Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

МРТ крижів і куприка в Києві

Магнітно-резонансна томографія або МРТ крижів і куприка – високоточна малоінвазивна методика дослідження крижово-куприкового зчленування та навколишніх м'яких тканин.

Ціни на МРТ-діагностику крижів та куприка

МРТ крижів та куприка - час виконання 15 хв. 1400 ₴ записатися
МРТ крижів та куприка з контрастом - час виконання 30 хв. 2700 ₴ записатися

Коли призначається МРТ крижів і куприка?

Діагностику проводять при травмах та ушкодженнях, дегенеративних змінах та підозрах на пухлини в цій галузі. Медичний центр Омега-Київ - один із найкращих діагностичних центрів, у тому числі і для проведення МРТ куприка в Києві. Ціна процедури порівняно нижча, ніж в інших медичних центрах з обладнанням такого ж класу, водночас результат обстеження стане неоціненною допомогою в діагностиці та лікуванні. МРТ попереково-крижового відділу та куприка призначається при патологічних процесах у хребті або злоякісній пухлині в суміжній ділянці.

Діагностика цих двох відділів хребта дещо різниться: біль в області крижів може бути пов'язаний із захворюваннями органів малого тазу, а куприк частіше піддається травмам, ударам і пухлинним процесам.

МРТ крижів

Показання до МРТ крижів – біль у попереку незрозумілого походження, а також підозри на пухлину, нетримання сечі та реабілітація після травм хребта.

МРТ куприка

МРТ куприкового відділу найчастіше призначається після падіння назад і забиття куприка, рідше - при підозрі на новоутворення в цій області. Мета дослідження - оцінити структуру і стан м'яких тканин, виявити можливі пошкодження та інші відхилення від норми.

Лікарі-рентгенологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Показання для проведення МРТ крижів та куприка

Біль, дискомфорт у ділянці крижів і куприка, перебування тіла в незручній позі, скутість рухів, оніміння, зниження чутливості нижніх кінцівок – ці симптоми можуть вказувати на серйозні патології. Для діагностики проблем у цій області хребта призначають МРТ крижів та куприка. Метод є пошаровим скануванням з детальною візуалізацією структур хребта, епідурального простору та спинного мозку, а також патологічних змін органів малого тазу.

Показання до дослідження:

 • травми у зоні крижово-копчикового зчленування;
 • копчикова кіста (кістозна порожнина або епітеліальний копчиковий хід);
 • кокцигодинія (утиск або травмування нервів в області крижів і куприка);
 • підозра на новоутворення крижів або куприка (гемангіома, тератома);
 • проростання пухлин органів малого таза в крижово-копчикову область;
 • деструкція (руйнування) кісткової тканини під впливом патологічних процесів (новоутворення, запалення тощо);
 • уточнення діагнозу після рентгенографії.

МРТ куприка з контрастом

Для більш детальної діагностики та чіткої візуалізації, за показаннями лікаря призначається МРТ крижів та куприка з контрастом. У вену пацієнта вводиться контрастна речовина на основі гадолінію. Препарат з різною інтенсивністю накопичується в здорових та патологічно змінених тканинах, допомагаючи виявити новоутворення, судинні зміни та структурні аномалії в крижово-куприковій ділянці. Контраст є нешкідливим для організму і виводиться через сечостатеву систему протягом доби.

Підготовка до дослідження МРТ крижів

МРТ крижів та куприка не передбачає специфічної підготовки, за винятком стандартних вимог при магнітно-резонансній томографії:

 • перед скануванням слід позбутися металовмісних аксесуарів та предметів одягу (блискавки, ремені, прикраси, годинник, телефон, банківська карта);
 • за наявності в тілі вбудованої апаратури перед процедурою необхідно показати паспорт пристрою;
 • при клаустрофобії можливе застосування заспокійливих препаратів;
 • при МРТ крижів і куприка з контрастом: пацієнтам із хворобами нирок для оцінки стану функції фільтрації потрібно здати аналіз крові на креатинін.

Томографія триває від 15-45 хвилин, залежно від того, дослідження з контрастом чи без.

Фотографії діагностичного центра

МРТ крестца и копчика в Киеве
МРТ крестца и копчика в Киеве
МРТ крестца и копчика в Киеве
МРТ крестца и копчика в Киеве

Результати обстеження

Результати МРТ крижів та куприка – розшифрування, знімки та DVD-диск із записом обстеження – пацієнт отримає на руки протягом доби. Аналіз отриманих матеріалів допоможе лікарю поставити точний діагноз і призначити адекватне лікування.

Протипоказання

Протипоказання до проведення МРТ крижів і куприків стандартні, як і для аналогічного дослідження інших областей організму:

 • металеві предмети (імпланти, феромагнітні ендопротези, пластини, судинні клеми, штифти, штучні клапани серця) та незнімна електронна апаратура в тілі (кардіостимулятори, ICD);
 • вагітність, 1 триместр;
 • для процедури МРТ крижів і куприка з контрастом – алергія на речовину-підсилювач, вагітність на будь-якому терміні.

Переваги проведення МРТ крижів та копчиків в Омега-Київ

У діагностичному центрі "Омега-Київ" можна пройти МРТ крижів та куприка з контрастом і без на сучасному томографі 1,5 Тесла. Обстеження проводять лікарі-рентгенологи високої кваліфікації, прийом проводиться за адресою: вул. М. Максимовича, 10 (ст. метро "Васильківська"), вул. О. Малишка, 39 (ст. метро «Чернігівська», «Дарниця»). Попередній запис – за телефонами (044) 333-4-333, 0800753357, через форму на сайті або зручний месенджер.

Поширені питання

Що показує МРТ крижів і куприка?

Патології тканин; травми в області крижів та куприка; запальний процес у навколишніх тканинах; вроджені чи набуті аномалії; доброякісні та злоякісні новоутворення.

Коли роблять МРТ куприка?

Рекомендується зробити МРТ куприка у разі травми, падіння на куприк, особливо якщо після цього пацієнта мучить безперервний сильний біль.

Коли роблять МРТ крижів?

Рекомендується робити МРТ крижів при постійних ниючих болях у крижах і попереку, особливо після переохолодження або тривалого перебування в незручній позі.

Скільки за часом триває МРТ крижів і куприка?

Тривалість МРТ поперекового відділу та куприка залежить від того, чи застосовується контраст. Процедура без контрастної речовини триває 15-20 хвилин, з контрастом - до 45 хвилин.

Що потрібно зробити перед МРТ куприка та крижів?

Попередньої підготовки до МРТ крижів та куприка немає. Перед процедурою потрібно зняти з себе всі металеві прикраси та аксесуари. Якщо в тілі є металеві імпланти – слід повідомити про це лікаря та показати документи на них.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Шамова Татьяна Александровна

Автор статті:

Шамова Тетяна Олександрівна

Лікар-рентгенолог вищої категорії

Список літератури

 1. Multispecialty Radiology: Bridging the Gap – Robert S. Pyatt Jr., MD, August 02, 2021
 2. Global Radiology – Howard B. Fleishon, MD, VOLUME 19, ISSUE 3, P401-402, MARCH 01, 2022
 3. Interventional radiology in the 21st century: planning for the future – R. Morgan, T. Cleveland, M. Hamady, R. Uberoi, P. Haslam, R. Kasthuri, M. Johnston, I. McCafferty
 4. Scientific Research of the SI “Institute of Nuclear Medicine and Diagnostic Radiology of the National Academy of Medical Sciences of Ukraine” in 2021: Artificial intellect and postprocessing – Ì. Dykan, B.A. Tarasyuk, I.V. Andrushchenko, Radiation Diagnostics, Radiation Therapy, #1, Vol. 13, 2022
 5. Основи радіаційної медицини – Навч. посібник / О. П. Овчаренко, А. П. Лазар, Р. П. Матюшко. — Одеса: Одес. держ. мед. ун-т, 2002. — 208 с. — (Б-ка студента-медика).
 6. Діагностичні особливості візуалізації кісткових пухлин: традиційна рентгенографія і МРТ – Огляд статті: Gemescu IN, Thierfelder KM, Rehnitz C, Weber MA. Imaging Features of Bone Tumors: Conventional Radiographs and MR Imaging Correlation. Magn Reson Imaging Clin N Am. 2019; 27 (4): 753-767. doi: 10.1016 / j.mric.2019.07.008 

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати