Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

МРТ шийного відділу хребта в Києві

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) шийного відділу хребта – сучасний спосіб діагностики пошкоджень міжхребцевих дисків, спинного мозку, м'якотканих структур шиї та верхньої частини спини, порушень кровообігу та інших патологій. Область дослідження для МРТ – від нижньої частини шиї до основи черепа.

Ціни на діагностику МРТ шийного відділу хребта

МРТ шийного відділу хребта - час виконання 20 хв. 1500 ₴ записатися
МРТ шийного відділу хребта з контрастним посиленням - час виконання 30 хв. 2800 ₴ записатися

Показання для МРТ шийного відділу хребта

Скутість, біль у верхніх кінцівках, шиї та вгорі спини (у комірній зоні), сильні головні болі з запамороченням та втратою свідомості – часті симптоми, при яких рекомендують зробити МРТ шийного відділу хребта. Показаннями для МРТ шиї є такі проблеми зі здоров'ям:

 • міжхребетна грижа, остеофіти (кісткові нарости по краях суглобів);
 • остеохондроз шийно-грудного відділу (шийний та грудний остеохондроз): крім діагностики стану шиї призначають також МРТ грудного відділу хребта;
 • стеноз (звуження) хребетного каналу;
 • порушення кровопостачання головного мозку: у цьому випадку можуть призначити МРТ шийного відділу та голови або головного мозку;
 • новоутворення в області хребців та спинного мозку, у тому числі з метастазами;
 • переломи, нестабільність у зоні шиї (стан, коли амплітуда рухів перевищує фізіологічну);
 • кривошия;
 • запальні процеси у спинному мозку: розсіяний склероз, арахноїдити, мієліти;
 • вроджені вади розвитку хребта та прилеглих тканин (зайвий хребець, шийні ребра, коротка шия, розщеплення хребта).

Підставою для МРТ шиї також є післяопераційний контроль та моніторинг динаміки лікування. 

МРТ шийного відділу хребта можна зробити у медичному центрі Омега-Київ, ціна на рівні середньої по Києву (вартість уточнюйте на сайті або телефоном кол-центру клініки).

Лікарі-рентгенологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Підготовка до МРТ шийного відділу

Перед проходженням МРТ шийного відділу хребта специфічної підготовки не потрібно. Приймати їжу, пити воду можна у звичайному режимі, за винятком процедур із контрастом – їх роблять натщесерце. Також рекомендується дотримуватися таких правил:

 • Для адекватної діагностики судинних патологій у ділянці шиї необхідно за 3 доби до обстеження виключити вживання спиртного та енергетиків, за 3-4 години – відмовитися від куріння.
 • У разі труднощів зі збереженням нерухомості під час обстеження – прийняти заспокійливий препарат за призначенням лікаря.
 • Перед МРТ шийно-комірцевої зони позбавитися аксесуарів, предметів одягу з металізованими включеннями, монет, ключів. Вимкнути смартфон, залишити його поза зоною впливу томографа.

Як проходить МРТ шиї?

Для проходження МРТ шиї та хребта пацієнт укладається на стіл-платформу, голова при цьому фіксується за допомогою спеціального пристрою. При необхідності у вену вводиться контрастна речовина. Потім стіл переміщається до отвору сканера і зупиняється лише на рівні зони дослідження. Кільце томографа починає обертатися, роблячи знімки та передаючи скани на екран монітора комп'ютера. Тривалість процедури 15-30 хвилин (без контрасту) або до 1 години – з введенням препарату-підсилювача.

МРТ шиї з контрастуванням

МРТ шийного відділу хребта з контрастом призначають, якщо є необхідність підвищення чутливості діагностики. Внутрішньовенно вводиться контрастний препарат із солями гадолінію у складі. З різною інтенсивністю накопичуючись у здорових та атипових тканинах, контраст робить картинку чіткішою. Такий метод є особливо інформативним для діагностики новоутворень, визначення їх якості, розмірів, локалізації і є незамінним при плануванні операцій.

МРТ шиї з контрастуванням – нешкідлива процедура, через добу контраст природно виводиться з організму разом із сечею. 

МРТ шийного відділу хребта з контрастом можна зробити у клініці Омега-Київ, вартість сеансу – від 2700 грн (ціна стандартного обстеження, без контрастування – вдвічі нижча).

Фотографії діагностичного центра

МРТ шейного отдела позвоночника в Киеве
МРТ шейного отдела позвоночника в Киеве
МРТ шейного отдела позвоночника в Киеве
МРТ шейного отдела позвоночника в Киеве

Протипоказання

МРТ шийного відділу хребта – неінвазивна процедура, без променевого навантаження та шкоди організму. Попри це, є деякі протипоказання, загальні для будь-якої МР-томографії:

 • Наявність незнімних металевих конструкцій та електроніки (штифти, брекети, імпланти, кардіостимулятори, інсулінові помпи, судинні кліпси).
 • Тяжкі психічні порушення в анамнезі.
 • Вагітність на ранніх термінах (до 12 тижнів).
 • У разі введення контрасту – алергія на контрастний препарат, тяжкі форми хвороб нирок, вагітність незалежно від терміну, лактація.

Результати МРТ шийного відділу хребта

Магнітно-резонансна томографія дає змогу виявити патології хребта та прилеглих структур на початкових стадіях. За результатами МРТ шийного відділу хребта лікар-рентгенолог отримує 3D знімки з чіткою візуалізацією структур шиї: кісток, зв'язкового апарату, м'яких тканин, вен, артерій та нервових волокон. На підставі отриманої інформації лікар робить розшифровку, яку разом із роздрукованими сканами та записом дослідження на цифровому носії пацієнт протягом 24 годин отримує на руки.

Переваги проведення МРТ шийного відділу хребта у МЦ Омега-Київ

У мережі діагностичних центрів Омега-Київ можна пройти МРТ шийного відділу хребта – стандартну та з контрастом. Переваги обстеження у нашій клініці:

 • Процедура проводиться на високоточних сучасних томографах 1,5 Тесла.
 • Розшифрування МРТ знімків проводять кваліфіковані лікарі-радіологи з великим досвідом роботи.
 • Бюджетна ціна обстеження: вартість МРТ шийного, шийно-грудного відділу хребта – від 1400 грн.
 • Зручне розташування діагностичних центрів на правому та лівому березі Києва. Адреса: вул. М. Максимовича, 10 (ст. метро «Васильківська»), вул. А. Малишка, 39 (ст. метро «Чернігівська», «Дарниця»). МР-сканування проводиться за попереднім записом: за тел. (044) 333-4-333, 0 800 753 357, через сайт або будь-який зручний месенджер.

Поширені питання

Що дає МРТ шийного відділу хребта?

МРТ шиї дає можливість діагностувати травми, вроджені вади розвитку, запальні процеси та дегенеративні зміни у хребті та м'яких тканинах шиї.

Що входить до МРТ шийного відділу?

На МРТ шийного відділу добре видно хребці, міжхребцеві диски, спинний мозок, м'які тканини (м'язи, сухожилля, судини, нерви, лімфовузли) на рівні від нижньої частини шиї до основи черепа, а також органи шиї: горло, гортань, трахея, щитоподібна та паращитоподібна залоза.

Скільки часу триває МРТ шийного відділу?

Сеанс МРТ шийного відділу триває до 30 хвилин (процедура без контрасту) або до 60 хвилин – з контрастуванням.

Що краще УЗД чи МРТ шийного відділу хребта?

Якщо завданням є оцінка стану кровотоку, судин в області шиї, то обидва методи однаково інформативні. Перевагою УЗД шийного відділу хребта перед МРТ у цьому випадку буде нижча ціна та відсутність протипоказань. Якщо мета дослідження – продіагностувати стан хребців, міжхребцевих дисків, нервових корінців, спинномозкового каналу, то призначають МРТ: діагностична цінність методу УЗД у разі набагато нижче.

Що краще за МРТ або КТ при шийному остеохондрозі?

При шийному остеохондрозі краще вибрати методику МРТ. Характерні для остеохондрозу дегенеративні зміни міжхребцевих дисків, утворених фіброзно-хрящовою тканиною, на КТ візуалізуються значно гірше. КТ добре візуалізує та дозволяє оцінити кісткові структури (хребці).

Що показує МРТ шиї з контрастом?

МРТ шиї з контрастом добре візуалізує межі новоутворень, їх розміри, точну локалізацію, дає інформацію про характер пухлини (доброякісний, злоякісний) та стадії захворювання. Використання контрастної речовини при МРТ також дозволяє підвищити точність діагностики стану судин та кровотоку у шийному відділі хребта.

У чому різниця між МРТ шиї з контрастом та без?

При стандартному МРТ шиї процес сканування відбувається відразу, а при процедурі з контрастуванням пацієнту спочатку вводиться внутрішньовенно підсилювач. Звичайна МРТ не вимагає підготовки, тоді як МРТ з контрастом роблять натщесерце: після прийому їжі та води має пройти 3-5 годин. Тривалість томографії з контрастом довше, ніж у звичайній МРТ. Ціна МРТ шийного відділу хребта з контрастом приблизно вдвічі вища за звичайну процедуру. Магнітно-резонансна томографія шийного відділу із контрастом протипоказана при вагітності.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Василив Ирина Любомировна

Автор статті:

Василів Ірина Любомирівна

Лікар-рентгенолог

Список літератури

 1. Магнитно-резонансная томография спортивных травм шейного отдела позвоночника – текст научной статьи по специальности «Клиническая медицина», Минц Дуглас Н.
 2. Multispecialty Radiology: Bridging the Gap – Robert S. Pyatt Jr., MD, August 02, 2021
 3. Global Radiology – Howard B. Fleishon, MD, VOLUME 19, ISSUE 3, P401-402, MARCH 01, 2022
 4. Scientific Research of the SI “Institute of Nuclear Medicine and Diagnostic Radiology of the National Academy of Medical Sciences of Ukraine” in 2021: Artificial intellect and postprocessing – Ì. Dykan, B.A. Tarasyuk, I.V. Andrushchenko, Radiation Diagnostics, Radiation Therapy, #1, Vol. 13, 2022
 5. Діагностичні особливості візуалізації кісткових пухлин: традиційна рентгенографія і МРТ – Огляд статті: Gemescu IN, Thierfelder KM, Rehnitz C, Weber MA. Imaging Features of Bone Tumors: Conventional Radiographs and MR Imaging Correlation. Magn Reson Imaging Clin N Am. 2019; 27 (4): 753-767. doi: 10.1016 / j.mric.2019.07.008 

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все