Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

УЗД судин верхніх кінцівок у Києві

УЗД судин верхніх кінцівок – ефективний неінвазивний метод діагностики вен та артерій рук. У поєднанні з режимом доплерографії (дуплексне сканування) ультразвукове дослідження судин рук дає уявлення про характер і швидкість кровотоку, допомагає виявляти стенози, оклюзії, тромби, аневризми та інші судинні патології.

Ціни на УЗД судин верхніх кінцівок

УЗД периферичних артерій верхніх кінцівок (дуплексне сканування) 550 ₴ записатися
УЗД периферичних вен верхніх кінцівок (дуплексне сканування) 550 ₴ записатися
УЗД периферичних артерій та вен верхніх кінцівок (дуплексне сканування) 800 ₴ записатися

Показання для УЗД судин верхніх кінцівок

Судинні патології верхніх кінцівок виявляють себе болем, дискомфортом у руках, порушенням чутливості, онімінням, похолоданням та іншими симптомами. У разі виникнення будь-яких ознак погіршення кровообігу слід звернутися за медичною допомогою, пройти УЗД судин верхніх кінцівок. Показання до дослідження:

 • Підозра на наявність тромбів, запалень стінок судини (тромбоз, тромбофлебіт): біль, ущільнення та почервоніння ураженої ділянки судини, набряк руки, локальне підвищення температури у запаленій ділянці.
 • Прояв варикозного розширення вен: болючі ущільнення по руслу ураженої вени, почервоніння, свербіж, відчуття печіння, розпирання судин на руках, набряклість, здуття вен та проступання судинних сіток.
 • Ознаки ішемії (місцевого зниження кровопостачання) верхніх кінцівок: мерзлякуватість, оніміння, порушення чутливості в руках, відсутність пульсу.
 • Атеросклероз (звуження судин та порушення кровотоку внаслідок утворення холестеринових бляшок): скутість рухів, болі при фізичному навантаженні, судоми рук, млявість, швидка стомлюваність.
 • Неспецифічний аортоартеріїт (запальний процес в аорті та її гілках із закорковуванням судинного просвіту): слабкість, швидка стомлюваність рук, відсутність пульсу на одному або обох зап'ястях, оніміння, “мурашки”, похолодання у верхніх кінцівках.
 • Хвороба Рейно – спазмування судин кистей під впливом холоду чи емоційної напруги. Виявляється оборотним дискомфортом та зміною кольору шкірних покривів пальців рук.
 • Синдром сходового м'яза: біль, оніміння та слабкість у шиї, плечі або руці.
 • Збільшення лімфовузлів, поява пухлин поруч із судинами чи всередині них.
 • Хвороби сполучної тканини та аутоімунні захворювання (васкуліти, склеродермія).
 • Травми (переломи кісток, розриви м'яких тканин) із пошкодженням судинних пучків.
 • Оперативне втручання на органах із близьким розташуванням судин (підготовка до операції, післяопераційний контроль).

УЗД судин верхніх кінцівок дозволяє діагностувати судинні патології на ранніх стадіях та уникнути небезпечних ускладнень.

Доплерографія верхніх кінцівок (судин рук)

За допомогою доплерографії верхніх кінцівок можна визначити ступінь "плинності" крові, напрямок її руху, характер і швидкість кровотоку, прохідність судин рук. Якщо для встановлення діагнозу даних допплера недостатньо, використовують більш вдосконалену методику - дуплексне сканування. Вона поєднує в собі доплерографію та В-режим (стандартне УЗД судин верхніх кінцівок). Інформація про кровоток доповнюється візуалізацією судини та прилеглих тканин з даними про геометрію просвіту вен та артерій, товщину їх стінок, звивистість русла, наявність вроджених або післяопераційних патологій, тромбів та атеросклеротичних бляшок.

Лікарі УЗД-діагностики

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Підготовка та протипоказання до УЗД судин верхніх кінцівок

Специфічної підготовки перед сеансом УЗД судин верхніх кінцівок не потрібно. Для підвищення інформативності дослідження варто дотримуватися нескладних рекомендацій:

 • За кілька годин до процедури – відмовитись від паління, за 2 доби – не вживати спиртних напоїв.
 • За 2-3 доби до УЗД судин верхніх кінцівок – утриматися від приймання препаратів, що впливають на швидкість кровотоку. Якщо ліки необхідні за життєво важливими показниками, повідомте про це лікаря, щоб він зміг відкоригувати результати сканування.
 • Напередодні обстеження утриматися від їжі та напоїв, що впливають на роботу серцево-судинної системи: міцний чай, кава, какао.

Оскільки УЗД судин верхніх кінцівок – непроменева методика, безпечна для організму, вона не має абсолютних протипоказань. Процедуру можна проводити навіть дітям та вагітним жінкам. Єдиним обмеженням є наявність шкірних пошкоджень у зоні обстеження: їх попередньо необхідно пролікувати, а потім робити УЗД.

Результати УЗД судин верхніх кінцівок (доплерографія)

Тривалість процедури УЗД судин верхніх кінцівок – близько 30 хвилин. Після сеансу лікар видає пацієнту на руки результати дослідження – розшифровку із зазначенням основних параметрів судин та кровотоку, з інформацією про патологічні зміни у венах та артеріях. Результати УЗ-сканування в рамках норми, якщо:

 • просвіт судин нормального діаметра;
 • відсутні ознаки тромбоутворення, випинання судинних стінок, защемлення;
 • кровотік не утруднений;
 • кровопостачання органів та тканин не порушено.

За підсумками УЗД судин верхніх кінцівок діагностуються патології, якщо:

 • у судинному просвіті виявлено тромби;
 • на стінках судин – відкладення кальцію чи ліпідів;
 • є пошкодження стінок вен чи артерій;
 • спостерігаються ознаки блокування кровотоку;
 • судини аномально звужені чи розширені.

Переваги проведення УЗД судин верхніх кінцівок у МЦ Омега-Київ

Медцентр Омега-Київ пропонує послуги УЗД судин верхніх кінцівок (дуплексне сканування). Діагностична процедура проводиться на сучасному устаткуванні для ультразвукових досліджень. Фахівці клініки – лікарі високої кваліфікації, які присвятили УЗ діагностиці багато років роботи.

Записуйтесь на доплерографію за телефоном (044) 333-4-333, 0 800 753 357 (безкоштовно з мобільного), через форму на веб-сайті Омега-Київ або зручний месенджер. Адреса філії клініки, де проводиться УЗД судин верхніх кінцівок: вул. А. Малишка, 39 (ст. метро Чернігівська, Дарниця).

Обладнання

Для проведення УЗД судин верхніх кінцівок спеціалісти Омега-Київ використовують апарат для ультразвукових досліджень VOLUSON 730 Pro. Це цифрова УЗ-система високого класу з можливістю об'ємного сканування (2D, 3D та 4D). Апарат застосовується у різних галузях медицини. Крім стандартного УЗД (В-режим) є функція кольорового або спектрального допплера.

Фотографії діагностичного центра

УЗИ сосудов верхних конечностей в Киеве
УЗИ сосудов верхних конечностей в Киеве
УЗИ сосудов верхних конечностей в Киеве
УЗИ сосудов верхних конечностей в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Фріз Артур Петрович

Лікар ультразвукової діагностики

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати