Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування бронхіту у дорослих в Києві

Бронхіт - запалення слизової оболонки бронхіального дерева, є частою причиною звернення до медичного закладу. Викликають захворювання інфекційні, фізичні, хімічні та алергічні чинники.

Ціни відділення терапії

Прийом лікаря терапевта (консультація, огляд) 500 ₴ записатися
Загальний розгорнутий аналіз крові (22 параметри, ШОЕ, формула) - час виконання 1 дн. 160 ₴ записатися
Аналіз сечі загальний (13 параметрів та мікроскопія) - час виконання 1 дн. 140 ₴ записатися
ПЛР. Визначення ДНК Mycobacterium tuberculosis (Якісне визначення)(сеча, мокрота) - час виконання 5 дн. 215 ₴ записатися
Показати все Сховати

Бронхіт - запалення слизової оболонки бронхіального дерева, є частою причиною звернення до медичного закладу. Викликають захворювання інфекційні, фізичні, хімічні та алергічні чинники.

Частота захворювань збільшується в осінній і зимовий період, коли знижуються захисні функції організму і підвищується ймовірність проникнення мікробної флори.

Етіологія бронхіту у дорослих

Зниження імунітету і інфекційні захворювання стають головним фактором для виникнення бронхіту. До основних причин належать:

 • інфікування вірусами і бактеріями;
 • вплив токсичних речовин;
 • алергічні реакції;
 • зниження імунітету;
 • шкідливі звички.

У зоні ризику знаходяться особи з осередковою інфекцією носоглотки: ринітом, тонзилітом, гайморитом, синуситом. Патологія може розвинутися при грипі, корі, кашлюку, тифі. Часто на зміну вірусного захворювання, приходить бактеріальна інфекція.

Тривала дія різних хімічних подразників викликає запалення слизової оболонки бронхів. Гостра патологія може розвинутися на органічний пил тваринного або рослинного походження. Куріння тютюну є основним чинником, що викликає захворювання легенів. Шкідлива звичка веде до хронічної форми бронхіту.

Тривала дія подразнюючих і хімічних чинників, вдихання газів, пилу, тютюнового диму можуть стати причиною хронічного бронхіту. Нерідко гостре захворювання, без належного лікування, переходить в хронічну форму. Причиною стають тривалі запальні процеси в пазухах носа. Залежно від причини виникнення, патологію ділять на вірусний, бактеріальний, грибковий, алергічний і хімічний бронхіт.

Клінічна картина

Хвороба у дорослих може протікати в гострій і хронічній формах. Бронхіт починається з першіння в горлі і відчуття здавлювання за грудиною.

Лікарі-терапевти

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Для гострої форми характерні:

 • нападоподібний кашель;
 • різке погіршення самопочуття;
 • задишка;
 • підвищення температури тіла до 38 градусів.

У перший день з'являється сухий кашель, який поступово посилюється. При тривалих нападах починаються головні і міжреберні болі, запаморочення. Через 2 3 дня до кашлю приєднується виділення мокротиння. Слиз має білий і прозорий відтінок, потім з'являється гнійна мокрота, яка свідчить про приєднання бактеріальних мікроорганізмів. У перші тижні бронхіту прослуховуються сухі і вологі хрипи. Через 2-3 тижні симптоми стихають. Тривалість хвороби 2-4 тижні.

 

Хронічний бронхіт є наслідком недолікованого гострого варіанту або тривалих подразників.

Основні симптоми:

 • постійний кашель, що посилюється в холодну і вологу пору року;
 • виділення гнійного мокротиння;
 • підвищена стомлюваність і постійна слабкість;
 • в період загострення невелике підвищення температури тіла.

Серед дорослого населення хронічний бронхіт поширене явище. Якщо ознаки виникають 2 - 3 рази на рік, і перебіг хвороби не припиняється протягом 2 років, фахівець ставить хронічну форму патології. Подальша клінічна картина з кожним роком погіршується. Може розвинутися пневмосклероз, емфізема легенів, бронхоектаз, дихальна недостатність.

Профілактика бронхіту

Профілактика полягає в підвищенні імунітету, відмовы від шкідливих звичок і зовнішніх подразників. Необхідно більше часу проводити на повітрі, займатися легкими видами спорту. Робити щоденне вологе прибирання приміщення. При перших ознаках бронхіту звертатися до кваліфікованих фахівців.

Самостійне призначення лікарських препаратів може привести до ускладнень і розвитку хронічних форм захворювання.

Здоров'я - це безцінний дар, до якого необхідно ставитися уважно і трепетно.

До якого лікаря звернутися?

Лікування хвороб органів дихання проводять різні фахівці: лор, пульмонолог, фтизіатр. Якщо виникло першіння в горлі, став мучити кашель сухий або з відходженням мокротиння, піднялася незначна температура потрібно звернутися до терапевта. Це фахівець широкого профілю, який займається діагностикою та лікуванням простудних і вірусних захворювань. Він складе клінічну картину, направить пацієнта на необхідні аналізи. Якщо знадобляться більш глибокі пізнання і дослідження, лікар запропонуэ звернутися до пульмонолога, який спеціалізується на захворюванні дихальних шляхів. Підставою для обстеження є:

 • хронічний кашель з гнійними виділеннями;
 • важке дихання, легенева недостатність;
 • задуха і біль у грудях.

При підозрі на алергічну етіологію знадобиться допомога алерголога, для виявлення подразнюючих чинників. При виявленні патологічної зміни в легенях, пов'язаних з приєднанням інфекції, проблемою займеться фтизіатр.

Для діагностики захворювання проводять лабораторні та інструментальні дослідження:

 • загальний аналіз крові та сечі;
 • рентгенографію легенів.

Для більш глибокого аналізу додатково призначають:

 • біохімічний аналіз крові;
 • спірометрії, зміна обсягу дихання;
 • бронхоскопію, за допомогою спеціального приладу виявляють запальний процес бронхіального дерева;
 • електрокардіограму;
 • мікробіологічний аналіз мокротиння.

На підставі отриманих даних фахівець складає клінічну картину і підбирає медикаментозну терапію.

Як лікувати бронхіт у дорослих?

У дорослих лікування бронхіту направлено на усунення подразнюючих чинників. Хворому необхідно забезпечити рясне пиття, постільний режим, оптимальну вологість приміщення.

Терапія гострої форми проводиться в декількох напрямках:

 • знищення збудника захворювання;
 • розширення бронхів;
 • розрідження і вихід мокротиння;
 • усунення подразнення слизової.

Якщо захворювання викликали віруси, на тлі простудних інфекцій, призначають противірусні препарати. При необхідності застосовують жарознижуючі засоби. При проблемах з диханням і гострими станами, лікар пропише препарати, які розширюють бронхи.

Наступним етапом стане протикашльова терапія. Для сухого, непродуктивного кашлю застосовують лікарські засоби на основі солодки, алтея, різні грудні збори. Для розрідження слизу - препарати, що впливають на залози бронхів.

Антибіотики не призначають при вірусної етіології захворювання. Їх застосування доцільно, якщо доведена бактеріальна природа патології або приєднання мікроорганізмів до вірусної інфекції.

Лікування у дорослих хронічних форм бронхіту проходить довго і триває в період загострень і ремісій. При гнійній мокроті, після обстеження мікрофлори, призначають антибіотики. У деяких випадках проводять бронхоскопію з промиванням органів спеціальним розчином.

В комплексну терапію входять фізіотерапевтичні процедури:

 • УВЧ;
 • електрофорез;
 • лікувальна дихальна гімнастика;
 • інгаляції.

Для підвищення імунної системи призначають вітаміни і препарати, що стимулюють імунну систему. У домашніх умовах рекомендують проводити інгаляції з прополісом, морською сіллю, відваром цілющих трав.

Необхідно звернути увагу на дієту, яка не повинна перевантажувати організм, викликаючи подразнення слизових оболонок. Важливо вживати соки, морси, чисту воду. Рідина допоможе вивести токсини і розрідити мокротиння. Лікування хронічного бронхіту веде пульмонолог. Якщо протягом 2 років рецидиви не повторилися, пацієнта знімають з обліку.

Лечение бронхита у взрослых в Киеве
Лечение бронхита у взрослых в Киеве
Лечение бронхита у взрослых в Киеве
Лечение бронхита у взрослых в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати