онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo

Ерозія шийки матки

Автор статті:

Мокрецов Сергій Євгенович

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук, MD, PhD

Що таке ерозія шийки матки?

Ерозія шийки матки - це порушення цілісності або утворення виразкової рани на слизовій оболонці шийки матки.

Лікарі Гінекологія

Стрижаков Станислав Александрович

Стрижаков
Станіслав Олександрович

Завідуючий відділенням оперативних втручань, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД, лікар онкогінеколог

Чужа Николай Николаевич

Чужа
Микола Миколайович

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, головний лікар, кандидат медичних наук, PhD

Мауль Инна Игоревна

Мауль
Інна Ігорівна

Лікар акушер-гінеколог

Мокрецов Сергей Евгениевич

Мокрецов
Сергій Євгенович

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук, MD, PhD

Пономаренко Александра Васильевна

Пономаренко
Олександра Василівна

Лікар акушер-гінеколог

Шевнюк Сергей Леонидович

Шевнюк
Сергій Леонідович

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії

Алексеенко Лариса Ивановна

Олексієнко
Лариса Іванівна

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії

Самосийна Оксана Александровна

Самосійна
Оксана Олександрівна

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук, PhD

Ціни на послуги

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2
Прийом гінеколога лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії)

Прийом лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії), (лікар акушер-гінеколог). У прийом входить попередня розмова з уточненням скарг і симптомів, огляд в гінекологічному кріслі мануально і за допомогою гінекологічних дзеркал.

600 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
148
Повторний прийом гінеколога лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії)

Повторний прийом гінеколога лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії). У прийом входить консультація, інтерпретація результатів аналізів та обстеження, при необхідності - повторний огляд на гінекологічному кріслі.

500 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
1
Прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог)

Прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог). У прийом входить попередня розмова з уточненням скарг і симптомів, огляд в гінекологічному кріслі мануально і за допомогою гінекологічних дзеркал, проста кольпоскопія без використання спец. розчинів.

450 грн.
вул. М. Максимовича 10
120
Повторний прийом лікаря гінеколога

Повторний прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог). У прийом входить консультація, інтерпретація результатів аналізів та обстеження, при необхідності - повторний огляд на гінекологічному кріслі, проста кольпоскопія без використання спец. розчинів.

400 грн.
вул. М. Максимовича 10
1540
Консультація акушера-гінеколога, що оперує

Консультація оперуючого акушера-гінеколога (хірург). У прийом входить попередня розмова з уточненням скарг і симптомів, огляд в гінекологічному кріслі мануально і і за допомогою гінекологічних дзеркал. Попереднє обговорення плану оперативного втручання, призначення передопераційної діагностики.

800 грн.
вул. М. Максимовича 10
Показати весь список послуг

Дане захворювання легко визначити при профілактичному огляді в кріслі гінеколога.

Ерозія шийки матки буває двох видів:

 • Справжня;
 • Фонова (псевдоерозія).

Під діагнозом "ерозія шийки матки" лікар зазвичай має на увазі фонову ерозію.

Справжня форма діагностується нечасто і існує недовго, тому що, як маленька ранка, вона або швидко гоїться, або перетворюється в фонову ерозію.

Підписатися на здоров❜я

2 рази на місяць відправляємо інформацію про знижки, нові напрямки МЦ "Омега-Київ" та корисні поради від наших лікарів

Ви вже з нами, дякуємо :)

Виглядає така ерозія як яскраво-червона пляма на неушкодженій рожевій слизовій шийки матки і зазвичай існує не більше 14 днів. Справжня ерозія матки може кровоточити під час або після сексу, і являє собою порушення цілісності слизової органу.

Захворювання виникає внаслідок запальних процесів або ж інфікування організму.

Фонова ерозія (ектопія) супроводжується розростанням епітелію в каналі шийки, а також в піхву. Зазвичай ерозія шийки матки протікає, без будь-яких симптомів і може нагадувати про себе тільки патологічною секрецією, виділеннями крові, больовим синдромом після статевого акту. Даний патологічний стан може з часом привести до розвитку злоякісної пухлини.

Причини виникнення захворювання

У медицині описується безліч причин, через які виникає і розвивається дана патологія. Багато факторів впливають на розвиток захворювання. Основними причинами є:

 • Гормональний збій.
 • Зниження імунної системи.
 • Занадто ранній початок статевого життя.
 • Рання перша вагітність і ранні пологи (до 16 років).
 • Не дотримання гігієни інтимних місць.
 • Часта зміна статевих партнерів.

Травма жіночих статевих органів при абортах, важких пологах, медичних маніпуляціях або через неправильне застосування внутрішньопіхвових контрацептивів, через невміле спринцювання.

 • Віруси, бактерії, що провокують запалення шийки матки і патології органів сечостатевої системи.
 • Хламідіоз, трихомоніаз, кандидоз.
 • Вірус папіломи людини (ВПЛ).
 • Спадкова схильність.

Вроджені ерозії діагностуються часто, тому жінкам слід систематично спостерігатися у лікаря-гінеколога. У Києві в медичному центрі "Омега-Київ" готові провести огляд та лікування ерозії. Детальніше про ціну і послуги по телефону.

Эрозия шейки матки
Эрозия шейки матки
Эрозия шейки матки
Эрозия шейки матки
Эрозия шейки матки
Эрозия шейки матки
Эрозия шейки матки
Эрозия шейки матки
Эрозия шейки матки

Симптоми

Патологія не проявляється яскравими симптомами, тому представниці слабкої статі зазвичай дізнаються, що у них захворювання під час огляду у лікаря-гінеколога. У більшості випадків маткові хвороби протікають безсимптомно, але не часто жінки можуть скаржитися на незвичайні виділення з піхви, яким супроводжують болі. Така симптоматика пов'язана з інфікуванням.

Поява явних ознак запізнюється по відношенню до розвитку основної патології, тому покладатися на відсутність скарг у жінки і відмовлятися від проходження терапії не можна. Негативні зміни, які відбуваються в епітелії при ерозії шийки матки, цє сприятливе середовище для розвитку різного роду злоякісних процесів. Як показали медичні дослідження, ракові пухлини на шийці матки часто розвиваються на фоні не змінених тканин, а своєчасна терапія фонових процесів в рази скорочує ризик розвитку онкології.

При псевдоерозії (ектопія) симптоматика може і не розвинутися, тому лікарі радять для перевірки двічі на рік проходити кольпоскопію - огляд слизової статевих органів за допомогою кольпоскопа, в умовах оптичного збільшення при додатковому освітленні. Ця маніпуляція не приносить болю і займає не більше 20 хв., Зате після неї можна бути впевненим в відсутність або наявності патології. Якщо хворобу не лікувати, то в наслідок цього можуть спостерігатися виділення крові і гною, які супроводжуються болями. Особливо загрозлива симптоматика - це виділення крові після або під час статевого акту.

Діагностика ерозії шийки матки

При першому ж огляді лікар-гінеколог зможе діагностувати ерозію шийки матки. Але, візуального огляду мало для постановки точного діагнозу. Щоб точно зрозуміти і визначитися з призначенням ефективної терапії, потрібно в обов'язковому порядку провести лабораторні та інструментальні дослідження. Діагностика в себе включає:

 • Стандартний мазок на флору.
 • Цитологія (зішкріб з поверхні органу і цервікального каналу для дослідження клітин з метою виявлення запалення або онкології).
 • Розширена кольпоскопія - докладне обстеження за допомогою спеціального мікроскопа-кольпоскопа який збільшує до 30 разів і проходить з використанням спеціальних розчинів.
 • ПЛР-діагностування на основні інфекційні патології.
 • Бактеріологічний посів мікрофлори піхви (мазок з піхви).
 • Аналізи на ВІЛ, RW (сифіліс), гепатити.
 • Біопсія (в разі, якщо підозрюється онкологія).

Діагностику готові провести кваліфіковані фахівці клініки "Омега-Київ". Ціни на діагностику і лікування можна дізнатись за номером телефону в Києві. У клініці працюють досвідчені лікарі, які готові провести комплексне лікування будь-гінекологічної патології.

Методи лікування ерозії шийки матки

Терапевтичний підхід, першочергово, визначається видом, розмірами ерозії, віком жінки, наявністю або відсутністю супутніх патологій. Тобто, терапія призначається строго в індивідуальному порядку для кожної жінки.

Перш за все, перед початком основної терапії проводиться докладне діагностування і раціональна терапія ІПСШ (в разі підтвердження діагнозу), інакше позитивного ефекту не буде. Крім того потрібно в обов'язковому порядку обстежувати статевого партнера. Спочатку потрібно усунути запалення в шийці матки і піхві. Якщо порушені функції яєчників, слід також виконати відповідну терапію. У терапії захворювання практична гінекологія керується такими правилами:

 • Лікування істинних ерозій шийки матки і псевдоерозій проходить одночасно з фоновими хворобами, які спровокували або підтримують їх.
 • Спостереження за вродженими ерозіями, відсутність потреби їх терапії.
 • Патологію в активній стадії запального процесу лікують консервативними методами (у піхву призначають тампони з обліпихою, риб'ячим жиром, солкосеріловою маззю, синтоміциновою емульсією, аерозолями зі вмістом антибактеріальних препаратів - Левовінізоль, Олазоль та ін.).
 • Якщо діагностовано запальний процес, то лікування повинно бути спрямоване на збудників інфекції.
 • Сучасні підходи до терапії маткової патології засновані на застосуванні механізму усунення клітин циліндричного епітелію, їх відторгненні і подальшому відновленні слизової на поверхні псевдоерозії. З цією метою використовуються методики діатермокоагуляції, лазеровапорізації, кріодеструкції, радіохвильової метод.

Найбільш поширений метод лікування - припікання ерозії. Така процедура не вимагає особливої ​​підготовки пацієнтки, виконується за лічені хвилини і процес загоєння максимально швидкий - до 2-х тижнів.

Увага! При вагітності зазвичай лікування не проводиться. Терапію призначають після пологів. Але в Києві лікарі можуть підібрати методи терапії, найбільш безпечні для дитини і майбутньої мами.

Корисна інформація

Боли в спине и шее при сидячей работе

Біль у спині та шиї при сидячій роботі

Чего нужно избегать после лечения эрозии шейки матки?

Чого потрібно уникати після лікування ерозії шийки матки?

Боли в спине – показатель протрузии?

Біль у спині – ознака протрузії?

Чем опасен холецистит при беременности?

Чим небезпечний холецистит при вагітності?

Чем опасен токсоплазмоз?

Чим небезпечний токсоплазмоз?

Чем опасен трихомониаз?

Чим небезпечний трихомоніаз?

Чем опасна аденовирусная инфекция?

Чим небезпечна аденовірусна інфекція?

Чем опасна ОРВИ при беременности?

Чим небезпечне ГРВІ при вагітності?

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю

Зателефонувати Записатись Telegram WhatsApp Messenger
Чим можемо допомогти?