Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування синдрому Педжета-Шреттера в Києві

Синдром Педжета-Шреттера (тромбоз зусилля) - це тромбоз в гострій стадії, що виникає в пахвовій або підключичної венах.

Ціни відділення флебології

Консультація лікаря хірурга-флеболога 600 ₴ записатися
УЗД периферичних артерій верхніх кінцівок (дуплексне сканування) 550 ₴ записатися
УЗД периферичних вен верхніх кінцівок (дуплексне сканування) 550 ₴ записатися
УЗД периферичних артерій та вен верхніх кінцівок (дуплексне сканування) 800 ₴ записатися
Показати все Сховати

Що таке синдром Педжета-Шреттера і його лікування

Синдром Педжета-Шреттера (тромбоз зусилля) - це тромбоз в гострій стадії, що виникає в пахвовій або підключичної венах.

Симптоми тромбозу підключичної вени наступні:

 1. В підключичної і пахвовій областях, а також в області плеча раптово виникає гострий біль.
 2. Ранній стадії захворювання властива припухлість, область поширення якої охоплює відстань від кисті до підключичної області. Найбільших розмірів набряк досягає через добу після виявлення перших симптомів. Відбувається потовщення верхньої кінцівки, м'язи напружені.
 3. Шкіра в дистальних ділянках кінцівки набуває синюшного забарвлення.
 4. В області пахвової западини, плеча і шиї можна спостерігати яскраво виражену венозну сітку.
 5. Судини ліктьової ямки і передпліччя збільшуються, що є показником розвитку колатерального кровообігу.
 6. У міру зниження гостроти симптомів відбувається зворотний розвиток захворювання.

Причини появи синдрому Педжета-Шреттера:

 1. Сильна напруга мускулатури під час занять спортом, а також важкі фізичні навантаження можуть привести до зменшення підключичного простору і здавлення вени між ключицею і першим ребром.
 2. Імовірність розвитку тромбозу зростає при високому розташуванні першого ребра, а також гіпертрофія підключичної м'язи і м'язово-сухожильно частини малого грудного м'яза.
 3. Порушення постави.
 4. Патологія кісток, а саме додаткове шийне ребро, розростання кісткової тканини шийних хребців, переломи ключиці та кісткові мозолі, що виникають після переломів, тягнуть за собою гостру або хронічну травматизацію підключичної вени.
 5. Неправильне положення уві сні, коли людина кладе голову на плече.

Лікарі-флебологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Діагностика синдрому Педжета-Шреттера

Виявлення симптомів тромбозу підключичної вени дає можливість визначити діагноз у більшості хворих. У всіх інших випадках діагноз встановлюється за допомогою інструментальних методів діагностики. Стан венозних систем верхньої кінцівки та шиї, а також здавлювання вен оточуючими анатомічними структурами виявляє ультразвукове сканування.

 

При синдромі Педжета-Шреттера також використовуються МР і КТ ангіографії. Обстеження виявляє локалізацію, протяжність, характер тромбозу.

Лікування синдрому Педжета-Шреттера

Завдання лікування полягають в припиненні етапів розвитку тромбоутворення, закріпленні тромбу до стінки, позбавленні від спазму і запалення, вплив на мікроциркуляцію. Щоб добитися позитивного результату лікування синдрому Педжета-Шреттера важливо забезпечити руці спокійний стан і підтримувати її в піднятому положенні. У гострій стадії тромбозу необхідні лікарські засоби, що перешкоджають утворенню тромбів: Рібаксорабан або низькомолекулярний гепарин. На початку розвитку захворювання призначаються флавоноїди: детралекс, троксевазин, Нормовен. Дані препарати покращують процеси метаболізму в венозної сітки, діють як протизапальні і знеболюючі засоби. Місцеве лікування уражених ділянок шкіри гепариновою маззю. Показанням для внутрішньосудинної операції є перехід синдрому в хронічну стадію. Дані операції призначаються для реконструкції вени з метою поліпшення венозного відтоку. Необхідною дією є усунення причини хвороби, а саме видалення утворень, які сприяють здавлення вени. Прогноз для синдрому Педжета-Шреттера сприятливий, хоча повного позбавлення від захворювання можна і не досягти.

Ціна лікування синдрому Педжета-Шреттера в клініці Омега-Київ

Який лікар лікує синдром Педжета-Шреттера

При перших ознаках захворювання необхідно звернутися за професійною лікарською допомогою. Провести діагностику та розробити терапію може лікар-флеболог. Спеціаліст даної досить вузької спеціальності займається діагностикою та лікуванням захворювань венозної, а також лімфатичних проток. Іноді потрібно пройти додаткові обстеження у суміжних фахівців.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати