Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування кісти яєчників у Києві

Ціни на лікування кіст яєчників

Код Назва послуги Ціна
1503 Офісна гістероскопія 4000 грн.
2 Прийом гінеколога лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії) 600 грн.
1 Прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог) 450 грн.
120 Повторний прийом лікаря гінеколога 400 грн.
1540 Консультація акушера-гінеколога, що оперує 800 грн.
5 Огляд лікаря-гінеколога 200 грн.
43 Комплекс «Фізіологічна вагітність» (до 30 тижнів) 20000 грн.
14 Електрокоагуляція (конизация) шийки матки 1500 грн.
7 Кольпоскопія розширена 350 грн.
10 Взяття біопсії шийки матки 1200 грн.
Показати весь список послуг

Кіста яєчників – новоутворення доброякісного характеру, що розвивається внаслідок скупчення рідини у порожнині яєчника. Пухлинний процес частіше виникає у молодих жінок та підлітків, серед причин називають гормональні збої чи запалення. Важливо вчасно діагностувати та пройти курс лікування кісти яєчників – існує небезпека ускладнень, включаючи розвиток онкологічних захворювань: деякі види новоутворень здатні перероджуватися в рак.

Лікарі-гінекологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Діагностика кісти яєчників

Кіста яєчників у більшості випадків протікає безсимптомно, особливо поки пухлина невелика. Тому захворювання часто діагностують під час планового огляду гінеколога. Клінічні прояви можуть виникнути, коли кіста досягає великих розмірів (іноді – до 20-30 см у діаметрі), тисне на органи, ускладнюється виховним процесом, розривами, перекрутом. Характерними симптомами є збої менструального циклу, біль, дискомфорт унизу живота.

Виявляючи на огляді збільшення яєчника, лікар спрямовує пацієнтку на додаткове обстеження:

 • Загальноклінічний аналіз крові та сечі, біохімія крові.
 • Тест на вагітність – щоб унеможливити позаматкову вагітність.
 • УЗД органів малого таза (вагінальне, ректальне). За відсутності показань до оперативного лікування кісти яєчників у Києві (пухлина функціональна), протягом 2-3 циклів новоутворення просто спостерігають. Через деякий час міхур може зникнути самостійно. Для уточнення характеру пухлини УЗД доповнюють доплерографією.
 • Пункція – забір вмісту кісти яєчників для цитологічного аналізу. При підозрі на розрив пухлини пункцію беруть трансвагінально з черевної порожнини, щоб унеможливити потрапляння туди крові або рідини.
 • Онкомаркери CA-125 та HE-4 (індекс ROMA) – для оцінки ймовірності переродження кісти у рак яєчників.
 • Діагностична лапароскопія – як уточнювальний метод при підозрі на розрив кістозної порожнини.

Своєчасна діагностика, а за її результатами – лікування кісти яєчників у Києві дозволяє уникнути серйозних проблем із жіночим здоров'ям. Серед ускладнень захворювання – нагноєння, крововилив, розвиток безпліддя та трансформація доброякісного новоутворення в рак.

Види кіст яєчника

Залежно від локалізації, кісти яєчників бувають лівосторонні, правосторонні та двосторонні. За наявності або відсутності перетинів усередині пухлини – багатокамерні та однокамерні. За розміром – маленькі (до 2,5 см) або великі (понад 5 см). Кістозна порожнина може бути одна або кілька дрібних (полікістоз). Всі ці параметри впливають на схему лікування кісти яєчників у Києві.

Класифікація кіст залежно від етіології:

 • Функціональні (фолікулярна – формується на тлі розірваного фолікула, лютеїнова – на місці жовтого тіла) – найпоширеніші типи кісти яєчників. Розвиваються на тлі порушення процесу виходу яйцеклітини з фолікула. Найчастішою причиною є збій вироблення гормонів. Функціональні кісти мають властивість саморозсмоктуватися - тоді в спеціальному лікуванні кісти яєчників у Києві немає потреби. Але потрібно спостереження досвідченого гінеколога, є ризик крововиливу та розриву новоутворення. За потреби призначають гормональну терапію.
 • Дермоїдні (утворення дизонтогенетичного характеру) – вроджені аномалії, новоутворення, сформовані клітинами покривних тканин ембріона. Діагностуються у молодому віці, ростуть повільно, зазвичай невеликих розмірів, але можуть зростати й до 15 см у діаметрі. Лікування кісти яєчників у Києві дермоїдного виду – хірургічне.
 • Ендометріоїдні – один із проявів ендометріозу. Такі кісти наповнені густою менструальною кров'ю і через колір вмісту звуться «шоколадними». Ендометріоїдні пухлини часто утворюють спайки з суміжними тканинами, що може спричинити безпліддя. Лікування кісти яєчників у Києві ендометріоїдного типу – хірургічне втручання з подальшою гормональною терапією.
 • Текалютеїнові – рідкісний різновид кіст яєчників, виникає при міхуровому заносі (патологія розвитку плодового яйця) та деяких злоякісних пухлинах. Розвивається із фолікула при підвищеному рівні ХГЛ.
 • Параоваріальні – однокамерні порожнини з рідиною, розташовані між яєчником та матковою трубою. Такі новоутворення самостійно не розсмоктуються, а вимагають оперативного лікування кісти яєчників у Києві.
 • Кістозні аденоми (муцинозні цистаденоми) – доброякісні новоутворення, сформовані із зовнішніх тканин яєчника. Можуть виростати до 30 см і більше, давити на органи, що сигналізує болем. Є також можливість перетворення цистаденоми на злоякісну пухлину – з віком цей ризик зростає. Цистаденоми видаляють хірургічним шляхом.

Від вірної діагностики, точного визначення типу пухлинного процесу залежить успіх лікування кісти яєчників.

Способи лікування кісти яєчника в Києві

Тактика лікування кісти яєчників у Києві залежить від типу новоутворення, його величини та наявності ускладнень. Функціональні пухлини розміром до 8 см лікують медикаментозно, органічні (ендометріоїдні, дермоїдні, муцинозні) – вимагають операції.

Консервативне лікування кісти яєчників у Києві:

 • Препарати гормонів (прогестерон).
 • Комбіновані оральні контрацептиви.
 • Нестероїдні протизапальні (таблетки, свічки).
 • Вітамінотерапія (А, В1, В6, Е та К).
 • Антибіотики.
 • Фізіотерапія – після основного лікування (електрофорез, гальванізація).
 • При надмірній вазі – дієта і ЛФК.

Якщо результату немає, патологічна порожнина продовжує зростати й тисне на органи, з'явилися ускладнення – проводять хірургічне лікування кісти яєчників у Києві. Найбільш сучасний малоінвазивний метод – лапароскопія, що дозволяє видалити тільки новоутворення, зберігаючи яєчник та здорові тканини. Інструменти та відеокамера вводяться через мініатюрні проколи (великі порожнинні розрізи не робляться). Таким чином вдається уникнути крововтрат, скоротити період реабілітації та виключити утворення рубців. Після оперативного лікування кісти яєчників у Києві проба вмісту пухлини вирушає на гістологічний аналіз, щоб виключити онкологію.

Переваги лікування кісти яєчників у Києві в МЦ Омега-Київ

Цікавить лікування кісти яєчників у Києві? У медичному центрі Омега-Київ приймають акушери-гінекологи вищої кваліфікації, у тому числі лікарі з великим досвідом роботи. Для хірургічного лікування кісти яєчників у Києві застосовують малотравматичний та безпечний метод лапароскопії. У своїй роботі фахівці використовують висококласні ендоскопи Karl Storz (Німеччина), Stryker (США). Доопераційне обстеження (УЗД, аналізи) можна зробити тут же, в Омега-Київ: у клініці є сучасне діагностичне обладнання та своя лабораторія.

Записатися на прийом ви можете зателефонувавши за тел. 044 333 4333 або 0800753357, заповнивши форму на сайті Омега-Київ або залишивши заявку в messenger. Лікування кісти яєчників у Києві проводиться за адресами: вул. М. Максимовича, 10 (м. "Васильківська"), вул. А. Малишка, 39 (м. "Чернігівська", "Дарниця"), вул. Володимирська, 81-А (м. "Площа Льва Толстого").

Фотографії гінекологічного центра

Лечение кисты яичников в Киеве
Лечение кисты яичников в Киеве
Лечение кисты яичников в Киеве
Лечение кисты яичников в Киеве
Лечение кисты яичников в Киеве
Лечение кисты яичников в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Мауль Інна Ігорівна

Лікар акушер-гінеколог

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати