Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Кіста яєчника лікування в Києві

Кіста яєчників – доброякісне новоутворення, що розвивається внаслідок скупчення рідини в порожнині яєчника. Пухлинний процес частіше виникає у молодих жінок та підлітків, серед причин називають гормональні збої чи запалення. Важливо вчасно діагностувати та пройти курс лікування кісти яєчників через ризик ускладнень, включаючи розвиток онкології: деякі види новоутворень здатні перероджуватись у рак.

Ціни на лікування кіст яєчників

Прийом лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії) 700 ₴ записатися
Прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог) 600 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог) 500 ₴ записатися
Консультація акушера-гінеколога, що оперує 800 ₴ записатися
Показати все Сховати

Симптоми кісти в яєчниках

У більшості випадків кіста на яєчнику протікає безсимптомно, особливо поки пухлина невелика. Тому захворювання часто діагностують під час планового огляду гінеколога. Клінічні прояви можуть виникнути, коли утворення досягає великих розмірів (іноді – до 20-30 см у діаметрі), тисне на органи, ускладнюється запальним процесом, розривами, перекрутом. Характерними симптомами є:

 • збої менструального циклу (затримка, ранній початок місячних, надмірні чи мізерні виділення);
 • міжменструальні кров'янисті виділення;
 • дискомфорт, гострий або ниючий біль внизу живота, з боку запаленого яєчника, іноді з іррадіацією в поперек;
 • болючі відчуття під час статевого акту;
 • різі, печіння, часте сечовипускання;
 • при розриві кістозної капсули, перекруті ніжки та інших ускладненнях – сильний, різкий біль у животі та погіршення загального самопочуття. У цьому випадку потрібно терміново звертатися до гінекології: знадобиться хірургічне лікування кісти яєчників.

Лікарі-гінекологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Види кіст яєчника

Залежно від локалізації, кісти яєчників бувають лівосторонні, правосторонні та двосторонні. За наявності або відсутності перегородок усередині пухлини – багатокамерні та однокамерні. За розміром – маленькі (до 2,5 см) або великі (понад 5 см). Кістозна порожнина може бути одна або кілька дрібних (полікістоз).

Класифікація кіст залежно від етіології:

 • Функціональні (фолікулярна – формується на місці фолікула, що розірвалася, лютеїнова – на місці жовтого тіла) – найпоширеніші типи кісти яєчників. Розвиваються на тлі порушення процесу виходу яйцеклітини з фолікула. Найчастішою причиною є збій вироблення гормонів. Функціональні кісти мають властивість саморозсмоктуватися – тоді в спеціальному лікуванні немає потреби. Але потрібно спостереження досвідченого гінеколога, є ризик крововиливу та розриву новоутворення. За потреби призначають гормональну терапію.
 • Дермоїдні (утворення дизонтогенетичного характеру) – вроджені аномалії, новоутворення, сформовані клітинами покривних тканин ембріона. Діагностуються в молодому віці, ростуть повільно, зазвичай невеликих розмірів, але можуть зростати і до 15 см в діаметрі. Лікування кісти яєчника дермоїдного виду – хірургічне.
 • Ендометріоїдні – один із проявів ендометріозу. Такі утворення наповнені густою менструальною кров'ю і через колір вмісту звуться «шоколадними». Ендометріоїдні пухлини часто утворюють спайки з суміжними тканинами, що може спричинити безпліддя. Лікування кісти яєчника ендометріоїдного типу відбувається шляхом хірургічного втручання з наступною гормональною терапією.
 • Текалютеїнові – рідкісний різновид кіст, виникає при міхуровому занесенні (патологія розвитку плідного яйця) та деяких злоякісних пухлинах. Розвивається із фолікула при підвищеному рівні ХГЛ.
 • Параоваріальні – однокамерні порожнини з рідиною, розташовані між яєчником та фалопієвою трубою. Такі новоутворення самостійно не розсмоктуються, а потребують оперативного лікування.
 • Кістозні аденоми (муцинозні цистаденоми) – доброякісні новоутворення, сформовані із зовнішніх тканин яєчника. Можуть виростати до 30 см і більше, давити на органи, що сигналізує болем. Є також можливість перетворення цистаденоми на злоякісну пухлину – з віком цей ризик зростає. Цистаденоми видаляють хірургічним шляхом.

Від правильної діагностики, точного визначення типу пухлинного процесу залежить успіх лікування кісти яєчників.

Причини розвитку кісти на яєчнику

Розвиток кісти яєчників у жінок може статися на тлі хронічного запалення придатків, порушення гормонального фону. Ризик зростає у зв'язку з такими факторами:

 • генетична схильність;
 • порушення метаболізму, ендокринні патології;
 • невиношування вагітності;
 • раннє чи пізніше менархе (перша менструація);
 • пізній клімакс;
 • стимуляція овуляції;
 • прийом деяких ліків.

Кіста яєчника: діагностика

Виявивши на огляді збільшення яєчника, лікар направляє пацієнтку на додаткове обстеження:

 • Загальноклінічний аналіз крові та сечі, біохімія крові.
 • Тест на вагітність – щоб унеможливити позаматкову.
 • УЗД органів малого тазу (вагінальне, ректальне). За відсутності показань до оперативного лікування (функціональна пухлина), протягом 2-3 циклів кіста яєчників просто спостерігається. Через деякий час міхур може зникнути самостійно. Для уточнення характеру пухлини УЗД доповнюють доплерографією.
 • Пункція – забір вмісту кісти яєчників для цитологічного аналізу. При підозрі на розрив пухлини пункцію беруть трансвагінально з черевної порожнини, щоб унеможливити потрапляння туди крові або рідини.
 • Онкомаркери CA-125 та HE-4 (індекс ROMA) – для оцінки ймовірності, з якою кіста в яєчнику може переродитись у рак.
 • Діагностична лапароскопія – як уточнюючий метод при підозрі на розрив кістозної порожнини.

Якщо була проведена своєчасна діагностика, кіста яєчника успішно лікується, що дозволяє уникнути серйозних проблем із жіночим здоров'ям. Серед можливих ускладнень – нагноєння, крововиливи, безпліддя та трансформація доброякісного утворення на рак.

Фотографії гінекологічного центра

Киста яичника лечение в Киеве
Киста яичника лечение в Киеве
Киста яичника лечение в Киеве
Киста яичника лечение в Киеве

Лікування кісти яєчників

Тактика лікування при кісті яєчника залежить від типу новоутворення, його величини та наявності ускладнень. Функціональні пухлини розміром до 8 см лікують медикаментозно, органічні (ендометріоїдні, дермоїдні, муцинозні) – потребують операції.

Лікування кісти яєчника без операції (консервативна терапія) включає прийом:

До терапевтичної схеми також входить:

 • Фізіотерапія (електрофорез, гальванізація) – після основного лікування.
 • При зайвій вазі – дієта та ЛФК.

Якщо результату немає, патологічна порожнина продовжує зростати, тисне на органи, з'явилися ускладнення – кіста в яєчниках лікується хірургічним шляхом. Найсучасніший малоінвазивний метод – лапароскопія, що дозволяє видалити тільки новоутворення, зберігаючи орган та здорові тканини. Інструменти та відеокамера вводяться через мініатюрні проколи (великі порожнинні розрізи не робляться). Таким чином вдається уникнути крововтрат, скоротити період реабілітації та виключити утворення рубців. Після оперативного лікування кісти яєчників пробу вмісту пухлини віддають на гістологічний аналіз, щоб унеможливити онкологію.

Профілактика кісти в яєчниках

Профілактичні заходи, рекомендовані лікарями-гінекологами:

 • Контроль балансу гормонів;
 • Оральна контрацепція – лише за призначенням лікаря;
 • При збої у менструальному циклі звертатися до гінекології;
 • Своєчасне лікування запалень репродуктивних органів;
 • Навіть за відсутності скарг – щорічне відвідування гінеколога, УЗД.

Переваги лікування кісти яєчників у МЦ Омега-Київ

Гінекологія медичного центру пропонує лікування кісти яєчників без операції та малоінвазивними методами. Наші переваги:

 • Акушери-гінекологи вищої кваліфікації, у тому числі оперуючі лікарі з великим досвідом роботи.
 • Хірургічне лікування кісти яєчників малотравматичним та безпечним методом лапароскопії. У своїй роботі фахівці використовують висококласні ендоскопи Karl Storz (Німеччина), Stryker (США).
 • Доопераційне обстеження при кисті яєчника (УЗД, аналізи) можна зробити тут же, в Омега-Київ: у клініці є сучасне діагностичне обладнання та своя лабораторія.

Записатися на прийом можна за тел. 044 333 4333 або 0800753357, через форму на сайті Омега-Київ або заявку в messenger. Якщо вас непокоїть кіста на яєчнику – лікування проводиться за адресами ( гінекологія клініки): вул. М. Максимовича, 10 (м."Васильківська", вул. А. Малишка, 39 (м. "Чернігівська", "Дарниця"), вул. Володимирська, 81-А (м. "Площа Льва Толстого").

Поширені питання

Звідки береться кіста в яєчнику?

Кіста є порожниною з рідиною, що розташована у структурі яєчника або на його поверхні. Найчастіше виникає внаслідок гормонального збою чи запальних процесів в області внутрішніх статевих органів жінки. Іноді є вродженою аномалією.

Чи можливе медикаментозне лікування кісти яєчників?

Вибір способу лікування – консервативний або хірургічний – залежить від виду утворення. Невеликі функціональні кісти яєчника (які виникли через гормональні порушення) лікують медикаментозно – прийомом гормонів. Інші типи (ендометріоїдні, дермоїдні, текалютеїнові та інші) – видаляються хірургічно. Лікування кісти яєчника без операції призначають, якщо пухлина поки не тисне на сусідні органи та не викликає сильної симптоматики (болі, кровотечі).

Якого розміру кісту потрібно видаляти?

Операція з видалення кісти на яєчнику призначається, якщо пухлина досягла 8-10 см в діаметрі. Серед інших показань високий ризик злоякісного переродження, здавлювання прилеглих органів, біль, крововтрати.

Який розмір кісти у яєчнику вважається небезпечним?

Ступінь небезпеки кісти визначається не лише її розміром, а й типом новоутворення, швидкістю зростання, онкогенним потенціалом. Будь-яка кіста яєчників – від 2 см і більше – потенційно небезпечна для здоров'я, оскільки загрожує ускладненнями, такими як розрив капсули, перекрут кістозної “ніжки”, гнійні процеси, крововиливи.

Чи можна жити з кістою яєчника?

Якщо кіста на яєчнику невелика, не перевищує 2 см, і має функціональну природу, є ймовірність, що вона розсмокчеться самостійно – лікування не потрібно. Однак цей процес має проходити під контролем гінеколога, періодично слід проходити УЗД. Пускати захворювання на самоплив і спокійно жити з кістою в надії на самолікування небезпечно – зверніться до гінекології.

Що буде якщо не лікувати кісту?

Доброякісний характер кісти яєчника – це не гарантія безпеки для здоров'я. Запущені форми хвороби можуть спричинити безплідність, загрожують розривом кістозної оболонки, крововиливами, нагноєннями, видаленням яєчника.

Що не можна робити при кисті яєчника?

Якщо у жінки діагностована кіста в яєчниках, їй протипоказано: робити вправи на прес; приймати гарячу ванну; засмагати в солярії, довго перебувати на сонці; приймати деякі фізіо- та косметологічні процедури (лімфодренаж, міостимуляція, теплові обгортання на низ живота); переохолоджуватися.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Мауль Инна Игоревна

Автор статті:

Мауль Інна Ігорівна

Лікар акушер-гінеколог

Список літератури

 1. Foreword: Global Gynecology – Blumenthal, Paul D. MD, MPH, Clinical Obstetrics and Gynecology: September 2021-Volume 64-Issue 3-p 411-414.
 2. Pediatric and Adolescent Gynecology Advocacy – Paula J Adams Hillard, 2021 Aug;34(4):433-434.
 3. Синдром поликистозных яичников в практике детского гинеколога – 26.02.2015, авторы: М.Ю. Сергиенко, к.м.н., Э.Б. Яковлева, д.м.н., профессор, В.Г. Воробьева, Донецкий региональный центр охраны материнства и детства.
 4. Медикаментозное лечение больных с вторичным поликистозом яичников: размышления над выбором препарата – 27.03.2015.
 5. Променева діагностика раку яєчника: можливості сучасних діагностичних зображень – автори: О.В. Горошенко, А.В. Сподін, Р.В. Гайдук, В.М. Андрощук, А.А. Крулько, 06.01.2019.

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
capcha
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами