шунтування.

 

Фотографії кардіологічного центра

Лечение вазоспастической стенокардии в Киеве
Лечение вазоспастической стенокардии в Киеве
Лечение вазоспастической стенокардии в Киеве
Лечение вазоспастической стенокардии в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Дудник Ганна Євгеніївна

Лікар-кардіолог першої категорії, кандидат медичних наук

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати