Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування переломів гомілки в Києві

Ціни відділення ортопедії та травматології

Код Назва послуги Ціна
2013 Прийом лікаря ортопеда-травматолога провідного спеціаліста 1000 грн.
2011 Прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд) 500 грн.
2150 Накладення гіпсової пов'язки 300 грн.
2151 Зняття гіпсової пов'язки 250 грн.
2152 Накладення еластичної пов'язки 150 грн.
2153 Закрита репозиція фрагментів перелому кісток 950 грн.
2157 Внутрішньосуглобове введення препаратів 450 грн.
2158 Накладення пов'язки скотчкаст кистьовий суглоб 700 грн.
2159 Накладення пов'язки скотчкаст : ліктьовий або гомілковостопний суглоб 900 грн.
2160 Накладення пов'язки скотчкаст - колінний суглоб 1300 грн.
Показати весь список послуг

Що таке гомілка ?

Гомілка (crus) - сегмент нижньої частини кінцівки. Він обмежений колінним і гомілковостопним суглобами. Виділяють передню і задню гомілкову області.

Лікарі-ортопеди та травматологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Перелом гомілки: стадії і лікування

Гомілка (crus) - сегмент нижньої частини кінцівки. Він обмежений колінним і гомілковостопним суглобами. Виділяють передню і задню гомілкову області. Грань між ними проходить зсередини по внутрішній частині великогомілкової кістки, а зовні - по області, що проходить від заднього краю головки малогомілкової кістки до глухого краю зовнішньої щиколотки.

Якщо говорити простіше, то гомілка - це частина ноги людини від коліна до стопи. Гомілкові кістки беруть участь в утворенні двох суглобів - гомілковостопного і колінного.

Перелом гомілки: характеристика

Найпоширеніша травма - це перелом гомілки. Вона виникає в тому випадку, якщо відбувається великий вплив сили на малий ділянку кістки, вона не витримує і ламається, наприклад, при падінні, при ударі і т.д.

Так як гомілку складається з великої та малогомілкової кісток, то травмування може бути на кожну з кісток окремо, або перелом обох кісток гомілки. Кожна травма розглядається індивідуально, так як ступінь тяжкості перелому гомілки залежить від того, яка частина зламана, де знаходяться кісткові уламки, наскільки сильно пошкоджені суглоби, кровоносні судини і м'які тканини.

Класифікація переломів кісток гомілки

Як і кожна травма, перелом кісток гомілки має свою класифікацію і характеристику.

Вони бувають:

  1. Поодинокі і множинні переломи гомілки. Характер даних переломів гомілки залежить від кількості утворених кісткових уламків. Якщо кістка зламана тільки в одному місці - це одиничний, якщо в декількох місцях одночасно, то це множинний перелом.
  2. Прямі, косі і спіралеподібні патології. Дані види відрізняються за характером лінії. Якщо цілісність кістки порушена рівно поперек, то це прямий вид. Якщо ж перелом стався по діагоналі, то це косий. Якщо лінія перелому гомілки нерівна, нагадує спіраль - це спіральний.
  3. Рівні і осколкові переломи кісток гомілки. Якщо розглядати форму краю уламків, то такі патології ділитимуться на рівні й осколкові. Якщо лінія розлому однакова і рівна, то це рівний вид. Якщо перелом кісток гомілки має нерівний злам різних форм і розмірів у вигляді осколків, то це осколковий.

Переломи гомілки зі зміщенням і без зміщення

Існують переломи зі зміщенням і без зміщення. Травми без зміщення не змінюють положення кісткових уламків і при з'єднанні утворюють цільну кістку. Якщо цільна кістка не утворюється, і положення кісткових уламків не йде відносно один від одного, то такий перелом називається зі зміщенням. При такому вигляді необхідно спочатку повернути кістки в початкове положення і тільки потім зіставляти їх.

Відкритий і закритий перелом гомілки. Дані види підрозділяються на відкриті і закриті в залежності від того, чи були пошкоджені м'які тканини. Якщо утворилася відкрита рана з розірваними м'язами і шкірою, з якої може стирчати одна з частин зламаної кістки - це відкритий перелом гомілки. Якщо шкіра залишається цілою і пошкодження м'язів мінімальні, то це закритий.

Позасуглобові і внутрішньосуглобові переломи гомілки. Так як гомілка обмежена колінним і гомілковостопними суглобами, то в залежності від пошкодження переломи можуть бути внутрішньосуглобовими та позасуглобовими. Якщо залучений суглоб, то такі переломи вважаються важкими і називаються внутрішньосуглобовими. Якщо суглоб не чіпатимуть, то такий перелом позасуглобний.

Всі переломи діляться на три групи:

  1. А - легкі. Закриті, без зміщення з мінімальним пошкодженням м'яких тканин.
  2. В - середньої тяжкості. Відкриті або закриті, можливі пошкодження м'яких тканин, але без пошкоджень нервів і суглоба.
  3. З - важкі. У них присутнє пошкодження суглобів, нервів і кровоносних судин.

Лікування та реабілітація

Існує безліч методик лікування переломів, все залежить від тяжкості, симптомів і його характеристики. Але послідовність лікування завжди однакова:

Відбувається вправлення кісткових уламків, так звана репозиція, для подальшого правильного зрощення кісток. Її виробляють одномоментно руками хірурга під місцевою анестезією, в ході операції або за допомогою системи скелетного витягування. Операція проводиться при наступних показниках: подвійні переломи великогомілкової кістки зі зміщенням, небезпека розриву м'яких тканин, відкриті переломи гомілки.

Наступним етапом лікування йде фіксація кісткових уламків за допомогою різних пристосувань, таких як спиці, болти, пластини, апарати Ілізарова, Ткаченко, Гофмана та ін.

Лечение переломов голени в Киеве
Лечение переломов голени в Киеве
Лечение переломов голени в Киеве
Лечение переломов голени в Киеве
Лечение переломов голени в Киеве

Завершальний етап лікування - створення знерухомлення, шляхом накладання гіпсової лонгети або апаратів до повного зрощення кістки. Триває від декількох тижнів до декількох місяців.

Так як кожен перелом гомілки індивідуальний, то методики і матеріали лікування які застосовуються для кожного конкретного випадку різні. Їх вибирає хірург або травматолог, якщо одні методики не допомагають, то вони можуть бути замінені іншими з урахуванням специфіки кожного випадку.

Реабілітація - це сукупність дій, спрямованих на швидке одужання і відновлення всіх функцій кінцівки. Включає в себе чотири методики лікування, без яких відновлення неможливе:

  1. Лікувальна фізкультура. Потрібна для відновлення структури м'язів, стабілізації кровообігу, дозволяє прибрати застій і запалення, а також не дозволяє розвинутися м'язовій атрофії.
  2. Масажі та розтирання. Проведення щоденних масажів і призначених розтирань виключає виникнення тугорухливості, дистрофію гомілки м'язів і утворення рубців м'яких тканин.
  3. Фізіотерапевтичні процедури. Необхідні для уникнення наслідків запального процесу, покращують загоєння і відновлення патологічних тканин, інтенсифікацію обміну речовин і кровотоку в судинах гомілки.

Дієта, що включає продукти, багаті кальцієм, вітамінами, залізом і іншими мікроелементами.

А також реабілітація включає три основні періоди. Перший реабілітаційний етап триває 2-3 тижні з часу зняття гіпсу. Другий етап йде на протязі 2-3 місяців і починається відразу після першого. Третій період триває місяць після завершення другого.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати