Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування підгострого тиреоїдиту в Києві

Підгострий тиреоїдит де Кервена - запальне захворювання щитовидної залози, зазвичай призводить до руйнування її клітин, симптоми, якого не можна ігнорувати і відразу потрібно звертатися до лікаря. Як правило, це пов'язано з попаданням вірусів в організм.

Ціни на лікування підгострого тиреоїдиту

Прийом лікаря ендокринолога з рекомендаціями 550 ₴ записатися
УЗД щитоподібної залози + доплер 400 ₴ записатися
Тиреотропний гормон (ТТГ) - час виконання 1 дн. 165 ₴ записатися
Тироксин вільний (FТ4) - час виконання 1 дн. 165 ₴ записатися
Показати все Сховати

Тиреоїдит де Кервена - запальне захворювання щитовидної залози, зазвичай призводить до руйнування її клітин, симптоми, якого не можна ігнорувати і відразу потрібно звертатися до лікаря. Як правило, це пов'язано з попаданням вірусів в організм. Найчастіше проявляється у жінок 20-50 років, у чоловіків дуже рідко.

Симптоми тиреоїдиту де Кервена

Якщо проявилися нижче перераховані симптоми підгострого тиреоїдиту, то терміново потрібно звернутися до фахівця:

 • хворобливість в області шиї, переважно в передній частині;
 • головні болі;
 • підвищення температури до 38-39;
 • набряк в області щитовидної залози;
 • нездужання і загальна слабкість;
 • порушення функції ковтанні;
 • прискорене серцебиття;
 • підвищення артеріального тиску;
 • поява болю при жуванні;
 • виникнення дратівливості;
 • рясне потовиділення;
 • розлад шлунково-кишкового тракту;
 • зниження ваги;
 • гормональний розлад у жінок (затримка менструацій, мастопатія).

Далі дії будуть залежати від ступеня захворювання, але звичайно треба здати загальний аналіз крові, на фоні запалення повинні бути підвищені показники ШОЕ від 80 мм/год. Характерні і високі показання Т4 вільний, Т3 і ТТГ, які приходять в норму після 6-8 місяців лікування підгострого тиреоїдиту. Зазвичай всі симптоми відразу не виявляються, а поступово - починаючи з болю в області шиї і дискомфорту при ковтанні.

Причини появи підгострого тиреоїдиту

Найпоширеніші причини підгострого тиреоїдиту - вірусні захворювання, такі як:

 • грип;
 • краснуха;
 • кір;
 • герпес;
 • вітряна віспа та багато інших.

Але перехворівши такими хворобами, не у всіх з'являється запалення щитовидної залози. В основному пов'язано з спадковим фактором, а також з стійкими інфекціями рота і носа. Крім усього іншого, причинами можуть стати і стресові впливу, безконтрольний прийом препаратів, що містять гормони і йод. За деякими дослідженнями, було виявлено, що більш схильні до до захворювання жителі міст, де підвищений радіоактивний рівень.

 

Лікарі-ендокринологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Стадії підгострого тиреоїдиту

 • Початкова стадія - особливо не дає ніяких ознак, хворий відчуває тільки біль в області шиї. Вірус тільки почав впроваджуватися в тканини. Тривалість від 4 до 8 тижнів.
 • Середня - починається процес, з'являються інші симптоми, лікар вже може за допомогою огляду шиї виявити збільшення зоба. Розвивається від 1 до 3 тижнів.
 • Гостра -  перебіг захворювання, що виявляється у важкій формі, при якому видно неозброєним поглядом збільшення в області горла.
 • Ремісія тиреоїдиту де Кервена - повне або часткове одужання. Приходять в норму показники крові, стан пацієнта поліпшується і функція щитовидної залози приходить в норму.

Лікування тиреоїдиту де Кервена

Медицина не стоїть на місці, розробляються нові методи. На найперших стадіях підгострий тиреоїдит, легко піддається лікуванню. Існують наступні заходи:

 1. Протизапальні і нестероїдні препарати. Найчастіше застосовується преднізолон, в дозі 6-8 таблеток на добу. Залежно від перебігу захворювання, встановлюється індивідуальний курс терапії. Через 2 тижні дозу знижують з подальшим скасуванням. Якщо хвороба знову з'являється, курс преднізолону відновлюється. До того ж, можна пройти лікування дексаметазоном, протягом 1 місяця.
 2. Застосування мазей і кремів, добре переноситься і дає позитивний ефект в комбінованому поєднанні. Щоб швидко зняти ефект запалення, призначаються аплікації бутадіонової мазі, за допомогою нанесення на область шиї тонким шаром, зверху закривають пакетом, ватою і вовняним шарфом, на 15-20 хвилин. Курс лікування 8-10 аплікацій.
 3. Препарати, які містять метронідазол призначають, коли приєднується грибкова група інфекцій, особливо ефективний при застійних явищах в носоглотці. Доза становить 0.25 мг 4 рази на добу на 10-14 днів.
 4. Імуностимулююча терапія застосовується при тривалому перебігу захворювання або при рецидивуючому  підгострому тіреоїдиті. Через імунну систему боротися з хворобою простіше і швидше за все. У таких випадках призначається препарат тималін внутрішньом'язово в дозі 20 мг - 5 днів. Може застосовуватися спленін або елеутерокок, з більш тривалим курсом - в 10-15 днів.
 5. Хірургічне втручання буде застосовано в тому випадку, якщо всі перераховані вище методи не допомогли або перебіг хвороби вимагає термінового вирішення, яке може позначитися на якості життя пацієнта (збільшення залози 3-4 ступеня, наявність удушення і здавлювання в горлі і т.д.).

Ускладнення при підгострому тиреоїдиті

Небезпечне ускладнення, у вигляді гною, який може розвинутися при відсутності будь-якого лікування підгострого тиреоїдиту. Гній може потрапити в навколосерцевий простір, викликавши серйозні наслідки. Механічне збільшення щитовидної залози ушкоджує судини і провокує зараження мозкових клітин. І найважчою формою вважається ураження тканин щитовидки.

Профілактика тиреоїдиту де Кервена

Особливих правил в профілактиці немає, єдиним варіантом вважається підтримання імунітету:

 • здорове харчування;
 • прийом вітаміновмісних препаратів.

Потрібно своєчасно лікувати тонзиліти, пневмонію, карієс та інше. Пацієнтам, яким був поставлений діагноз тиреоїдит, потрібно протягом 2 років проходити періодичні обстеження з діагностики стану щитовидної залози:

 • УЗД;
 • здача аналізів крові на ТТГ, Т4 і Т3 і антитіл тиреоглобуліну.

Лікування підгострого тиреоїдиту в клініці Омега-Київ

Який лікар лікує підгострий тиреоїдит?

При будь-якому дискомфорті в області шиї і горла, слід звертатися до ендокринолога або терапевта (він може не знати більш докладного лікування, але зможе направити в відділ ендокринології).

Лечение подострого тиреоидита в Киеве
Лечение подострого тиреоидита в Киеве
Лечение подострого тиреоидита в Киеве
Лечение подострого тиреоидита в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Бігун Марія Вадимівна

Лікар-ендокринолог

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати