Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

МРТ головного мозку і гіпофізу у Києві

МРТ головного мозку і гіпофізу - це дослідження, яке проводиться для виявлення структурних порушень мозку і його придатка - гіпофіза.

Ціни на діагностику МРТ головного мозку і гіпофіза

МРТ гіпофізу - час виконання 15 хв. 1400 ₴ записатися
МРТ гіпофізу з контрастним посиленням (динамічне) - час виконання 30 хв. 2700 ₴ записатися
МРТ головного мозку і гіпофізу - час виконання 30 хв. 1900 ₴ записатися
Введення контрастного препарату для МРТ 900 ₴ записатися
Показати все Сховати

Попри те, що мозок і гіпофіз розташовуються в безпосередній близькості один від одного, і невеликий придаток завжди проглядається на знімках під час проведення магнітно-резонансної томографії мозку, слід розділяти ці два дослідження. Причиною тому - абсолютно різні цілі їх призначення.

Найбільш часто зустрічається пошкодженням гіпофіза є мікроаденоми. Для їх візуалізації необхідна висока точність, максимальний дозвіл зображення і мінімальна товщина зрізів. Цього не можна домогтися при проведенні стандартної томографії головного мозку, тому МРТ гіпофіза лікар призначає окремо в залежності від обставин і наявних свідчень.

Коли призначається МРТ головного мозку і гіпофізу

Головна функція гіпофіза полягає у виробленні гормонів-регуляторів, які впливають на багато важливих процесів, що протікають в людському організмі. Причиною дисфункції даного органу є пухлини (аденоми) або синдром порожнього турецького сідла. Через вкрай малі розміри, діагностування мікроскопічних пухлин, розташованих в частках гіпофіза, є завданням з високим рівнем складності. Найкращі результати в цьому випадку здатна дати тільки магнітно-резонансна томографія з використанням передового обладнання. У нашій клініці «Омега-Київ» застосовується сучасний томограф Philips Achieva з потужністю магнітного поля 1,5 Тесла і 16 окремими каналами. Показання для проведення МРТ головного мозку і гіпофізу розрізняються. Досвідчений лікар здатний визначити необхідність проведення дослідження, а також скласти детальний план процедури.

Лікарі-рентгенологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Показання

До магнітно-резонансної томографії мозку вдаються в тих випадках, коли виникає необхідність визначення причин:

 • постійних головних болів;
 • непритомних станів;
 • прогресуючих порушень зору;
 • погіршення пам'яті;
 • нападів з судомами (епілептичних припадків);
 • паралічу м'язів.

У той же час, МРТ гіпофіза проводиться при інших підозрах та симптоматиці. У число показань до проведення даного дослідження входять прояви захворювань, викликаних неправильною роботою гіпофіза, таких як:

 • безпліддя;
 • дисфункція молочних залоз (недолік гормону пролактину),
 • нанізм (карликовість);
 • акромегалія;
 • гіпотиреоз;
 • гіпопітуїтаризм (значне зниження або повне припинення продукування гормонів гіпофізом);
 • нецукровий діабет;
 • ожиріння.

Протипоказання

Незважаючи на те, що показання для МРТ головного мозку і гіпофізу різні, протипоказання для їх проведення по більшості пунктів збігаються. МРТ дослідження не передбачає опромінення рентгенівськими променями, а тому цілком безпечне для здоров'я і може проводитися на регулярній основі без будь-яких обмежень. Загальний перелік включає в себе абсолютні та відносні протипоказання для всіх видів обстеження.

Серед відносних виділяють:

 • важка форма клаустрофобії;
 • вагітність першого триместру (до 12 тижнів);
 • наявність феромагнітних імплантатів, протезів серцевих клапанів;
 • татуювання, нанесення фарбами, що містять метали (за винятком титану);
 • алкогольне або наркотичне сп'яніння.

Абсолютні протипоказання при МРТ дослідженнях гіпофіза нечисленні:

 • наявність кардіостимулятора
 • наявність імплантату середнього вуха;
 • феромагнітні осколки або імплантати;
 • іноді кровоспинні кліпси для судин головного мозку.

Що показує

За допомогою методу МРТ діагностування можна вивчити структури мозку в різних проекціях і з високою точністю діагностувати ряд патологічних станів:

 • пухлини (аденоми, мікроаденоми);
 • наслідки перенесених інсультів;
 • звуження судин і аневризми;
 • розсіяний склероз;
 • зміщення мозкових структур, гематоми.

Тільки можливості магнітно-резонансної томографії гіпофіза дозволяють розрізнити мікропошкодження і аномальні клітини в органі, вага якого становить всього 0,5 грама, а найдовша сторона не перевищує 16 мм (у людей із зростом вище 2 м). МРТ дозволяє побачити наявність аденоми гіпофіза, яка представляє собою доброякісну пухлину, яка використовує для зростання залозистого епітелію. Швидке і точне діагностування відкриває шлях до правильного лікування і дарує шанс на швидке одужання.

Як роблять

При проведенні МРТ головного мозку і гіпофізу на голову надягають спеціальний пристрій, який здійснює прийом і відправку радіохвиль, а також виконує роль фіксатора. Пацієнт перебуває в лежачому положенні на столі, розташованому всередині корпусу томографа циліндричної форми. Корпус апарату відкритий з двох сторін. Для додаткового комфорту яскравість підсвічування всередині регулюється, також є подача свіжого повітря і тривожна кнопка.

Щоб забезпечити високу точність знімків, пацієнт повинен перебувати в нерухомому стані. Для цього можуть використовуватися спеціальні фіксуючі ремені. Для дітей раннього віку можливе застосування щадної анестезії. Дорослі також можуть скористатися цією послугою додатково. Особливу роль це може зіграти при наявності нав'язливих страхів і клаустрофобії, дозволяючи провести процедуру непомітно для пацієнта. Сканування без контрастної речовини триває близько півгодини. МРТ гіпофіза з контрастом займає від 40 хвилин до 1 години. Після закінчення обстеження лікар променевої діагностики проводить розшифровку отриманих знімків і надає готовий результат.

МРТ головного мозга и гипофиза в Киеве
МРТ головного мозга и гипофиза в Киеве
МРТ головного мозга и гипофиза в Киеве
МРТ головного мозга и гипофиза в Киеве

З контрастом

Магнітно-резонансна томографія головного мозку і гіпофіза найчастіше проводиться з підсвічуванням клітини речовиною (контрастом). З огляду на маленькі розміри мозкового придаткау, розташованого в спеціальному поглибленні кісткової тканини біля основи черепа (турецьке сідло). МРТ з контрастом залишається практично єдиним дослідженням, що дозволяє отримати детальну картину патологічних процесів, які відбуваються в гіпофізі.

Обстеження з використанням контрастної речовини вимагає додаткової підготовки. Пацієнту необхідно провести попередній аналіз на відсутність алергічної реакції до контрастної речовин. В цій ролі застосовуються препарати на основі металу гадолінію:

 • Гадовіст;
 • Омніскан (Гадодіамід);
 • Дотар;
 • Магневіст.

На відміну від йодовмісних препаратів, що застосовуються при комп'ютерній томографії, дані речовини практично не викликають алергії. Контраст вводиться внутрішньовенно з ретельним розрахунком дозування і швидкості введення, синхронізовано з ходом проведення МРТ головного мозку і гіпофізу. При підозрах на доброякісні пухлини в гіпофізі контрастування обов'язково.

Підготовка до процедури

Для проходження МРТ головного мозку і гіпофізу не потрібно особливої ​​підготовки (якщо процедура проводиться без контрасту). Перше, що потрібно виключити - це всі предмети, що містять в собі металеві частини. В їх число входять всілякі електронні прилади, прикраси, годинники, окуляри, шпильки для волосся, пірсинг. Також необхідно зняти одяг, в якому є металеві елементи. У нашому діагностичному центрі «Омега-Київ» вам видадуть одноразовий одяг, але, при бажанні, можливий варіант проходження дослідження і у власному одязі, якщо дотримані перераховані вище умови.

Підготовка до проведення томографії гіпофіза і головного мозку з контрастом передбачає утримання від їжі і пиття протягом 2 - 5 годин перед початком процедури. Якщо у пацієнта спостерігаються порушення рухових функцій, для отримання надійного результату сканування можливе застосування седативних препаратів.

Де зробити

Наш медичний центр «Омега-Київ» знаходиться за адресою вул. М. Максимовича, 10. У нас в клініці ви зможете пройти МРТ діагностику, здати всі необхідні аналізи і отримати вичерпну консультацію фахівця.

Запис на прийом можливий за номерами телефонів: (044) 333-4-333 або (0800) 75-33-57 (безкоштовно з мобільного). Ви можете дистанційно отримати відповіді на всі запитання. Для безпосереднього спілкування з лікарем ви також можете використовувати спеціальну форму на нашому сайті. На головній сторінці також є можливість запису на прийом онлайн.

Вартість обстеження

Ціни на магнітно-резонансну томографію в нашому діагностичному центрі «Омега-Київ» безпосередньо залежать від:

 • необхідності використання контрастної речовини;
 • кількості зон, що піддаються обстеженню;
 • наявності додаткових послуг.

Розшифровка: оцінка результатів аналізу

Розшифровка знімків МРТ головного мозку і гіпофізу входить у завдання висококваліфікованого лікаря-радіолога чи фахівця променевої діагностики. Для правильної інтерпретації отриманих сканограмм, необхідна професійна медичнуа світаі чималий практичний досвід читання рентгенівських знімків. У нашому діагностичному центрі ви отримуєте результати томографії через кілька годин після завершення процедури, або на наступний день. Наші фахівці проводять ретельне дослідження зроблених знімків, після чого надають готові результати. Пацієнту надаються знімки, а також запис обстеження, збережений на DVD-диску у форматі DICOM. Ці матеріали можуть використовуватися іншими лікарями для постановки діагнозу і побудови програми лікування.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Василів Ірина Любомирівна

Лікар-рентгенолог

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати