Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування розриву зв'язок гомілки в Києві

Розрив зв'язок гомілковостопного суглоба - це часткова або повна втрата цілісності сухожиль. Дане пошкодження гомілковостопного суглоба діагностується досить часто.

Ціни відділення ортопедії та травматології

Прийом лікаря ортопеда-травматолога - провідного спеціаліста (лікар вищої категорії)(консультація, огляд) 1000 ₴ записатися
Прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд) 500 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря ортопеда-травматолога 450 ₴ записатися
Накладення гіпсової пов'язки 300 ₴ записатися
Показати все Сховати

Розрив зв'язок гомілковостопного суглобу - причини, симптоми, лікування

Розрив зв'язок гомілковостопного суглоба - це часткова або повна втрата цілісності сухожиль. Дане пошкодження гомілковостопного суглоба діагностується досить часто. 10% від загального числа травм гомілки - пошкодження зв'язок гомілковостопного суглоба. У процесі фіксування беруть участь 3 групи зв'язок:

 1. Зовнішня.
 2. Внутрішня.
 3. Міжкістна.

Найчастіше травмуються зв'язки, які відносяться до першої групи, так як більш часті рухи гомілковостопного суглоба - це поворот всередину і згинання у напрямку до області ступні. Розрив зв'язок гомілковостопного суглоба може відрізнятися за ступенем деформації волокон:

 1. Розрив 1 ступеня. По-іншому називається - «розтягнення зв'язки», тому що надривається малий відсоток сухожилля.
 2. Пошкодження зв'язок гомілковостопного суглоба 2 ступеня. Характеризується тим, що працездатність зв'язки залишається в нормі, але страждає велика частина волокон.
 3. Пошкодження зв'язок гомілковостопного суглоба 3 ступеня. Це найбільш складний вид патологічного стану, так як відбувається розрив зв'язок гомілковостопного суглоба, тобто травма всіх волокон, а не часткове розривання.

Може бути й інший варіант: відривання волокон від місця, де зв'язка кріпиться. Стає зрозуміло, чому при травмі даного ступеня зв'язка перестає повноцінно функціонувати. При розривах обов'язково проводити лікування під наглядом лікаря.

Причини і симптоми травми

Одна з головних причин розриву - це малорухливий спосіб життя. Внаслідок чого відбувається руйнування, старіння і відмирання опорно-рухової системи. Друга причина - похилий вік. Він значно підвищує ризик травмування, так як з часом м'язова тканина організму стає менш еластичною, кісткова тканина - стоншується, а зв'язки - втрачають силу. Також надрив зв'язок гомілкостопу і повний розрив можуть спровокувати заняття травмонебезпечними видами спорту, неакуратно ходьба з підвертанням стопи, стрибки з висоти і т. д.

 

Лікарі-ортопеди та травматологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

За кількістю первинних волокон розрив зв'язок стопи ділиться на ступені і проявляється наступними симптомами:

 1. Коли ступінь травмування легка, порвалося трохи волокон в гомілкостопі, тобто трапилася мікротравма, то такий стан характеризується незначними болями в період ходьби і, можливо, незначним почервонінням шкірних покривів в області суглоба.
 2. Другий ступінь патології - частковий розрив волокон, вказує на серйозне розривання. В даному випадку людина може відчувати великі проблеми при пересуванні або ж зовсім не може йти.
 3. При найбільш сильній травмі відбувається повний розрив зв'язок гомілкостопа, що веде до порушення працездатності суглоба і людина не може рухати стопою, ходити. Суглоб набрякає із зовнішнього боку щиколотки і ступні. З'являються  гематоми в області гомілки.

При розвитку негативних симптомів необхідно відвідати лікаря.

Лікування при розриві зв'язок гомілкостопу

Сучасне лікування первинних зв'язок гомілкостопу направлено на:

 1. Відновлення цілісності зв'язок.
 2. Ліквідацію симптоматики - больового синдрому, набряклості, гематоми.
 3. Нормалізацію рухів в гомілковостопному суглобі.
 4. Підвищення якості ходи.

Першочергово, коли сталося пошкодження зв'язок гомілковостопного суглоба, будь-якої тяжкості - треба знерухомити стопу. Найпростіший, але не найефективніший спосіб знерухомлення - накладення давлячої пов'язки на голеностоп. Робиться вона не складно - після 1 закріплюючого витка навколо щиколоток, наступні 8-образно намотуються на стопу. Витки повинні бути міцними, але пов'язка не повинна тиснути на шкірні покриви, щоб не порушувати місцевий ток лімфи і венозний відтік.

Крім жорсткої пов'язки з метою знерухомлення може бути накладено гіпс, лонгета, дротова шина Крамера. Ці медичні конструкції використовують в тих випадках, коли лікар діагностує повний розрив зв'язок, який поєднується з переломом або вивихом. Якщо травма зв'язок протікає разом з переломом всередині суглоба стопи, шину накладають так, щоб вона знерухомила не тільки суглоб голеностопа, але і коліно.

В наші дні для знерухомлення стали застосовувати нові функціональні пристосування - ортези. Ортез, зроблений з матерії, може бути пластиковим або металевим. Він по максимуму повторює контури голеностопа, на якому кріпиться за допомогою ремінців або «липучок».

Відразу після травмування, коли стався надрив зв'язок гомілковостопного суглоба, слід місцево накласти холод. Лід, накладений на шкірні покриви через шар марлі, знижує больовий синдром, усуває набряклість. Холод правильно накладати в перші 24 години з моменту отримання травми. Через 48 годин навпаки, треба починати лікування теплом.

Простий метод - сухе тепло від мішечка з підігрітим на сковороді піском. Також лікування проводять шляхом накладання напівспиртових компресів. Спирт з водою змішують 1 до 1. В отриманому розчині змочують бинт або шматок тканини, потім він накладається на хворе місце. Зверху влаштовують вощений папір, вату, все це забинтовують. Замість спирту можна взяти горілку. Компреси використовуються тільки тоді, коли шкіра не травмована. Те ж стосується і мазей. Мазі і гелі від запалення нормалізують місцевий кровообіг, ліквідовують набряки, больовий синдром і запальний процес.

Накладати їх потрібно м'якими плавними легкими рухами. Відмінними властивостями від набряку і запалення має спеціальний гель, на основі екстракту кінського каштану. При сильному больовому синдромі може бути введений ін'єкційний анальгетик.

Лікування подібних патологій багато років проводять в клініці «Омега-Київ». Важливо розуміти, що ефективне лікування може провести тільки професійний лікар, використовуючи інноваційні методи.

Профілактика розриву зв'язок

Щоб не довелося проводити лікування, слід займатися профілактикою розривів зв'язок. Обов'язково треба розминати стопи перед заняттями спортом і розтягувати після того, як тренування закінчено. Рекомендується намотувати еластичний бинт, якщо діагностована нестабільність суглоба гомілки. Ще одна порада - носити зручне взуття, з якісною підтримкою гомілки.

Тут важливий:

 1. Відповідний розмір.
 2. Жорсткий задник.
 3. Комфортний носок.
 4. Стабільний супінатор.
 5. Невисокий каблук.

З огляду на частоту травм зв'язок гомілки, заходи по відновленню їх повноцінної роботи включають в себе широке коло маніпуляцій. Але треба запам'ятати, що реабілітація без лікувальної фізкультури та фізіопроцедур неможлива. Від травми, звичайно, ніхто не застрахований, тому якщо розрив трапився, важливо своєчасно почати ефективне лікування.

Лечение разрыва связок голеностопа в Киеве
Лечение разрыва связок голеностопа в Киеве
Лечение разрыва связок голеностопа в Киеве
Лечение разрыва связок голеностопа в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати