Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування остеохондрозу грудного відділу хребта в Києві

Остеохондроз грудного відділу хребта - це дегенеративно-дистрофічне захворювання, обумовлене змінами у міжхребцевих дисках грудних хребців.

Ціни на лікування остеохондрозу грудного відділу хребта

Прийом лікаря вертебролога 550 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря вертебролога 450 ₴ записатися
Паравертебрально блокада (без медикаментів) одноразово 700 ₴ записатися
Паравертебрально блокада (без медикаментів) - курсове лікування 500 ₴ записатися
Показати все Сховати

Остеохондроз грудного відділу хребта - це дегенеративно-дистрофічне захворювання, обумовлене змінами у міжхребцевих дисках грудних хребців. За статистикою, цей вид остеохондрозу зустрічається набагато рідше, у порівнянні з розладами шийного та поперекового відділів. Це обумовлено невеликою рухливістю грудного відділу хребта, що значно зменшує можливість травм міжхребцевих дисків та мінімізує ризики дистрофічних змін в тканинах.

До того ж, природна скелетно-мускулатурна будова організму людини сприятливо позначається на розподілі навантаження. Завдяки опуклості хребта назад у грудній області, основна напруга припадає на бічні і передні відділи. Однак неправильні постава та розподіл навантаження можуть призвести до патологій у грудній частині.

Особливістю захворювання є неоднозначна симптоматика, яку легко прийняти за помилковий симптом ряду суміжних захворювань. Тому у клініці «Омега-Київ» діагностика та лікування остеохондрозу грунтуються на застосуванні сучасних апаратних методик, що дозволяють з високою точністю визначити область та причину дистрофічних змін.

Причини розвитку захворювання

Однією з основних причин розвитку грудного остеохондрозу є погіршення метаболічних процесів в тканинах, що призводить до їх паталогическим змін. Погіршення метаболічних процесів зазвичай обумовлено порушенням харчування міжхребцевих дисків і неправильним розподілом навантаження.

Звуження отворів між хребцями грудного відділу призводить до здавлення нервових волокон і больового синдрому в зоні іннервації ураженого нерва. У разі здавлювання симпатичних нервових волокон можливий розвиток різних дізфункцій внутрішніх органів.

Больовий синдром традиційно виникає при виконанні фізичних вправ і рухах. При цьому тип больових відчуттів може варіюватися:

 • дорсалгія - це слабка тривала біль в області попереково-грудного або шийно-грудного відділів хребта
 • дорсаго - гостра різкий біль, яка може спровокувати раптове утруднення дихання і ускладнити рухливість м'язів.

Лікарі-вертебрологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Симптоми остеохондрозу грудного відділу хребта

При грудному остеохондрозі можливі болі у межлопаточной області, а також по довжині хребта безпосередньо у грудному відділі. Це пов'язано, як із защемлением нервових волокон, так і надмірною компресією спинного мозку у разі наявності гриж та протрзій.

До числа симптомів відносяться:

 • міжреберна невралгія - різкі больові відчуття, які проявляються по ходу міжреберних нервів;
 • локалізація болю в лівій половині грудної клітини;
 • знижена рухливість в грудному відділі;
 • оперізує грудна біль;
 • оніміння;
 • порушення статевої функції;
 • болю в області внутрішніх органів - печінки, серця, шлунка.

Ускладнення остеохондрозу грудного відділу хребта

Захворювання має ряд ускладнень, які можуть проявитися у результаті неправильного або несвоєчасного лікування захворювання, а також труднощів його однозначної діагностики.

До числа ускладнень цієї недуги відносяться:

 • Міжреберна невралгія (прострілює біль).
 • Вертеброгенна радикулопатия грудних нервових корінців.
 • Міжхребцева грижа грудного відділу спини.
 • Вертеброгенна, некоронарогенного кардиалгия.
 • Протрузія грудних міжхребцевих дисків.
 • Вертеброгенна торакалгий (біль у грудях).

Діагностика остеохондрозу грудного відділення хребта

Оскільки симптоми мають безліч подібностей з суміжними захворюваннями, для діагностики недуги застосовують високоточне апаратне обстеження. У медичному центрі «Омега-Київ» можливий повний спектр обстежень з використанням останніх технологічних інновацій.

Традиційно обстеження починається з огляду у лікаря-вертебролога, який в клініці «Омега-Київ проводить спеціаліст першої категорії. Попередній огляд дозволяє визначити локалізацію болю, зрозуміти історію хвороби хворого та вивчити клінічні прояви симптомів захворювання.

На підставі цієї інформації лікар-вертебролог може визначити необхідність подальшого апаратного обстеження за допомогою:

 • КТ (комп'ютерна томографія), що дозволяє отримати тривимірний знімок проблемної області. У клініці «Омега-Київ» це обстеження проводиться із застосуванням сучасного апарату Philips Brilliance.
 • МРТ (магнітно-резонансна томографія), що дозволяє отримати пошаровий знімок всіх тканин і структур досліджуваної області. У нашій клініці для діагностики застосовують потужний апарат апарату Philips AchievaT 16ch.

 

Лікування остеохондрозу грудного відділу хребта

На підставі отриманих діагностичних даних, досвідчений лікар-вертебролог клініки «Омега-Київ» зможе підібрати ефективне лікування. У разі грудного остеохондрозу традиційно застосовують консервативне лікування, що включає такі методики:

 • медикаментозні курси;
 • мануальна терапія, що усуває гіпертонус м'язів і спазми;
 • ударно-хвильова терапія, що передбачає лікування акустичними хвилями;
 • тракомпьютер - безпечне витягування під контролем комп'ютерної системи;
 • лікувальна фізкультура.

Профілактика остеохондрозу грудного відділу хребта

Грудним остеохондрозом найчастіше страждають люди, схильні до надмірних фізичних навантаженнь або ж сидячій роботі. Довге перебування в одноманітній незручній позі значно підвищує ризик розвитку остеохондрозу грудного відділу.

Щоб уникнути розвитку недуги, необхідно уникати переохолодження, надмірних фізичних навантажень, одноманітних положень тіла. При появі навіть незначного дискомфорту у грудному відділі бажано звернутися за консультацією до досвідченого лікаря-вертебролога.

Довіряючи своє здоров'я фахівцям клініки «Омега-Київ», Ви отримуєте швидкий і точний діагноз, найбільш ефективне лікування і допомогу фахівця вищої категорії.

 

Лечение остеохондроза грудного отдела позвоночника в Киеве
Лечение остеохондроза грудного отдела позвоночника в Киеве
Лечение остеохондроза грудного отдела позвоночника в Киеве
Лечение остеохондроза грудного отдела позвоночника в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати