Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Видалення грижі живота в Києві

Автор статті:

Шепетько-Домбровський Олексій Георгійович

Лікар-хірург вищої категорії, проктолог, кандидат медичних наук, PhD

Ціни на видалення грижі живота

Код Назва послуги Ціна
1720 Консультація хірурга 400 грн.
1770 Герніопластика при пахової та стегнової грижі (без вартості ендопротеза) 14000 грн.
1771 Герніопластика при пахово-мошоночной, ускладненій та рецидивуючої пахової грижі (без вартості ендопротеза) 17000 грн.
1772 Герніопластика при пупкової грижі I категорії 8500 грн.
1779 Герніопластика при пупкової грижі II категорії 13000 грн.
1773 Герніопластика при післяопераційної вентральної грижі I категорії складності 17000 грн.
1780 Герніопластика при післяопераційної вентральної грижі II категорії складності 22000 грн.
1781 Герніопластика при вентральній грижі I категорії складності 15000 грн.
1782 Герніопластика при вентральній грижі II категорії складності 20000 грн.
1784 Лапароскопічна герніопластика при паховій та стегновій грижі (з вартістю степлера та ендопротезу ) 27000 грн.
Показати весь список послуг

Видалення грижі живота або герніопластика – сучасний та ефективний метод лікування гриж – пупкових, пахових, пахово-мошонкових та інших. Грижа – це опуклість, утворена внаслідок підшкірного випинання частини органу через грижні ворота – отвір у м'язовому шарі черевної стінки. Крім того, що грижа є відчутним косметичним дефектом, здавлювання тканин викликає біль та дискомфорт. За відсутності лікування це небезпечно ускладненнями – утиском, розвитком некрозу та перитоніту.

Безпека пацієнта понад усе!
Ознайомтеся з актуальними правилами відвідування клініки, у звʼязку з поширенням COVID-19, та з нашими рекомендаціями.
Пройдіть діагностику на COVID-19
Ми проводимо дослідження за допомогою плр-тесту, плр-тесту з виїздом та антиген-тесту. Також доступна послуга забору аналізів вдома. Додатково можна провести моніторинг здоров`я під час/після коронавірусу - тест на антитіла, кт легень при коронавірусі

Лікарі-хірурги

Симптоми гриж живота

Грижі живота, незалежно від локалізації, виявляються характерними симптомами:

 • Наявність підшкірного випинання внутрішніх органів за межі м'язових стінок, за відсутності утиску – безболісного, м'якого та еластичного на дотик. У положенні стоячи та при фізичній активності, напруженні, кашлі, чханні грижа стає більш помітною, а в горизонтальному положенні вона зменшується і навіть може повністю вправлятися.
 • Почуття тиску на передню черевну стінку.
 • Якщо є утиск, з'являється біль, печіння, а саме випинання запалюється, стає набряклим, на дотик щільним, гарячим, червоніє. Така симптоматика є показанням до невідкладного видалення грижі живота.
 • В залежності від органу, схильного до випинання, з'являються певні ознаки: якщо це сечовий міхур – проблеми з сечовипусканням, петлі кишківника – порушення травлення, нудота, блювання, проблеми з дефекацією, здуття живота, непрохідність.

Якщо вас турбують такі прояви, не відкладайте візит до лікаря. Своєчасна діагностика, лікування, а при необхідності видалення грижі живота дозволить уникнути серйозних проблем зі здоров'ям.

Показання для видалення грижі живота

Герніопластика або видалення грижі живота показана при будь-яких випинання, особливо тих, які не вправляються (у них високий ризик утиску). Операція може бути плановою або екстреною, в останньому випадку показаннями є:

 • наявність сильного стискання органів (ущемлена грижа будь-якої локалізації) з загрозою розвитку запального процесу, флегмони грижового мішка та гнійного перитоніту;
 • повторна або рецидивна грижа (новоутворене випинання на місці раніше проведеного видалення грижі живота), післяопераційна (вентральна) грижа – у цих випадках високий ризик виникнення спайкової кишкової непрохідності;
 • загроза перфорації (розриву) при стоншені шкірного покриву в області випинання.

Підготовка до видалення грижі живота

Як і будь-яка хірургічна операція, видалення грижі живота потребує підготовки та попереднього обстеження. Перед втручанням потрібно:

 • Здати аналіз крові (загальний клінічний, біохімію, коагулограму, на цукор, групу крові та резус, на інфекції – сифіліс, гепатит, ВІЛ), загальний аналіз сечі.
 • Зробити електрокардіографію, рентгенографію грудної клітки, УЗД грижового мішка та органів черевної порожнини. Якщо в анамнезі пацієнта виразка шлунка або 12-палої кишки, перед видаленням грижі живота потрібно пройти фіброезофагогастродуоденоскопію (ФГДС).
 • Відмовитись від спиртного, не палити – за добу.
 • Дотримуватись дієти (протягом 2-3 днів): утриматися від жирних, важких для травлення продуктів. Останній прийом їжі – легка вечеря за добу до операції. Пити можна воду без газу не пізніше ніж за 3 години до видалення грижі живота.
 • Приймання будь-яких ліків обговорити з лікарем (хірургом чи анестезіологом).

Видалення пупкових гриж

Пупкова грижа виникає через ослаблення м'язів пупкового кільця і ​​проявляється випинанням частини кишківника і великого сальника в зоні пупка. Буває вроджена та діагностується у дітей. Якщо до 5 років захворювання не проходить самостійно, знадобиться хірургічне видалення пупкової грижі. У дорослому віці хвороба частіше розвивається у жінок: під час вагітності передня черевна стінка розтягується, прямі м'язи живота розходяться в сторони по білій лінії (діастаз), слабшають. Серед факторів ризику – ожиріння, надмірне фізичне навантаження, часті запори, травми живота.

Випинання часто буває болючим, особливо після їжі та фізичної активності, може супроводжуватися розладом травлення, порушенням кровотоку та защемленням нервових закінчень. За відсутності лікування високий ризик утиску і навіть смерті.

У дорослих пупкова грижа самостійно не проходить і потребує хірургічного лікування. Операція з видалення грижі живота області пупка нескладна, рецидивів зазвичай немає. Випинання вправляється в черевну порожнину, а отвір у зоні пупка зміцнюється хірургом (місце виходу грижі ушивається). При невеликих утвореннях застосовуються власні тканини пацієнта (натяжна герніопластика), при великих рекомендується спеціальний сітчастий імплант або ендопротез (ненатяжна герніопластика).

Видалення грижі живота у зоні пупка проводять як відкритим, і малотравматичним лапароскопічним методом, під місцевим чи спинальним наркозом. Серед переваг лапароскопії – менша болючість, швидка реабілітація, косметичний ефект (шрами практично непомітні).

Видалення пахових гриж

Пахова грижа - розповсюджена патологія черевної стінки, що частіше діагностується у чоловіків. Являє собою випинання органів у порожнину пахвинного каналу. Більшість випадків захворювання - набутого характеру, але трапляються також і вроджені аномалії. Форма випинання або довгаста (коса пахова грижа, може опускатися у мошонку), або куляста (пряма пахова грижа, частіше двостороння).

На початковій стадії захворювання проходить безболісно, ​​пізніше – сигналізує болем та розладом травлення, запаленнями та застійними явищами в органах малого таза. Найефективнішим способом вилікувати недугу та уникнути рецидивів є видалення грижі живота в пахвинній ділянці. Якщо операція протипоказана, лікування може зводитися до носіння бандажа, але цей метод має сенс тільки на початкових стадіях захворювання.

Видалення пахової грижі може проводитися відкритим або лапароскопічним методом, із застосуванням сітчастого імпланту або без нього (з використанням власних тканин пацієнта).

Видалення пахово-мошонкових гриж

Іноді пухлиноподібне випинання пахвинної грижі (частіше – косої) під впливом сили тяжкості та підвищеного внутрішньочеревного тиску опускається нижче паху, в мошонку, розвивається пахово-шкарпеткова грижа. Найчастіше патологія діагностується у літньому віці, провокаторами виступають підвищені фізичні навантаження та слабкість тканин черевної стінки.

За відсутності лікування мошонка розтягується, збільшується у розмірах, у цій зоні з'являються болючі відчуття. З перебігом хвороби спостерігається здавлювання прилеглих органів та тканин, порушується робота ШКТ, сечостатевої системи.

Хірургічне втручання (відкрите чи лапароскопія, натяжна чи ненатяжна методика) – єдиний ефективний спосіб вилікувати захворювання. Операція у пахово-мошонковій зоні, як і видалення грижі живота будь-якого іншого типу, спрямована на усунення дефекту черевної стінки, вправлення вмісту грижового мішка в черевну порожнину та пластику грижових воріт.

Реабілітація після операції з видалення грижі живота

Видалення грижі живота має на увазі наявність періоду реабілітації. Залежно від застосовуваної методики та особливостей операції термін відновлення може становити від 1 місяця до 1 року. Реабілітація включає такі етапи:

 • Перебування у стаціонарі: лапароскопічне видалення грижі живота – 1 добу, відкрита операція – на 2-3 добу.
 • За необхідності – прийом знеболювальних протягом 2-3 днів.
 • Домашній режим: 3-7 днів (лапароскопія), 2-4 тижні (відкрите видалення грижі живота).
 • Повне відновлення: через 1 місяць (лапароскопія), 3-4 місяці, інколи ж від 6 місяців до 1 року (відкрита).
 • Перший тиждень після операції з видалення грижі живота - дієта, що щадить, дробовий прийом їжі. Виключити "важкі" продукти: копченості, смажене, солоне, гостре, здобу, бобові.
 • Носіння бандажа - відразу після видалення грижі живота протягом 1-4 тижнів. Іноді бандаж радять носити до півроку під час фізичної активності.
 • Поступово фізичні навантаження, що збільшуються, дозволяються через 1 місяць після видалення грижі живота (через 2-3 місяці, якщо проводилася натяжна герніопластика власними тканинами).
 • Для профілактики рецидивів – комплекс вправ для зміцнення м'язів живота та спини (після повного загоєння тканин), лікування захворювань, що провокують підвищення внутрішньочеревного тиску, позбавлення від шкідливих звичок.

Переваги проведення видалення грижі живота у МЦ Омега-Київ

У клініці Омега-Київ проводять видалення грижі живота різного рівня складності. Операції проходять відкритим та лапароскопічним методом із застосуванням синтетичних ендопротезів або власних тканин пацієнта. Адреса філії на правому березі Києва: вул. М. Максимовича, 10 (м. Васильківська). Записатися на консультацію до хірурга з метою видалення грижі живота можна за тел. 044 333 4333 або 0800753357, через заявку на сайті або зручний месенджер.

Фотографії хірургічного центра

Удаление грыжи живота в Киеве
Удаление грыжи живота в Киеве
Удаление грыжи живота в Киеве
Удаление грыжи живота в Киеве

Автор статті:

Автор статті:

Шепетько-Домбровський Олексій Георгійович

Лікар-хірург вищої категорії, проктолог, кандидат медичних наук, PhD

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати