Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Дисплазії шийки матки

Автор статті:

Мокрецов Сергій Євгенович

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук, MD, PhD

Ціни на лікування дисплазії шийки матки

Код Назва послуги Ціна
2 Прийом гінеколога лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії) 600 грн.
1 Прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог) 450 грн.
120 Повторний прийом лікаря гінеколога 400 грн.
1540 Консультація акушера-гінеколога, що оперує 800 грн.
5 Огляд лікаря-гінеколога 200 грн.
43 Комплекс «Фізіологічна вагітність» (до 30 тижнів) 20000 грн.
14 Електрокоагуляція (конизация) шийки матки 1500 грн.
7 Кольпоскопія розширена 350 грн.
10 Взяття біопсії шийки матки 1200 грн.
761 Кріодеструкція шийки матки 1500 грн.
Показати весь список послуг

Дисплазія шийки матки – хвороба, пов'язана із патологічним зростанням нетипових клітин епітелію на поверхні шийки матки. Вважається передраковим станом. У групі ризику – жінки дітородного віку. Як провокатори патології часто виступають інфекції, що передаються статевим шляхом – ВПЛ (вірус папіломи людини) та вірус герпесу. Лікування дисплазії шийки матки необхідне, тому що згодом доброякісна форма може прогресувати та трансформуватися у рак.

Безпека пацієнта понад усе!
Ознайомтеся з актуальними правилами відвідування клініки, у звʼязку з поширенням COVID-19, та з нашими рекомендаціями.
Пройдіть діагностику на COVID-19
Ми проводимо дослідження за допомогою плр-тесту, плр-тесту з виїздом та антиген-тесту. Також доступна послуга забору аналізів вдома. Додатково можна провести моніторинг здоров`я під час/після коронавірусу - тест на антитіла, кт легень при коронавірусі

Лікарі-гінекологи

Причини дисплазії шийки матки

Найчастіша причина дисплазії – інфікування папіломавірусом (ВПЛ) онкогенних типів 16 та 18 через сексуальний контакт без засобів захисту. При зниженому імунітеті збудник вбудовується в ДНК клітин епітелію, видозмінюючи їх. Якщо вчасно не провести лікування дисплазії шийки матки є реальна загроза розвитку раку.

Чинниками ризику виступають:

 • Безладне статеве життя, часта зміна сексуальних партнерів, ранній початок інтимного життя.
 • Імунодефіцит, ВІЛ-інфекція.
 • Гормональний дисбаланс – на фоні вагітності, клімаксу, тривалого приймання гормональних препаратів.
 • Ранні (до 17 років) та численні (понад 3) пологи та аборти: висока ймовірність травми шийки матки.
 • Куріння (активне та пасивне): ризик розвитку дисплазії зростає в 4 рази. Смоли, що містяться в сигаретному димі, впливають на якість піхвового слизу, послаблюючи місцевий імунітет. Епітелій піхви та шийки матки стає більш уразливим для інфекцій, у тому числі ВПЛ.
 • Генетична схильність.
 • Наявність ІПСШ (хламідіоз, гонорея, трихомоніаз, сифіліс, вірус простого герпесу).
 • Гінекологічні захворювання: ектопія (псевдоерозія) шийки матки, лейкоплакія (потовщення епітелію), поліпи ендометрію (розростання епітелію матки на тлі гормонального збою), кольпіт (запалення слизової оболонки піхви), хронічний хламідійний цервіцит.
 • Малорухливий спосіб життя, неправильне харчування і як наслідок – авітаміноз.

Своєчасна діагностика та лікування дисплазії шийки матки, а також заходи профілактики – найважливіші умови збереження жіночого здоров'я.

Діагностика дисплазії шийки матки

Лікар-гінеколог виявляє дисплазію шийки матки в ході огляду та за результатами наступних маніпуляцій, інструментальних та клініко-діагностичних:

 • Розширена кольпоскопія – дослідження піхви та шийки матки приладом з оптичним збільшенням після обробки розчинами. 3% оцтова кислота сприяє звуженню незмінених судин, а розчин Люголя по-різному забарвлює нормальні та атипові тканини.
 • Мазок на онкоцитологію – мікроскопічне дослідження епітеліальних клітин шийки матки та цервікального каналу з метою виявлення аномалії (Пап-тест).
 • Біопсія - застосовується при позитивному ПАП-тесті (виявленні атипових клітин). Це «золотий стандарт» діагностики дисплазії шийки матки. Прицільна біопсія з дослідженням гістології (будови) фрагментів найбільш змінених ділянок дозволяє з'ясувати товщину шару та тяжкість ураження тканин.
 • ПЛР-тест на ВПЛ (біоматеріал – зіскрібок).
 • Імуногістохімія з онкомаркерами - при підозрі на онкологію.

Аналізи допомагають виявити кількість атипових клітин, глибину ураження епітелію, стадію захворювання та вибрати найбільш ефективне лікування дисплазії шийки матки. Це дозволяє запобігти розвитку раку більш ніж у 90% пацієнток.

Ступені дисплазії

Залежно від глибини ураження епітеліальних клітин діагностують дисплазію 3 ступенів:

 • 1-а, легка - патологічні зміни слабко виражені і зачіпають нижні (базальний та парабазальний) шари клітин.
 • 2-а, помірна - атиповій трансформації піддається нижня половина епітелію (нижній та середній шари).
 • 3-я, важка – неінвазивний рак: уражено понад 2/3 або весь багатошаровий плоский епітелій (м'язи та судини при цьому не чіпаються).

Від діагностованого ступеня тяжкості захворювання залежить подальша схема лікування дисплазії шийки матки.

Фотографії гінекологічного центра

Дисплазии шейки матки
Дисплазии шейки матки
Дисплазии шейки матки
Дисплазии шейки матки
Дисплазии шейки матки
Дисплазии шейки матки

Способи лікування дисплазії шийки матки

Лікування дисплазії шийки матки проводиться з урахуванням стадії патології та характеру супутніх захворювань.

На першому етапі необхідно вилікувати запальні процеси та інфекції, на тлі яких розвинулася дисплазія (кольпіти, цервіцити). Для цього призначається антибактеріальна та протизапальна терапія.

Якщо стадія захворювання легка, лікування дисплазії шийки матки не потрібне. При успішній терапії запалень та сильному імунітеті у 50-60% випадків відбувається самостійний регрес захворювання. Однак процес необхідно тримати під контролем – проходити мінімум кожні пів року гінекологічний огляд із кольпоскопією.

На початкових стадіях допускається лікування дисплазії шийки матки консервативними методами:

 • спринцювання, противірусні свічки та тампони;
 • противірусні препарати;
 • імуностимулятори.

Якщо медикаментозна терапія неефективна, стан погіршився і захворювання прогресує (легка стадія переросла на помірну або тяжку), з'являється необхідність хірургічного лікування дисплазії шийки матки – видалення уражених ділянок зі збереженням здорової тканини. Операція проводиться відразу після закінчення менструації. 

Оперативних методів кілька:

 • Кріодеструкція: змінені ділянки тканини обробляються рідким азотом, піддаються заморожуванню та відторгненню. Після процедури не залишається рубців, що перешкоджають розкриттю шийки матки. Тому методика підходить для лікування дисплазії шийки матки у жінок, що не народжували. З недоліків: глибину впливу контролювати складно.
 • Діатермокоагуляція або петльова електроексцизія – припікання патологічно змінених тканин високочастотним струмом. Висічення проводиться за допомогою петлеподібного електрода. Цей метод лікування дисплазії шийки матки досить болючий і жінкам, які не народжували, не рекомендується, тому що після обробки можуть залишатися рубці.
 • Лазерна вапоризація – змінений епітелій усувається за допомогою енергії, що генерується лазером. Завдяки коагулюючому ефекту, це один з малотравматичних і безкровних способів лікування дисплазії шийки матки. Методика дозволяє контролювати глибину впливу лазерного променя, тому процедура не викликає рубцювання.
 • Радіохвильова коагуляція – ефективний та щадний спосіб лікування дисплазії шийки матки за допомогою радіохвиль високої частоти. Малоінвазивний, не залишає рубців і рекомендований жінкам, що не народжували.
 • Хірургічна чи ножова конізація – видалення атипових тканин скальпелем. Травматичність методу досить висока, є ризик кровотеч, занесення інфекції. Щоб уникнути ускладнень після процедури проводиться курс антибактеріальної та загальнозміцнювальної терапії. Реабілітація після операції триваліша і складніша в порівнянні з менш інвазивними способами лікування дисплазії шийки матки: повне загоєння в середньому займає до 4 місяців. Від ножової конізації дедалі частіше відмовляються на користь менш травматичних методик.

Коли інші методи лікування дисплазії шийки матки неефективні, приймається рішення про проведення гістеректомії – видалення матки разом із шийкою. Показанням є дисплазія 3 ступені та швидке прогресування хвороби, коли висока ймовірність переродження або ракові клітини вже виявлені.

Вагітність та лікування дисплазії шийки матки

У період виношування дитини організм жінки перебудовується під впливом гормонів. Щоб уникнути відторгнення плода, відбувається природна імуносупресія (пригнічення імунітету, у тому числі місцевого). У цей період може знизитися захисна функція піхви та розвинутись дисплазія шийки матки. Для плода цей стан безпечний, прогноз виношування та народження дитини позитивний. Однак патологія може негативно позначитися на здоров'ї матері, вагітність може спровокувати прогрес дисплазії. Тому пройти курс лікування дисплазії шийки матки необхідно на етапі планування зачаття.

Переваги лікування дисплазії шийки матки у МЦ Омега-Київ

Діагностику та лікування дисплазії шийки матки у Києві на всіх стадіях захворювання проводять кваліфіковані лікарі центру гінекології Омега-Київ. У медичному центрі можна пройти всі необхідні дослідження - здати аналізи мазків і зіскрібків, зробити кольпоскопію (розширену і з біопсією). Досвідчені оперуючі акушери-гінекологи успішно застосовують хірургічні методи лікування дисплазії шийки матки – радіохвильової, конізації, кріодеструкції.

Обладнання

Діагностика та моніторинг ефективності лікування дисплазії шийки матки та інших патологій проводиться на сучасних кольпоскопах:

 • OLYMPUS – апарат, що володіє високою роздільною здатністю та великою кратністю збільшення. Дає можливість оперативно, без болю та з максимальною точністю досліджувати стан тканин, виявляти дрібні патології, проводити диференційовану діагностику змін шийки матки.
 • CARL ZEISS 150 FC – цифровий кольпоскоп від світового лідера з виробництва оптики Карл Цейсс (Німеччина). Це апарат із вбудованою відеосистемою MediLive Primo з SD-камерою, що дає максимально детальну візуалізацію піхви, вульви та шийки матки.

Для своєчасного виявлення небезпечних патологій та контролю жіночого здоров'я відвідуйте гінеколога регулярно. Записуйтесь на прийом за телефонами 044 333 4333 або 0800753357, залишайте заявку на сайті Омега-Київ або зв'яжіться з оператором через будь-який зручний месенджер. Адреси філій клініки, де проводять лікування дисплазії шийки матки: вул. М. Максимовича, 10 (ст. метро "Васильківська"), вул. О. Малишка, 39 (ст. метро "Чернігівська", "Дарниця"), вул. Володимирська, 81А (ст. метро "Площа Льва Толстого").

Автор статті:

Автор статті:

Мокрецов Сергій Євгенович

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук, MD, PhD

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати