Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

КТ головного мозку в Києві

КТ мозку – сучасний високоефективний метод діагностики, заснований на дії рентгенівських променів. У ході комп'ютерної томографії робляться пошарові зображення структур головного мозку, що дозволяє виявити мінімальні аномалії у мозкових оболонках та тканинах – запалення, пухлини, абсцеси, травми.

Ціни на КТ головного мозку

КТ головного мозку (онкологія) 2100 ₴ записатися
КТ головного мозку 1400 ₴ записатися
КТ голов мозку + тканин шиї + органів грудної порожнини 3600 ₴ записатися
КТ м'яких тканин шиї, гортані, гол. мозку (контраст) 3300 ₴ записатися
Показати все Сховати

Показання для проведення КТ головного мозку

Комп'ютерна томографія призначається для діагностики травм та захворювань головного мозку. Показання:

 • Черепно-мозкові травми та пов'язані з ними гематоми, крововиливи, структурні зміни та функціональні порушення головного мозку.
 • Інфекційні захворювання: абсцеси, менінгіт.
 • Злоякісні новоутворення, кісти.
 • Інсульт (через закорковування судини головного мозку кров'яним згустком).
 • Судинні патології (аневризми, артеріовенозні мальформації, дисциркуляторна енцефалопатія).
 • Розсіяний склероз.
 • Обстеження перед оперативним втручанням чи біопсією.
 • Контроль ефективності лікування різних захворювань.

КТ головного мозку показана за наявності у пацієнта симптоматики патологічних змін мозкових структур:

 • Запаморочення, погіршення координації рухів, рівноваги, непритомність.
 • Сильні головні болі, підвищений внутрішньочерепного тиску
 • Розлад мови.
 • Різке погіршення зору.
 • Зниження чутливості, параліч.
 • Епілептичні напади.

Протипоказання до КТ головного мозку

Як і рентгенографія, КТ головного мозку містить у собі певну дозу опромінення, небезпечну для організму при дотриманні інтервалу між процедурами в 6 місяців і більше. Протипоказання:

 • У зв'язку з променевим навантаженням процедура протипоказана вагітним на будь-якому терміні і в дитячому віці до 18 років (за винятком наявності особливих життєво важливих показань, узгоджених з лікарем).
 • Обмеження вагою пацієнта (до 120-140 кг) – пов'язані з габаритами томографа.
 • Боязнь замкненого простору.
 • Гіперкінез – проблеми зі збереженням нерухомості.
 • Тяжкий загальний стан, при якому хворий не може виконувати інструкції лікаря.
 • Якщо КТ головного мозку з контрастом: алергія на складові речовини-підсилювача (йод, молюски), патології нирок, серця, цукровий діабет ІІ типу.

Підготовка до дослідження КТ головного мозку

Підготовчого етапу перед стандартною КТ головного мозку не передбачено. Для максимально чіткої візуалізації до процедури слід зняти всі металовмісні предмети (зубні протези, окуляри, прикраси, одяг з металевими деталями, слухові апарати).

Лікарі-рентгенологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

КТ головного мозку з контрастуванням проводиться натще (останній прийом їжі та пиття – за 3-4 години до сканування). Про прийом будь-яких ліків слід заздалегідь повідомити лікаря. Самостійно скасовувати медикаменти не рекомендується, щоб не порушити терапії. Для перевірки роботи нирок потрібно здати кров на рівень сечовини та креатиніну.

Для аналізу динаміки захворювання на процедуру потрібно взяти із собою всі матеріали попередніх обстежень, якщо такі є.

Як роблять КТ головного мозку?

Процедура КТ мозку проводиться в амбулаторних умовах. Пацієнт розташовується горизонтально на столі-платформі томографа, який переміщується у бік отвору апарату. У процесі КТ сканер обертається довкола пацієнта. Лікар контролює процес з сусідньої кімнати, візуальний контакт здійснюється через спеціальне вікно, аудіозв'язок – за допомогою переговорного пристрою. Томограф також має кнопку екстреного виклику лікаря.

Дослідження не завдає болю та дискомфорту, за винятком необхідності дотримання коротких періодів нерухомості. Тривалість процедури – півгодини-година, більшу частину часу займає підготовка, безпосередньо сканування триває лише кілька хвилин.

Матеріали обстеження – знімки, запис на диску та розшифровка результатів із попереднім діагнозом лікаря-рентгенолога – надаються пацієнту протягом доби.

КТ головного мозку з контрастною речовиною

При патологічних змінах структури мозку, судин (аневризми, мальформації), при підозрі на пухлини (каверноми, гемангіоми) потрібна якісніша візуалізація. У таких випадках для більшої інформативності КТ мозку проводять з контрастним посиленням. За допомогою автоматичного інжектора Ulrich пацієнту у вену вводять йодовмісний препарат, який з різною інтенсивністю накопичується у здорових та аномальних тканинах. Це відображається на рентгенівських знімках, забезпечуючи максимальний рівень візуалізації.

Склад речовини-підсилювача не завдає шкоди організму, не викликає побічних ефектів і швидко виводиться з організму через сечостатеву систему. Можливо, пацієнт короткочасно відчує легкий металічний присмак у роті. Турбуватися не варто – цей дискомфорт проходить після закінчення процедури.

Переваги проведення КТ головного мозку у МЦ Омега-Київ

Омега-Київ – мережа медичних центрів, що надає пацієнтам високоякісні послуги КТ головного мозку (стандартний варіант або процедура з контрастом). Діагностичні відділення оснащені сучасним обладнанням для КТ Philips Brilliance, на якому працюють досвідчені лікарі-рентгенологи високої кваліфікації. Обстеження можна пройти правому або лівому березі Києва, адреси медичних центрів: вул. М. Максимовича, 10 (ст. метро "Васильківська"), вул.А. Малишка, 39 (ст. метро "Чернігівська", "Дарниця"). Запис проводиться за тел. (044) 333-4-333, 0 800 753 357, через форму на сайті Омега-Київ або зручний месенджер.

Фотографії діагностичного центра

КТ головного мозга в Киеве
КТ головного мозга в Киеве
КТ головного мозга в Киеве
КТ головного мозга в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати