Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування симптоматичної артеріальної гіпертензії в Києві

Симптоматичну артеріальну гіпертензію ще називають вторинної - це форма підвищення артеріального тиску (АТ), яка з різних причин пов'язана з певними захворюваннями або ушкодженнями органів (або систем), що беруть участь в регуляції артеріального тиску.

Ціни на лікування симптоматичної артеріальної гіпертензії

Прийом лікаря кардіолога (консультація, огляд) 700 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря кардіолога 600 ₴ записатися
Електрокардіограма з розшифровкою (12 каналів) 200 ₴ записатися
Електрокардіограма (автовисновок) 150 ₴ записатися
Показати все Сховати

Симптоматична артеріальна гіпертензія по-іншому називається ще вторинною, так як це захворювання не є самостійним. Симптоми виникають в основному при порушенні будови або функціонування таких органів, як серце, аорта, нирки.

Практично 50% хвороб можуть супроводжуватися таким синдромом, а в цілому симптоматична гіпертензія - це 1/5 від усіх проявів гіпертонії.

Симптоматична АГ може бути 4 форм, кожна з яких має свої симптоми і лікування.

 1. Транзиторний вид вважається більш простим, так як при ньому немає підвищеного тиску, збільшення лівого передсердя і також змін в очному дні.
 2. Лабільний вид має такі симптоми, як помірне підвищення тиску, не здатне знизитися самостійно. Можливо спостереження незначною гіпертрофії в лівому шлуночку, слабо проявляється звуження судин на внутрішній частині очного яблука.
 3. Стабільна артеріальна гіпертензія має такі характерні риси, як підвищений тиск, збільшення порожнини лівого шлуночка, а також яскраво виражене зміна виду очних судин.
 4. Злоякісний вид має такі відмінності, як раптовий і швидкий розвиток, стабільно підвищений тиск. Небезпека даної форми полягає в тому, що можливо прояв ускладнень з судинами, серцем, очним дном і мозком.

Які симптоми

Симптоми симптоматичної гіпертензії як вторинної, так і первинної схожі між собою. Єдиною відмінністю є те, що у вторинній більше проявляється основне захворювання. Артеріальний тиск може підвищуватися без причини, і тому потрібна діагностика і швидке лікування, щоб виключити серйозні наслідки. Можуть виникати такі скарги, як наявність:

 • головного болю;
 • почуття здавлювання скронь;
 • запаморочення;
 • нудоти;
 • слабкості;
 • шуму у вухах;
 • почервоніння обличчя.

Лікарі-кардіологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Грамотна діагностика

Симптоматична гіпертензія вимагає негайного виявлення точного діагнозу, для чого потрібно здійснити:

 • огляд пацієнта;
 • опитування;
 • ретельне дослідження.

Діагностика пацієнта, у якого виявляються симптоми симптоматичної гіпертензії, вимагає ретельного опитування і виявлення того, які були раніше захворювання, здатні спровокувати такі наслідки. Артеріальний тиск має замірятися постійно і не тільки в межах лікарні, але і в домашніх умовах. Всі дані повинні обов'язково фіксуватися і по ним буде складатися загальна картина стану хворого.

Є ще ряд симптомів, при яких неможливо визначити ступінь тяжкості симптоматичної артеріальної гіпертензії, без такої діагностики, як проведення:

 • аналізу сечі для виявлення кількості білка, білих і червоних тілець, підвищення яких може свідчити про порушення роботи нирок;
 • аналізу крові, за яким можна виявити анемію, а також показник таких речовин як креатин, ліпіди, загальний білок і гормональний рівень;
 • ЕКГ;
 • ангіографії судин;
 • комп'ютерної томографії;
 • УЗД судин і серця.

При проведенні інструментальної діагностики симптоматичної гіпертензії, а також виявленні відхилень в аналізах, потрібне додаткове дослідження за допомогою:

 • внутрішньовенної урографії;
 • рентгенографії судин в нирках.

При здійсненні діагностики за допомогою аналізів, а також збору даних про пацієнта, відбувається виявлення першопричини, що може вплинути на те, як буде проводитися лікування симптоматичної гіпертензії. Якщо є необхідність, то пацієнт може бути госпіталізований у відділення лікарні під постійний контроль фахівців.

Як будується лікування

Як правило, лікування симптоматичної артеріальної гіпертензії вторинного характеру не дає належного ефекту.

Якщо при проведенні діагностики було виявлено те, що проблема первинного виду, здатна викликати такі проблеми як підвищення артеріального тиску, то потрібне видалення провокуючих патологій.

 1. При виявленні пухлинних утворень і інших проблем з нирками або залозами, потрібне оперативне втручання.
 2. При наявності запалення в нирках або іншими словами пієлонефриту, потрібно провести курс терапії, в якій будуть прийматися антибактеріальні і протизапальні засоби.
 3. Лікування симптоматичної гіпертензії при прояві проблем в щитовидній залозі здійснюється за допомогою медикаментозного втручання для того, щоб скорегувати гормональний фон.
 4. Якщо причина виникнення захворювання полягає в прийомі певного виду лікарських препаратів, то потрібно негайно припинити їх вживання.
 5. Виявлення проблем з судинами і нирками в більшості випадків вимагає хірургічної корекції стану.

Паралельно видалення первинної симптоматичної артеріальної гіпертензії проводиться за рахунок медикаментозного зниження тиску. В даному випадку потрібно застосування лікарських препаратів, що відносяться до трьох основних груп.

 • Інгібітори АПФ.
 • Антагоністи кальцієвих каналів.
 • β-адреноблокаторів.

Кожному пацієнту потрібно підібрати індивідуальну програму лікування, так як необхідно враховувати особливості організму, медичні показники і наявність супутніх патологій. Категорично забороняється самостійне вживання медикаментів без консультації і огляду у лікаря, так як це може не тільки погіршити стан, а й стати причиною серйозних наслідків.

Фотографії кардіологічного центра

Лечение симптоматической артериальной гипертензии в Киеве
Лечение симптоматической артериальной гипертензии в Киеве
Лечение симптоматической артериальной гипертензии в Киеве
Лечение симптоматической артериальной гипертензии в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Дудник Ганна Євгеніївна

Лікар-кардіолог першої категорії, кандидат медичних наук

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати