Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Видалення грижі живота в Києві

Видалення грижі живота або герніопластика – сучасний та ефективний метод лікування гриж – пупкових, пахових, пахово-мошонкових та інших. Грижа – це опуклість, утворена внаслідок підшкірного випинання частини органу через грижні ворота – отвір у м'язовому шарі черевної стінки. Крім того, що грижа є відчутним косметичним дефектом, здавлювання тканин викликає біль та дискомфорт. За відсутності лікування це небезпечно ускладненнями – утиском, розвитком некрозу та перитоніту.

Ціни на видалення грижі живота

Консультація хірурга 700 ₴ записатися
Герніопластика при пахової та стегнової грижі (без вартості ендопротеза) 18200 ₴ записатися
Герніопластика при пахово-мошоночной, ускладненій та рецидивуючої пахової грижі (без вартості ендопротеза) 22100 ₴ записатися
Герніопластика при пупкової грижі I категорії 12000 ₴ записатися
Показати все Сховати

Симптоми гриж живота

Грижі живота, незалежно від локалізації, виявляються характерними симптомами:

 • Наявність підшкірного випинання внутрішніх органів за межі м'язових стінок, за відсутності утиску – безболісного, м'якого та еластичного на дотик. У положенні стоячи та при фізичній активності, напруженні, кашлі, чханні грижа стає більш помітною, а в горизонтальному положенні вона зменшується і навіть може повністю вправлятися.
 • Почуття тиску на передню черевну стінку.
 • Якщо є утиск, з'являється біль, печіння, а саме випинання запалюється, стає набряклим, на дотик щільним, гарячим, червоніє. Така симптоматика є показанням до невідкладного видалення грижі живота.
 • В залежності від органу, схильного до випинання, з'являються певні ознаки: якщо це сечовий міхур – проблеми з сечовипусканням, петлі кишківника – порушення травлення, нудота, блювання, проблеми з дефекацією, здуття живота, непрохідність.

Якщо вас турбують такі прояви, не відкладайте візит до лікаря. Своєчасна діагностика, лікування, а при необхідності видалення грижі живота дозволить уникнути серйозних проблем зі здоров'ям.

Показання для видалення грижі живота

Герніопластика або видалення грижі живота показана при будь-яких випинання, особливо тих, які не вправляються (у них високий ризик утиску). Операція може бути плановою або екстреною, в останньому випадку показаннями є:

 • наявність сильного стискання органів (ущемлена грижа будь-якої локалізації) з загрозою розвитку запального процесу, флегмони грижового мішка та гнійного перитоніту;
 • повторна або рецидивна грижа (новоутворене випинання на місці раніше проведеного видалення грижі живота), післяопераційна (вентральна) грижа – у цих випадках високий ризик виникнення спайкової кишкової непрохідності;
 • загроза перфорації (розриву) при стоншені шкірного покриву в області випинання.

Підготовка до видалення грижі живота

Як і будь-яка хірургічна операція, видалення грижі живота потребує підготовки та попереднього обстеження. Перед втручанням потрібно:

 • Здати аналіз крові (загальний клінічний, біохімію, коагулограму, на цукор, групу крові та резус, на інфекції – сифіліс, гепатит, ВІЛ), загальний аналіз сечі.
 • Зробити електрокардіографію, рентгенографію грудної клітки, УЗД грижового мішка та органів черевної порожнини. Якщо в анамнезі пацієнта виразка шлунка або 12-палої кишки, перед видаленням грижі живота потрібно пройти фіброезофагогастродуоденоскопію (ФГДС).
 • Відмовитись від спиртного, не палити – за добу.
 • Дотримуватись дієти (протягом 2-3 днів): утриматися від жирних, важких для травлення продуктів. Останній прийом їжі – легка вечеря за добу до операції. Пити можна воду без газу не пізніше ніж за 3 години до видалення грижі живота.
 • Приймання будь-яких ліків обговорити з лікарем (хірургом чи анестезіологом).

Видалення пупкових гриж

Пупкова грижа виникає через ослаблення м'язів пупкового кільця і ​​проявляється випинанням частини кишківника і великого сальника в зоні пупка. Буває вроджена та діагностується у дітей. Якщо до 5 років захворювання не проходить самостійно, знадобиться хірургічне видалення пупкової грижі. У дорослому віці хвороба частіше розвивається у жінок: під час вагітності передня черевна стінка розтягується, прямі м'язи живота розходяться в сторони по білій лінії (діастаз), слабшають. Серед факторів ризику – ожиріння, надмірне фізичне навантаження, часті запори, травми живота.

Випинання часто буває болючим, особливо після їжі та фізичної активності, може супроводжуватися розладом травлення, порушенням кровотоку та защемленням нервових закінчень. За відсутності лікування високий ризик утиску і навіть смерті.

У дорослих пупкова грижа самостійно не проходить і потребує хірургічного лікування. Операція з видалення грижі живота області пупка нескладна, рецидивів зазвичай немає. Випинання вправляється в черевну порожнину, а отвір у зоні пупка зміцнюється хірургом (місце виходу грижі ушивається). При невеликих утвореннях застосовуються власні тканини пацієнта (натяжна герніопластика), при великих рекомендується спеціальний сітчастий імплант або ендопротез (ненатяжна герніопластика).

Лікарі-хірурги

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Видалення грижі живота у зоні пупка проводять як відкритим, і малотравматичним лапароскопічним методом, під місцевим чи спинальним наркозом. Серед переваг лапароскопії – менша болючість, швидка реабілітація, косметичний ефект (шрами практично непомітні).

Видалення пахових гриж

Пахова грижа - розповсюджена патологія черевної стінки, що частіше діагностується у чоловіків. Являє собою випинання органів у порожнину пахвинного каналу. Більшість випадків захворювання - набутого характеру, але трапляються також і вроджені аномалії. Форма випинання або довгаста (коса пахова грижа, може опускатися у мошонку), або куляста (пряма пахова грижа, частіше двостороння).

На початковій стадії захворювання проходить безболісно, ​​пізніше – сигналізує болем та розладом травлення, запаленнями та застійними явищами в органах малого таза. Найефективнішим способом вилікувати недугу та уникнути рецидивів є видалення грижі живота в пахвинній ділянці. Якщо операція протипоказана, лікування може зводитися до носіння бандажа, але цей метод має сенс тільки на початкових стадіях захворювання.

Видалення пахової грижі може проводитися відкритим або лапароскопічним методом, із застосуванням сітчастого імпланту або без нього (з використанням власних тканин пацієнта).

Видалення пахово-мошонкових гриж

Іноді пухлиноподібне випинання пахвинної грижі (частіше – косої) під впливом сили тяжкості та підвищеного внутрішньочеревного тиску опускається нижче паху, в мошонку, розвивається пахово-шкарпеткова грижа. Найчастіше патологія діагностується у літньому віці, провокаторами виступають підвищені фізичні навантаження та слабкість тканин черевної стінки.

За відсутності лікування мошонка розтягується, збільшується у розмірах, у цій зоні з'являються болючі відчуття. З перебігом хвороби спостерігається здавлювання прилеглих органів та тканин, порушується робота ШКТ, сечостатевої системи.

Хірургічне втручання (відкрите чи лапароскопія, натяжна чи ненатяжна методика) – єдиний ефективний спосіб вилікувати захворювання. Операція у пахово-мошонковій зоні, як і видалення грижі живота будь-якого іншого типу, спрямована на усунення дефекту черевної стінки, вправлення вмісту грижового мішка в черевну порожнину та пластику грижових воріт.

Реабілітація після операції з видалення грижі живота

Видалення грижі живота має на увазі наявність періоду реабілітації. Залежно від застосовуваної методики та особливостей операції термін відновлення може становити від 1 місяця до 1 року. Реабілітація включає такі етапи:

 • Перебування у стаціонарі: лапароскопічне видалення грижі живота – 1 добу, відкрита операція – на 2-3 добу.
 • За необхідності – прийом знеболювальних протягом 2-3 днів.
 • Домашній режим: 3-7 днів (лапароскопія), 2-4 тижні (відкрите видалення грижі живота).
 • Повне відновлення: через 1 місяць (лапароскопія), 3-4 місяці, інколи ж від 6 місяців до 1 року (відкрита).
 • Перший тиждень після операції з видалення грижі живота - дієта, що щадить, дробовий прийом їжі. Виключити "важкі" продукти: копченості, смажене, солоне, гостре, здобу, бобові.
 • Носіння бандажа - відразу після видалення грижі живота протягом 1-4 тижнів. Іноді бандаж радять носити до півроку під час фізичної активності.
 • Поступово фізичні навантаження, що збільшуються, дозволяються через 1 місяць після видалення грижі живота (через 2-3 місяці, якщо проводилася натяжна герніопластика власними тканинами).
 • Для профілактики рецидивів – комплекс вправ для зміцнення м'язів живота та спини (після повного загоєння тканин), лікування захворювань, що провокують підвищення внутрішньочеревного тиску, позбавлення від шкідливих звичок.

Переваги проведення видалення грижі живота у МЦ Омега-Київ

У клініці Омега-Київ проводять видалення грижі живота різного рівня складності. Операції проходять відкритим та лапароскопічним методом із застосуванням синтетичних ендопротезів або власних тканин пацієнта. Адреса філії на правому березі Києва: вул. М. Максимовича, 10 (м. Васильківська). Записатися на консультацію до хірурга з метою видалення грижі живота можна за тел. 044 333 4333 або 0800753357, через заявку на сайті або зручний месенджер.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Шепетько-Домбровський Олексій Георгійович

Лікар-хірург вищої категорії, проктолог, кандидат медичних наук, PhD

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати