Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування гострого бронхіту в Києві

Ціни відділення терапії

Код Назва послуги Ціна
2005 Прийом лікаря-терапевта 500 грн.
64 Загальний розгорнутий аналіз крові (22 параметри, ШОЕ, формула) ⚠ термін виконання 1 день 160 грн.
62 Аналіз сечі загальний (13 параметрів та мікроскопія) ⚠ термін виконання 1 день 140 грн.
449 ПЛР. Визначення ДНК Mycobacterium tuberculosis (Якісне визначення)(сеча, мокрота) ⚠ термін виконання 5 днів 215 грн.
477 Вміст секреторного імуноглобуліну А (один секрет: слина, бронхіальний змив) ⚠ термін виконання 11 днів 220 грн.
1119 КТ легенів - скринінг (для стаціонару) 450 грн.
163 Мікробіологічне дослідження мокротиння ⚠ термін виконання 6 днів 300 грн.
1175 КТ ангіографія легеневих артерій (ТІЛА) 2600 грн.
Показати весь список послуг

Що таке гострий бронхіт?

Гострий бронхіт - захворювання бронхів, яке може бути, як наслідком інфекційного захворювання в запущеній формі, так і самостійною недугою.

Лікарі-терапевти

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Гострий бронхіт - захворювання бронхів, яке може бути, як наслідком інфекційного захворювання в запущеній формі, так і самостійною недугою. Характеризується різким початком, супроводжується підвищенням температури, слабкістю, нежиттю, болем у горлі і сухим кашлем. Бронхіт найчастіше виникає в період осені і весни, коли висока вологість дозволяє бактеріям легко розмножуватися. Діагностика і лікування захворювання в даний час не представляє труднощів, якщо бронхіт був виявлений вчасно. Найчастіше призначаються відхаркувальні засоби, іноді антибіотики і фізіопроцедури.

Гострий бронхіт: причини

Гострий бронхіт може виникати через різні причини. Існує три види це захворювання:

  • інфекційного характеру;
  • неінфекційного характеру;
  • змішаного характеру.

Головною причиною розвитку бронхіту є інфекція - ГРВІ, грип, кір тощо, а також різні бактерії, наприклад пневмокок, стафілокок та інші. Бронхіт є наслідком інфекційних захворювань, ослаблення імунітету, переохолодження. Віруси і мікроорганізми передаються повітряно-крапельним шляхом, тому заразитися бронхітом дуже легко, особливо у вологу і прохолодну погоду.

 

Нерідко ознаки захворювання з'являються у людей, схильних до алергій. Люди, що працюють на хімічних підприємствах, також схильні до бронхіту. До хронічного сухому кашлю і бронхіту може привести вдихання пилу.

Клініка захворювання наступна: спочатку у людини з'являються симптоми вірусної інфекції, з'являється слабкість, головний біль, піднімається температура, нежить. Потім з'являється важкий сухий кашель. У перший час мокрота відходить важко, вона дуже густа і липка. З плином часу симптоми полегшуються, залишається лише кашель, який стає вологіше, мокрота стає більш в'язкою, відходить набагато легше, болю в грудній клітці не виникає.

Діагностика гострого бронхіту

В даний час лікарі можуть легко діагностувати гострий бронхіт на початковому етапі захворювання. Терапевт може почути хрипи в легенях, наявність задишки у пацієнта також вкаже на запальний процес в бронхах.

Крім огляду лікар може призначити загальний аналіз крові, рентген. Рентгенівське дослідження може допомогти відрізнити бронхіт від інших захворювань легенів і бронхіального дерева, наприклад, туберкульозу.

Зазвичай діагностика не представляє ніяких труднощів, адже найчастіше бронхіт є наслідком поширення інфекції з верхніх дихальних шляхів, як правило, до лікаря звертаються раніше появи цього ускладнення.

Лікування гострого бронхіту

Лікувати гострий хворобливий кашель потрібно в першу чергу відхаркувальні засоби, щоб перевести сухий непродуктивний кашель у вологий. Мокрота повинна розріджувати і відходити легко. Можуть призначатися інгаляції з натрієм хлоридом або іншими засобами, щоб зволожити глотку і поліпшити відходження мокроти. Рекомендується рясне пиття, щоб розрідити мокротиння.

Кашель супроводжує все захворювання і є провідним симптомом. Лікування повинен призначати тільки лікар.

Крім кашлю слід лікувати і інші можливі ознаки хвороби. Нежить і біль в горлі лікують симптоматично. Для нежиті використовують судинозвужувальні засоби, ніс промивають морською водою. Горло лікують за допомогою антисептичних пастилок, спреїв, також застосовуються полоскання.

Якщо температура протягом кількох днів залишається на високому рівні (38.5 і вище), слід знизити її за допомогою жарознижувальних засобів (Нурофен, Анальгін, Парацетомол). Можуть застосуються протиалергічні препарати, щоб знизити набряк носа і зменшити напади кашлю.

Лечение острого бронхита в Киеве
Лечение острого бронхита в Киеве
Лечение острого бронхита в Киеве
Лечение острого бронхита в Киеве
Лечение острого бронхита в Киеве
Лечение острого бронхита в Киеве

Хронічний бронхіт: як лікувати

Хронічний бронхіт характеризується тривалим кашлем. Протягом довгого періоду часу застосовувати один і той же лікарський засіб не можна. Тому використовується довга терапія, наприклад, фізіопроцедури, які чергують з масажем, інгаляціями, бронхолітиками. Позбутися повністю хронічного бронхіту вдається не завжди, тому головне, щоб стан пацієнта був стабільним.

Використовують антибіотики для лікування хвороби як у дітей, так і у дорослих. Антибіотики можуть бути призначені як у вигляді таблеток і капсул, так і внутрішньом'язово, в залежності від тяжкості захворювання. Також можуть використовуватися противірусні препарати, препарати, що розріджують мокротиння, якщо кашель сухий. Якщо ж відразу з'являється мокрий кашель, то слід вибирати відхаркувальні засоби і лікувати кашель протягом довгого часу.

Якщо турбують напади кашлю, то можна використовувати бронхорозширюючі засоби. Одним з найбільш ефективних засобів лікування хронічного бронхіту є використання інгаляцій з лікарськими засобами:

  • лазолван;
  • натрію хлорид;
  • різні олії: сосна, лаванда.

Щоб робити інгаляції потрібно використовувати спеціальне обладнання - небулайзер.

Як визначити хронічний бронхіт

Гострий бронхіт без належного лікування може затягнутися (більше 3-х місяців) і перетекти в хронічний. Лікувати таке захворювання потрібно довго і наполегливо. Це захворювання може іноді загострюватися, знову перетікати в гострий бронхіт. Кашель в такому випадку важкий, може бути присутній біль в горлі, грудній клітці.

Найчастіше хронічний бронхіт виникає у курців з великим стажем куріння. У таких пацієнтів бронхи постійно подразнюються. Повністю вилікувати хронічний бронхіт не представляється можливим, але можна істотно полегшити симптоми.

Якщо кашель не припиняється, приносить хворобливі відчуття, не піддається лікуванню призначеними препаратами, то слід посилити терапію і не допустити погіршення і розвитку хронічного перебігу захворювання. Обов'язково потрібно звернутися до лікаря.

Затяжний хронічний бронхіт може привести до емфіземи, а також хронічної інструктивної хвороби легенів. Хронічний бронхіт визначається важким кашлем, слабкістю, нападами кашлю, які схожі на астму.

До якого лікаря звернутися при бронхіті

При гострому бронхіті потрібно звернутися до терапевта або педіатра, який призначить необхідне лікування. Якщо є тенденція до хронічного перебігу захворювання, то може знадобитися консультація пульмонолога, зробити рентген. Також лікар повинен послухати грудну клітку, визначити наявність хрипів і задишки.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати