Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування ерозії шийки матки в Києві

Автор статті:

Мокрецов Сергій Євгенович

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук, MD, PhD

Ціни на лікування ерозії шийки матки

Нижче ви можете ознайомитися з прайс-листом на діагностику, консультацію і процедури, необхідні у лікуванні ерозії шийки матки. Підбір слушної методики лікування вибирає лікар відповідно до показань.

Код Назва послуги Ціна
2 Прийом гінеколога лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії) 600 грн.
1 Прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог) 450 грн.
120 Повторний прийом лікаря гінеколога 400 грн.
1540 Консультація акушера-гінеколога, що оперує 800 грн.
5 Огляд лікаря-гінеколога 200 грн.
14 Електрокоагуляція (конизация) шийки матки 1500 грн.
7 Кольпоскопія розширена 350 грн.
10 Взяття біопсії шийки матки 1200 грн.
761 Кріодеструкція шийки матки 1500 грн.
18 Взяття аспірату з порожнини матки 1200 грн.
Показати весь список послуг

Що таке ерозія шийки матки?

Захворювання зустрічається у кожної другої жінки фертильного віку (18-45 років). Ерозія шийки матки є порушенням цілісності слизової оболонки та утворенням на ній невеликих ранок. Хвороба не важка і лікується при своєчасному зверненні. Однак якщо ерозію не лікувати, вона може стати причиною більш небезпечних жіночих захворювань. У занедбаному вигляді ця недуга може перейти у дисплазію, потенційно небезпечну переходом у рак шийки матки.

Безпека пацієнта понад усе!
Ознайомтеся з актуальними правилами відвідування клініки, у звʼязку з поширенням COVID-19, та з нашими рекомендаціями.
Пройдіть діагностику на COVID-19
Ми проводимо дослідження за допомогою плр-тесту, плр-тесту з виїздом та антиген-тесту. Також доступна послуга забору аналізів вдома. Додатково можна провести моніторинг здоров`я під час/після коронавірусу - тест на антитіла, кт легень при коронавірусі

Лікарі-гінекологи

У нашому медичному центрі ви отримаєте консультацію спеціалістів вищої та першої категорії. Всі лікарі-гінекологи - постійні учасники медичних семінарів та конференцій, кожен має практичний досвід не менше 10 років у лікуванні жіночих захворювань:

Види та стадії 

Розрізняють справжню і помилкову ерозію (або ектопію шийки матки). Остання являє собою розростання епітелію і заміну плоского епітелію циліндричним (тоншим та прозорішим). Хибна, або фонова ерозія виглядає як кругла червона пляма навколо цервікального каналу. Його характерна особливість від істинної ерозії - цілісність епітелію шийки матки, відсутність ран і виразок. До 20-25 років помилкова ерозія проходить самостійно, якщо немає ніяких серйозних захворювань репродуктивної системи.

Однак це не означає, що на ектопію шийки матки можна махнути рукою! Такий стан небезпечний своєї вразливістю: тонкий циліндричний епітелій легко пропускає інфекцію. Тому молодим жінкам обов'язково потрібно раз на рік відвідувати гінеколога і робити тест на мазок, щоб не пропустити інфекцію і запалення. Особливо небезпечний в такому стані вірус папіломи людини високого ступеня онкогенности.

Справжня ерозія шийки матки з'являється як наслідок травми (під час статевого акту, пологів або операції) або хронічного запалення.

Симптоми

Ерозія шийки матки - вагомий аргумент на користь щорічних профілактичних оглядів! Річ у тім, що ця хвороба протікає безсимптомно: зона її поразки не має нервових закінчень, а значить, не може дати про себе знати болем або дискомфортом. Тому найчастіше ерозію виявляють випадково в процесі діагностики інших захворювань або під час профогляду.

Якщо у пацієнтки запущена ерозія шийки матки, симптоми виражені так:

 • порушення менструального циклу (занадто часті й тривалі менструації);
 • рясні виділення з неприємним запахом;
 • біль під час статевого акту і кров'янисті виділення після нього;
 • біль внизу живота під час місячних або при сечовипусканні.

Діагностика захворювання

Щоб поставити діагноз "ерозія шийки матки", необхідні такі діагностичні процедури:

 • зішкріб з шийки матки та цервікального каналу;
 • мазок на флору;
 • кольпоскопія - докладне дослідження тканин піхви та шийки матки за допомогою кольпоскопа;
 • ПЛР-тест на вірусні інфекції;
 • бактеріологічний посів вагінальної мікрофлори;
 • біопсія (при підозрі на злоякісне новоутворення).

Причини появи

Порушення цілісності слизової оболонки відбувається через фізичний чи хімічний вплив. Так, помилкова ерозія, або ектопія, виникає як аномалія розвитку поверхні шийки матки та може проходити сама по собі (що, звичайно ж, не скасовує пильного спостереження гінеколога).

Справжня ерозія шийки матки виникає через механічні пошкодження або впливи лікарських препаратів, найчастіше в таких випадках:

 • аборти, ускладнені пологи;
 • раннє статеве життя;
 • вагітність і пологи в підлітковому віці;
 • пошкодження під час статевого акту;
 • інфекції статевих шляхів;
 • неправильне призначення гормональних контрацептивів.

При наявності навіть одного фактора ризику, до свого здоров'я варто бути дуже уважною і регулярно ходити на прийом до гінеколога.

Лечение эрозии шейки матки в Киеве
Лечение эрозии шейки матки в Киеве
Лечение эрозии шейки матки в Киеве
Лечение эрозии шейки матки в Киеве
Лечение эрозии шейки матки в Киеве
Лечение эрозии шейки матки в Киеве

Профілактика захворювання

Щоб не допустити розвитку ерозії, потрібно дотримуватися кількох простих правил:

 • дотримуватися інтимної гігієни, не носити надто довго синтетичну білизну, особливо влітку;
 • при статевому контакті з новим партнером обов'язково використовувати презерватив;
 • регулярно записуватися на консультацію до гінеколога, здавати всі необхідні аналізи, в тому числі й на гормони.

Які методи використовуються в лікуванні ерозії шийки матки?

У нашому медичному центрі в лікуванні ерозії шийки матки застосовуються тільки сучасні вдосконалені методики:

 • Електрокоагуляція - припікання ділянок ерозії електричним струмом. Ця процедура була відома своєю хворобливістю в минулому, сучасне ж обладнання та анестезія дозволяють проводити її без заподіяння дискомфорту пацієнтці. Але протипоказання до цієї процедури все одно є. Як і раніше, електрокоагуляція не рекомендується жінкам, що не народжували або народили нещодавно (до 3 місяців після пологів), при наявності злоякісних утворень на шийці матки, інфекцій статевих шляхів або алергії на знеболювальні препарати.
 • Кріодеструкція шийки матки. Цей метод являє собою заморозку ділянок ерозії рідким азотом. При цьому здорові тканини органу не ушкоджуються, а сама процедура безболісна і не залишає рубців на матці. Однак його дія не настільки глибока, як коагуляція струмом або лазером.
 • Радіохвильова терапія в лікуванні ерозії шийки матки вважається найперспективнішим методом завдяки своїй нетравматичності. Радіохвильовий ніж одночасно розсікає тканину, відокремлюючи пошкоджені ділянки, і коагулює судини. Це дає можливість швидкої регенерації без утворення рубців і деформації шийки матки. Такий метод практично немає протипоказань, більш того, він застосовується і в лікуванні інших патологій репродуктивної сфери.
 • Припікання ерозії лазером (лазерна коагуляція) - ще один малоінвазивний і нетравматичний метод лікування цієї хвороби. Він набагато більш щадний, ніж електрокоагуляція, проте також протипоказаний при запальних процесах репродуктивної сфери, злоякісних новоутвореннях, а також при вагітності.

Чим небезпечна ця хвороба?

Основна небезпека цього захворювання в тому, що при відсутності лікування воно переходить в хронічну форму. Крізь оболонку, уражену ектопічною ерозією (псевдоерозією), набагато легше проникнути всередину хвороботворним бактеріям і вірусам. Тому, хоч сама по собі ерозія шийки матки - не вирок, до неї не можна ставитися легковажно.

Справжня ерозія ще більш небезпечна. Якщо порушення структури тканини слизової прогресує, то переходить в хронічну стадію, внаслідок чого з'являються атипові структури.

Наслідки захворювання

Найпоширеніші ускладнення ерозії проявляються так:

 • порушення вагінальної мікрофлори;
 • дисбактеріоз;
 • запалення слизової внутрішніх статевих органів (кольпіт, вагініт, цервіцит);
 • перехід ерозії в дисплазію і рак шийки матки;
 • у вагітних - проблеми з виношуванням аж до викидня.

Ерозія шийки матки під час вагітності

Ерозія шийки матки, якщо вона не в занедбаному стані, на перебіг вагітності та родової діяльності не впливає. Проте після пологів необхідно особливо уважно спостерігати, як відновлюються репродуктивні органи, зокрема і структура шийки матки.

Лікування ерозії шийки матки під час вагітності проводиться лише у разі запущеної стадії та великої області ураження тканин. В інших випадках терапія проводиться вже після народження дитини, якщо епітелій шийки матки не відновлюється після пологів.

Гінекологічний центр Омега-Київ: де приймають гінекологи?

Відділення гінекології у МЦ “Омега-Київ” приймає за такими адресами:

 • вул. Володимирська, 81-А (ст.м. "Пл. Льва Толстого");
 • вул. Малишка, 39 (ст. м. "Дарниця");
 • вул. Максимовича, 10 (ст.м. "Васильківська").

Ви можете записатися до гінеколога заздалегідь і узгодити зручний для вас час консультації та всіх необхідних процедур для лікування шийки матки. Всі наші відділення розташовані таким чином, щоб швидко дістатися будь-яким видом транспорту.

Автор статті:

Автор статті:

Мокрецов Сергій Євгенович

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук, MD, PhD

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати