Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Лікування уретриту в Києві

Уретрит – це запалення стінок сечовипускального каналу. Захворювання буває первинним (запальний процес розпочався в уретрі) або вторинним, коли запалення поширюється із сечового міхура, простати чи іншої області. Залежно від причин виділяють інфекційний та неінфекційний уретрит. З цим пов'язане і лікування уретриту, оскільки в першу чергу необхідно позбутися причини, що викликала його - інфекція, роздратування і т.д.. Виникає хвороба частіше у чоловіків через особливості будови сечостатевої системи. Лікування уретриту у чоловіків складніше – у них хвороба протікає гостріше та важче, ніж у жінок.

Ціни на лікування уретриту

Прийом лікаря-уролога провідного спеціаліста 600 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря уролога провідного спеціаліста 550 ₴ записатися
Прийом лікаря андролога-сексопатолога з рекомендаціями 450 ₴ записатися
Огляд лікаря-уролога 300 ₴ записатися
Показати все Сховати

Симптоми уретриту

Як і будь-який запальний процес, у гострій фазі захворювання може супроводжуватись підвищеною температурою та симптомами загальної інтоксикації. Характерні симптоми уретриту виглядають так:

 • гнійні виділення;
 • хибні позиви до сечовипускання;
 • подразнення та свербіння в інтимній зоні;
 • набряк слизової оболонки сечівника;
 • кров та гній у сечі;
 • біль внизу живота;
 • біль та різь під час сечовипускання.

Лікування уретриту не можна відкладати "на потім" - хронічну форму захворювання лікувати складніше та довше, а ризик виникнення суміжних патологій зростає за наявності недоліченої недуги у хронічній формі.

Клінічні прояви уретриту

Уретрит проявляється тими чи іншими симптомами залежно від причин, що викликали його.

 1. Найпоширеніша форма цього захворювання - специфічний уретрит, спричинений інфекціями, що передаються статевим шляхом. Лікування уретриту у разі націлено насамперед знищення інфекції.
 2. Уретрит, викликаний трихомонадами, зазвичай проявляється білими виділеннями та помірним дискомфортом при походах у туалет через 1-2 тижні після зараження.
 3. Хламідійний уретрит також проявляється не дуже гостро і часто протікає непоміченим. Він може турбувати свербінням та різями, слизовими та гнійними виділеннями.
 4. Гонококовий уретрит проявляється найбільш гострими симптомами: різі та печіння під час сечовипускання, рясні жовто-сірі виділення, жар, озноб. Недолікований гонококовий уретрит найчастіше переходить у хронічну форму. Надалі це може сприяти розвитку простатиту, аденоми простати, еректильної дисфункції.
 5. Іноді виникає кандидозний (грибковий) уретрит – його симптоматика, як правило, виражена слабо.
 6. Неспецифічний уретрит викликає умовно-патогенну мікрофлору при загальній ослабленості імунітету.
 7. Неінфекційний уретрит буває відносно рідко і пов'язаний здебільшого з механічними пошкодженнями під час медичних маніпуляцій, таких як установка катетера. Іноді ця форма захворювання розвивається на тлі алергії або аутоімунних розладів.

Лікарі-урологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Діагностика уретриту

Лікування уретриту в чоловіків і жінок неможливе без детального та всебічного обстеження. Захворювання виявляється за допомогою комплексної діагностики, до якої входять такі процедури:

 • первинний огляд уролога;
 • лабораторний аналіз сечі та крові;
 • ПЛР-тест виділень;
 • УЗД, МРТ або КТ органів малого таза для виключення інших патологій та/або поширення хвороби на сусідні органи та системи.

Результат аналізів вказує на причини, які спричинили уретрит. Це визначає все подальше лікування захворювання. Інші методи діагностики потрібні визначення стадії хвороби, і навіть у тому, щоб підтвердити чи виключити ускладнення.

Профілактика

Щоб уникнути цього неприємного захворювання, що загрожує погіршенням не тільки якості життя, а й статевої функції, потрібно насамперед виключити чинники ризику зараження - інфекційний уретрит зустрічається набагато частіше, ніж неінфекційний.

Щоб уникнути інфікування, необхідно:

 • дотримуватись правил особистої гігієни;
 • користуватися бар'єрною контрацепцією, якщо немає впевненості у партнері;
 • не переохолоджуватись - це може стати причиною неспецифічного бактеріального уретриту;
 • щорічно відвідувати уролога.

Лікування уретриту

Лікування уретриту – це насамперед антибактеріальна терапія. Вибір антибіотика залежить від типу збудника хвороби, курс лікування триває до 3 тижнів. Додатково можуть також призначатися знеболювальні та протизапальні препарати, при хронічній формі – імунотерапія.

Як допоміжний метод може також призначатися фізична терапія – це стимулює кровообіг та прискорює відновлювальні процеси у тканинах. Також можуть призначатися місцеві препарати на лікування уретриту.

У випадку, якщо діагностовано специфічний уретрит, обстеження та лікування пацієнт проходить разом із партнером. Лікування уретриту у чоловіків проходить під наглядом уролога, жінці рекомендується пройти додаткове обстеження у гінеколога.

Діагностика та лікування уретриту в Омега-Київ - це висококваліфікована допомога, яка позбавить вас від цієї неприємної недуги та її ускладнень.

Фотографії урологічного центра

Лечение уретрита в Киеве
Лечение уретрита в Киеве
Лечение уретрита в Киеве
Лечение уретрита в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Каплун Андрій Миколайович

Лікар-уролог вищої категорії, лікар андролог-сексопатолог

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати