Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування тиреоїдиту в Києві

Автор статті:

Бігун Неля Ананіївна

Лікар-ендокринолог вищої категорії

Ціни на лікування тиреоїдиту

Код Назва послуги Ціна
17 Прийом лікаря ендокринолога з рекомендаціями 550 грн.
55 УЗД щитоподібної залози + доплер 400 грн.
91 Тиреотропний гормон (ТТГ) ⚠ термін виконання 1 день 150 грн.
92 Тироксин вільний (FТ4) ⚠ термін виконання 1 день 150 грн.
376 Тироксин загальний (Т4) ⚠ термін виконання 1 день 150 грн.
369 Трийодтиронін вільний (FТ3) ⚠ термін виконання 1 день 150 грн.
93 Трийодтиронін загальний (Т3) ⚠ термін виконання 1 день 150 грн.
123 Тиреоглобулін (ТГ) ⚠ термін виконання 1 день 150 грн.
121 Антитіла до тиреоглобуліну (АТТГ) ⚠ термін виконання 1 день 165 грн.
124 Антитіла до тіреопероксідази (АТПО) ⚠ термін виконання 1 день 165 грн.
Показати весь список послуг

Що таке тиреоїдит?

Тиреоїдит - це запальний процес, пов'язаний з ураженням щитовидної залози. Основною формою прояву даного захворювання є відчуття тиску і поява болю в області шиї.

Безпека пацієнта понад усе!
Ознайомтеся з актуальними правилами відвідування клініки, у звʼязку з поширенням COVID-19, та з нашими рекомендаціями.
Пройдіть діагностику на COVID-19
Ми проводимо дослідження за допомогою плр-тесту, плр-тесту з виїздом та антиген-тесту. Також доступна послуга забору аналізів вдома. Додатково можна провести моніторинг здоров`я під час/після коронавірусу - тест на антитіла, кт легень при коронавірусі

Лікарі-ендокринологи

Питання відповідь

Які є види тиреоїдиту?

У медичній практиці в даний момент існує кілька класифікацій даного захворювання. Їх виділяють в залежності від значимості тих чи інших факторів. Так, клінічна ендокринологія виділяють різновиди цієї хвороби, грунтуючись на особливостях їх розвитку та поширенні в організмі людини і прояві самого захворювання. Звідси розрізняють такі його форми:

 • гостру;
 • підгостру;
 • хронічну.

При цьому підгострий тип захворювання може зустрічатися в трьох клінічних формах. Звідси виділяють: гранулематозний, пневмоцистний і лімфіцітарний тиреоїдит. За характером поширення виділяють вогнищевий і дифузний. Хронічна форма включає в себе: аутоімунний, фіброзний, а також туберкульозний, сифілітичний, септомікозний.

Тиреоїдит: ознаки і лікування

Щитовидна залоза, або щитовидка - це один з важливих органів життєдіяльності людини, який при своїх дуже незначних обсягах і вазі (менше 20 грам) забезпечує щоденну роботу організму в цілому. Саме щитовидна залоза виробляє такі речовини, як тироксин і трийодтиронін, завдяки яким людина отримує необхідну для активного життя енергію. Як показують дослідження, в основному всіляких захворювань щитовидної залози схильні жінки, втім, і чоловікам нехтувати рекомендаціями медиків теж не варто.

Що таке тиреоїдит?

Тиреоїдит - це запальний процес, пов'язаний з ураженням щитовидної залози. Основною формою прояву даного захворювання є відчуття тиску і поява болю в області шиї. Пацієнту при запаленні щитовидки, як правило:

 • важко ковтати їжу;
 • голос хворого стає сиплим;
 • збільшуються лімфатичні вузли;
 • температура тіла значно підвищується, виникає відчуття ознобу.

Дана хвороба може мати різні причини виникнення і різні форми прояву, але всі види даної інфекції мають одну загальну особливість - це наявність в організмі людини запалення, якому властиво вражати тиреоїдні тканини, тобто тканини щитовидної залози. У будь-якому випадку потрібна повна діагностика тиреоїдиту.

Симптоми тиреоїдиту

Симптоми тиреоїдиту як патології щитовидної залози проявляються в організмі людини в залежності від ступеня розвитку захворювання.

Гострий:

 1. Запалення щитовидки характеризується утворенням в її тканинах гнійника (абсцесу).
 2. У хворого температура тіла піднімається до 40 ° С, виникає відчуття сильного ознобу, а також різкі болі в області шиї, які помітно посилюються при кашлі, ковтанні їжі, найменшому русі голови.
 3. З'являється відчуття слабкості.
 4. Болять м'язи і суглоби, спостерігається збільшення щитовидної залози.
 5. Стан пацієнта оцінюється як важкий.

Підгострий:

 1. Розвиток хвороби починається з легкого нездужання, появи незначної припухлості щитовидки.
 2. Болі стають сильнішими тільки під час жування твердої їжі.
 3. Температура тіла в межах 38°С, хворий відчуває легкий озноб.
 4. Сусідні лімфатичні вузли збільшені незначно.
 5. Скарги на слабкість, безсоння, нервозність, болі в суглобах, зайве потовиділення.

Хронічний фіброзний:

 1. Протягом довгого часу може бути відсутніми будь-які форми погіршення самопочуття.
 2. Першим проявом симптомів тиреоїдиту є виникнення болю при ковтанні їжі.
 3. Відбувається порушення дихання.
 4. Голос стає хрипким, щитовидна залоза збільшується нерівномірно, її функціональна активність знижується.
 5. Згодом пацієнт відчуває падіння зору, шум у вухах, порушення дихання.

Хронічний аутоімунний:

 1. Цей різновид ще називають «тиреоїдит Хашимото», при запаленні щитовидки в даному випадку в перші роки протікання хвороби у хворого відсутні скарги і симптоми.
 2. Надалі щитовидна залоза поступово і нерівномірно збільшується; антитіла, які виробляє імунна система, починають сприймати клітини щитовидної залози як щось чужорідне, внаслідок цього знижується функція щитовидки і гормонів виробляється значно менше, це призводить до розвитку гіпотиреозу.

Причини появи запалення щитовидної залози

Поява і прогресування кожного з різновидів тиреоїдиту щитовидки в організмі людини обумовлені різними факторами, що впливають на подальший розвиток захворювання.

Гостра форма:

Гостра гнійна форма даного захворювання розвивається через перенесених в минулому різних гострих або ж хронічних інфекцій, серед яких, наприклад, пневмонія, сепсис, тонзиліт та інші. Це пов'язано з тим, що в тканини щитовидної залози потрапили шкідливі збудники. Виникнення іншого різновиду - негнійної форми пояснюється перенесеною травмою, яка потягнула за собою пошкодження тканин щитовидки, а також в результаті крововиливів в неї.

 

Лечение тиреоидита в Киеве
Лечение тиреоидита в Киеве
Лечение тиреоидита в Киеве
Лечение тиреоидита в Киеве
Лечение тиреоидита в Киеве
Лечение тиреоидита в Киеве
Лечение тиреоидита в Киеве
Лечение тиреоидита в Киеве
Лечение тиреоидита в Киеве

Підгостра форма:

Поширення цієї стадії тиреоїдиту пов'язано з вірусами, які вражають щитовидну залозу: грип, кір, епідемічний паротит. Найбільшою мірою (в 5-6 разів) до захворювання схильні жінки у віці від 20 до 50 років. У пацієнта перші симптоми проявляються лише через тривалий час після вірусної інфекції, як правило, це інтервал від декількох тижнів до декількох місяців.

Хронічна фіброзна форма:

У пацієнта діагностується помітне збільшення тканин в області щитовидки, відчувається здавлювання шиї. Найчастіше даному захворюванню піддаються жінки у віці 40-50 років. Дослідження клінічного походження фіброзного виду до кінця невідоме, але у вчених є припущення, що певну роль у цьому випадку зіграли різні інфекційні захворювання. Деякі дослідники також схильні вважати, що хронічна фіброзна форма є ні що інше як результат аутоімунного ураження щитовидки, що виник при тиреоїдиті Хашимото. Розвиток такого виду захворювання найчастіше зустрічається у пацієнтів, які перенесли операції щитовидної залози, мають генетичну схильність до подібного роду хвороб, або хворіють на цукровий діабет, алергічні і аутоімунні захворювання.

Лікування тиреоїдиту

Яким би з видів тиреоїдиту не страждав пацієнт, лікування щитовидної залози строго повинно проводитися ендокринологом. Якщо у хворого гостра форма захворювання, тоді лікар призначає йому:

 • антибіотики;
 • різні симптоматичні ліки;
 • вітаміни груп С і В.

При утворенні гнійника щитовидки необхідно хірургічне втручання.

При підгострій формі хвороби за призначенням ендокринолога необхідно тривале застосування таких препаратів, як:

 • кортикостероїди (серед них - преднізолон, дексаметазон);
 • препарати саліцилового ряду;
 • а також препарати, які здатні знизити рівень тиреоїдних гормонів.

Коли гормонів в організмі хворого занадто багато проявляється тиреотоксикоз.

Якщо хвороба досягла стадії хронічної фіброзної форми, то необхідна замісна терапія тиреоїдними гормонами. Якщо виникає відчуття здавлювання шиї - потрібно оперативне лікування.

При аутоімунному тиреоїдиті - лікування щитовидної залози проводиться тиреоїдними гормонами. Якщо через 3-4 місяці терапії поліпшення стану здоров'я пацієнта не відбувається, то хворому призначають кортикостероїди терміном на 2-3 місяці. При погіршенні самопочуття, фахівці вдаються до оперативного лікування.

Ускладнення при тиреоїдиті

Одним з найнебезпечніших під час протікання хвороби є ускладнення, яке виникають при гострому тиреоїдиті, коли на щитовидці утворюється абсцес. У таких випадках лікарської діагностики не виключена ймовірність розкриття нариву і попадання гною в інші тканини, серед яких середостіння (тоді може розвинутися і медіастиніт) і трахея (можуть бути причиною виникнення пневмонії або абсцесу органів дихання). Надалі поширення гною і його виділення в сусідні тканини шиї також може привести до пошкодження судин, розвиток інфекції в мозкових оболонках головного мозку (а значить, менінгіт) і в тканинах головного мозку (енцефаліт).

Якщо пацієнт з якоїсь причини запустить лікування підгострого перебігу тиреоїдиту, це може в недалекому майбутньому привести до пошкодження величезного числа тиреоцитов і викликати необоротну недостатність щитовидки.

Профілактика тиреоїдиту

У тому випадку, якщо розпочати лікування тиреоїдиту на ранніх стадіях запалення щитовидної залози, то повне одужання пацієнта відбудеться протягом двох місяців. Для попередження поширення захворювання в першу чергу, необхідна профілактика як інфекційних, так і різних вірусних інфекцій. Йдеться про такі прості речі, як:

 • загартовування організму;
 • вітаміни;
 • здорове харчування і в цілому здоровий спосіб життєдіяльності.

Пацієнтам з ризиками поширення даного захворювання, необхідно суворо дотримуватися рекомендацій і порад медичних фахівців.

Лікування тиреоїдиту в клініці Омега-Київ

Який лікар лікує захворювання?

Лікуванням тиреоїдиту для подальшого недопущення запалення щитовидки повинен перш за все займатися лікар вузького профілю - ендокринолог. До медиків слід звертатися при виявленні перших же симптомів тиреоїдиту, він проведе огляд і випише направлення на аналізи. Ні в якому разі не рекомендується займатися самолікуванням, це може призвести до незворотних негативних наслідків. Тільки професійний лікар здатний провести повну діагностику.

Автор статті:

Автор статті:

Бігун Неля Ананіївна

Лікар-ендокринолог вищої категорії

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати