Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування міозиту спини в Києві

Міозит спини – це запалення скелетних м'язів спини, яке може бути викликане різними чинниками – травмою, переохолодженням або ж інфекцією.

Ціни на лікування міозиту спини

Прийом лікаря вертебролога 550 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря вертебролога 450 ₴ записатися
Розпис схеми лікування ( консультація + схема лікування) 700 ₴ записатися
Магнітотерапія зовнішня 170 ₴ записатися
Показати все Сховати

Міозит спини – це запалення скелетних м'язів спини, яке може бути викликане різними чинниками – травмою, переохолодженням або ж інфекцією. Одним з найбільш виражених проявів даного процесу є гостра біль, ослаблення м'язів, а при неувазі до хвороби – їх атрофія. Такий ефект обумовлений тим, що рух м'язів викликає їх скорочення і, як наслідок, посилюються больові відчуття. Поступово розвивається захисне напруження м'язів, далі обмеження рухів в суглобах, яке провокує слабкість та атрофії м'язових волокон. Іноді запалення може стосуватися декількох м'язів, такий процес називають полимиозитом.

Залежно від прояву хвороби і причин, які її викликали, бувають гострі і хронічні міозити, професійні, простудні, гнійні і негнойные. Проявляючись гострим болем у місці ураження, симптоми спинного міозиту можуть з часом зникнути без лікування. Однак це означає, що хвороба відступила лише на певний період і може завжди повернуться знову, але вже в хронічній формі. Тоді спинний міозит регулярно проявляється при переохолодженні, зміні погоди, в нічний час.

Таким чином, своєчасне діагностування хвороби на ранній стадії дозволяє значно зменшити ризики розвитку хронічної форми спинного міозиту. В центрі «Омега-Київ» ви зможете пройти обстеження і визначити причини недуги, а також отримати комплексне лікування захворювання.

Причини міозиту м'язів спини

Міозит м'язів спини може бути викликаний різними факторами, які в своїй більшості кажуть про неправильному способі життя в цілому. Зазвичай захворювання викликається тривалим напругою м'язів спини, яке з часом дає про себе знати гострими больовими відчуттями.

Отже, багато в чому міозит спини – це професійна хвороба, яка стосується людей, які проводять в одній позі тривалий час. Ця ж хвороба може проявитися в результаті травми м'язів спини. З іншого боку, міозит також може розвинутися в результаті інфікування, наприклад, при уколі нестерильной голкою, при ураженні організму токсичними препаратами, паразитами.

Підсумувавши причини виникнення захворювання, можна виділити найбільш часто зустрічаються:

 • інфекції, вірусні хвороби;
 • знаходження тіла в незручному положенні тривалий час;
 • протяги, переохолодження;
 • різні травми;
 • нервове перенапруження;
 • паразити;
 • інтоксикація організму;
 • погано обладнане місце для сну.

Лікарі-вертебрологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Симптоми і ступінь міозиту спини

Зазвичай ступеня недуги відрізняються інтенсивністю та періодичністю больових відчуттів, а також способом прояви хвороби. Гостра біль на початкових стадіях може пройти без медикаментозного чи іншого типу втручання, а може розвинутися в хронічну форму міозиту.

Якщо мова йде про міозиті, викликаний інфекціями, він може супроводжуватися, а може і не супроводжуватися, шкірними проявами. У будь-якому випадку, прояви спинного міозиту можуть бути однаковими для різних ступенів хвороби, а значить, за симптомами виявити причини хвороби практично неможливо.

У разі виникнення больових відчуттів в області спини, краще негайно звернутися до кваліфікованого вертебролога. У клініці «Омега-Київ» у Вас є можливість пройти повне обстеження. При необхідності спеціаліст призначить Вам КТ або МРТ – в залежності від індивідуальних особливостей хвороби.

Умовно можна виділити такі стадії розвитку:

 1. Гострий міозит спини – характеризується різкими больовими відчуттями в області м'язів спини, значним обмеженням рухливості. Зазвичай симптоми гострої стадії можуть самостійно пройти через 5-7 днів після початку хвороби.
 2. Незважаючи на відсутність гострих больових симптомів деякий час, міозит спини може перейти в хронічну стадію (це багато в чому залежить від причин, які викликали первинних напад). Хронічна стадія супроводжується час від часу возобновляющимися больовими відчуттями в спинний області. При обмацуванні в деяких місцях можна виявити ущільнення, вузлики.
 3. Гострий міозит, яких перейшов у хронічну стадію, називають фибромиозитом. В такому випадку відбувається розсмоктування лімфи і утворення фіброзних спайок м'язів, нервових закінчень шкіри, судин. Ця стадія характеризується майже необоротними паталогическими процесами, які можуть перейти в часткову або повну атрофію м'язів.

Діагностика міозиту спини

У зв'язку з тим, що симптоми захворювання найбільш яскраво проявляються лише при загостренні запального процесу, діагностувати його досить непросто. Діагностика повинна проводитися у фахівця, а саме у лікаря-вертебролога. Він проведе огляд і необхідні аналізи, в результаті яких зможе поставити остаточний діагноз. У клініці «Омега-Київ» у Вас є можливість пройти обстеження, які дозволять поставити максимально точний діагноз. На його підставі спеціаліст вищої категорії зазвичай призначає такі дослідження:

 • первинний огляд спини;
 • загальний і біохімічний аналіз крові (дає можливість виявити запальний процес);
 • комп'ютерна томографія дозволяє отримати тривимірний знімок області обстеження з найменшою дозою рентгенівського опромінення. Лікарі центру «Омега-Київ» проводять комп'ютерну томографію з допомогою апарату PhilipsBrilliance;
 • магнітно-резонансна томографія – дає можливість отримати детальний багатошаровий знімок тканин. Для обстеження використовується апарат PhilipsAchievaT 16ch.

Лікування міозиту м'язів спини

Методика лікування, в першу чергу, буде обумовлена причиною, яка викликала захворювання. Досить часто для лікування не потрібна госпіталізація, досить регулярно відвідувати фахівця, який проведе всі необхідні маніпуляції.

У клініці «Омега-Київ» фахівці-вертебрологи проведуть всі необхідні процедури з діагностики та лікування міозиту спини:

 • масаж;
 • лікувальна фізкультура під наглядом лікаря;
 • призначення мазей, знімають гострі больові відчуття;
 • болезаспокійливі засоби;
 • протизапальні препарати.

Слід зазначити, що при ранньому виявленні недуги, масаж спільно з лікувальною фізкультурою дозволяє в більшості випадків уникнути розвитку хвороби в хронічну стадію.

Профілактика міозиту спини

Для попередження розвитку хвороби, необхідно, в першу чергу вести здоровий спосіб життя, не допускати різких фізичних навантажень, переохолодження, а також тривалого перебування в одній позі. Уникнути міозиту також допоможуть деякі заходи:

 • не залишати без лікування інфекційні та інші захворювання;
 • стежити за правильним облаштуванням місця для сну;
 • уникати важких навантажень на холоді;
 • вести рухливий спосіб життя.

Регулярне дотримання цих нескладних правил у більшості випадків допомагає уникнути міозиту м'язів спини. Якщо ж Вам не вдалося уникнути тривалого перенапруження м'язів і Ви відчуваєте больові відчуття в області спини, бажано звернутися до кваліфікованого вертебролога центру «Омега-Київ». У нас Ви зможете отримати точне визначення діагнозу та індивідуальний курс лікування.

 

 Лечение миозита спины в Киеве
 Лечение миозита спины в Киеве
 Лечение миозита спины в Киеве
 Лечение миозита спины в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати