Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

МРТ головного мозку і внутрішнього вуха в Києві

МРТ є практично єдиним безболісним методом проведення всеосяжної діагностики стану середнього вуха, внутрішнього вуха, вестибулярного апарату і головного мозку.

Ціни на діагностику МРТ головного мозку і внутрішнього вуха

МРТ головного мозку - час виконання 15 хв. 1400 ₴ записатися
МРТ головного мозку з контрастом - час виконання 30 хв. 2700 ₴ записатися
МРТ внутрішнього вуха та мосто-мозочкового кута - час виконання 20 хв. 1400 ₴ записатися
МРТ внутрішнього вуха та мосто-мозочкового кута з контрастом - час виконання 30 хв. 2700 ₴ записатися
Показати все Сховати

Внутрішнє вухо є однією з найбільш важкодоступних для інвазивних досліджень частин людського організму, зважаючи на наявність великої кількості нервів, кровоносних судин і структурних елементів різних органів в настільки обмеженому просторі.

Ще одним значущим перевагою МРТ головного мозку і внутрішнього вуха є відсутність рентгенівського випромінювання. Саме через вплив іонізуючої радіації на мозок пацієнта, проведення комп'ютерної томографії для обстеження внутрішнього вуха вкрай небажано. Лікарі вважають за краще замінити його магнітно-резонансною томографією. Даний вид дослідження повністю безпечний і, при необхідності, може проводитися багаторазово, без дотримання будь-яких часових проміжків.

Коли призначається МРТ головного мозку і внутрішнього вуха?

Причинами для призначення МРТ головного мозку і внутрішнього вуха можуть служити не тільки явні прояви захворювань, пов'язаних з органами слуху, а й підозри, викликані специфічними скаргами пацієнта. Нерідко початкові стадії захворювань слуховий системи мають неяскраво виражені ознаки, завдяки яким досвідчений лікар здатний вчасно призначити МРТ-діагностику, поставити діагноз і почати своєчасне лікування. Вчасно призначене лікування підвищує шанси зберегти пацієнту нормальний слух і позбутися від необхідності використання слухового апарату. Для кожного виду МРТ-дослідження існує ряд свідчень і протипоказань. Якщо протипоказання для більшості випадків однакові, то показання для магнітно-резонансної томографії головного мозку і внутрішнього вуха досить специфічні. Лікуючий лікар може призначити МР-обстеження декількох областей, що включають в себе і зону внутрішнього вуха, щоб виявити точну локалізацію захворювання. Інші дослідження в даному випадку можуть бути малоінформативними, так як внутрішнє вухо ховається за скроневюї кісткою.

Лікарі-рентгенологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Показання

При наявності одного або кількох зазначених нижче симптомів слід негайно звернутися до ЛОРа. Лікар даної спеціалізації проведе первинний огляд і, при необхідності, призначить проходження МРТ головного мозку і внутрішнього вуха.

 • часткова або повна втрата слуху;
 • постійно виникає дзвін або шум у вухах;
 • запаморочення;
 • почервоніння вух і свербіж;
 • спостерігаються пухлини і запальні процеси в вусі;
 • підвищена температура;
 • супутні болі, локалізовані в горлі і носоглотці;
 • виділення з вух.

Також можуть бути присутніми непрямі ознаки патологічних процесів у внутрішньому вусі, на які досвідчений лікар звертає увагу в першу чергу: анемія лицьового нерва, втрата почуття рівноваги, дезорієнтація. Це можуть бути симптоми й інших порушень, але в більшості випадків вони є наслідком патологій в мостомозочкових кутах.

Протипоказання

МРТ головного мозку і внутрішнього вуха є неінвазивним дослідженням з мінімальним числом протипоказань. Незважаючи на те, що при проведенні магнітно-резонансної томографії не використовуються будь-які види шкідливих випромінювань, для нього також є ряд протипоказань, розділених на відносні і абсолютні. Відносні включають в себе ті випадки, коли проведення МРТ внутрішнього вуха можливе, але при додатковій підготовці та дотриманні деяких умов.

 • гіперкінези (надмірна рухливість, слабкий контроль рухових функцій);
 • гострий больовий синдром;
 • важкі соматичні стани;
 • клаустрофобія;
 • неферомагнітні імплантати;
 • татуювання, виконані фарбами зі вмістом металів;
 • брекет-системи;
 • перший триместр вагітності;
 • період лактації, гостра ниркова недостатність, алергія на контрастну речовину (тільки для МРТ з контрастом).
 • Абсолютних протипоказань небагато:
 • наявність кардіостимулятора, імплантату середнього вуха, інсулінової помпи, водія ритму;
 • наявність в тілі феромагнітних осколків або імплантатів (штифти, спиці, кровоспинні кліпси судин).

Що показує?

МРТ головного мозку і внутрішнього вуха показує мінімальні структурні зміни вуха, а також органів, розташованих від нього в безпосередній близькості. Принцип томографії полягає в послідовному створенні знімків, які представляють собою зрізи в різних проекціях. Чим вище потужність котушок апарату, тим менше товщина зрізу. Це дозволяє бачити мінімальні патологічні зміни досліджуваних областей.

МРТ-діагностика дозволяє бачити такі порушення внутрішнього вуха:

 • запалення і невринома слухового нерва;
 • пухлини (аденоми);
 • структурні деформації (розростання тканин);
 • метастази.

МРТ надає докладну інформацію про наслідки перенесеного отиту, а також про зміни в вушному лабіринті. Крім того, МРТ внутрішнього вуха проводиться при запаленнях додаткового нерва і хвороб мостомозочкового кута.

Як роблять?

В основі магнітно-резонансної томографії лежить принцип використання магнітних хвиль високої частоти, що впливають на атоми водню. Реєструє апаратура відстежує зміни атомів і вибудовує картину їх просторового розташування.

Під час проведення МРТ головного мозку і внутрішнього вуха пацієнт розташовується на рухомому столі томографа. На голову одягається спеціальний пристрій, що забезпечує прийом і передачу радіохвиль. При цьому пацієнт може перебувати, як всередині, так і поза циліндричним корпусом апарату. Під час роботи томограф видає стукаючі звуки, причиною чого рух магнітних котушок всередині корпусу. Так як процедура проводиться досить тривалий час (від 20 хвилин до 1,5 годин), при бажанні можна скористатися беруші.

Тривалість сканування залежить від того, використовується контрастне посилення чи ні.

З контрастом

Використання контрастної речовини дозволяє з більш високою точністю оцінити масштаби і локалізацію патологічних змін. При МРТ внутрішнього вуха контраст вводиться внутрішньовенно. При цьому дотримується, як дозування, так і швидкість введення. Контрастна речовина підсвічує кровоносні судини і дрібні капіляри, дозволяючи досвідченому фахівцеві в деталях бачити пухлини, запальні процеси і структурні зміни.

Використовувані при МРТ контрасні препарати створюються на основі солей металу гадолінію (гадодіамід). На відміну від йодовмісних контрастних препаратів для комп'ютерної томографії, дані речовини практично не викликають алергії. Не рекомендується проводити МРТ з контрастом вагітним зважаючи на малу вивченість його впливу на розвиток плода. Підготовка до процедури контрастної магнітно-резонансної томографії включає в себе ряд обов'язкових до виконання етапів. Це дозволить уникнути спотворень отриманих результатів.

Підготовка до процедури

Майбутня процедура МРТ не припускає якихось змін в розміренному житті хворого. Якщо дослідження проводиться без контрасту, єдина умова, до якої слід поставитися з належною увагою - виключити предмети одягу з металевими елементами. У нашому діагностичному центрі «Омега-Київ» ви можете отримати одноразовий комплект одягу на час проведення МРТ мозку і внутрішнього вуха.

 • Підготовка до проведення дослідження з контрастною речовиною проходить більш ретельно:
 • необхідно утриматися від їжі, пиття і прийняття ліків в найближчі 5 годин до томографії;
 • слід розповісти лікарю про наявні імплантати, татуювання, зубні протези;
 • також пацієнт повинен надати інформацію про нав'язливі страхи, побоюваннях, пов'язані з майбутнім дослідженням, наявної клаустрофобії або алергічні реакції на ліки.
 • Якщо існують побоювання з приводу можливої ​​алергії, необхідно пройти відповідний тест в нашій клініці. Задавайте лікарю будь-які питання, що цікавлять - це допоможе підійти до дослідження зі спокійним серцем і в хорошому настрої.
МРТ головного мозга и внутреннего уха в Киеве
МРТ головного мозга и внутреннего уха в Киеве
МРТ головного мозга и внутреннего уха в Киеве
МРТ головного мозга и внутреннего уха в Киеве

Де зробити?

Медичний діагностичний центр «Омега-Київ» знаходиться в Києві, за адресою: вул. М. Максимовича, 10. У нас ви зможете пройти МРТ головного мозку і внутрішнього вуха у зручний для вас час. Крім того, наша лабораторія допоможе вам розібратися з усіма необхідними аналізами, які будуть потрібні лікареві для призначення відповідного лікування.

Запис на прийом проводиться за номерами телефонів: (044) 333-4-333 або (0800) 75-33-57 (безкоштовно з мобільного). Також ви завжди можете записатися через інтернет - на головній сторінці нашого сайту. Використовуючи наявні контакти, ви зможете отримати відповіді на всі запитання. Для отримання письмової консультації фахівця, ви можете використовувати спеціальну форму, що знаходиться на нашому сайті.

Вартість обстеження

Різниця цін на магнітно-резонансну томографію в нашому медичному центрі «Омега-Київ» залежить від:

 • необхідності використання контрастного підсилення;
 • числа зон, які потребують обстеження;
 • необхідності додаткових послуг.

Розшифровка: оцінка результатів аналізу

Розшифровка результатів МРТ головного мозку і внутрішнього вуха - завдання кваліфікованого лікаря променевої діагностики. Правильна розшифровка сканограмм вимагає великого досвіду читання рентгенівських знімків, а також наявності профільного медичної освіти.

У нашому діагностичному центрі ми надаємо результати МРТ через кілька годин після проходження дослідження, або на наступний день. Сканограма ретельно досліджуються фахівцями. Після чого лікарі надають готові результати, а також передають пацієнту знімки і запис обстеження в форматі DICOM. Дані матеріали граю вирішальну роль для лікуючого лікаря. Грунтуючись на них, лікар ставить діагноз, а потім призначає всебічно виважену програму лікування.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Побеляцький Тарас Сергійович

Лікар-рентгенолог першої категорії

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати