Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Ендопротезування колінного суглобу в Києві

Операція із заміни суглоба називається ендопротезуванням. Пошкоджений або повністю зруйнований суглоб замінюється на високотехнологічний протез, що повторює функціональність і форму здорового людського суглоба. Заміна колінного суглоба, а також кульшового, гомілковостопного і т.д. виконується при тяжких травмах з незворотними наслідками, при артрозі, артриті та інших дегенеративних захворюваннях суглобів у вираженій стадії – у випадках коли зупинити руйнування органу вже неможливо, а порушення функції суглоба заважає повноцінно рухатися і супроводжується болем.

Ціни на ендопротезування колінного суглоба

Прийом лікаря ортопеда-травматолога - провідного спеціаліста (лікар вищої категорії)(консультація, огляд) 1000 ₴ записатися
Прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд) 500 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря ортопеда-травматолога 450 ₴ записатися
Ендопротезування колінного суглоба 30000 ₴ записатися
Показати все Сховати

У яких випадках потрібна заміна колінного суглоба?

Сильний непрохідний біль і набряклість суглоба - привід звернутися до травматолога-ортопеда, що оперує, за консультацією. Не в кожному такому випадку потрібна саме заміна колінного суглоба, але відвідати лікаря необхідно за таких симптомів:

 • хронічний набряк суглоба, який не проходить після відпочинку та медикаментозної терапії;
 • сильний біль, що заважає рухатися та працювати;
 • помірний, але постійний біль, що не проходить після відпочинку та сну.

Ендопротезування колінного суглоба рекомендується у таких випадках:

 • посттравматичний артроз та руйнування суглобового хряща;
 • ревматоїдний артрит (запалення мембрани суглоба), який робить коліно скутим та болючим;
 • остеоартроз - знос та руйнування хряща внаслідок запального процесу. При запущеному остеоартрозі кістки буквально труться одна об одну, що спричиняє нестерпний біль;
 • гнійне запалення суглоба;
 • пухлина або некроз кістки.

Запущений артроз, що супроводжується сильним болем, можна усунути лише за допомогою операції із заміни суглоба. Багатьом пацієнтам нелегко зважитися на цей крок - одних жахає сама думка про стороннє тіло в організмі, інші хвилюються, що штучний суглоб може не прижитися. Однак у переважній більшості випадків такі операції відбуваються успішно. Пацієнт позбавляється нестерпного болю і повертає собі можливість вільно пересуватися.

Як проводиться операція з ендопротезування колінного суглоба?

Заміна колінного суглоба проводиться під спінальною анестезією. У ході операції хірург видаляє пошкоджені частини суглоба та прилеглих до нього кісток, після чого замінює їх імплантами. Протези суглобів виготовляються із металу, пластику або кераміки.

При ревізійній операції видаляють старий компонент ендопротезу та замінюють його на новий. Після цього проводиться перевірка рухів та зашивається операційна рана.

Які бувають види ендопротезування коліна?

Ендопротезування колінного суглоба буває повним і частковим (однолужним).

Одновиросткове протезування - це заміна внутрішнього або зовнішнього виростка (колінного з'єднання) протезом. Ця операція менш травматична, проте не завжди показана.

Як правило, однолужне протезування проводять у разі травми. Іноді часткова заміна суглоба рекомендується, якщо інша частина ще зберегла свою функцію. У будь-якому випадку такий вид операції доцільний, якщо кісткова тканина зберегла достатню щільність. При віковому остеопорозі суглоб замінюють повністю.

Повна заміна колінного суглоба та кісткових елементів прилеглих кісток (стегнової та великогомілкової) проводиться при функціональній неспроможності, яку неможливо компенсувати іншими методами. Така операція показана при тяжкій травмі, ревматоїдному артриті, гонартрозі та злоякісних пухлинах. Ендопротезування проводиться малоінвазивним методом, тому його можна застосувати навіть для пацієнтів похилого віку.

Ревізійне ендопротезування – це заміна встановленого раніше протеза на новий. Таку операцію проводять у разі зношування або пошкодження протезу, нестабільності його компонентів або, навпаки, ригідності та скутості.

Лікарі ортопеди-травматологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Реабілітація після ендопротезування колінного суглоба

Успішна операція ендопротезування – це ще не все. Щоб імплант прижився в організмі та виконував свою функцію повноцінно, пацієнт повинен дотримуватись усіх рекомендацій лікарів-реабілітологів. Ще до операції необхідно з'ясувати, як правильно ходити і як дозувати навантаження в перші тижні після операції, щоб не допустити усунення протезу та пошкодження тканин. Лікар вчить пацієнта ходити з милицями та ходунками, підійматися та спускатися з ними сходами, вставати з ліжка та лягати на нього.

Вже перші години після операції дозволяються легкі рухи пальцями ніг - це стимулює венозний кровообіг. На другий день пацієнту дозволено сідати в ліжку, опускаючи ноги з ліжка (тільки у бік неоперованої ноги) та під наглядом реабілітолога починати вчитися стояти, сидіти та ходити. У перші дні можна тільки торкатися підлоги оперованою ногою, але через тиждень вже можна намагатися акуратно переносити на неї частину ваги, спираючись на здорову ногу та милиці.

У цей час пацієнт отримує програму лікувальних вправ, які виконує під наглядом реабілітолога. Лікар слідкує за правильною технікою виконання гімнастики та дозує навантаження.

Розробляти суглоб і ходити можна настільки довго, наскільки дозволяє ваше самопочуття та стан ноги. Але якщо набряк до кінця дня збільшується – значить, ви неправильно виконуєте ЛФК або ходите дуже багато.

Зневага до лікувальної фізкультури теж небезпечна - це загрожує такими наслідками, як застій крові, варикоз, тромбоз. Завдання ЛФК - поліпшення кровообігу в оперованій нозі, прискорення загоєння, відновлення сили м'язів і нормальної амплітуди рухів.

Протипоказання

Абсолютно протипоказана ця операція за таких захворювань:

 • декомпенсована вада серця;
 • серцева недостатність 3 ступені;
 • тяжка аритмія;
 • атріовентрикулярна або трипучкова блокада;
 • хронічна дихальна недостатність;
 • печінкова та ниркова недостатність 2-3 ступеня;
 • ендокринна патологія, що не піддається корекції;
 • ВІЛ інфекція;
 • запальний процес у суглобі;
 • виражений остеопороз;
 • геміпарез (оніміння половини тіла на стороні передбачуваної операції).

Відносними протипоказаннями до ендопротезування є:

 • будь-яка гостра патологія внутрішніх органів;
 • загострення хронічних захворювань;
 • морбідне ожиріння;
 • гормональна остеопатія;
 • остеопороз на початкових стадіях;
 • варикозне розширення вен.

Переваги ендопротезування коліна в Омега-Київ

Шукаєте, де провести ендопротезування колінного суглоба (Київ)? У нашому медичному центрі практикує висококваліфікований ортопед-травматолог з практичним досвідом понад 25 років. Наші фахівці підбирають ендопротез індивідуально для кожного пацієнта, виходячи з його анамнезу та діагностичних даних.

Записатися на консультацію до ортопеда-травматолога ви можете через форму на сайті, месенджер, зателефонувавши за номером 044 333 4 333 або 0 800 753 357.

Эндопротезирование коленного сустава в Киеве
Эндопротезирование коленного сустава в Киеве
Эндопротезирование коленного сустава в Киеве
Эндопротезирование коленного сустава в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Алок Бансал

Лікар ортопед-травматолог вищої категорії, кандидат медичних наук, PhD, заслужений лікар України

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати