Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Дисплазія шийки матки: лікування в Києві

Дисплазія шийки матки – хвороба, пов'язана з патологічним зростанням нетипових клітин плоского епітелія на поверхні шийки матки. Належить до передракових станів. У групі ризику – жінки дітородного віку. Провокаторами захворювання часто виступають інфекції, що передаються статевим шляхом – ВПЛ (вірус папіломи людини) та вірус герпесу. Дисплазія шийки матки потребує лікування, оскільки згодом доброякісна форма може прогресувати та перетворитися на рак.

Ціни на лікування дисплазії шийки матки

Прийом лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії) 700 ₴ записатися
Прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог) 600 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог) 500 ₴ записатися
Консультація акушера-гінеколога, що оперує 800 ₴ записатися
Показати все Сховати

Причини та симптоми дисплазії шийки матки

Часта причина, через яку розвивається дисплазія шийки матки – зараження папіломавірусом (ВПЛ) онкогенних типів 16 та 18 через незахищений сексуальний контакт. При зниженому імунітеті збудник вбудовується в ДНК клітин епітелію, видозмінюючи їх. Якщо вчасно не пролікувати дисплазію, то є реальна загроза розвитку раку.

Серед факторів ризику:

 • Безладне статеве життя, ранній старт інтимного життя.
 • Імунодефіцит, ВІЛ-інфекція.
 • Гормональний дисбаланс – на фоні вагітності, клімаксу, тривалого прийому гормональних препаратів.
 • Ранні (до 17 років) та численні (понад 3) пологи та аборти: високий ризик травми шийки матки.
 • Куріння (зокрема пасивне): ймовірність дисплазії зростає вчетверо. Смоли сигаретного диму впливають на якість вагінального слизу, послаблюючи місцевий імунітет. Епітелій піхви та шийки матки стає уразливішим для інфекцій, у тому числі ВПЛ.
 • Генетична схильність.
 • Наявність ІПСШ (хламідіоз, гонорея, трихомоніаз, сифіліс, вірус простого герпесу).
 • Гінекологічні патології: ектопія (псевдоерозія) шийки матки, лейкоплакія (потовщення епітелію), поліпи ендометрію (розростання епітелію матки на фоні гормонального збою), кольпіт (запалення слизової оболонки піхви), хронічний хламідійний цервіцит.
 • Малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, авітаміноз.

Найчастіше на початковому етапі дисплазія, не обтяжена супутніми гінекологічними захворюваннями, протікає безсимптомно. Пізніше, коли дисплазія шийки матки вже досить прогресувала (іноді це триває роки), з'являються симптоми. Ознаки, якими може бути запідозрена дисплазія шийки матки, схожі з іншими гінекологічними проблемами:

 • тягнучий біль, дискомфорт внизу живота;
 • нетипові виділення;
 • субфебрильна температура тіла;
 • погіршення самопочуття.

Відвідуйте гінеколога регулярно, 1 раз на рік. Своєчасна діагностика та лікування дисплазії шийки матки, а також заходи профілактики – необхідні умови для збереження жіночого здоров'я.

Лікарі-гінекологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Дисплазія шийки матки: діагностика

Гінеколог виявляє дисплазію шийки матки в ході огляду та за результатами наступних маніпуляцій, інструментальних та клініко-діагностичних:

 • Розширена кольпоскопія – дослідження піхви та шийки матки за допомогою приладу з оптичним збільшенням після обробки розчинами. 3% оцтова кислота сприяє звуженню незмінених судин, а розчин Люголя по-різному забарвлює нормальні та атипові тканини. У клініці Омега-Київ кольпоскопія проводиться за допомогою цифрового кольпоскопа CARL ZEISS 150 FC (Німеччина) та оптичної апаратури від компанії OLYMPUS (Японія).
 • Мазок на онкоцитологію – мікроскопічне дослідження епітеліальних клітин шийки матки та цервікального каналу з метою виявлення аномалії (Пап-тест).
 • Біопсія – застосовується при позитивному ПАП-тесті. Це «золотий стандарт» діагностики дисплазії шийки матки. Прицільна біопсія з дослідженням гістології (будови) фрагментів найбільш змінених зон дозволяє з'ясувати товщину шару та тяжкість ураження тканин.
 • ПЛР-тест на ВПЛ (біоматеріал – зіскрібок).
 • Імуногістохімія з онкомаркерами – при підозрі на онкологію.

Обстеження допомагає виявити ознаки дисплазії шийки матки: оцінити кількість атипових клітин, глибину ураження епітелію, діагностувати стадію захворювання та визначитися з лікуванням. Завдяки своєчасним заходам вдається запобігти розвитку раку більш ніж у 90% пацієнток. Діагностику (аналізи мазків та зіскрібків, кольпоскопія, біопсія) та лікування дисплазії шийки матки у Києві на всіх стадіях проводять кваліфіковані лікарі центру гінекології Омега-Київ.

Види та стадії дисплазії шийки матки

Залежно від глибини ураження епітеліальних клітин діагностують дисплазію 3 ступенів:

 • 1-а, легка – патологічні зміни слабко виражені і торкаються нижні (базальний і парабазальний) шари клітин.
 • 2-а, помірна – осередок атипової трансформації охоплює нижній та середній шари епітелію.
 • 3-я, важка – неінвазивний рак: уражено понад 2/3 або весь багатошаровий плоский епітелій (м'язи та судини при цьому не зачіпаються).

Деякі спеціалісти виділяють ще одну стадію – дисплазія шийки матки 4 ступеня або атипія. Від діагностованого ступеня тяжкості захворювання залежить подальша схема лікування.

Дисплазія шийки матки: методи лікування Омега-Київ

Лікування дисплазії шийки матки у медичному центрі Омега-Києві проводиться з урахуванням стадії патології та характеру супутніх захворювань.

На першому етапі пролікуються інфекції та запалення по гінекології, на тлі яких розвинулася дисплазія (кольпіти, цервіцити). Для цього призначається антибактеріальна та протизапальна терапія. За умови сильного імунітету таке лікування у 50-60% випадків веде до того, що дисплазія матки регресує самостійно. Однак процес необхідно моніторити – щонайменше кожні півроку проходити гінекологічний огляд з кольпоскопією.

Якщо була виявлена дисплазія плоского епітелію шийки матки 1 ступеня (слабка стадія), можливе застосування медикаментозних засобів: місцевих – спринцювання, противірусні свічки та тампони; противірусні, імуностимулюючі препарати для для лікування дисплазії шийки матки.

У разі неефективності медикаментозного лікування (стан погіршився, дисплазія шийки матки легкого 1 ступеня прогресувала до 2), призначаються хірургічні методи. Досвідчені акушери-гінекологи клініки Омега-Київ проводять органозбережні операції з видалення уражених ділянок із збереженням здорової тканини:

 • Кріодеструкція: атипові ділянки тканини обробляються рідким азотом, піддаються заморожуванню та відторгненню. З недоліків: глибину впливу контролювати складно.
 • Електрокоагуляція чи припікання патологічно зміненої ділянки тканини електричним струмом – поширена операція, шляхом якої лікується дисплазія шийки матки.
 • Радіохвильова коагуляція або припікання – методика лікування дисплазії шийки матки впливом високочастотних радіохвиль, за відгуками пацієнтів та лікарів – щадний та ефективний спосіб.
 • Радіохвильова конізація – видалення атипових тканин шийки матки та частини цервікального каналу за допомогою радіохвиль з метою діагностики та лікування дисплазії. Назва хірургічної маніпуляції – конізація – пов'язана з тим, що ділянка, що висікається, має форму конуса.

Всі застосовувані методики лікування дисплазії в Києві безпечні, малоінвазивні, не залишають рубців, що перешкоджають розкриттю шийки матки, і рекомендовані жінкам, що не народжували. Оперативне втручання проводять відразу після закінчення менструації, під місцевим знеболенням.

Швидко прогресуюча дисплазія шийки матки 3 ступеня з високим ризиком переродження або діагностований рак вимагає радикальних методів лікування – призначається гістеректомія або видалення матки разом з шийкою.

Якщо у вас є тривожні симптоми або дисплазія шийки матки (1, 2, 3 стадія) вже виявлена, звертайтеся до медичного центру Омега-Київ. Ціна оперативного лікування дисплазії шийки матки стартує від 1500 грн залежно від методу. Запис на консультацію – за тел. 044 333 4333 або 0800753357, через сайт Омега-Київ або будь-який зручний месенджер. Адреси філій клініки: вул. М. Максимовича, 10 (ст. метро "Васильківська"), вул. О. Малишка, 39 (ст. метро "Чернігівська", "Дарниця"), вул. Володимирська, 81А (ст. метро "Площа Льва Толстого").

Дисплазія матки: протипоказання до лікування

Малоінвазивні оперативні методи лікування дисплазії мають протипоказання:

 • Гострі та підгострі запалення в організмі.
 • Дисбіоз піхви.
 • Приховані інфекції, гепатити, ВІЛ, сифіліс.
 • Встановлений кардіостимулятор – при радіохвильових методах.
 • Вагітність.
 • Цукровий діабет.

Дисплазія шийки матки під час вагітності

У період виношування дитини організм жінки проходить гормональну перебудову. Щоб уникнути відторгнення плоду, відбувається фізіологічна імуносупресія (пригнічення імунітету, у тому числі місцевого). При вагітності може знизитися захисна функція піхви та розвинутися дисплазія шийки матки. Для плоду цей стан безпечний, прогноз виношування та народження дитини позитивний. Однак є загроза здоров'ю матері: вагітність може спровокувати прогрес дисплазії. Тому обстежитися та пролікувати захворювання необхідно ще на етапі підготовки до зачаття.

Фотографії гінекологічного центра

Дисплазия шейки матки: лечение в Киеве
Дисплазия шейки матки: лечение в Киеве
Дисплазия шейки матки: лечение в Киеве
Дисплазия шейки матки: лечение в Киеве

Поширені питання

Як часто трапляється дисплазія шийки матки?

За статистикою, дисплазія шийки матки частіше зустрічається у жінок 25-35 років, із 10000 пацієнток патологія діагностується у 15. Патологія зазвичай розвивається на тлі інших гінекологічних патологій: гострі кондиломи статевих органів, хламідіоз, гонорея.

Звідки береться дисплазія шийки матки?

Основна причина патологічних трансформацій епітелію шийки матки (дисплазії) – зараження папіломавірусом (ВПЛ) онкогенних типів, найбільш небезпечні з яких 16 та 18. Інфікування відбувається внаслідок незахищеного сексу.

Як проявляється дисплазія шийки матки?

Дисплазія може не проявлятися роками. У міру прогресування можуть з'явитися симптоми, характерні для інших жіночих хвороб: тягнучий біль внизу живота, нетипові білі, субфебрилітет, слабкість. Зміни слизової оболонки шийки матки може візуально діагностувати гінеколог під час огляду на кріслі. Остаточний діагноз ставиться за підсумками аналізів.

Як діагностується дисплазія шийки матки?

Дисплазія шийки матки виявляється на огляді гінеколога, діагностика включає кольпоскопію, аналіз мазка на цитологію (ПАП-тест), прицільну біопсію, ПЛР-тест на ВПЛ.

Як швидко прогресує дисплазія шийки матки?

Легка дисплазія шийки матки 1 ступеня у 60% випадків самовиліковується. Тільки в 10% протягом 2-4 років легкий ступінь розвивається в помірний та важкий. Іноді 2 та 3 ступені дисплазії виникають минаючи початкову стадію.

Як лікується дисплазія шийки матки?

Легку форму захворювання за точковим типом спостерігають (вичікувальна тактика) або лікують медикаментозно. Дисплазія шийки матки 2 ступеня лікується хірургічним видаленням осередків атипового епітелію за допомогою високочастотних радіохвиль, електричного струму, рідкого азоту чи лазера. У тяжких випадках (дисплазія шийки матки, 3 стадія) при високих ризиках розвитку раку органозбережних методів може бути недостатньо, тоді приймається рішення про видалення матки.

Чи можна повністю вилікувати дисплазію шийки матки?

Дисплазія успішно лікується, якщо не запускати хворобу та вчасно звернутися за медичною допомогою. Щоб уникнути рецидивів (вони виникають у 10% випадків), протягом 2 років після проходження курсу лікування кожні 3 місяці необхідний цитологічний та ендоскопічний контроль.

Як часто дисплазія переходить в рак?

Тяжка дисплазія шийки матки (3 стадія) менш ніж у половині випадків прогресує до інвазивної форми раку. У молодих пацієнток це відбувається рідше, зазвичай перехід від легкої стадії дисплазії до розвитку онкології проходить 10-20 років.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Мокрецов Сергій Євгенович, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, к. м. н., MD, PhD

Список літератури

 1. Foreword: Global Gynecology – Blumenthal, Paul D. MD, MPH, Clinical Obstetrics and Gynecology: September 2021-Volume 64-Issue 3-p 411-414.
 2. Pediatric and Adolescent Gynecology Advocacy – Paula J Adams Hillard, 2021 Aug;34(4):433-434.
 3. Современные лазерные технологии лечения доброкачественных заболеваний шейки матки в поликлинической практике – Рохлина, Елена Викторовна – Медицинские науки – ВАК 14.01.17 – 2011 год.
 4. Дисплазія шийки матки: сучасні можливості лікування – В.В. Подольський, професор, доктор медичних наук, 21.12.2019
 5. Дисплазія шийки матки: діагностика і лікування без поліпрагмазії – 22/02/2021, автор лікар-акушер-гінеколог Наталія ЛЕЛЮХ.

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати