Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo

Лікування грижі хребта в Києві

Що таке грижа хребта?

Хребетна грижа, яку також називають грижею міжхребцевого диску, являє собою захворювання, пов'язане з розривом фіброзного кільця і виходом назовні ядра.

Лікарі-вертебрологи

Тернопольский Сергей Петрович

Тернопольський
Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Волынская Людмила Александровна

Волинська
Людмила Олександрівна

Лікар-невропатолог вищої категорії, лікар-вертебролог, лікар-рефлексотерапевт

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Попова Дина Владимировна

Попова
Діна Володимирівна

Медична сестра

Кисорец Анжела Евгениевна

Кисорець
Анжела Євгеніївна

Медична сестра

Ціни відділення вертебрології

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2003
Прийом лікаря вертебролога

Прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

450 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2004
Повторний прийом лікаря вертебролога

Повторний прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

350 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2100
Паравертебрально блокада (без медикаментів)

Паравертебральна блокада (без медикаментів) одноразово

500 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2121
Паравертебрально блокада (без медикаментів) - курсове лікування

Паравертебральна  блокада (без медикаментів) - курсове лікування

400 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2108
Акупунктура

Акупунктура

300 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
Показати весь список послуг

Часті запитання про грижу хребта

Що робити якщо виникла грижа хребта?

Шанс вилікувати хребетну грижу є майже завжди і у всіх. За це ми повинні дякувати наш організм, який володіє дивовижними здібностями до самозаживленння. Перший крок на шляху до одужання – це відсутність навантажень на хребет і постільний режим. Також необхідно приймати протизапальні препарати, пройти курс електрофорезу карипазиму, ХІЛТ терапії і хивамату (біль зникає вже через 2-3 сеанси).

Як виявити хребетну грижу?

Хребетна грижа на початкових стадіях майже себе не проявляє. Побачити її можна на знімках магнітно-резонансної томографії. Також хвороба може проявляти себе за допомогою таких симптомів: біль у попереку, руці або нозі, труднощі при ходьбі, відчуття оніміння та поколювання, а також болі при нахилі голови, чханні і піднятті ноги вперед.

Які ускладнення виникають при  грижі хребта?

Так, ускладнення є і досить серйозні. Найстрашніше з них – це розвиток синдрому кінського хвоста. Через нього людина може втратити здатність контролювати свій сечовий міхур. Після операції також можуть бути ускладнення, наприклад, інфекція, повторення грижі, постійні болі і остеохондроз.

Хребетна грижа, яку також називають грижею міжхребцевого диску, являє собою захворювання, пов'язане з розривом фіброзного кільця і виходом назовні ядра. Міжхребцевий диск виконує амортизуючу функцію, завдяки наявності в своєму складі драглистого ядра, обмеженого фіброзним кільцем. Під впливом надмірних фізичних навантажень драглисте ядро може виходити назовні, утворюючи випинання. Таким чином, утворюється хребетна грижа.

Дане захворювання вимагає обов'язкової діагностики і лікування, оскільки викликає больові відчуття, порушує повноту життя хворого і може призвести до обмеження рухливості. У клініці «Омега-Київ» представлені сучасні апаратні методи діагностики і лікування грижі міжхребцевого диску.

Причини хребетної грижі

Хребетна грижа найчастіше з'являється у людей старшого віку, що обумовлено старінням організму, погіршенням пружності драглистого ядра. Зазвичай спостерігається звуження міжхребцевого каналу, здавлювання нервових корінців, що призводить до хворобливих відчуттів.

Крім старіння організму, до причин виникнення хребетної грижі також можна віднести:

 1. недостатній розвиток м'язового корсету;
 2. перенесені інфекційні захворювання;
 3. неправильна постава;
 4. надмірні фізичні навантаження;
 5. травмами;
 6. різкі повороти тулуба.

Симптоми хребетної грижі

Хребетна грижа показує перші симптоми ще в молодому віці – близько 20 років. Після цього віку хребет починає старіти, а симптоми поступово посилюватися. Симптоматика хребетної грижі відрізняється в залежності від її локалізації:

 1. Поперекова грижа відрізняється відчуттям болю в області попереку, ніг, поколювання, оніміння, відчуття «ватних ніг».
 2. Шийна грижа відрізняється больовими відчуттями в області шиї, рук, супроводжується головними болями, асиметричністю м'язів шиї.
 3. Грижа грудного відділу характеризується болем в області грудей, які схожі на серцеві болі.

Стадії хребетної грижі

Міжхребцева грижа відрізняється поетапним перебігом захворювання. Так, сучасній медицині відомо чотири стадії розвитку даного захворювання:

 1. На першій стадії з'являються тріщини в міжхребцевих дисках, що веде до утворення грижі розміром до 3 см. Також спостерігається місцева припухлість і набряк тканин, порушення кровообігу.
 2. На другій стадії з'являються протрузії, а також спостерігається компресійний корінцевий синдром. Здавлювання нервових корінців призводить до сильних больових відчуттів.
 3. На третій стадії утворюються остеофіти, можлива атрофія нервового корінця.
 4. Четверта стадія відрізняється зменшенням больових відчуттів, що пов'язано з атрофією пошкоджених тканин.

Діагностика хребетної грижі

Діагностика хребетної грижі передбачає огляд лікарем-вертебрологом проблемної області, складання картини скарг пацієнта, перевірку рефлексів, функціональності м'язів. Потім лікар може призначити більш детальне обстеження, що дозволить поставити точний діагноз. З цією метою в клініці «Омега-Київ» використовують такі точні методи дослідження як:

 1. комп'ютерна томографія дозволяє отримати тривимірний знімок проблемної області;
 2. магнітно-резонансна томографія передбачає одержання пошарового знімка тканин.

Дані високоточні методи дозволяють уявити повну картину розвитку недуги, зрозуміти причину його виникнення і стадію, на підставі чого лікар може підібрати найбільш ефективне лікування.

Лечение позвоночной грыжи в Киеве
Лечение позвоночной грыжи в Киеве
Лечение позвоночной грыжи в Киеве
Лечение позвоночной грыжи в Киеве
Лечение позвоночной грыжи в Киеве

Лікування хребетної грижі

Лікування хребетної грижі передбачає комплекс медичних заходів, спрямованих на:

 • купірування больового синдрому;
 • усунення набряку тканин;
 • відновлення функціональності пошкоджених систем.

З цією метою досвідчений лікар може призначити певні медичні препарати з протизапальним і болезаспокійливим ефектом. Також лікування хребетної грижі може бути консервативним і оперативним.

Консервативні методи лікування припускають застосування фізіотерапії, лікувальної фізкультури, масажу для відновлення нормального кровообігу і живлення тканин. Якщо консервативне лікування не дає результатів, то лікар може запропонувати хірургічне втручання.

Безопераційне лікування грижі хребта

Лікування грижі хребта без операції застосовується у клініці «Омега Київ». У час сучасної, розвиненої медицини операції з видалення грижі хребта проводяться вкрай рідко, лише тоді, коли випадок дуже серйозний або консервативна терапія виявилася неефективною. Операція робиться, коли позбутися від грижі не виходить протягом 3 місяців або коли патологія проявляється вкрай негативно, розвиваються зміни в організмі, що тягнуть за собою серйозні хвороби.

Якщо діагностується грижа Шморля, доктор радить масаж, ЛФК та ​​прийом кальцію, спільно з вітаміном Д. Складніше лікується грижа іншого типу, коли диск вилітає у просвіт. Починати безопераційне лікування треба з рентгена. Завдяки цьому доктор з'ясує, на якій стадії протікає патологія та до яких руйнувань вона призвела. Після отримання результів обстеження лікар приймає рішення про призначення варіанту терапії.

Обов'язково радимо дотримуватися постільного режиму, а також прийом нестероїдних протизапальних медикаментів і знеболюючих препаратів. Іноді лікар може призначити ліки, які спрямовані на усунення спазмів у м'язовій тканині. Вони сприяють поліпшенню циркуляції крові в місці розвитку патології.

 

Для ліквідації болю часто застосовують новокаїнову блокаду, в поєднанні з уколами вітамінів групи В. Ця методика використовується для зняття набряклості, запалення та болю. Проводиться мануальна терапія, завдяки чому хребетний стовп зміцнюється. Додатково проводять сеанси релаксації. Мануальна терапія при патології хребетного стовпа сприяє відновленню нормального звернення крові, але виконувати процедури по вправляння дисків можна довірити тільки дуже професійному та досвідченому мануальному терапевтові. Корисними при консервативному лікуванні буде лікувальна фізкультура і масаж. Їх також повинен проводити професіонал.

Профілактика хребетної грижі

Щоб попередити появу хребетної грижі необхідно вести здоровий спосіб життя. Це не разовий комплекс заходів, але постійні заходи, які допоможуть вберегтися від появи цієї недуги.

До числа профілактичних заходів можна віднести:

 • уникайте піднімання тягарів;
 • тільки помірні фізичні навантаження;
 • правильне харчування;
 • регулярний відпочинок, плавання;

У клініці «Омега-Київ» представлений широкий спектр методів і можливостей для діагностики та лікування будь-якого дискомфорту в області хребта. При появі больового синдрому слід звернутися за допомогою до лікаря-вертебролога вищої категорії, який працює в стінах нашої клініки.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю