Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування попереково-крижового радикуліту в Києві

Ціни на лікування попереково-крижового радикуліту

Код Назва послуги Ціна
2003 Прийом лікаря вертебролога 550 грн.
2004 Повторний прийом лікаря вертебролога 450 грн.
2108 Акупунктура 300 грн.
2109 Апаратне витягування хребта (тракомп'ютер) 300 грн.
2131 Електрофорез БТЛ 150 грн.
3 Розпис схеми лікування ( консультація + схема лікування) 700 грн.
33 Магнітотерапія зовнішня 170 грн.
2130 Магнітотерапія БТЛ 150 грн.
2133 Ультразвукова терапія БТЛ 150 грн.
2135 Ударно-хвильова терапія (одна зона) 400 грн.
Показати весь список послуг

Що таке попереково-крижовий радикуліт?

Попереково-крижовий радикуліт - це патологія периферичної нервової системи, що характеризується роздратуванням пучків спинних нервових волокон (т. зв. нервових корінців) в поперековому і крижовому відділах хребта. До захворювання найбільше схильні люди старше 40 років.

Лікарі-вертебрологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Часті питання по попереково-крижового радикуліту

Скільки лікується попереково-крижовий радикуліт?

Лікування передбачає два етапи – усунення гострого больового синдрому та усунення причин іннервації. Зняти гострий біль шляхом медикаментозної терапії можна протягом першого тижня лікування. Однак це лише усунення больового синдрому, повноцінне лікування передбачає подальшу физитерапию, ЛФК, прийом медикаментів за призначенням лікаря.

Чи можна вилікувати поперековий радикуліт повністю?

Можливість повноцінного усунення поперекового радикуліту залежить від причин його виникнення. Найчастіше поперековий радикуліт викликаний міжхребцевої грижею. В даному випадку єдиним шляхом однозначного усунення недуги є хірургічне втручання. Однак сучасна медицина віддає перевагу консервативному лікуванню, що дозволяє усунути гострий больовий синдром і зняти іннервацію.

Попереково-крижовий радикуліт - це патологія периферичної нервової системи, що характеризується роздратуванням пучків спинних нервових волокон (т. зв. нервових корінців) в поперековому і крижовому відділах хребта. До захворювання найбільше схильні люди старше 40 років. Від різних проявів радикуліту, за статистикою, страждає приблизно десята частина дорослого населення.

Нерідко будучи наслідком хронічних захворювань хребта, радикуліт може, в свою чергу, посилювати їх, що зумовлює важливість своєчасного виявлення та лікування як радикуліту, так і, ймовірно, супроводжуючих його хвороб хребта.

У розпорядженні клініки «Омега-Київ» є всі засоби для діагностики, визначення причин і лікування захворювання.

Причини попереково-крижового радикуліту

Попереково-крижовим радикулітом називається комплекс симптомів, що виникають при подразненні спинномозкових корінців, які сполучають спинний мозок з внутрішніми органами і, головним чином, з кінцівками. При виході з хребта, корінці проходять через т. зв. форамінальні канали, звуження яких призводить до утиску корінців і, як наслідок, - радикуліту.

Остеохондроз, хвороба хребта, при якій порушується кісткова будова окремих хребців: міжхребцевий диск створює нарости або грижу, які, виступаючи, затискають прилеглі пучки нервових волокон. У результаті й виникають синдроми, звані в сукупності попереково-крижовим радикулітом.

У процесі природного старіння людини, кісткова тканина поступово відчуває дистрофію і вироджується, що, в свою чергу, є передумовою розвитку остеохондрозу, при якому нервові корінці можуть виявитися придавленими не тільки грижею, але і остеофітами, крайовими кістковими виступами, що виникають при патологічному окостянінні еластичних тканин.

Ігнорування ознак остеохондрозу загрожує розвитком стенозу (паталогического звуження) спинномозкового каналу, може поширитися і на форамінальні канали, з яких виходять нервові корінці. Саме здавлювання корінців у фораминальных каналах поперекового відділу хребта часто призводить до ураження сідничного нерва.

Крім згаданих причин виникнення недуги, слід назвати і такі патології як травми хребта, запалення прилеглих до хребта, м'яких тканин, пухлини периферичної нервової системи, спондилолістез, артрит, гіподинамія, постійні навантаження на хребет, генетична схильність, аутоімунні процеси.

Радикуліт може також розвиватися як ускладнення інфекційних захворювань. Будучи полиетіологічним захворюванням, даний тип радикуліту вимагає захисту хворого пацієнта від різноманітних факторів, здатних викликати рецидиви загострень. До числа таких належать: перенапруження, інтоксикація, гіпотермія, застуда.

 

Симптоми попереково-крижового радикуліту

Серед різноманітних проявів захворювання виділяють три основних типи больового синдрому:

 • Люмбалгія (люмбаго) характеризується гострим болем у нижній частині спини, яка може виникнути при фізичних навантаженнях (іноді під час навантаження, іноді - пізніше), після переохлаждеия або, навпаки, перегріву попереку. Напади болю можуть тривати від кількох хвилин до кількох днів.
 • Ішіалгія (ішіас) - це больові відчуття пов'язані з запалення сідничного нерва, який проходить від хребта через сідницю по задній частині стегна вниз до гомілки і стопи. Хворий відчуває різкі больові відчуття, часто описуючи їх як постріли або удари струмом. Біль відчувається в сідниці і, в залежності від сили паталогического защемлення нерва, може опускатися до стегна, гомілки, стопи. Крім болю пацієнт відчуває поколювання, втрати чутливості, повзання «мурашок по шкірі» і т. п.
 • Люмбоішіалгія - це змішаний тип больового синдрому, при якому хворий відчуває ниючий і пекучий біль у попереку, але з поширенням її вниз уздовж сідничного нерва. Захворювання часто протікає хронічно. При цьому найменша фізична навантаження і навіть нервове перенапруження можуть спровокувати больовий напад.

Хвороба провокує прилеглі до хребта м'язи постійно сковуватися захисним напруженням, що в підсумку призводить до прогресування всіх паталогій хребта, так як вони починають посилювати одна одну. У такому випадку можуть виникнути серйозні ускладнення, наприклад, у випадку випадання грижі міжхребцевого диска, може послідувати оніміння пахової області, нетримання сечі і калу і навіть параліч нижніх кінцівок.

Діагностика попереково-крижового радикуліту

Діагностика здійснюється шляхом огляду лікарем-неврологом, який перевіряє пацієнта на предмет розладів чутливості, рефлексів і сили м'язів в районі попереку, сідниць і ніг.

Також лікар перевіряє стан м'язів спини хворого, обстежимо не знаходяться вони в симптоматичному захисному напрузі. Крім традиційного огляду використовуються сучасні високотехнологічні методи медичного дослідження:

 • комп'ютерна томографія дозволяє отримати тривимірний знімок проблемної області, що дає можливість поставити найбільш точний діагноз і визначити стадію розвитку недуги. У клініці «Омега-Київ» обстеження проводять за допомогою апарату Philips Brilliance.
 • Магнітно-резонансна томографія дозволяє отримати пошарове знімок тканин ураженої недугою області та уточнити показання щодо стадії його розвитку і ступінь змін у тканинах. У клініці «Омега-Київ» для обстеження використовують потужний апарат Philips AchievaT 16ch.
Лечение пояснично-крестцового радикулита в Киеве
Лечение пояснично-крестцового радикулита в Киеве
Лечение пояснично-крестцового радикулита в Киеве
Лечение пояснично-крестцового радикулита в Киеве
Лечение пояснично-крестцового радикулита в Киеве

Лікування і профілактика попереково-крижового радикуліту

Даний вид радикуліту лікують як консервативне, так і оперативно. Консервативний підхід передбачає полегшення болю та стабілізацію стану хворого, що досягається:

 • постільним режимом, який призначається в період загострення захворювання;
 • носінням еластичного або жорсткого корсета, що також дозволяє досягти необхідного знерухомлення хребта;
 • застосуванням антивовоспалительных засобів, найчастіше нестероїдного типу, прийом яких у вигляді таблеток, мазей, кремів та ін'єкцій, позбавить пацієнта від болю;
 • використанням міорелаксантів - препаратів для зняття спазму прилеглих до хребта м'язів, сприяють ослаблення клінічних ефектів радикуліту;
 • витяжінням, мануальним методом лікування, який відновлює нормальне положення всіх структур хребта, порушене реакцією хворого на хронічний больовий синдром;
 • комплекс фізичних вправ для створення сильної м'язової опори для хребта;
 • роботою з психологом і, можливо, прийомом антидепресантів, для зменшення неприємних відчуттів при хронічних болях.

У клініці «Омега-Київ» до хірургічного втручання вдаються лише у разі неефективності консервативного лікування, небезпеку серйозних ускладнень, нестерпних болів на запущеній стадії радикуліту. За допомогою операції зазвичай видаляється міжхребцева грижа, остеофіти, що дає можливість вирівнювання висоти тіл хребців.

В арсеналі клініки «Омега-Київ» є всі засоби для виявлення, визначення стадії і лікування попереково-крижового радикуліту. Досвідчений лікар-вертебролог вищої категорії підбере найбільш ефективне лікування і підкаже основні профілактичні заходи, актуальні для радикуліту:

 • правильне і збалансоване харчування;
 • помірні фізичні навантаження;
 • зручне спальне та робоче місце;
 • з метою уникнення травм, нерівномірних навантажень.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати