Demo

Лікування підгострого тиреоїдиту в Києві

Що таке підгострий тиреоїдит де Кервена?

Підгострий тиреоїдит де Кервена - запальне захворювання щитовидної залози, зазвичай призводить до руйнування її клітин, симптоми, якого не можна ігнорувати і відразу потрібно звертатися до лікаря. Як правило, це пов'язано з попаданням вірусів в організм.

Лікарі-ендокринологи

Бигун Неля Ананьевна

Бігун
Неля Ананівна

Лікар-ендокринолог вищої категорії

Бигун Мария Вадимовна

Бігун
Марія Вадимівна

Лікар-ендокринолог

Заложникова Елена Ивановна

Заложнікова
Олена Іванівна

Головна медична сестра вищої категорії

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра вищої категорії

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Попова Дина Владимировна

Попова
Діна Володимирівна

Медична сестра

Ціни на лікування підгострого тиреоїдиту

Код Назва послуги Ціна Де роблять
17
Прийом лікаря ендокринолога з рекомендаціями

Прийом лікаря ендокринолога з рекомендаціями

450 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. А. Малишка 39
55
УЗД щитоподібної залози + доплер

УЗД щитоподібної залози + кольорове/енергетичне доплерівське картування

400 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
91
Тиреотропний гормон (ТТГ) 1 день

Тиреотропний гормон (ТТГ)

150 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковського 70
вул. А. Малишка 39
92
Тироксин вільний (FТ4) 1 день

Тироксин вільний (FТ4)

150 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковського 70
вул. А. Малишка 39
369
Трийодтиронін вільний (FТ3) 1 день

Трийодтиронін вільний (FТ3)

150 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковського 70
вул. А. Малишка 39
Показати весь список послуг

Питання / відповідь

Як харчуватися при підгострому тиреоїдиті?

Найважливіше в системі харчування - це впровадження йоду в щоденний раціон. Не варто забувати і про вуглеводи (злаки, хліб, макаронні виробі) і жири. Перерва між прийомом їжі не повинен становити більше 3 годин. Обов'язково потрібно включати рибу, м'ясо, фрукти і овочі. Велике значення мають кисломолочні та молочні продукти (сир, кефір, йогурти натуральні, яйця), правда, вершкове масло можна, тільки соняшникова або лляна. Під забороною: смажене, копчене, міцну каву, алкоголь, чай. Потрібно обмежити, але не виключити солодку випічку

Тиреоїдит де Кервена - запальне захворювання щитовидної залози, зазвичай призводить до руйнування її клітин, симптоми, якого не можна ігнорувати і відразу потрібно звертатися до лікаря. Як правило, це пов'язано з попаданням вірусів в організм. Найчастіше проявляється у жінок 20-50 років, у чоловіків дуже рідко.

Симптоми тиреоїдиту де Кервена

Якщо проявилися нижче перераховані симптоми підгострого тиреоїдиту, то терміново потрібно звернутися до фахівця:

 • хворобливість в області шиї, переважно в передній частині;
 • головні болі;
 • підвищення температури до 38-39;
 • набряк в області щитовидної залози;
 • нездужання і загальна слабкість;
 • порушення функції ковтанні;
 • прискорене серцебиття;
 • підвищення артеріального тиску;
 • поява болю при жуванні;
 • виникнення дратівливості;
 • рясне потовиділення;
 • розлад шлунково-кишкового тракту;
 • зниження ваги;
 • гормональний розлад у жінок (затримка менструацій, мастопатія).

Далі дії будуть залежати від ступеня захворювання, але звичайно треба здати загальний аналіз крові, на фоні запалення повинні бути підвищені показники ШОЕ від 80 мм/год. Характерні і високі показання Т4 вільний, Т3 і ТТГ, які приходять в норму після 6-8 місяців лікування підгострого тиреоїдиту. Зазвичай всі симптоми відразу не виявляються, а поступово - починаючи з болю в області шиї і дискомфорту при ковтанні.

Причини появи підгострого тиреоїдиту

Найпоширеніші причини підгострого тиреоїдиту - вірусні захворювання, такі як:

 • грип;
 • краснуха;
 • кір;
 • герпес;
 • вітряна віспа та багато інших.

Але перехворівши такими хворобами, не у всіх з'являється запалення щитовидної залози. В основному пов'язано з спадковим фактором, а також з стійкими інфекціями рота і носа. Крім усього іншого, причинами можуть стати і стресові впливу, безконтрольний прийом препаратів, що містять гормони і йод. За деякими дослідженнями, було виявлено, що більш схильні до до захворювання жителі міст, де підвищений радіоактивний рівень.

 

Стадії підгострого тиреоїдиту

 • Початкова стадія - особливо не дає ніяких ознак, хворий відчуває тільки біль в області шиї. Вірус тільки почав впроваджуватися в тканини. Тривалість від 4 до 8 тижнів.
 • Середня - починається процес, з'являються інші симптоми, лікар вже може за допомогою огляду шиї виявити збільшення зоба. Розвивається від 1 до 3 тижнів.
 • Гостра -  перебіг захворювання, що виявляється у важкій формі, при якому видно неозброєним поглядом збільшення в області горла.
 • Ремісія тиреоїдиту де Кервена - повне або часткове одужання. Приходять в норму показники крові, стан пацієнта поліпшується і функція щитовидної залози приходить в норму.

Лікування тиреоїдиту де Кервена

Медицина не стоїть на місці, розробляються нові методи. На найперших стадіях підгострий тиреоїдит, легко піддається лікуванню. Існують наступні заходи:

 1. Протизапальні і нестероїдні препарати. Найчастіше застосовується преднізолон, в дозі 6-8 таблеток на добу. Залежно від перебігу захворювання, встановлюється індивідуальний курс терапії. Через 2 тижні дозу знижують з подальшим скасуванням. Якщо хвороба знову з'являється, курс преднізолону відновлюється. До того ж, можна пройти лікування дексаметазоном, протягом 1 місяця.
 2. Застосування мазей і кремів, добре переноситься і дає позитивний ефект в комбінованому поєднанні. Щоб швидко зняти ефект запалення, призначаються аплікації бутадіонової мазі, за допомогою нанесення на область шиї тонким шаром, зверху закривають пакетом, ватою і вовняним шарфом, на 15-20 хвилин. Курс лікування 8-10 аплікацій.
 3. Препарати, які містять метронідазол призначають, коли приєднується грибкова група інфекцій, особливо ефективний при застійних явищах в носоглотці. Доза становить 0.25 мг 4 рази на добу на 10-14 днів.
 4. Імуностимулююча терапія застосовується при тривалому перебігу захворювання або при рецидивуючому  підгострому тіреоїдиті. Через імунну систему боротися з хворобою простіше і швидше за все. У таких випадках призначається препарат тималін внутрішньом'язово в дозі 20 мг - 5 днів. Може застосовуватися спленін або елеутерокок, з більш тривалим курсом - в 10-15 днів.
 5. Хірургічне втручання буде застосовано в тому випадку, якщо всі перераховані вище методи не допомогли або перебіг хвороби вимагає термінового вирішення, яке може позначитися на якості життя пацієнта (збільшення залози 3-4 ступеня, наявність удушення і здавлювання в горлі і т.д.).

Ускладнення при підгострому тиреоїдиті

Небезпечне ускладнення, у вигляді гною, який може розвинутися при відсутності будь-якого лікування підгострого тиреоїдиту. Гній може потрапити в навколосерцевий простір, викликавши серйозні наслідки. Механічне збільшення щитовидної залози ушкоджує судини і провокує зараження мозкових клітин. І найважчою формою вважається ураження тканин щитовидки.

Лечение подострого тиреоидита в Киеве
Лечение подострого тиреоидита в Киеве
Лечение подострого тиреоидита в Киеве
Лечение подострого тиреоидита в Киеве
Лечение подострого тиреоидита в Киеве
Лечение подострого тиреоидита в Киеве
Лечение подострого тиреоидита в Киеве
Лечение подострого тиреоидита в Киеве
Лечение подострого тиреоидита в Киеве

Профілактика тиреоїдиту де Кервена

Особливих правил в профілактиці немає, єдиним варіантом вважається підтримання імунітету:

 • здорове харчування;
 • прийом вітаміновмісних препаратів.

Потрібно своєчасно лікувати тонзиліти, пневмонію, карієс та інше. Пацієнтам, яким був поставлений діагноз тиреоїдит, потрібно протягом 2 років проходити періодичні обстеження з діагностики стану щитовидної залози:

 • УЗД;
 • здача аналізів крові на ТТГ, Т4 і Т3 і антитіл тиреоглобуліну.

Лікування підгострого тиреоїдиту в клініці Омега-Київ

Який лікар лікує підгострий тиреоїдит?

При будь-якому дискомфорті в області шиї і горла, слід звертатися до ендокринолога або терапевта (він може не знати більш докладного лікування, але зможе направити в відділ ендокринології).