Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування вірусу простого герпесу 1 та 2 типу в Києві

Вірус простого герпесу 1 і 2 типу- вважається найпоширенішим захворюванням серед вірусних інфекцій, що провокують патології геніталій людини. За не підтвердженими даними, ВПГ заражено до 90% людей з усієї планети.

Ціни на лікування вірусу простого герпесу 1 і 2 типу

Прийом лікаря невролога (консультація, огляд) 550 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря невролога (консультація, огляд) 450 ₴ записатися
Загальний розгорнутий аналіз крові (22 параметри, ШОЕ, формула) - час виконання 1 дн. 160 ₴ записатися
ПЛР. Визначення ДНК вірусу герпесу (HSV 1,2) (Зішкряб, Кількісно) - час виконання 1 дн. 165 ₴ записатися
Показати все Сховати

ВПГ - вважається найпоширенішим захворюванням серед вірусних інфекцій, що провокують патології геніталій людини. За не підтвердженими даними, ВПГ заражено до 90% людей з усієї планети. Зазвичай, вірус протікає без яскраво вираженої симптоматологии, так як в процесі проникнення в організм інфекції, людина починає "створювати" антитіла, які не дають можливості ВПГ активно розмножуватися. Специфічні антитіла до герпетичного вірусу простого типу є майже у всіх дорослих людей. За даними вчених, ВПГ 2 типу заражено приблизно 11 відсотків людей, яким вже виповнилося 15 років, а до 50-ти років антитіла до герпетичної інфекції 2 типу діагностується вже у 73% людей.

100% виявити тип ВПГ, керуючись лише областю ураження, не представляється можливим. Згідно з різними джерелами, у 10-30 % жителів різних країн, які обстежувалися, були виявлені різні типи змішаних вірусних уражень ВПГ 1 і 2 типу. Причина цього те, що вірус герпесу дуже поширений серед оральних і генітальних контактів, при яких ВПГ першого типу може «переселитися» з губ однієї людину на статеві органи партнера, або, навпаки, вірус з геніталій може переселитися на слизові оболонки ротової порожнини.

Герпес 1 типу

Герпесна інфекція 1 типу являє собою патологію агента, яким провокується на шкірі висип, дрібні бульбашки, іменовані ще «застудою». Збудник Herpes відноситься до сімейства Herpesviridae. З даною хворобою стикалися багато з нас, вона сьогодні досить поширена і є менш небезпечною з усіх видів герпесів. ВПГ-1 реально заразитися тільки від хворої людини, в організмі якої присутній сам вірус в прихованому стані, або від уже хворого. Як передається герпесна інфекція першого типу? ВПГ-1 можна заразитися так:

 1. Прямий контакт здорового з хворим.
 2. Повітряно-крапельний шлях.
 3. Через засоби особистої гігієни.

Дитині від матері під час виношування і пологів. Вірус передається через плаценту, проникнувши в матковий орган, або прямо при контакті покривів дитини з родовими шляхами породіллі.

Попадання вірусу в організм відбувається через слизові оболонки з подоланням захисту. Після цього він потрапляє в нервові клітини, де починає стрімко множитися, а його частки впроваджуються в людські гени. За цей період активізується імунітет, тому частки ВПГ йдуть в нервові ганглії, рятуючи себе, і очікуючи моменту, поки людський імунітет ослабне.

У цей час вірус починає множитися заново, з'являється симптоматологія хвороби, і герпетична інфекція активізується серед людей. Іншими словами, різниться первинна герпесная інфекція, розвиток якої йде при першому попаданні ВПГ в організм, і вторинна, при якій хвороба розвивається в момент виникнення проблем з імунітетом, і персистуючий вірус починає стрімко розмножуватися. Так, в більшості випадків захворювання викликає той вірус герпесу, який вже присутній в людському організмі.

Лікарі-неврологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Симптоматика герпесу 1 типу

Розвиток патології часто включає в себе 4 етапи, для яких характерні свої симптоми. До ознак герпесного інфекції 1 типу відносяться такі негативні прояви:

 1. Хворий відчуває пощипування. У тій області на тілі, де в найближчому майбутньому розвинеться ВПГ, з'являється больовий синдром, починає щипати, поколювати, розвивається сильний свербіж і почервоніння.
 2. Починається запальний процес, коли з'являється маленький пухирець, який болить. Він наповнений прозорою рідиною і з часом починає розростатися в розмірах.
 3. З'являються виразки, коли оболонка бульбашки пошкоджується, з неъ витікає рідина, в якій присутня велика кількість вірусних частинок. У цей час людина найбільш заразна і на місці бульбашки можна побачити виразку.
 4. Розвивається струпоутворення.

У цей період відбувається утворення скоринки під виразкою. Якщо порушити її поверхню, то піде кров і з'явиться больовий синдром. Згодом виразка безслідно пройде. Висип на шкірних покривах повністю зникає за один-два тижні. Важливо провести сімптомотологіческое лікування, яке призначить досвідчений лікар. Якщо не лікувати, то прояви теж пройдуть, але це затягнеться на тривалий термін.

Лікування простого герпесу 1 типу

Якщо зараження вірусом первинне, то, можливо, необхідно буде відвідати інфекціоніста, а при наступних проявах хронічної інфекції негативним проявам хвороби можна буде запобігти, застосувавши медикаменти, створені на основі ацикловіру.

Якщо людина встигне намазати місце ураження маззю, коли патологія знаходиться тільки на першому етапі, то можливо уникнути розвитку таких симптомів патології. Якщо хвороба протікає складно, то лікаремм можуть бути призначені противірусні медикаменти в таблетованій формі. Якщо людина часто стикається з рецидивом герпесної інфекції, то слід подумати про зміцнення імунної системи.

Проконсультувавшись з лікарем, можна використовувати різного роду імуномодулятори. Але, будь-який препарат можна застосовувати тільки за приписом лікуючого інфекціоніста.

Вірус простого герпесу 2 типу

Герпетична інфекція 2 типу також дуже широко поширена. Більш того, захворюваність, спровокована вірусом ВПГ-2, рік від року зростає і це серйозно турбує Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ), так як ВПГ відноситься до ТОРЧ-інфекцій - патологій, що викликають важкі аномалії розвитку у дитини в утробі матері. ВПЛ-2 на відміну від ВПЛ-1 передається зазвичай статевим шляхом. Тому зараження часто трапляється з початком статевого життя, хворіють зазвичай підлітки. Так само, як і інші типи ВПГ, вірус другого типу один раз потрапивши в людський організм, залишається там назавжди.

Якщо у людини все гаразд з імунною системою, вона може навіть не помітити, що зараження відбулося, а при зниженні імунітету проявитися рецидив захворювання. Не рідко розвивається і первинна герпетична інфекція. Трапляється це, як правило, через кілька днів після інфікування (інкубаційний період може тривати до 21 дня). ВПГ-2 у дітей діагностується рідко, для них більш характерно зараження ВПГ-1 з ураженням губ, слизової оболонки ротової порожнини і глотки. Проте, виключити інфікування малюка ВПГ-2 не можна, особливо, якщо він ночує в одному ліжку з дорослою людиною, хворим ВПГ-2.

ВПГ-2 у дитини може виникнути і при зараженні від хворого лабіальним герпесом, в тому випадку, якщо він спровокований не ВПГ-1, а ВПГ-2.

Симптоми герпесу 2 типу

Первинна герпесная інфекція, викликана ВПГ другого типу, протікає найбільш важко і тривало, ніж наступні рецидиви. Хвороба може починатися з незначного збільшення температурного режиму тіла, загальної слабкості, больового синдрому в голові. На цьому тлі на слизовій і шкірних покривах статевих органів, а також на промежині і внутрішній поверхні стегон з'являються червоні уражені місця, і розвивається набряклість.

Протягом декількох годин або діб розвиток набряклості наростає, а потім на місці ураження з'являються висипання у вигляді групи дрібних бульбашок, які можуть з'єднуватися між собою, утворюючи великі бульбашки. Бульбашки досить швидко лопаються, перетворюючись в ерозії та виразки, які сильно болять. На шкірних покривах дрібні виразки через кілька діб покриваються корками, після відпадання, яких на шкірі, як правило, не залишається ніяких слідів. Але іноді, можуть залишатися темні або не мають кольору цятки, які проходять через 2-3 тижні.

На слизової кірочок не буває, але і тут, як правило, не залишається ніяких слідів. Триває гострий період 14-21 день. Рецидиви статевого герпесу зазвичай відбуваються протягом 12 місяців після зараження, потім він поступово стає менш частим і тривалим. Рецидив протікає не так важко, як первинний герпес і триває близько півтора тижнів.

Чим небезпечний генітальний герпес? Якщо герпес рецидивує дуже часто і не лікується, інфекція може перейти на внутрішні статеві органи і спровокувати запалення. Запалення в свою чергу, може привести до порушення статевої функції у чоловіків / жінок. Особливо небезпечний первинний герпес, поширеність якого висока для вагітних жінок. При ВПГ-2 в організм жінки в положенні, що не має антитіл до цього збудника інфекції, вірус герпесу може вразити дитину, спровокувавши її смерть на ранніх термінах і важкі аномалії розвитку на більш пізніх.

Рецидиви герпесу у жінки, яка отримала інфекцію ще до зачаття, і у неї встиг сформуватися імунітет до ВПГ-2, менш небезпечні - зазвичай, імунітет не допускає проникнення вірусу до плоду. Однак, так чи інакше, є небезпека зараження плода в період пологів при його проходженні через родові шляхи. В цьому випадку інфекція у малюка протікає дуже важко.

Лікування вірусу герпесу 2 типу

Як лікувати герпетичну інфекцію 2 типу? Для лікування цієї патології використовуються противірусні медикаментозні засоби. Особливо важливо призначення адекватної та своєчасної терапії при первинному герпесі. Своєчасно призначені лікувальні заходи можуть надовго придушити прояв хвороби.

Генітальний герпес викликає ВПГ-2, терапія цієї патології проводиться в основному за допомогою  противірусних препаратів системного впливу. Дозування і курс застосування будь-якого противірусного медикаменту визначається лікарем в індивідуальному порядку. Призначають також імуномодулятори загального впливу, головним чином на основі інтерферонів.

У комплексі часто призначають і місцеве лікування - у вигляді кремів, мазей і гелів з противірусноюим та модулюючим імунітет впливом. ВПГ-2 провокує статеву інфекцію, яка може вражати і викликати важкі наслідки в період виношування дитини.

Діагностика ВПГ 1 і 2 типу

Діагностика вірусу полягає у визначенні антитіл до ВПГ-1 і ВПГ-2 - LgG і LgM. Для діагностування потрібно здати загальний і біохімічний аналіз крові. За статистикою, у більшості людей на планеті визначаються антитіла до герпесу. Але дослідження ТИТР-антитіл, за якийсь період часу, дає набагато більше інформації про наявність герпесу в людському організмі.

Антитіла LgM до ВПГ зберігаються в крові приблизно 30-60 днів, а антитіла LgG - протягом усього життя. Так антитіла LgM повідомляють лікаря про первинне інфікуваня. Якщо LgM-титри на момент здачі аналізу не перевищують норму, але показники антитіл LgG підвищені, це говорить про хронічну форму герпесу в організмі.

Маркери LgM підвищуються тільки під час гострої фази протікання патології. Присутність в крові LgG-антитіл говорить про те, що людина є носієм вірусу.

 1. Лікування ВПГ 1 і 2 типу
 2. Лікування герпесу має такі особливості:
 3. Повністю вбити вірус не можна.
 4. Немає медикаментів, які можна застосовувати в якості профілактики захворювання.
 5. ВПГ 1 і 2 типу не чутливі до антибіотиків.

При короткочасному протіканні вірусу 1 типу терапія медикаментами не має сенсу.

На сьогодні єдиним препаратом прямого впливу на вірус герпесу є медикамент на основі ацикловіру. Ліки випускається у формі таблеток, мазей і розчинів. Його використання за інструкцією знижує тривалість хвороби і скорочує число рецидивів. Терапія герпесу може включати імунокоректори і фізіологічні розчини, що знижують концентрацію вірусу HSV в крові. Якщо людина хвора, важливо розуміти, щоб не поширювати вірус далі, треба при статевому контакті користуватися презервативом.

Лечение вируса простого герпеса 1 и 2 типа в Киеве
Лечение вируса простого герпеса 1 и 2 типа в Киеве
Лечение вируса простого герпеса 1 и 2 типа в Киеве
Лечение вируса простого герпеса 1 и 2 типа в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати