Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування ерозії шийки матки в Києві

Це захворювання зустрічається в кожної другої жінки фертильного віку (18-45 років). Ерозія шийки матки є порушенням цілісності слизової оболонки та утворення на ній невеликих виразок. Однак якщо ерозію не лікувати, вона може стати причиною більш небезпечних жіночих захворювань. Зокрема, ця недуга може перейти в дисплазію, потенційно небезпечну переходом у рак шийки матки. У нашому медичному центрі ви отримаєте консультацію фахівців найвищої та першої категорії.

Ціни на лікування ерозії шийки матки

Прийом лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії) 700 ₴ записатися
Прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог) 600 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог) 500 ₴ записатися
Консультація акушера-гінеколога, що оперує 800 ₴ записатися
Показати все Сховати

Ви можете ознайомитися з прайс-листом на діагностику, консультацію і процедури, необхідні у лікуванні ерозії шийки матки. Підбір слушної методики лікування вибирає лікар відповідно до показань.

Ерозія шийки матки: причини та симптоми

Розрізняють справжню ерозію та псевдоерозію (або ектопію шийки матки). Остання являє собою розростання епітелію та заміну плоского епітелію циліндричним (тоншим і прозорим). Псевдоерозія, або фонова ерозія виглядає як кругла червона пляма навколо цервікального каналу. Його характерна відмінність від істинної ерозії – цілісність епітелію шийки матки, відсутність ран та виразок. До 20-25 років помилкова ерозія проходить самостійно, якщо немає серйозних захворювань репродуктивної системи.

Однак це не означає, що на ектопію шийки матки можна махнути рукою! Такий стан небезпечний своєю вразливістю: тонкий циліндричний епітелій легко пропускає інфекцію. Тому молодим жінкам обов'язково потрібно щорічно показуватися гінекологу і робити тест на мазок, щоб не пропустити інфекцію та запалення. Особливо небезпечний у такому стані вірус папіломи людини високого ступеня онкогенності.

Справжня ерозія шийки матки виникає як наслідок травми (під час статевого акту, пологів чи операції) чи хронічного запалення.

Порушення цілісності слизової оболонки відбувається через фізичну чи хімічну дію. Так, псевдоерозія, або ектопія, виникає як аномалія розвитку поверхні шийки матки і може проходити сама по собі (що, звичайно ж, не скасовує пильного спостереження гінеколога).

Справжня ерозія шийки матки виникає через механічні пошкодження або впливи лікарських препаратів, найчастіше в таких випадках:

 • аборти, ускладнені пологи;
 • раннє статеве життя;
 • вагітність та пологи у підлітковому віці;
 • ушкодження під час статевого акту;
 • інфекції статевих шляхів;
 • неправильне призначення гормональних контрацептивів.
 • За наявності навіть одного фактора ризику, до свого здоров'я варто бути дуже уважним і регулярно ходити на прийом до гінеколога.

Ерозія шийки матки – вагомий аргумент на користь щорічних профілактичних оглядів! Справа в тому, що ця хвороба протікає безсимптомно: зона її ураження не має нервових закінчень, а отже, не може дати себе знати болем або дискомфортом. Тому найчастіше ерозія виявляється випадково у процесі діагностики інших захворювань чи під час профогляду.

Якщо у пацієнтки запущена ерозія на шийці матки, симптоми виражені так:

 • порушення менструального циклу (занадто часті та тривалі менструації);
 • рясні виділення з неприємним запахом;
 • біль під час статевого акту та кров'яні виділення після нього;
 • біль унизу живота під час місячних або при сечовипусканні.

Діагностика захворювання

Щоб поставити діагноз “ерозія шийки матки”, потрібні такі діагностичні процедури:

 • зішкріб з шийки матки та цервікального каналу;
 • мазок на флору;
 • кольпоскопія – докладне дослідження тканин піхви та шийки матки за допомогою кольпоскопа;
 • ПЛР-тест на вірусні інфекції;
 • бактеріологічний посів вагінальної мікрофлори;
 • біопсія (при підозрі на злоякісне новоутворення).

Лікарі-гінекологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Ерозія шийки матки: методи лікування Омега-Київ

У нашому медичному центрі при лікуванні ерозії шийки матки застосовуються лише сучасні вдосконалені методики.

 1. ДЕК шийки матки – припікання ділянок ерозії електричним струмом. Ця процедура була відома своєю хворобливістю в минулому, сучасне обладнання та анестезія дозволяють проводити її без заподіяння дискомфорту пацієнтці. Але протипоказання до цієї процедури однаково є. Як і раніше, електрокоагуляція не рекомендується жінкам, що не народжували і нещодавно народили (до 3 місяців після пологів), за наявності злоякісних утворень на шийці матки, інфекцій статевих шляхів або алергії на знеболювальні препарати. Ціна припікання шийки матки вказана у прайс-листі.
 2. Кріодеструкція шийки матки. Цей метод є заморожуванням ділянок ерозії рідким азотом. При цьому здорові тканини органу не ушкоджуються, а сама процедура безболісна і не залишає рубців на матці. Однак його дія не настільки глибока, як коагуляція струмом чи лазером.
 3. Радіохвильова терапія в лікуванні ерозії шийки матки вважається найперспективнішим методом завдяки своїй нетравматичності. Радіохвильовий ніж одночасно розтинає тканину, відокремлюючи пошкоджені ділянки, та коагулює судини. Це дає можливість швидкої регенерації без утворення рубців та деформації шийки матки. Такий метод практично немає протипоказань, більше, він застосовується й у лікуванні інших патологій репродуктивної сфери.
 4. Припікання ерозії лазером (лазерна коагуляція) – ще один малоінвазивний та нетравматичний метод лікування шийки матки. Він набагато більш щадний, ніж електрокоагуляція.
 5. Медикаментозне лікування ерозії шийки матки (свічки, спринцювання) як основне призначають жінкам, що не народжували. У деяких випадках його буває достатньо, але якщо хвороба запущена, може знадобитися лазерна коагуляція, кріодеструкція чи припікання.

Протипоказання до лікування ерозії

Найбільше протипоказань до лікування ерозії припіканням (ДЕК) та лазерної коагуляції. Ці методи не рекомендується застосовувати у таких випадках:

 • вагітність;
 • перші 3 місяці після пологів;
 • інфекційні захворювання органів малого тазу;
 • онкологічні захворювання.

Медикаментозне лікування ерозії шийки матки не має протипоказань, крім вагітності на ранніх термінах та індивідуальної непереносимості.

Ерозія шийки матки під час вагітності

Видалення ерозії шийки матки хірургічним шляхом, якщо її виявили у вагітної пацієнтки, протипоказане. Медикаментозне лікування можливе, але лише з 14 тижнів вагітності. Щоб уникнути можливих наслідків ерозії, рекомендується регулярно відвідувати гінеколога, але в стадії планування вагітності здати всі необхідні аналізи, позбавитися шкідливих звичок.

Фотографії гінекологічного центра

Лечение эрозии шейки матки в Киеве
Лечение эрозии шейки матки в Киеве
Лечение эрозии шейки матки в Киеве
Лечение эрозии шейки матки в Киеве

Поширені питання

Чому утворюється ерозія шийки матки?

Ерозія на шийці матки - наслідок пошкодження тканин шийки матки внаслідок травми чи запального процесу. Найчастіше захворювання розвивається і натомість інфекційного запалення.

Чим небезпечна ця хвороба?

Ерозія шийки підступна передусім відсутністю виражених симптомів ранніх стадіях. Тому візити до гінеколога мають бути регулярними: це дає більше шансів на своєчасну діагностику та нетравматичне лікування.

Як проявляється ерозія шийки матки?

Основний симптом ерозії шийки матки – кров'янисті виділення у період між менструацією або після статевого акту, часто з неприємним запахом. Також можуть турбувати біль у низу живота.

Що буде, якщо не лікувати ерозію шийки матки?

За відсутності лікування ерозії шийки матки може розвинутись дисплазія, небезпечна переходом у рак шийки матки. Крім цього, пошкоджена ерозією тканина матки більш уразлива до хвороботворних бактерій та вірусів.

Чи можна вилікувати ерозію шийки матки без припікання?

Методи лікування ерозії шийки матки підбираються індивідуально кожної пацієнтки. Незапущена хвороба піддається медикаментозній терапії.

Ерозія шийки матки: що робити не можна?

Якщо таке захворювання, як ерозія шийки матки, діагностика вже підтвердила, на час лікування та реабілітації слід відмовитися від: статевого життя; купання у відкритих водоймах; використання тампонів; відвідування лазні та сауни; тяжких фізичних навантажень. Тривалість обмежень для кожної пацієнтки визначає лікар.

Як швидко розвивається ерозія шийки матки?

Це залежить від багатьох зовнішніх факторів, а також від того, про який саме діагноз йдеться - справжню ерозію або псевдоерозію (ектопію). Тому раз на півроку слід відвідувати гінеколога, щоб не пропустити початок розвитку захворювання.

Скільки лікується ерозія шийки матки?

Тривалість лікування ерозії в гінекології визначається індивідуально залежно від стадії хвороби, а також анамнезу пацієнтки (супутні захворювання, пологи, аборти чи викидні). Протягом місяця після закінчення лікування слід дотримуватись тих самих обмежень, що й під час нього.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Мокрецов Сергій Євгенович, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, к. м. н., MD, PhD

Список літератури

 1. Cervical Ectropion – Pearl Aggarwal; Anissa Ben Amor, Last Update: November 14, 2021

 2. Prevalence and genotype distribution of human papillomavirus in non-neoplastic cervical tissue lesion: cervical erosion – Aysen Bayram,Suna Erkılıç,Özcan Balat,Fahriye Ekşi,Mete Gürol Uğur,Ebru Öztürk,Gülsüm Kaya, First published: 13 September 2011

 3. What to know about cervical ectropion, Medically reviewed by Valinda Riggins Nwadike, MD, MPH — Written by Lana Burgess on September 19, 2019

 4. What Is Cervical Ectropion (Cervical Erosion)? – Last medically reviewed on May 7, 2019
 5. Современные лазерные технологии лечения доброкачественных заболеваний шейки матки в поликлинической практике – Рохлина, Елена Викторовна — Медицинские науки — ВАК 14.01.17 — 2011 год

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати