Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

МРТ шийного відділу хребта в Києві

МРТ шийного відділу хребта – сучасний метод діагностики ушкоджень міжхребцевих дисків, спинного мозку, м'яких тканин, порушень кровообігу та інших патологій. Область дослідження – від нижньої частини шиї до основи черепа.

Ціни на діагностику МРТ шийного відділу хребта

МРТ шийного відділу хребта - час виконання 20 хв. 1400 ₴ записатися
МРТ шийного відділу хребта з контрастним посиленням - час виконання 30 хв. 2700 ₴ записатися

Показання для проведення МРТ шийного відділу хребта

Скутість, біль у шиї, верхніх кінцівках, сильні головні болі із запамороченням та непритомністю – часті прояви патологій у ділянці шиї. Для з'ясування причин та встановлення діагнозу призначається обстеження – магнітно-резонансна томографія або МРТ шийного відділу хребта. Процедура показана за таких проблем зі здоров'ям:

 • міжхребцева грижа, остеофіти (кісткові нарости по краях суглобів);
 • остеохондроз шийного відділу;
 • звуження хребетного каналу;
 • порушення кровопостачання головного мозку;
 • новоутворення в області хребців та спинного мозку, у тому числі з метастазами;
 • переломи, нестабільність у сфері шиї;
 • кривошия;
 • запальні процеси у спинному мозку: розсіяний склероз, арахноїдити, мієліти;
 • вроджені вади розвитку хребта та прилеглих тканин (зайвий хребець, шийні ребра, коротка шия, розщеплення хребта);
 • післяопераційний контроль.

Підготовка для дослідження МРТ шийного відділу хребта

Перед проведенням МРТ шийного відділу хребта не потрібна особлива ​​підготовка. Приймати їжу, пити воду можна у звичайному режимі, за винятком процедур із контрастом – їх роблять натще. Також рекомендується дотримуватися таких правил:

 • Для адекватної діагностики судинних патологій у ділянці шиї необхідно за 3 доби до обстеження виключити вживання спиртного та енергетиків, за 3-4 години – відмовитися від куріння.
 • У разі труднощів із збереженням нерухомості під час процедури за призначенням лікаря можливий прийом заспокійливих препаратів.
 • Перед МРТ шийного відділу хребта позбавитись аксесуарів, предметів одягу з металевими включеннями, монет, ключів. Вимкнути смартфон, залишити його поза зоною впливу томографа.

Як проходить МРТ шиї?

Для проходження МРТ шийного відділу хребта пацієнт укладається на стіл-платформу, голова фіксується за допомогою спеціального пристрою. Якщо є потреба, у вену вводиться контрастна речовина. Потім стіл переміщається до отвору сканера і зупиняється на рівні досліджуваної області. Кільце томографа починає обертатися, роблячи знімки і передаючи зображення на екран монітора комп'ютера. Тривалість процедури 15-30 хвилин (без контрасту) або до 1 години - з введенням речовини-підсилювача.

Лікарі-рентгенологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

МРТ шийного відділу хребта з контрастною речовиною

МРТ шийного відділу хребта з контрастом призначають, якщо є необхідність підвищення чутливості діагностики. Внутрішньовенно вводиться контрастний препарат із солями гадолінію у складі. З різною інтенсивністю накопичуючись у здорових та атипових тканинах, контраст робить картинку чіткішою. Такий метод є особливо інформативним для діагностики новоутворень, визначення їх якості, розмірів, локалізації і є незамінним при плануванні операцій.

МРТ шийного відділу хребта з контрастним посиленням – нешкідлива процедура, через добу препарат природним чином виводиться з організму разом із сечею.

Протипоказання

МРТ шийного відділу хребта – неінвазивна процедура, без променевого навантаження та шкоди організму. Попри це, є деякі протипоказання, загальні для будь-якої МР-томографії:

 • Наявність незнімних металевих конструкцій та електроніки (штифти, брекети, імпланти, кардіостимулятори, інсулінові помпи, судинні кліпси).
 • Тяжкі психічні порушення в анамнезі.
 • Вагітність на ранніх термінах (до 12 тижнів).
 • У разі введення контрасту – алергія на контрастний препарат, тяжкі форми хвороб нирок, вагітність незалежно від терміну, лактація.

Результати обстеження

МРТ шийного відділу допомагає виявити наявність патологій хребта та прилеглих тканин на ранніх стадіях. За результатами томографії лікар-рентгенолог отримує 3D- знімки з чіткою візуалізацією структур шиї: кісток, зв'язкового апарату, м'яких тканин, судин та нервових волокон. На підставі зображень лікар робить розшифровку, яку разом із знімками та цифровим записом обстеження пацієнт протягом доби отримує на руки.

Переваги проведення МРТ шийного відділу хребта у МЦ Омега-Київ

Процедуру МРТ шийного відділу хребта з контрастуванням і без нього можна пройти в мережі клінік Омега-Київ. Кваліфіковані лікарі-рентгенологи працюють на високоякісному сучасному устаткуванні – томографі 1,5 Тесла. Діагностичні центри розташовані за адресою вул. М. Максимовича, 10 (ст. метро «Васильківська»), вул. А. Малишка, 39 (ст. метро «Чернігівська», «Дарниця»). МР-сканування проводиться за попереднім записом: за тел. (044) 333-4-333, 0 800 753 357, через сайт або будь-який зручний месенджер.

Фотографії діагностичного центра

МРТ шейного отдела позвоночника в Киеве
МРТ шейного отдела позвоночника в Киеве
МРТ шейного отдела позвоночника в Киеве
МРТ шейного отдела позвоночника в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Василів Ірина Любомирівна

Лікар-рентгенолог

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати